Opencart e-ticaret yazılımı kurulumu


Opencart, e-ticaret sitelerinde en çok kullanılan yazılımlardandır. Geliştirilmek istenmesinden dolayı açık kaynak yazılımıdır. Açık kaynaklı kod, geliştirilmeye uygun, çok kişinin yazılıma ek kodlar ekleyerek yazılımı daha da kullanılır hale getirebileceği bir yazılımdır. Şimdi opencart’ın kurulumunu yapalım. Öncelikle hostinginizin kontrol paneline giriş yaparak opencart'ın kurulabilmesi için gerekli olan bir MySQL kullanıcısı ve bu kullanıcıya tanımlanmışveritabanı oluşturun. Opencart sitesine (http://www.opencart-tr.com) girip opencart dosyalarını indiriyoruz. İndirdiğimiz opencart sürümünü rardan çıkarıyoruz. Daha sonra dosyalarımızı yükleyeceğimiz filezillayı açıyoruz.

opencart e-ticaret yazilim kurulumu

Açılan klasörlerimiz içerisinde public_html klasörünü açıp içindekileri siliyoruz. Rardan çıkardığımız opencart dosyalarını public_html klasörü içerisine sürükle bırak yapıyoruz.
opencart e-ticaret yazilim kurulumu dosya yükleme
Dosyalar yüklendikten sonra tarayıcıda sitemizi açıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi opencart kurulum ekranı geliyor.
opencart e-ticaret yazilim kurulum ekranı
Devam et dediğimizde kurulum kontrolü yapılıp gereksinimler ve bunların uyumluluğu denetlenmektedir. Uyumda sorun yoksa devam et diyoruz.
Opencasrt E ticasret yazılım kurulumu uyumluluk

Sonraki ekranda veritabanı bilgilerimizi girip bağlantı kurulacak veritabanını belirliyoruz.
Opencasrt E ticasret yazılım kurulumu veri tabanı
Aynı ekrandan admin bilgilerini de girip devam et diyoruz. Kurulum tamamlanmıştır. Güvenlik nedeniyle yüklediğimiz klasörlerde install dizinini silip öyle devam ediyoruz. Tamamlanan kurulumda yönetim panaline git deyip sitemizi tasarlamaya başlayabiliriz.
Opencasrt E ticasret yazılım kurulumu admin
Opencart E ticaret sistemlerinizi kurumsal hosting paketlerimizde kurup kaliteli e-ticaret sistemlerinizi oluşturabilirsiniz.

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Size en iyi deneyimi sunmak için web sitemiz tanımlama bilgilerini kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, tanımlama bilgilerini kullanmamızı onaylarsınız.

Kabul Et ve Devam Et Daha Fazla Bilgi