Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Webmaster Araçlarımızı Denediniz mi?


Değerli Kullanıcılarımız,

Webmaster kullanıcılarımızın vazgeçemediği webmaster araçlarını sizler için derledik.

webmaster araçları

Artık Google da Webmaster araçlarını aramanıza gerek kalmayacak. Webmaster araçlarımızda olmasını istediğiniz ihtiyacınıza özgü araçları yazilim@isimkayit.com mail adresimize iletirseniz değerlendirmeye alınarak sizler için hazırlanıp web sayfamızda ücretsiz olarak kullanıma sunulabilme imkanı bulabilirsiniz.

Kullanıma açtığımız Webmaster araçlarımız;

Domain Kime Ait? Domain Whois : Bu aracımız sayesinde tescil edilen bir domain(alan adı)'in kime ait olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. 

* Domain tescili sırası veya sonrasında domain tescili yapan kişi yada kurum domain gizliliğini aktif etmiş olabilir. Böyle bir durumda kişi bilgisi gösterilmez.

IP Adresim Nedir? : Bu aracımız sayesinde internet bağlantısı kurduğunuz hizmet aldığınız ISP firması(TTNET,Superonline v.b.) tarafından size tahsis edilen IP adresi bilgisini görebilirsiniz.

Server Sorgulaması : Bu aracımız ile web server olarak kullanılan bir IP adresinde barınan siteleri görme imkanına sahip olabilirsiniz. Böylelikle IP adresi içerisinde kaç adet web sitesi barındığını ve aynı IP adresinde eğer sizinde web siteniz bulunuyorsa hangi web siteler ile komşuluk yaptığınızı öğrenebilirsiniz.

SSL CSR Üretme : SSL Sertifikaları için öncelike SSL kurmak istediğiniz alan içerisinde private key ve csr üretmeniz gereklidir. Bu işlemi özel olarak hazırladığımız aracımız sayesinde rahatlıkla yapabilirsiniz.

SSL CSR Çözücü(Decode) : Bu aracımız ile SSL Sertifika kurulumu için ürettiğiniz şifreli CSR kodlarınızı çözerek doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

SSL Kontrolü : SSL Kontrol aracımız sayesinde bir domainde ssl kurulu mu? kurulu değil mi? SSL sorunu var mı? SSL geçerlilik süresi nedir? vb. bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz.

DNS Kontrolü (DNS Check) : Bu aracımız ile Dünya genelinde çeşitli pop noktalarında bulunan dns sunucularında alan adınıza ait MX, Cname kaydı, A Kaydı ve Nameserver kayıtlarını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca yine DNS Kontrol aracımızda RDNS (Ters DNS) kaydınızıda kontrol edebilirsiniz.

* DNS kayıtları yeni güncellendiğinde dünya genelinde tüm dns sunucularının tanıması 24 ile 48 saati bulabilmektedir. Bu süreç içerisinde aralıklı olarak DNS Kontrol aracımızdan domain veya IP adresinizi kontrol edebilirsiniz.

Sayfa Hız Testi : Bu test işlemi tarafımızca hazırlanmamıştır. Google Page Speed sayfasına yönlendirilmektedir. En iyi sonuçları Google kendi sayfasından kontrol edebilirsiniz.

İnternet Hız Testi : Bu aracımız bağlantı kurduğunuz internetinize ait hızı ölçebilirsiniz. Bu araç dünya genelinde kabul görmüş speedtest.net internet sitesinden api vasıtası ile veri iletimi sağlamaktadır.

Speedtest.net firması için, firmamız tarafından bir sunucu tahsis edilerek speedtest.net firmasına verilmiş ve firmamıza ait hız testi sunucumuzda dünya genelinde tüm kullanıcılara lokasyonumuza test yapabilme imkanı sunulmuştur.

Şifre Oluşturucu : Bu aracımız ile rahatlıkla güvenli şifre oluşturabilirsiniz. Bu oluşturduğunuz şifreyi tüm hesaplarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur makalemizi de ilgili şifre oluşturucu sayfamızdan da okumanızı tavsiye ederiz.

Sitem Açık mı? Kapalı mı? : Bu aracımız sayesinde Dünya genelinde 4 farklı lokasyon üzerinde yapılan testler ile internet web sitenizin açık mı? yoksa kapalı mı? olduğunu öğrenebilirsiniz.

Resim Sıkıştırma : Webmasterların genelde kullandığı tinypng web sitesini belki duymuşsunuzdur. Bu sitede bazı kısıtlamalar olduğu ve bu tarzda bir hizmet sunmamızı bazı müşterilerimiz tarafından rica edildi. Bizde bu konuyu değerlendirerek böyle bir hizmet alt yapısını ücretsiz olarak sunmak istedik.

Tüm .PNG ve .JPEG resim dosyalarınızı gönül rahatlığı ile resim optimize sunucumuza yükleyip en iyi kalitede(resim kalitesini bozmadan) ve bu kaliyete oranla en düşük boyutlarda resimlerinizi optimize edip web sitelerinize yükleyebilirsiniz. Bu sayede optimize edilerek boyutları düşen resimleriniz web sayfanızın çabuk açılmasını sağlayarak web sayfanızda hız kazandıracak ve arama motorlarında ve yine web site sayfa hız testinde başarılı sonuçlar alabileceksiniz.

Sonrası.... Webmaster araçlarına ait yazılım geliştirmelerimiz  devam etmektedir. Sizden web sitemizde olmasını istediğiniz araçları bize bildirmenizi rica ediyoruz.

Webmaster araçlarımızı incelemek için Tıklayınız.

14/12/2018 - Cuma

<< Geri