Alan adımı nasıl transfer edebilirim?

Domaininiz aşagıdaki koşulları dogruluyor ise; Alan adlarının mevcut firmasından alan adı transfer şifrelerini (epp code, secret vs. şeklinde de isimlendiriliyor) almalısınız. Alan adınızın durumlarını transfere uygun hale getiriniz. Alan adında kilit bulunmasın ve administrator contact adresindeki mail sizin erişebildiğiniz aktif bir mail hesabı olsun. Ardından isimkayit.com üzerinden transfer siparişi geçiniz.

Domain Transfer Koşulları:

Domainin transfer edilebilmesi için aşağıdaki koşulların sağlanması gereklidir.

* Alan adı tescil edildikten sonra en az 60 gün geçmiş olmalı ve bitiş süresine 20 günden fazla zaman kalmış olmalıdır.(20 gün zorunlu değildir. ancak problem çıkarsa tekrar işlemi başlatma süresi verecektir.) Bu iki süre arasında domaininizi transfer edebilirsiniz. Lütfen Domain Kimlik ( Whois) sorgusu ile bu şartın doğruluğunu kontrol edin.

* Domainin kayıtlı olduğu firmaya borcunun olmaması

* İdari yetkili (Admin Contact) mailinin çalışır durumda olması

* Transfer isteğinde bulunan kişinin transfer edilecek domainin sahibi olması.

* Domainin statüsünün active olması. (bekleme, silinme durumlarının olmaması ve domainin kilitli olmaması)

* Alan adının transfer şifresini (authorization code, epp code, vs.) sahip olunmalı. Bu şifre eski kayıt firmasından istenmeli veya kontrol panellerinden alınmalı. *Başvurduğunuz domain yukarıdaki koşulları sağlamıyorsa lütfen domain transferi için başvurmayınız.

Transfer İle İlgili Önemli Notlar:

* Alan Adınızın tescil eden firmasını www.isimkayit.com olarak transfer ettiğinizde Tescil Süreniz 1 Yıl uzayacaktır.

* Domaininizi transfer etmek ile Tescil Süresinin bitimini 1 yıl uzatmış olacaksınız ve bunun için sadece 1 yıl tescil ücreti ödeyeceksiniz.

ÖNEMLİ: Eğer Domaininiz tescil süresi bitmemiş ve eski tescil eden firma aracılığı ile Tescil Süresini uzatmış iseniz ; Tescil tarihininin bitiminden önceki 45 gün içinde Transfer işlemi başlatmayın. Aksi takdirde 1 Yıl tescil süre uzatımı gerçekleşmiyecek ve eski tescil eden firmaya ödenen yenileme ücretlerini kaybedeceksiniz.

Aşağıdaki durumlarda domain transferi gerçekleşmez ve ödeme iadesi yapılmaz :

* İdari Yetkili e-mail adresine gönderilen maili yanıtlanmaması, yanlış veya geç yanıtlanması * domain kayıtlı olduğu firmanın transfer işlemini yapmayı reddetmesi. * Başvuru yaptığınız domain transfere uygun olmaması.

NOT: Hiç bir şekilde transfer için ödenen ücret iade edilmez. Ancak transfer işlemi gerçekleşmezse ödenen ücret başka bir işlem için kullanılabilir.


ICANN 01/12/2016 tarihinde Yapılan Alan Adı Güncelleme ve Transfer İşlemleri Hakkında Önemli Güncelleme:

Değerli Kullanıcılarımız,
1 Aralık 2016 tarihi itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni ICANN kuralları gereği; alan adı sahipleri yetkili e-posta adreslerini değiştirmek istediklerinde mevcut e-posta adreslerine bir onay mesajı gönderilecektir. Gelen mesaj onaylandıktan sonra yeni e-mail hesabınada bir doğrulama e-maili gönderilecektir. Yeni e-mail hesabına gönderilen mesajda onaylandıktan sonra değişiklik güncellenecektir. Aksi halde yetkili e-posta hesabı değiştirilemeyecektir.

Bu nedenle:

İç transfer aracılığıyla hesabınıza aktardığınız veya farklı firmalardan transfer ettiğiniz alan adlarınızın whois kayıtlarında yer alan yetkili e-posta hesaplarını kontrol etmenizi, varsa alan adlarınıza tanımladığınız, geçersiz yetkili e-posta adreslerini aktif ve erişilebilir olan e-posta adresleriyle güncellemenizi önemle tavsiye ederiz. Bu düzenlemeyi kontrol panelinizde Alan Adlarım Yönetim ekranınızda, alanadı bilgilerini düzenle bölümünden sorumlu bilgileri sayfasından yapabilirsiniz.

Alan adı sorumlu bilgileriniz güncel ise herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.


Ayrıca; Whois bilgileri güncellendiğinde yine doğrulama maili yetkili e-posta adresinize onay maili gönderilecektir. Onay maili onaylanmadığı durumda alan adı yayını 6 gün sonra gönderilen e-mail onaylanana kadar yayını durdurulacaktır.

Alan adlarınızı yetkiniz olmayan kullanıcı girişi yapamadığınız e-mail adreslerine tanımlamamanızı, geçersiz e-posta adresleri ile alan adı almamanızı önemle rica ederiz. Aksi taktirde kullandığınız / tescil ettiğiniz alan adlarını kaybedebilirsiniz.

Konu hakkında işlem yapmadan evvel teknik ekibimizden destek / bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla.
 

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Devamını Oku

Müşteri panelinden Domain Yönlendirme

Sayın ziyaretçiler,Herhangi bir alan adınızı farklı bir alan adınıza yönlendirmek istiyorsanız...

Alan adımı, başka firmadaki web hosting hizmetine nasıl yönlendirebilirim?

isimkayit.com üzerinden almış olduğunuz alan adınızı, müşteri hesabınıza giriş yaparak sol...

Domainler İçin A Kaydı Nedir?

Adres (A) kaydı, host adını bir IP adresine yönlendirir. Örneğin, bilgisayarim.domainadiniz.com...

Alan adı Park işlemini Nasıl yapabilirim?

Sayın Ziyaretçiler,Müşteri panelinizde bulunan park edilmesini istediğiniz alan adlarınızı destek...

PTR Kaydı (Pointer Record)

PTR Kaydı Nedir?Ip adresinden isme eşleşme yapan kayıttır. Yani 111.111.1.1 li ip'ye sahip...

Size en iyi deneyimi sunmak için web sitemiz tanımlama bilgilerini kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, tanımlama bilgilerini kullanmamızı onaylarsınız.

Kabul Et ve Devam Et Daha Fazla Bilgi