WordPress Admin Şifresini Sıfırlama


Bazı durumlarda Wordpress Yönetim Paneline giriş yapmakta sorun yaşayabiliriz. Şifremizi unutmuş olabilir ya da kullanıcı bilgilerimiz istemediğimiz kişilerce değiştirilmiş olabilir. Bu durumlar bizim için sorun haline gelebilmektedir. Bu sorun çözümsüz değil. WordPress kullanıcı şifre değiştirme işlemi oldukça kolaydır. Yapılması gereken işlem adımlarını doğru olarak yaparsanız kısa süreler içerisinde yeni bir WordPress şifresine sahip olabilirsiniz. WordPress şifre değiştirme işlemi için ilk olarak phpMyAdmin’e bağlantı sağlayın.
PhpMyAdmin’e bağlantı sağladıktan sonra sol tarafta kullanmakta olduğunuz veritabanını seçin.

wordpress şifre unuttum

Veritabanı seçimi yapıldıktan sonra karşınıza tüm WordPress tabloları açılacaktır. Bu tablolardan wp_users  tablosuna tıklayın. Girmiş olduğunuz wp_users tablosunda WordPress sitenizde kullanmakta olduğunuz kullanıcı hesabını bulun ve user_pass kısmına iki defa tıkladığımızda yeni şifremizi girebilyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta girdiğimiz parolanın MD5 formatında olması gerektiği. Şifremizi Md5 formatına Wordpress’in de tavsiye ettiği site olan http://www.miraclesalad.com/webtools/md5.php üzerinden çevirebiliriz. Md5 çevirme işlemiyle uğraşmak istemiyorsanız  parola kısmına 23fc4b99e87827f8b9f5ae255c879879 girip kaydedin. Bunu girdiğinizde şifreniz isimkayıt olacaktır. Daha sonra Wordpress yönetim panelinden kullanıcılar işleminden değiştirebilirsiniz. 

wordpress şifre yenileme

İkinci yöntem olarakta wp_users tablosunda Wordpress  sitenizde kullanmakta olduğunuz kullanıcı hesabınızı bulun düzenle butonuna tıklayın.

wordpress şifre

Açılan tablodaki user_pass bölümünden yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu işlemi uygularken yukarıdaki görselde görüldüğü gibi MD5 seçeneğinin seçili olması gerekmektedir. Şifremizi girdikten sonra Git (Go) butonuna tıklayın. Bu işlemlerin ardından yeni WordPress şifrenize sahip olabilirsiniz. Belirlediğimiz şifre ile Wordpress Yönetim paneline giriş yapabilir. Burada kullanıcılar kısmından şifrenizi değiştirebilirsiniz. 

Dilerseniz kaliteli, ucuz, performanslı Wordpress Hosting Paketlerimizi inceleyebilirsiniz.


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Devamını Oku

Wordpress CMS Kurulumu

Merhaba, bu yazımızda sizlere Wordpress ve kurulumu hakkında bilgi vereceğiz. WordPress, açık...

Wordpress Smtp Mail Kullanım Ayarı

Merhaba,Firmamız paylaşımlı Web Hosting Sunucular üzerinden spam mail gönderimini engellemek...

Wordpress Yorum Kısmına Tarih ve Saat Ekleme

Merhaba, Öncelikle işlemlere başlamadan wordpress /wp-admin/ şeklinde panelimize giriş yapıyoruz....

W3 Total Cache Ayarları

W3 Total CacheWordPress için statik bir önbellekleme eklentisidir. W3 Total Cache eklentisi...

Wordpress kurulumu nasıl yapılır?

Merhaba, İlk olarak wordpress kurulumunu gerçekleştirebilmemiz için wordpress kurulum dosyalarını...

Size en iyi deneyimi sunmak için web sitemiz tanımlama bilgilerini kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, tanımlama bilgilerini kullanmamızı onaylarsınız.

Kabul Et ve Devam Et Daha Fazla Bilgi