Kullanıcı Girişi
 
Üye Girişi
  • Memnuniyetiniz
    kayıt altında

ALAN ADI
WEB HOSTİNG
SANAL SUNUCU
DEDICATED
GÜVENLİK
İLETİŞİM
0
Web Hosting Hizmettinde 12. Yılımızı Kutluyoruz


DESTEK MERKEZİ

DESTEK MERKEZİ
İsim Kayıt Web Hosting

Hosting nedir ?

 

 

Alınma amacı ne olursa olsun, satın aldığınız alan adınıza ( domain ) hazırladığınız websayfalarını yüklemek için bir başka deyişle, insanlar sizin sitenizin adını browserinin adresçubuğuna yazdığı zaman hazırladığınız sayfaların görüntülenmesi için o sayfaların bir yerde yüklü olması gerekir.

Neden mi Çünkü sizin adınıza 24 saat boyunca ziyaretçilerin uğrayabilmesi için bir depo vazifesi gören yere ihtiyacınız olacak. işte internette bu depo vazifesi gören işlemin adı Hosting(barındırma)’ dır. Sürekli internete açık olan yerler sayesinde siteniz günün her saatinde ziyaret edilebilir.

Günümüzde bir çok yerli ve yabancı firma hosting işlemi yapmakta ve sizlere aldığınız domain adının aktif hale getirilmesi için yer tahsis etmektedir. Bu yer tahsis işlemi (hosting) aylık yadayıllık olarak kira usulü ile yapılmaktadır.

Hosting işlemlerinde sizler için ö nemli noktalar şunlardır :

 

Hız (Sitenizin açılma hızı)
Siteniz için size verilecek alan boyutu (MB)
Desteklediği programlar ve genel özellikler
Size verilen Bantgenişliği (Trafik Alanı)

 

Bunları önem sırasına göre teker teker açıklayalım.

Hız
Sitenize ait sayfaların yüklenme hızı burada çok önemli bir unsur oluşturmaktadır. Gezilen sitelerin yavaş olarak gelmesinin yada gelmemesinin iki önemli nedeni vardır. Bunlardan ilki internete bağlandığınız bilgisayarın yeterli aksama sahip olamamasından kaynaklanan nedenlerdir. ikincisi ise hostingden daha doğru su hosting aldığınız serverdan kaynaklanan nedenlerdir. Şayet hosting aldığınız Server’ın internete çıkış hızı düşük ise ya da kapasitesinin üstünde hosting hizmeti veriyorsa doğal olarak sayfalarınızın yüklenme hızı yavaş olur. Ayrıca hız konusu sayfalarınızın boyutu ve hazırlandıkları programlarla da alakalı olduğunu hatırlatalım. Çünkü bazı siteler flash ve animasyon programları ile hazırlanır. Bu durum htmlformatta hazırlanan sitelere oranla flashlı sitelerin daha yavaş açılmasına neden olur.

Verilecek Alanın Boyutu
Diğer maddelere de Göz atacak olursak; size verilecek alan boyutu (kaç megabayt ) ücrete göre de değişiklik göstermektedir. Siz konusuna göre hazırlayacağınız sitenize ne kadarlık bir alan gerekli ise o oranda hosting alanı talep edeceksiniz. Geniş kapsamlı ve içeriği fazla bir site düşünüyorsanız sitenize verilecek alanın boyutu da büyük olması gerekir. Verilecek alan iki açıdan önemlidir; birincisi daha öncede ifade ettiğimiz gibi hazırlanacak sitenin boyutu açısından, ikincisi ise e-mailler açısındandır. Çünkü yapılan tasarımla beraber verilen E-maillerde aynı alanı paylaşır. Eğer verilen hosting alanı küçük ise belli bir süreden sonra mail trafiğinde sorunlar ort Aya çıkabilir.

Server Desteği
Web hostingde bir diğer önemli nokta da kullandığınız program ve veritabanının kiraladığınız Server’ın desteklemesidir. Günümüzde artık internet siteleri tanıtımın yanında hazırlanan dinamik formlar sayesinde daha farklı işlevleri de (iş başvuru formları, talep formları, kredi kartı ile satış gibi) yerine getirmektedir. Bu tür formların hazırlanması özelprogramlama dilleri (ASP,php, sqlgibi) ile yapılmaktadır. Örneğin ASP destekli bir sitenin çalışabilmesi için sitenin server tarafında ASP ile yapılmış formları destekleyen programların kurulu olması gerekir.

Trafik Alanı

Özellikle son zamanlarda trafik alanları bir haylı kullanılmaya başlandı çunki artık herkez internette. Sizin kullanmış olduğunuz hostun trafik alanı ne kadar ?

Biz müşterilerimize en ideal ve mütçelerine uygun paketler düzenledik. Her bir alan adının kendine yetebilecek kadar trafiğe sahip olması çok iyi birşey cunki trafik alanın ilerde aşımı söz konusu olduğunda hesabınız ay sonunu getirene kadar askıya alınır bu da müşteriyi olumsuz etkileyen bir etkendir.

Trafik alanı, websitenizin görüntülenebilmesi için sitenizi ziyaret eden kullanıcıya yüklediği verilerdir. ( .html, .css, .js, .gif, .png, ) Resimler, veridosyaları, html dosyaları gibi dosyalar ziyaretcinin bilgisayarına gönderilirken sunucunuz da bir trafik akışı oluşur, burada oluşan trafik akışının maksimum boyutuna TRAFİK ALANI diyoruz.

Hosting işlemlerini yaptırırken bunlara dikkat etmeniz gerekir.

Bu konuda o kadar çok farklı özellik var ki, sizlere amacınıza yönelik olarak her konuda Doğru yönlendirme yapmayahazırız.

isimkayit.com olarak gereksinimlerinizin hangi düzeyde olduğunu size açıklayabilmemiz için lütfen info@isimkayit.comveya support@isimkayit.com adreslerinde bizlere e-posta atabilir , iletişim kısmından iletişim formu doldurarak sorularınızın yanıtlanmasını bekleyebilirsiniz.

 

 

Saygılarımızla,

isimkayit.com Yönetimi

Destek Merkezi

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?      Sık kullanılanlara ekle Sık kullanılanlara ekle    Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Benzer Yazılar
 


İsim Kayıt Web Hosting

7/24 TEKNİK DESTEK

Tüm servislerimiz ile ilgili olarak e-posta veya telefon ile destek tapelerinde bulunabilirsiniz.

KONTROL PANELİ

Tüm hizmetlerinizi şirketimizin geliştirdiği %100 Türkçe Kontrol Paneli üzerinden sunucularınızı kolayca yönetebilirsiniz.

KOLAY YÖNETİM

Tüm yönetim arayüzlerimiz kolay ve basit bir yapıda ihtiyaçlarınızı hızlıca çözebilmeniz için geliştirilmektedir.

TÜRKÇE WEB MAİL

E-Mail hizmetlerimizde tamamen Türkçe arayüzler üzerinden hizmet alabilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca Outlook ve Thunderbird gibi e-posta programlarından Mail almanızı ve göndermenizi sağlar.

ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Tüm Hosting Servislerimiz maksimum güvenlik denetimlerine tabi tutulmaktadır. Güvenlik güncelleştirmeleri ve PHP sürümleri gibi kriterler müşterilerimizin gereksinimlerine göre yapılmaktadır.

HIZLI VE PROFESYONEL

Türkiye ve Avrupa lokasyon alt yapısı üzerinden sağlanan servislerimiz ile Performanslı, kesintisiz ve yenilikci hizmet sunmayı amaçlamaktayız.
İsim Kayıt Web Hosting

KURUMSAL

Kurumsal kimliği ile tüm bireysel ve kurumsal müşterilerine aynı kalitede, hız ve performansı bir arada sunan İsim Kayıt Bilişim Web Hosting Hizmetleri, aynı zamanda yeni nesil teknolojiyi takip ederek ilk yenilikleri müşterilerine sunmayı amaçlamıştır.

İLETİŞİM

ADRES: Esentepe Mah. Ağadere Cad. NO:75 Kat:1 Körfez/Kocaeli
POSTA KODU:41780

Tel 1: 0 (850) 290 33 44
Tel 2: 0 (262) 527 41 33
Fax: 0 (850) 290 33 45
T. Destek: destek@isimkayit.com

ns1.isimkayit.com    | 


   ns2.isimkayit.com

Copyright © 2005 - 2017 | Tüm hakları saklıdır.