Kullanıcı Girişi
 
Üye Girişi
  • Memnuniyetiniz
    kayıt altında

ALAN ADI
WEB HOSTİNG
SANAL SUNUCU
DEDICATED
GÜVENLİK
İLETİŞİM
0
Web Hosting Hizmettinde 12. Yılımızı Kutluyoruz


DESTEK MERKEZİ

DESTEK MERKEZİ
İsim Kayıt Web Hosting

Bayi Backup ve Restore işlemleri

Bayi hesapları üzerinde isterseniz Backup alabilir veya aldığınız backup’ları yeniden yükleyebilirsiniz.  Backup(yedek alma) ve Restore(yedeklerinizi yükleme) işlemleri Directadmin panel üzerinde Reseller tools bölümünden Manage user Backups giriş yapıp yapabiliriz.

Directadmin bayi hosting backup restore işlemleri

1.)Yedekleme işlemi


Directadmin bayi hosting backup restore işlemleri

Manager user backups bölümüne girdiğimizde Create Backup bölümünden Yeni backup oluşturabiliriz. Create Backup bölümünde ilk olarak 1. Bölümde yedeğini alacağımız kullanıcıları seçiyoruz.

Burda 3 seçenek bulunmakta. “all users” seçeneği seçilirse bayi hesabımızda bulunan tüm kullanıcıların yedeklerini alacaktır.

“Selected users” seçeneği seçilirse User bölümünde seçilen kullanıcıların yedeklerini alacaktır.

“All users Except Selected Users” seçeneği seçilirse User bölümünde seçilen kullanıcılar haricinde bayi hesabında tanımlı olan kullanıcıların yedekleri alınacaktır.

Yedek alınacak kullanıcıları üstte belirtilen şekilde ayarladıktan sonra 2. Bölüm üzerinde  yedek işleminin zamanını ayarlayacağız.

2. bölümde Now seçeneği seçilirse yedekleme işlemi hemen başlayacaktır.

Cron Schedule seçeneği ile belirtilen zamanlarda(Haftanın belirli günü, günlük yedek işlemi, aylık yedekleme) yedekleme işlemi için zamanlanmış görev tanımlanabilir.

Yedekleme zamanı ayarlandıktan sonra 3. Bölümde yedeğin alınacağı yolu belirtebiliriz.

local seçili durumda ise bayi hesap dosyalarınızın içerisinde “user_backups” klasörünün içine yedeklerinizi alacaktır.

FTP seçeneği seçilip, FTP bilgilerin girişini sağlayıp, Herhangi bir FTP alanına yedeklerinizi almayı sağlayabilirsiniz.

 

Yedek alınacak kullanıcıların ayarlanması, yedekleme zamanının ayarlanması ve yedeklerin alınacak yolu belirttikten sonra 4. Bölümde bulunan submit butonu ile yedekleme işlemini başlatabilirsiniz.


2.)Yedek Geri yükleme

Directadmin bayi hosting backup restore işlemleri

Yedek geri yükleme işlemlerini Restore backup bölümünden yapabiliriz.  Yedek geri yükleme işleminde 1. Bölümde ilk olarak geri yüklenecek yedeklerimizin yolunu belirtiyoruz.

Bu bölümde eğer local  seçeneği seçilirse “/bayi_hesabı/user_backups” bölümünde bulunan yedekler  3. Bölümde gözükecektir.

FTP seçilip, FTP bilgileri girilirse girmiş olduğunuz FTP alanında bulunan yedekleriniz 3. Bölümde gözükecektir.

Yedek dosyalarımız ayarlandıktan sonra 2. Bölüm üzerinden kullanıcılar için kullanılacak IP adresini ayarlayabiliriz.

“Use the IP stored in the backup” seçeneği seçilirse, backup içerisinde tanımlı IP adresleri ile yedek geri yükleme işlemi yapılacaktır(Not: Yedek içerisinde bulunan IP adresi bayi hesabınıza tanımlı değil ise yedek geri yükleme işleminde hata alacaksınız.).

“Use the IP from the list” seçeneği ile yedek geri yükleme işlemi yapılan kullanıcıların IP adresleri bu seçenekte seçilecek IP adresi olarak ayarlanır.

3. Bölümde yedek geri yükleme yapılacak. Kullanıcıları seçip, 4. Bölümdeki submit butonu ile yedek geri yükleme işlemi başlatılır.Destek Merkezi

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?      Sık kullanılanlara ekle Sık kullanılanlara ekle    Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

 


İsim Kayıt Web Hosting

7/24 TEKNİK DESTEK

Tüm servislerimiz ile ilgili olarak e-posta veya telefon ile destek tapelerinde bulunabilirsiniz.

KONTROL PANELİ

Tüm hizmetlerinizi şirketimizin geliştirdiği %100 Türkçe Kontrol Paneli üzerinden sunucularınızı kolayca yönetebilirsiniz.

KOLAY YÖNETİM

Tüm yönetim arayüzlerimiz kolay ve basit bir yapıda ihtiyaçlarınızı hızlıca çözebilmeniz için geliştirilmektedir.

TÜRKÇE WEB MAİL

E-Mail hizmetlerimizde tamamen Türkçe arayüzler üzerinden hizmet alabilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca Outlook ve Thunderbird gibi e-posta programlarından Mail almanızı ve göndermenizi sağlar.

ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Tüm Hosting Servislerimiz maksimum güvenlik denetimlerine tabi tutulmaktadır. Güvenlik güncelleştirmeleri ve PHP sürümleri gibi kriterler müşterilerimizin gereksinimlerine göre yapılmaktadır.

HIZLI VE PROFESYONEL

Türkiye ve Avrupa lokasyon alt yapısı üzerinden sağlanan servislerimiz ile Performanslı, kesintisiz ve yenilikci hizmet sunmayı amaçlamaktayız.
İsim Kayıt Web Hosting

KURUMSAL

Kurumsal kimliği ile tüm bireysel ve kurumsal müşterilerine aynı kalitede, hız ve performansı bir arada sunan İsim Kayıt Bilişim Web Hosting Hizmetleri, aynı zamanda yeni nesil teknolojiyi takip ederek ilk yenilikleri müşterilerine sunmayı amaçlamıştır.

İLETİŞİM

ADRES: Esentepe Mah. Ağadere Cad. NO:75 Kat:1 Körfez/Kocaeli
POSTA KODU:41780

Tel 1: 0 (850) 290 33 44
Tel 2: 0 (262) 527 41 33
Fax: 0 (850) 290 33 45
T. Destek: destek@isimkayit.com

ns1.isimkayit.com    | 


   ns2.isimkayit.com

Copyright © 2005 - 2017 | Tüm hakları saklıdır.