Kullanıcı Girişi
 
Üye Girişi
  • Memnuniyetiniz
    kayıt altında

ALAN ADI
WEB HOSTİNG
SANAL SUNUCU
DEDICATED
GÜVENLİK
İLETİŞİM
0
Web Hosting Hizmettinde 12. Yılımızı Kutluyoruz


DUYURULAR

DUYURULAR
İsim Kayıt Web Hosting

[Önemli Bilgilendirme] Alan Adı Tescil Süreç Değişikliği

29/01/2014 09:37
1 Ocak 2014 tarihi itibari ile ICANN tarafından alan adları tescil işlemleri konusunda bir düzenleme yürürlüğe girmiştir.

Bu düzenlemeye göre alan adı tescil edilmesi sırasında belirttiğiniz kontak bilgilerinden yönetici e-mail adresine bir tescil onayı maili gönderilecektir.

Gönderilen mailin 14 gün içerisinde onaylanmaması/cevaplanmaması durumunda alan adınız durdurulacaktır.

Öncelikle ilgili düzenleme hakkında detaylı bilgi almak için her zaman DESTEK ekibimize ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Etkilenen kullanıcılar: gTLD alan adı tescil etmiş müşterilerimizdir. .tr uzantılı alan adı tescil eden müşterilerimiz konudan etkilenmeyeceklerdir.

Yeni Tescil işlemlerinde İşleyiş şu şekilde olacaktır:
  • Alan adı tescili sırasında belirttiğiniz kontak bilgisine onay maili gönderilecektir.
  • Eğer özel bir kontak maili belirtmediyseniz, varsayılan kontak bilgilerine gelen e-mailler bizim tarafımızdan onaylanacaktır.
  • Eğer onaylamayı tamamlamazsanız 7. Ve 14. Günlerde hatırlatma mailleri size iletilecektir.
  • 15. Gün itibari ile onaylanmayan alan adları DURDURULACAKTIR. E-mail onayınız tamamlanmadığı sürece alan adı ASKIDA kalacaktır.

Bu işlemlere ek olarak alan adlarına yılda 2 defa kontak e-mail adreslerinin doğruluğunu test etmek amaçlı e-mail gönderilecektir. Gönderilen e-maildeki onay süreci tamamlanmaması durumunda tekrardan DURDURMA işlemi gerçekleştirilecektir.

Tescil Edilmiş Alan Adlarındaki İşleyiş ise; kontak bilgisi güncelleme ve transfer başvurularında tescil sürecindeki mail onay mekanizması aynen uygulanıyor olacaktır.

Firma olarak fikrimiz sürecin bugüne kadar işleyişi değiştirmesi nedeni ile ilk süreçlerin zor olacağıdır, fakat güvenlik sebebi ile gerçekleştirildiğinden dolayı uzun vadede alan adı tescil adımlarındaki hataların ortadan kalkması açısından doğru görünmektedir.

Konu ile ilgili ICANN açıklaması: http://www.icann.org/en/resources/re...whois-accuracy

<< Geriİsim Kayıt Web Hosting

7/24 TEKNİK DESTEK

Tüm servislerimiz ile ilgili olarak e-posta veya telefon ile destek tapelerinde bulunabilirsiniz.

KONTROL PANELİ

Tüm hizmetlerinizi şirketimizin geliştirdiği %100 Türkçe Kontrol Paneli üzerinden sunucularınızı kolayca yönetebilirsiniz.

KOLAY YÖNETİM

Tüm yönetim arayüzlerimiz kolay ve basit bir yapıda ihtiyaçlarınızı hızlıca çözebilmeniz için geliştirilmektedir.

TÜRKÇE WEB MAİL

E-Mail hizmetlerimizde tamamen Türkçe arayüzler üzerinden hizmet alabilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca Outlook ve Thunderbird gibi e-posta programlarından Mail almanızı ve göndermenizi sağlar.

ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Tüm Hosting Servislerimiz maksimum güvenlik denetimlerine tabi tutulmaktadır. Güvenlik güncelleştirmeleri ve PHP sürümleri gibi kriterler müşterilerimizin gereksinimlerine göre yapılmaktadır.

HIZLI VE PROFESYONEL

Türkiye ve Avrupa lokasyon alt yapısı üzerinden sağlanan servislerimiz ile Performanslı, kesintisiz ve yenilikci hizmet sunmayı amaçlamaktayız.
İsim Kayıt Web Hosting

KURUMSAL

Kurumsal kimliği ile tüm bireysel ve kurumsal müşterilerine aynı kalitede, hız ve performansı bir arada sunan İsim Kayıt Bilişim Web Hosting Hizmetleri, aynı zamanda yeni nesil teknolojiyi takip ederek ilk yenilikleri müşterilerine sunmayı amaçlamıştır.

İLETİŞİM

ADRES: Esentepe Mah. Ağadere Cad. NO:75 Kat:1 Körfez/Kocaeli
POSTA KODU:41780

Tel 1: 0 (850) 290 33 44
Tel 2: 0 (262) 527 41 33
Fax: 0 (850) 290 33 45
T. Destek: destek@isimkayit.com

ns1.isimkayit.com    | 


   ns2.isimkayit.com

Copyright © 2005 - 2017 | Tüm hakları saklıdır.