Bayi Backup ve Restore işlemleri

Bayi hesapları üzerinde isterseniz Backup alabilir veya aldığınız backup’ları yeniden yükleyebilirsiniz. Backup(yedek alma) ve Restore(yedeklerinizi yükleme) işlemleri Directadmin panel üzerinde Reseller tools bölümünden Manage user Backups giriş yapıp yapabiliriz.

Directadmin bayi hosting backup restore işlemleri
 
1.)Yedekleme işlemi

Directadmin bayi hosting backup restore işlemleri


Manager user backups bölümüne girdiğimizde Create Backup bölümünden Yeni backup oluşturabiliriz. Create Backup bölümünde ilk olarak 1. Bölümde yedeğini alacağımız kullanıcıları seçiyoruz.

Burda 3 seçenek bulunmakta. “all users” seçeneği seçilirse bayi hesabımızda bulunan tüm kullanıcıların yedeklerini alacaktır.
Selected users” seçeneği seçilirse User bölümünde seçilen kullanıcıların yedeklerini alacaktır.
All users Except Selected Users” seçeneği seçilirse User bölümünde seçilen kullanıcılar haricinde bayi hesabında tanımlı olan kullanıcıların yedekleri alınacaktır.

Yedek alınacak kullanıcıları üstte belirtilen şekilde ayarladıktan sonra 2. Bölüm üzerinde yedek işleminin zamanını ayarlayacağız.

2. bölümde Now seçeneği seçilirse yedekleme işlemi hemen başlayacaktır.

Cron Schedule seçeneği ile belirtilen zamanlarda(Haftanın belirli günü, günlük yedek işlemi, aylık yedekleme) yedekleme işlemi için zamanlanmış görev tanımlanabilir.

Yedekleme zamanı ayarlandıktan sonra 3. Bölümde yedeğin alınacağı yolu belirtebiliriz.
local seçili durumda ise bayi hesap dosyalarınızın içerisinde “user_backups” klasörünün içine yedeklerinizi alacaktır.
FTP seçeneği seçilip, FTP bilgilerin girişini sağlayıp, Herhangi bir FTP alanına yedeklerinizi almayı sağlayabilirsiniz.  

Yedek alınacak kullanıcıların ayarlanması, yedekleme zamanının ayarlanması ve yedeklerin alınacak yolu belirttikten sonra 4. Bölümde bulunan submit butonu ile yedekleme işlemini başlatabilirsiniz.  

2.)Yedek Geri yükleme

Directadmin bayi hosting backup restore işlemleri
 

Yedek geri yükleme işlemlerini Restore backup bölümünden yapabiliriz. Yedek geri yükleme işleminde 1. Bölümde ilk olarak geri yüklenecek yedeklerimizin yolunu belirtiyoruz.

Bu bölümde eğer local seçeneği seçilirse “/bayi_hesabı/user_backups” bölümünde bulunan yedekler 3. Bölümde gözükecektir.

FTP seçilip, FTP bilgileri girilirse girmiş olduğunuz FTP alanında bulunan yedekleriniz 3. Bölümde gözükecektir. Yedek dosyalarımız ayarlandıktan sonra 2. Bölüm üzerinden kullanıcılar için kullanılacak IP adresini ayarlayabiliriz. “Use the IP stored in the backup” seçeneği seçilirse, backup içerisinde tanımlı IP adresleri ile yedek geri yükleme işlemi yapılacaktır(Not: Yedek içerisinde bulunan IP adresi bayi hesabınıza tanımlı değil ise yedek geri yükleme işleminde hata alacaksınız.).

“Use the IP from the list” seçeneği ile yedek geri yükleme işlemi yapılan kullanıcıların IP adresleri bu seçenekte seçilecek IP adresi olarak ayarlanır. 3. Bölümde yedek geri yükleme yapılacak. Kullanıcıları seçip, 4. Bölümdeki submit butonu ile yedek geri yükleme işlemi başlatılır.  

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Devamını Oku

Bayi hesabınız üzerinden kullanıcılarınıza mesaj gönderme

Bayi hesabınız üzerinden kullanıcılarınıza bilgi mesajları ister toplu, istersenizde tek bir...

Bayi istatistiklerini inceleme

Bayi hesabınız üzerinde Disk kullanımı, Trafik kullanımı vs. bilgileri öğrenebileceğiniz bölm...

Bayi hesabı üzerinden sistem özelliklerini inceleme

Bayi hesabımız üzerinden kullanıcılarımızın bulunduğu sunucunun detaylı özelliklerini directadmin...

Bayi hosting IP yönetimi

Bayi hesabınıza tahsis edilen IP adreslerinizi Reseller tools bölümünden IP management giriş...

Paket oluşturma ve listeleme

Directadmin panel üzerinde bayi hesabı içerisinde kullanıcı oluşturabilmek için ilk olarak paket...

Size en iyi deneyimi sunmak için web sitemiz tanımlama bilgilerini kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, tanımlama bilgilerini kullanmamızı onaylarsınız.

Kabul Et ve Devam Et Daha Fazla Bilgi