Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam
tr domain backorder

.TR Domain Backorder Hizmeti

Tescil Etmek İstediğiniz .TR domaini sizin için Satın Alma Fırsatını Sunuyoruz!


.TR
DOMAIN
BACKORDER!

.TR Alan Adı (Domain) Backorder Hizmeti İSİMKAYIT.COM'da!

Daha önce siz yada farklı bir kurum yada bireysel olarak kayıt edilen fakat yenilenmesi unutulan veya yenilenmesi yapılmayan yasal süre sonunda domainin silinme aşamasının hemen ardından yeniden kayda açılması ile ilk saniyelerde adınıza sistemimiz üzerinden hazırda bekletilen siparişinizi özel geliştirdiğimiz sistem sipariş otomasyonumuz sayesinde hemen tescil işlemi için TRABİS'e ilteiyoruz.

TRABIS' üzerinden daha ilk saniyelerde boşa düşen sipariş verdiğiniz domaini tescil ederek sistemimize kayıtlı bilgileriniz doğrultusunda adınıza direk kayıt ederek yine web sitemiz üzerinden bu alan adınını yönetim imkanı sunuyoruz.

.TR Alan Adı (domain) Bakcorder Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:


 • Belge Gerektiren Alan Adlarına Backorder Yapılabilir mi?
  - Hayır. Bu tür alan adları yine sadece belge ile başvurulabilir.
 • İstediğim domaini backorder yapabilmek için en uygun zaman nedir?
  - TRABİS'in yayınladığı "Yeniden Tahsise Açılacak Alan Adları" listesi doğrultusunda her gün saat yenilenmekte ve ilgili alan adının silineceği tarihten 2 ay önce yayınlamaktadır. Silinecek bir alan adı için en erken 2 ay önce backorder siparişi oluşturabilirsiniz. En geç ise alan adının silineceği tarihten bir önceki gün saat 22:00'a kadar backorder siparişi verebilirsiniz.
 • Backorder için çok sayıda domain siparişi verirsek indirim uygulanıyor mu?
  - Backorder hizmeti kademeli olarak fiyatlandırıldığından dolayı indirim uygulanmamaktadır. Yine en uygun fiyata Backorder işleminizi web sitemiz üzerinden rahatlıkla yapabilirsinizz.
 • Backorder siparişi verdiğim domain(alan adı) kayıt edilemezse ücret iadesi yapıyor musunuz?
  - Evet, web sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz ödeme kanalına geri iadenizi işlem sonucundan sonra 7 iş günü içerisinde kesinti yapmadan içerisinde yapıyoruz.
 • Benim başvurduğum backorder siparişi için farklı bir müşteriniz yine aynı domain için backorder yapabilir mi?
  - Hayır. Kurumumuza vermiş olduğunuz backorder siparişi sonrasında tüm sistemlerimiz bu istemiş olduğunuz alan adını size tescil edilmesi üzerine ayarlanır. Bu nedenle farklı müşterilerimiz backorder yapmak istediğiniz domain için backorder siparişi veremez.
 • Backorder siparişi verdikten sonra siparişi iptal edebilir miyim?
  - Sipariş verdiğiniz domain, yeniden kayda açılma zamanından 7 gün öncesine kadar sipariş iptali yapılabilir. 7.günün sonrasında ne yazık ki adil olunması için iptal işlemini yapamazsınız.
 • Domainlerde Backorder fiyatları neden değişken?
  - Backorder hizmetimiz kademeli fiyat sistemine dahildir. Bu nedenle fiyatlar değişkendir. 60 gün başlangıcı ile, Bir domain için erken backorder işlemi yapıldığında kazanma ve sizden başka kişi yada kurumların bu domain için kurum ve bayilerimizden sipariş vermesini engelleyebilirsiniz. Fakat son 14 gün için bu şans oranınız farklı bir kişi yada kurumun sizden önce bu domaini almak isteyebileceğini ve sistemlerimizde bu domaini rezerve ettiğinden farklı bir kişi yada kurum tarafından Backorder yapılamayacağı unutulmamalıdır.
 • .TR Domain (Alan Adı) haricindeki diğer domain uzantıları için Backorder yapabilir miyim?
  - Maalesef. Sadece .TR domain uzantıları için backorder yapılmaktadır. Diğer domain uzantıları için çalışmalarımız devam etmektedir. Proje dahilinde başta .com, .net, gibi uzantılar başta olmak üzere bir çok domain uzantılarınıda sistemimize dahil edeceğiz.
 • Backorder siparişimi verdim ve domaini tescil ettim. Farklı firmaya hemen transfer edebilir miyim?
  - Ne yazık ki Transfer işlemini hemen yapamazsınız. TRABIS mevzuatlarına göre ancak kayıt edilen firmadan farklı bir firmaya transfer işlemi gün sonra yapılabilir.
 • Backorder ile kaydettiğim alan adını satabilir miyim?
  - İnternet Alan Adları Tebliği MADDE 22 gereği, TRABİS'in devreye girmesinden itibaren ilk 3 yıl süreyle (14 Eylül 2025 tarihine kadar) .tr alan adlarının satış ve devri mümkün değildir. Bu tarihten önce yapılacak satış ve devirlerde alan adının yasal sahibi değişmeyecektir.

Trabis Ön Başvuru Hangi Domain Uzantılarını Kapsamaktadır ?


TRABİS devreye alındıktan sonra Ön Başvurular sadece .com.tr, .net.tr, .org.tr uzantılarını kapsamaktadır. Diğer domain uzantıları(belge istemeyen) ön başvuru alınmayacak olup ilk gelen mantığı ile tescil edilebilecektir. Ön Başvuru kısa bir süre sadece oluşabilecek yoğunluğu azaltmak için uygulanmaktadır.