Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Windows Sunucularda RDP Bağlantı Sorunu


Değerli Müşterilerimiz,

Hizmet aldığınız RDP sunucularına bağlantı kurarken CVE 2018 0886 CredSSP şifreleme hatası alırsanız sunucunuza farklı kanallardan erişim sağlayarak update edip bağlantı sorununuzu düzeltebilirsiniz.

* CVE 2018 0886 CredSSP güncelleştirmeleri " Windows Server 2016Windows Server 2012 R2 StandardWindows Server 2012 Standard " işletim sistemi için geçerlidir.
** Bu güvenlik açığı hakkında daha fazla bilgi için bkz: CVE 2018 0886.

Peki CVE 2018 0886 CredSSP güncelleştirmesi nedir?

Özet Olarak;

Kimlik bilgileri güvenlik desteği sağlayıcısı (CredSSP) iletişim kuralı diğer uygulamalar için kimlik doğrulama isteklerini işleyen bir kimlik doğrulama sağlayıcısıdır.

Güncelleme yapılmamış bir CredSSP sürümlerinde uzaktan kod çalıştırılarak güvenlik açığından direk sunucunuza giriş yapılabilmektedir. Bu güvenlik açığından başarıyla sunucunuza sızabilen bir saldırgan hedef olunan CredSSP güvenlik güncelleştirmesi olmayan bir sunucu içerisinde uzaktan kod çalıştırarak kullanıcı kimlik bilgilerini aktarabilir.

Bu güvenlik güncelleştirmesi CredSSP kimlik doğrulama işlemi sırasında isteklerini doğrulama biçimini düzelterek güvenlik açığını giderir.

CredSSP kimlik doğrulama protokolünü ve etkilenen tüm platformlar için Uzak Masaüstü İstemcisi sürüm güncelleştirilmesi gerekmektedir.


Soru veya sorunlarınızda hiç çekinmeden destek ekibimiz ile iletişim kurabilirsiniz.
Destek ekbimiz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Saygılarımızla.

21/10/2019