Kullanıcı Girişi
 
Üye Girişi
  • Memnuniyetiniz
    kayıt altında

ALAN ADI
WEB HOSTİNG
SANAL SUNUCU
DEDICATED
GÜVENLİK
İLETİŞİM
0
Web Hosting Hizmettinde 12. Yılımızı Kutluyoruz


DESTEK MERKEZİ

DESTEK MERKEZİ
İsim Kayıt Web Hosting

Neden .CO uzantılı alan adı almalıyız?

Evet arkadaşlar nedir bu ".co" uzantısı, neden bir anda popüler oldu. Dünya medyasından da takip ettiğim kadarıyla bilgi vermek isterim. Bilindiği üzere dünya üzerinde yaygın olarak bilinen tek alan adı uzantısı ".com"'dur. Bunun yanı sıra belki çok azınızın mecburiyetle kullandığı ".net" alan adı vardır. Bahsettiğim platform dünya genelidir yani sizi sınırların dışına çıkaran kısım yoksa tabiki ".tr" kullanımını düşünenlerinizde vardır yalnız bunun dezavantajına birazdan değineceğim.
İnternet artık öyle bir alana dönüştükü şuanda yaklaşık olarak 155.000.000 web sitesi ve bunun yarısı kadar da pasif yani çöp diye nitelendirebileceğimiz site var. Her sitenin de bir alan adına sahip olduğunu düşünecek olursanız durum o derece vahim. İşte günümüzde ".com" alan adı alma olayı neredeyse bitti... Aslında bitti ifadesinden kastım jenerik diye nitelendirdiğimiz hoş ve güzel yani akılda kalıcı kısa isimler... Görünen o ki böyle isimler bulmak artık çok zor. İnsanoğlu olarak sonunda onu da tükettik.
Tam herşey çıkmaza gidiyor derken A.B.D bu uygulamayı devreye soktu. Aslında bu öyle bir açılım olduki internet dünyasında gerçekten ".com"'un en büyük alternatifi oldu. Ancak bu yeni alan adı beraberinde bir takım avantajlar ve dezavantajlar da getirmiş oldu. Anlayacağınız haberlerimiz hem iyi hemde kötü.

Avantajları:
=>".com" alan adını zamanında alamayan firma sahipleri, kurum yada bireyler için vazgeçilmez bir fırsat,
".net, .info. biz" gibi alan adı uzantılarını daha çıkar çıkmaz geride bırakmıştır,
=> Bir harf eksik olması onu bir adım öne geçirmiştir, yazımı kolaydır,
=> Açılımı İngilizce olarak yazacak olursak oldukça manidar ve ticaridir. Örnek:“COmpany,” “COrporation,“COmmerce”,"COnnecting" ve "COmmunicating" gibi, gelecek vaad ediyor,

DezAvantajları:
=>".com" a benzediği için karışabilir,
=>".com" alan adı hali hazırda olan kurumların hiç zaman kaybetmeksizin alması bir nevi zorunlu kılınmıştır,
=>".com" a nazaran biraz daha pahalı,
=>".com"'un güvenliğini sarsmaktadır,

Güvenlik:
=> ".com" a benzemesi bilgisayar korsanlarının ekmeğine bal sürecektrir.
Örnek:
Diyelimki müşterinizie geri bildirim yapıyorsunuz kullanıcı adı ve şifresini yanlış girdi. Sizin sisteminizde ona e-mail olarak bilgilerini gönderdi ve kullanıcı adınızı sıfırlamak için aşağıdaki linke tıklayın. Genelde kullanıcıların hepsi tıklar çok nadir kısım tıklamadan ekranın sol alt kısmına bakar ve gerçek adres mi yoksa link yönlendirilmiş takibini yapabilir. İşte asıl olayın koptuğu an zaten kullanıcıların güvenliği sıkıntı iken siz geriye kalan bir seviye üst kültür kullanıcıyıda riske etmiş oluyorsunuz.

Destek Merkezi

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?      Sık kullanılanlara ekle Sık kullanılanlara ekle    Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

 


İsim Kayıt Web Hosting

7/24 TEKNİK DESTEK

Tüm servislerimiz ile ilgili olarak e-posta veya telefon ile destek tapelerinde bulunabilirsiniz.

KONTROL PANELİ

Tüm hizmetlerinizi şirketimizin geliştirdiği %100 Türkçe Kontrol Paneli üzerinden sunucularınızı kolayca yönetebilirsiniz.

KOLAY YÖNETİM

Tüm yönetim arayüzlerimiz kolay ve basit bir yapıda ihtiyaçlarınızı hızlıca çözebilmeniz için geliştirilmektedir.

TÜRKÇE WEB MAİL

E-Mail hizmetlerimizde tamamen Türkçe arayüzler üzerinden hizmet alabilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca Outlook ve Thunderbird gibi e-posta programlarından Mail almanızı ve göndermenizi sağlar.

ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Tüm Hosting Servislerimiz maksimum güvenlik denetimlerine tabi tutulmaktadır. Güvenlik güncelleştirmeleri ve PHP sürümleri gibi kriterler müşterilerimizin gereksinimlerine göre yapılmaktadır.

HIZLI VE PROFESYONEL

Türkiye ve Avrupa lokasyon alt yapısı üzerinden sağlanan servislerimiz ile Performanslı, kesintisiz ve yenilikci hizmet sunmayı amaçlamaktayız.
İsim Kayıt Web Hosting

KURUMSAL

Kurumsal kimliği ile tüm bireysel ve kurumsal müşterilerine aynı kalitede, hız ve performansı bir arada sunan İsim Kayıt Bilişim Web Hosting Hizmetleri, aynı zamanda yeni nesil teknolojiyi takip ederek ilk yenilikleri müşterilerine sunmayı amaçlamıştır.

İLETİŞİM

ADRES: Esentepe Mah. Ağadere Cad. NO:75 Kat:1 Körfez/Kocaeli
POSTA KODU:41780

Tel 1: 0 (850) 290 33 44
Tel 2: 0 (262) 527 41 33
Fax: 0 (850) 290 33 45
T. Destek: destek@isimkayit.com

ns1.isimkayit.com    | 


   ns2.isimkayit.com

Copyright © 2005 - 2017 | Tüm hakları saklıdır.