Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Yedekleme Hizmeti

SÖZLEŞMELERİMİZ

Gizlilik Politikası

İsim Kayıt Bilişim - İsim Kayıt Web Hosting Sitesi Gizlilik ilkeleri.


Bu gizlilik ilkeleri İsim Kayıt Bilişim tarafından, İsim Kayıt'ın gizlilik konusundaki sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler www.isimkayıt.com web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir.
IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız.
IP adresiniz, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır.
İsim Kayıt, kullanıcılarının kendi servisleri kanalı ile gönderdikleri, yayınladıkları bilgileri kontrol ve sansür etmemektedir.
Kullanıcılar, İsim Kayıt servisleri kullanımı esnasında gerçekleştirecekleri aktivitelerin yasal sonuçlarından dolayı kendileri sorumludurlar.
Sitemizin müşteri veri tabanına kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgileri (isim, adres, telefon, e-posta adresi vb) gibi istenilen tüm bilgiler belirtmelidir. Bu formda aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımızın işlemleri için alan adı bilgilerinde, acil durumlarda ve faturanızın teslimatında kullanmaktayız.
Kullanıcılarımız sistemimizden kendi isteklerine bağlı olarak kayıtlarını silebilirler. Bu işlem için tarafımıza ıslak imzalı dilekçe ve kimlik fotokopisini göndermeleri gerekmektedir. Bu işlemler doğrultusunda kullanıcının isteği yapılabilir.
Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan durumlarda kullanılacaktır.
Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır.
İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Bu bilgileri istenilen tüm durumlarda kullanılabilir.
Bu bilgiler ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması durumlarında kullanılacaktır.
Sitemiz içerisinde farklı web sitelerine de bağlantılar bulunmaktadır.
www.isimkayit.com adlı web sitemiz diğer sitelerin gizlilik politikaları ve içeriklerinden sorumlu değildir.

GÜVENLİK
Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır.
Bu güvenlik önlemleri şunlardır;
1 - SSL Güvenlik Sertifikası ile kredi kartı tahsilatı sayesinde Secure Socket Layer ile şifreli olarak kredi kartı bilginiz bankamıza iletilir.
2 - Kredi kartı numaranız kesinlikle kaydedilmez. Sadece işlem yaptığınız anda kullanılan kart numaranızı biz de bilmeyiz. Sadece siz ve bankamız arasında olan bu işlem bizim sitemiz üzerinden olsa da işlem sırasında kredi kartınız sizin ile bankamız arasında bir sırdır.
3 - Sitemiz Linux Debian Server teknolojisi ile çalışmaktadır. Bilinen en son korumalar yüklenmiş ve bir aksiliğe imkan vermemek için devamlı takip edilmektedir.

Düzeltme / Yenileme
Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir. Sistemimizde bazı bilgiler güvenlik dolayısı ile tarafımızdan değiştirilmektedir. Bu bilgilerin değişikliği için tarafımıza bazı belgelerin gönderilmesi istenilebilir.


İsim Kayıt Bilişim
https://www.isimkayit.com
0850 290 3344 pbx

Hizmet Sözleşmesi

İŞBU HİZMET SÖZLEŞMESİ GENEL HÜKÜMLERİ YASAL HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER İLE İLGİLİ OLARAK ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERMEKTEDİR.
1. GENEL AÇIKLAMALAR
Bu Genel Hizmet Sözleşmesi Şartları (bu “Sözleşme”), İsim Kayıt Bilişim –Kadir KURT (Esentepe Mahallesi AğadereCaddesi No 75 Körfez / KOCAELİ / TÜRKİYE) adresinde yürüten (bundan sonra İsim Kayıt olarak anılacaktır) ile MÜŞTERİ (bundan böyle “Siz” veya “Müşteri” olarak anılacaktır) arasında akdedilmiş ve elektronik ortamda kabul edildiği tarihten itibaren yürürlük kazanmış bir sözleşmedir.
Bu Sözleşme ile birlikte İsim Kayıt’a ait web sitesi www.isimkayıt.com (bu “Site”) ve bu sitede bulunan tüm ürün ve hizmetlerin (tümüne birden “Hizmetler") genel hüküm ve şartlar başlığı altında düzenlenmiş olduğu taraflarca kabul edilmiş olup, bu Sözleşme ile satın aldığınız ya da bu Site aracılığıyla erişim sağladığınız Hizmetler için geçerli olan özel hüküm ve şartların yanı sıra yürürlüktedir.
Bu Sözleşmeyi elektronik olarak kabul etmeniz bu Sözleşmeyi ve beraberinde işbu Sözleşmeye referans olarak ilave edilmiş olan www.isimkayıt.com isimli web adresinde yer alan kurumsal politikaları ve/veya sözleşmeleri okuduğunuz, anladığınız, mutabık olduğunuz ve bu Sözleşme hükümlerinin tarafınız için bağlayıcı olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Gizlilik Politikası, http://www.isimkayıt.com adresi üzerinde duyurulan gizlilik ilkeleri ile ilgili prensiplerin belirtildiği politikadır.
İşbu Sözleşme ’de kullanılan “biz”, "bize” ya da “bizim" terimleri İsim Kayıt anlamına gelecektir.
“Siz”, “Sizin” “Müşteri” ya da “Kullanıcı” terimleri işbu Sözleşmeyi kabul eden tüm kişi ya da kurumlar anlamına gelecektir.
İsim Kayıt sadece ve mutlak surette kendi inisiyatifinde olmak üzere, işbu Sözleşmeyi ve işbu sözleşmeye dahil edilmiş olan kurumsal politikaları ve/veya sözleşmeleri her zaman değiştirebilir ya da yenileyebilir. Söz konusu değişiklikler ya da yenilemeler (i) bu değişiklik ya da yenilemeleri size bildireceğimiz e-posta duyurusunun tarihi ya da web sitesinde yer aldığı tarih yani (ii) “Son Revizyon Tarihi” itibari ile derhal yürürlüğe girecektir.

2. SİTENİN HİZMETLERİNDEN YARARLANABİLME KOŞULLARI
Bu Siteden ve bu Sitede bulunan Hizmetlerden sadece, yürürlükte bulunan kanunlar kapsamında yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler yapabilecek olanlar yararlanabilir. Bu Siteyi ve bu Sitede bulunan hizmetleri kullanmakla kendinizin;
(I) en az on sekiz (18) yaşında olduğunuzu ve/veya (II) yürürlükte bulunan kanunlar kapsamında yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler yapabilme ehliyetine başkaca yollarla sahip olduğunuzu kabul beyan ve taahhüt etmektesiniz.
Eğer bu Sözleşmeyi kurumsal niteliği olan herhangi bir kurum adına akdediyorsanız, söz konusu kurumsal yapıyı işbu Sözleşmede yer alan hüküm ve şartlara göre temsil ve ilzam etmek için gerekli yasal yetkiyi haiz olduğunuzu kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Bu durumda “siz”, “sizin” ya da “Kullanıcı” terimleri bu kurumsal yapıyı ifade eder. Şayet, işbu Sözleşmeyi elektronik ortamda kabul etmenizden sonra İsim Kayıt tarafından, söz konusu kurumsal yapıyı ilzam etmek için yasal yetkinizin olmadığı tespit edilirse, ödeme yükümlülükleri de dahil ve bununla sınırlı olmamak üzere, işbu Sözleşmede yer alan yükümlülüklerden kişisel olarak sorumlu olacağınız bilgileriniz dahilindedir.
İsim Kayıt, sahih ve kaynağı sizin kurumsal yapınızın yetkili bir temsilcisinden geldiği izlenimini makul surette uyandıracak herhangi bir talimata, ihbara, belgeye ya da benzeri iletişime itimat etmesi sonucu meydana gelecek hiçbir kayıp ya da zarardan sorumlu olmayacaktır.
Bu talimat, ihbar, belge ya da iletişimin sahihliği hakkında makul şüphe olması durumunda, İsim Kayıt ek olarak söz konusu bilgilerin sahihliğini onaylamanızı isteyebilir. Ancak bu onaylama talebi İsim Kayıt’ın mükellefiyeti değildir.

3. HESAPLAR; VERİLERİN AKTARILMASI
3.1 Müşteri Hesabı: Bu Sitenin bazı özelliklerine erişmek ya da bu Sitede bulunan Hizmetlerin bazılarını kullanabilmek için bir hesap (“Hesap”, “Müşteri Hesabı”) oluşturmanız gerekecektir. İsim Kayıt’da, Hesabınızı oluşturduğunuzdasunduğunuz tüm bilgilerin doğru, güncel ve eksiksiz olduğunu ve bu bilgileri doğru, güncel ve eksiksiz tutacağınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
İsim Kayıt’ın, Hesap bilgilerinizin gerçek dışı, yanlış, süresi dolmuş ya da eksik olduğuna kanaat getirmesi halinde, İsim Kayıt’ın sadece ve mutlak surette kendi takdir yetkisi dahilinde hesabınızı askıya alma ya da sonlandırma hakkını saklı tuttuğu tarafların malumudur. Sizin yetkiniz dahilinde olsun ya da olmasın Hesabınızda gerçekleşecek tüm etkinliklerden sizin sorumlu sayılacağınız ve sınırlama olmaksızın müşteri numaranız/giriş kimliğiniz, şifreniz, Ödeme metodu/metotları (aşağıda açıklanmıştır) ve güvenlik bilgileriniz dahil olmak üzere Hesap bilgilerinizi mutlaka gizli tutmanız gerekliliği bilgileriniz dahilindedir.
Herhangi bir güvenlik ihlali yaşanması ya da Hesabınızın yetkiniz haricinde kullanılması durumunda İsim Kayıt’ı derhal durumdan haberdar etmeniz gereklidir.
İsim Kayıt Hesabınızın izinsiz kullanılmasından dolayı uğrayacağınız hiçbir kayıptan sorumlu olmayacaktır. Bununla beraber, Hesabınızın kullanılmasından dolayı neden olduğunuz İsim Kayıt’ın ya da üçüncü Kişilerin zararından sizin sorumlu tutulacağınız da bilgileriniz dahilindedir.
3.2 Verilerin Aktarımı: İsim Kayıt, Hesabınızı oluşturduğunuzda sunduğunuz tüm bilgileri doğru, güncel ve eksiksiz kabul ederek ve Hesap bilgilerinizi doğru, güncel ve eksiksiz tutacağınızı kabul etmek sureti ile gerek yurt içi gerek yurt dışı Emniyet, Savcılık, Mahkeme ve sair mercilerden gelen veya gelebilecek talepler üzerine tüm bilgilerinizi bu kişi veya kurumlarla paylaşabilir. Bu taleplere verilen cevaplarda İsim Kayıt’da hesabınızı oluşturduğunuz sırada ve akabinde sunmuş olduğunuz tüm bilgi ve belgelerinizin talep eden kişi veya kurumlara verilebileceğini, teknik aksaklıklardan meydana gelebilecek herhangi bir hatalı bir bildirim bakımından herhangi bir hak veyahut talebiniz olmadığını işbu sözleşmenin kabulü ile kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
İsim Kayıt’a gelen “Yasal talepler; bilgi talepleri” Emniyet, Savcılık gibi soruşturma makamlarından gelebileceği gibi, Mahkemeler gibi İsim Kayıt kovuşturma makamlarından da gelebilir.
3.3 Hizmet İç Transferi (Hizmet Devri): İsim Kayıt bazı Hizmetlerinde iç transfer (Hizmet Devri) servisi sunmaktadır. Bireysel Müşterilerde Müşteri Hesabı altından transfer edilecek hizmet seçilerek “iç transfer talebi” ile Mevcut Müşteri TC Kimlik No ve transferin yapılacağı Müşteri Numarası belirtilerek hizmet transfer isteği başlatılır. Kurumsal Müşterilerde ise sadece transferin yapılacağı Müşteri Numarası belirtilerek hizmet transfer isteği başlatılır.
Transferi başlatan Müşteriye “Transfer Onayı” bildirimi sistemde tanımlı yetkili e-posta adresine gönderilir. Mevcut Müşterinin onayı ile hizmet transferinin yapılacağı Müşteriye istek bildirilir. Müşterinin Müşteri Hesabı’ndan bu isteği onaylaması ile hizmet transfer işlemi tamamlanır. Hizmet transfer isteğini başlatan Müşteri, transfer talebini karşı müşteri onaylamadığı süre içerisinde iptal edebilir.
Her iki taraf tarafından onaylanmayan transfer istekleri on beş (15) gün içerisinde otomatik olarak iptal edilir.
Hem Bireysel Müşteri, hem de Kurumsal Müşteri hesaplarında İsim Kayıt öncelikle fatura bilgilerinde yer alan müşteri ad, soyad ve adres bilgilerini gerçek müşteri bilgisi olarak kabul etmektedir.
Kurumsal Müşteri hesaplarında fatura bilgilerinde yer alan kurumun tam ticaret ünvanı ve adres bilgileri İsim Kayıt tarafından gerçek müşteri bilgileri olarak kabul edilecektir. Ancak her iki halde de gerek Bireysel gerek Kurumsal Müşteriye verilen Müşteri numarası ve Müşteriye ait şifrelerin üçüncü kişilerle paylaşılması ve bu üçüncü kişilerin kendilerini, İsim Kayıt’ya, çalışanlarına, uzaktan destek ekibine Müşteri olarak tanıtmaları durumunda ve çeşitli taleplerde bulunmaları halinde İsim Kayıt adı geçen taleplerin yerine getirilmiş olmasından sorumlu tutulamaz.
İsim Kayıt her hâlükârda bir hesabın devri için müsait olunup olunmadığı, devrin mümkün olup olmadığı ve devrin tamamlanması için gereken zaman gibi konularda garanti veremez.
Devir işleminden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklardan İsim Kayıt hiçbir şekilde sorumlu değildir.

4. UYULMASI GEREKEN GENEL KURALLAR
Aşağıda yer alan kurallar taraflarca kabul, beyan ve taahhüt edilmiştir. 4.1 Müşteri, bu Siteyi ve bu Sitede bulunan Hizmetler ile sunduğu tüm içerikleri, işbu Sözleşme ve uygulamadaki tüm ulusal ve uluslararası kanun, tüzük ve yönetmeliklere uygun olarak kullanacaktır.
4.2 Müşteri, önceden hususi yazılı izin almaksızın başka bir Kullanıcının ya da başka bir kişi ya da kurumun kimliğiyle siteye girmeyecek ve başka bir Kullanıcıya, şahsa ya da kuruma vekaleti veya yazılı sözleşme veya izin belgesi olmaksızın içerik sunumu yapmayacaktır.
4.3 Müşteri, önceden hususi yazılı izinlerini almaksızın, Kullanıcı İçeriklerini (aşağıda açıklanmıştır) ya da başka bir Kullanıcı, kişi ya da kuruma ait kamuoyuna ifşa edilmemesi gereken ya da bu kişilerin özel hayatlarını ilgilendiren bilgileri derlemeyecek ya da bunlardan yararlanmayacaktır.(kişisel bilgi veriler, özel hayatın gizliliğini ihlal edecek türde bilgi, belge, veri ve kayıtlar)
4.4 Bu Site ve bu Sitede bulunan Hizmetler ya da içerikler (sadece ve tümüyle İsim Kayıt’ın takdir yetkisine göre belirlenecek olup) aşağıdaki biçimlerde kullanılmayacaktır:

4.4.1 BU SİTE VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLER YA DA İÇERİKLER, 5651 SAYILI İNTERNET ORTAMINDA YAPILANYAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUNUN 8. MADDESİ UYARINCA SAYILAN SUÇLARI TEŞKİL EDECEK BİÇİMDE KULLANILAMAZ:

1. MADDE 8-(1) İnternet ortamında yapılan ve içeriği aşağıdaki suçları oluşturduğu hususunda yeterli şüphe sebebi bulunan yayınlarla ilgili olarak erişimin en-gellenmesine karar verilir:
a) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan;
1. İntihara yönlendirme (madde 84),
2. Çocukların cinsel istismarı (madde 103, birinci fıkra),
3. Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma (madde 190),
4. Sağlık için tehlikeli madde temini (madde 194),
5. Müstehcenlik(adult) (madde 226),
6. Fuhuş (madde 227),
7. Kumar oynanması için yer ve imkân sağlama (madde 228), suçları.
b) 25/7/1951 tarihli ve 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçlar.
4.4.2 BU SİTE VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLER YA DA İÇERİKLER 5237 SAYILI TÜRK CEZA KANUNU’NUN ŞEREFE KARŞI SUÇLARINI DÜZENLEYEN 8. MADDESİ UYARINCA SAYILAN SUÇLARI TEŞKİL EDECEK BİÇİMDE KULLANILAMAZ:
Hakaret MADDE 125. -(1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldırı,
4.4.3 BU SİTE VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLER YA DA İÇERİKLER 5237 SAYILI TÜRK CEZA KANUNU’NUN MALVARLIĞINA İLİŞKİN SUÇLARI DÜZENLEYEN 10. BÖLÜMÜ UYARINCA SAYILAN SUÇLARI TEŞKİL EDECEK BİÇİMDE KULLANILAMAZ: Hırsızlık MADDE 141. -(1) Zilyedinin rızası olmadan başkasına ait taşınır bir malı, kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden almak,
Nitelikli hırsızlık MADDE 142… (2) Suçun; e) Bilişim sistemlerinin kullanılması suretiyle, İşlenmesi halleri.
4.4.4 BUNUN YANI SIRA:
Yasa dışı ya da yasa dışı etkinlikleri destekleyici ya da teşvik edici tarzda;
Tahkir edici, taciz edici, kötüleyici vesair davranışlarda bulunarak ya da bu davranışları destekleyici ya da teşvik edici tarzda;
Nefret ve düşmanlığa yol açıcı söylemlerde bulunma, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu işleme, terörist etkinliklerde bulunma ya da insanlara, hayvanlara ya da mala karşı şiddet uygulama ya da bu fiilleri destekleyici ya da teşvik edici tarzda hareket etme;
Spam ya da diğer istenilmeyen toplu e-posta gönderme, bilgisayar ya da ağ korsanlığı ya da şifre kırma eylemlerinde bulunma ya da bu fiilleri destekleyici ya da teşvik edici tarzda hareket etme;
Diğer Kullanıcıların, diğer kişilerin ya da kurumların fikri mülkiyet haklarını ihlal etmek;
Diğer Kullanıcıların, diğer kişilerin ya da kurumların özel hayatın gizliliği ya da kişilik haklarını ihlal etmek ya da Diğer Kullanıcılar, diğer kişilere ya da kurumlara karşı yerine getirmekle yükümlü olduğunuz gizlilik yükümlüklerini çiğnemek;
Bu Sitenin ya da bu Sitede bulunan Hizmetlerin yerine getirilmesini aksatacak tarzda;
Yazılım ya da donanımın işlevselliğini bozmak, aşırı kaynak kullanımı, sınırlandırmak ya da bunlara zarar vermek için tasarımlanmış ya da bu tür bozucu ve zararlı etkide bulunabilme özelliğini haiz virüs, solucan, böcek, trojan ya da diğer kod, dosya ya da programları site içeriğine dahil etmek ya da yüklemek; ya da
İsim Kayıt a da İsim Kayıt’ın Hizmetleri ile ilgili olarak yanlış ya da yanıltıcı dil kullanmak ya da asılsız ya da küçük düşürücü iddia ya da ithamlarda bulunmak.
4.5 Kaldı ki Müşteri, İsim Kayıt’dan hususi olarak yazılı izin almaksızın bu Sitenin ya da bu Sitede bulunan Hizmetlerin, Ürünlerin, İçeriğin bir kısmı ya da tamamını başkaca bir ortama kopyalayamayacak ya da dağıtamayacaktır.
4.6 Müşteri, bu Siteya da bu Sitede bulunan Hizmetleri ya da bu Siteyle ilgili teknolojilerin hiçbir kısmını değiştiremeyecek ya da üzerinde oynama yapamayacaktır.
4.7 Müşteri, İsim Kayıt İçeriğine (aşağıda tanımı yapılmıştır) ya da Kullanıcı İçeriğine, Sitenin kendisinden başka bir teknolojiyle ya da başka araçlar vasıtasıyla ya da İsim Kayıt’ın öngöreceğinden farklı yollarla erişimde bulunamayacaktır.
4.8 İsim Kayıt’ın hususi yazılı iznini almaksızın herhangi bir ticari kullanım için İsim Kayıt’ın ilgili teknolojileri de dahil, bu Siteyi ya da bu Sitede bulunan Hizmetleri kullanamayacaktır.
4.9 İsim Kayıt, dilediği zaman, sınırlama olmaksızın bu Sitedeki fiyatları ve Hizmet bedelleri de dahil olmak üzere bu Sitede yer alan herhangi bir hususu ya da bu Sitede bulunan Hizmetleri değiştirmeye, yenilemeye, belirli bir kısmında değişiklik yapma ya da bunların uygulamasına son verme hakkını saklı tutar.
4.10 İsim Kayıt Hizmetlerinin Kullanıcı’ ya satışı ve teslimi esnasında, hizmet özellikleri ile ilgili bilgiler açık şekilde bildirilmektedir. Kullanıcı, satış esnasında belirtilmeyen özelliklerin ilgili hizmet kapsamında yer almamasından dolayı İsim Kayıt' dan herhangi bir hak veya zarar iddiasıyla tazmin talebinde bulunamaz.


5. İSİM KAYIT İÇERİĞİNİN ve SAİR KULLANICI İÇERİĞİNİN KULLANILMASI

Yukarıdaki genel hükümlere ek olarak, Bölüm 5’teki hükümler özel olarak İsim Kayıt İçeriğini ve İsim Kayıt’In kurumsal web sitelerine gönderilen Kullanıcı İçeriğini kullanmanız bakımından da geçerlidir.
5.1 İsim Kayıt İçeriği. Kullanıcı İçeriği hariç olmak üzere bu Sitede ve bu Sitede bulunan Hizmetlerde yer alan içerik ile sınırlama olmaksızın bunlarda bulunan metin, yazılım, scriptler, kaynak kodu, API, grafikler, fotoğraflar, sesler müzik, videolar ve arayüz özellikleri ile ticari markalar, hizmet markaları ve logolar ("İsim Kayıt İçeriği") daimi olarak İsim Kayıt’In mülkiyetindedir ya da bunların kullanım hakkı İsim Kayıt’In sahip olduğu imtiyaz dahilindedir ve bu içerik Türkiye Cumhuriyeti ile yabancı ülkelerin fikir ve sanat eserlerinin korunması hakkındaki kanuna, marka ve/veya tasarım ve/veya patent korunması hakkında kanun hükmünde kararnamelere -kanunlara ve Türkiye Cumhuriyeti ile yabancı ülke kanunları kapsamındaki diğer fikri mülkiyet haklarına tabidir.
İşbu Sözleşmeyle telif hakları, markalar, patent ya da tasarım hakları kapsamında hiçbir hak ya da lisans verilmemektedir. İsim Kayıt, İsim Kayıt İçeriğinde, bu Sitede ve bu Sitede bulunan Hizmetlerde ya da bunlarla ilgili olarak açıkça belirtilmemiş tüm hakları saklı tutar ve işbu Sözleşme ilebu hakların hiçbiri devrolunmaz.
5.2 Kullanıcı İçeriği. Bu Sitenin ya da bu Sitede bulunan Hizmetlerin bazı özellikleri Kullanıcıların
(a) düşüncelerini, fikirlerini, önerilerini ya da bildirmek istedikleri diğer bilgileri (“Kullanıcı İçeriği”) ya da (b) fotoğraf ve videolar da dahil olmak ancak bunlarla da sınırlı kalmamak üzere edebi, sanat içerikli, müzikal ya da diğer içerikleri (Kullanıcı Sunumları ile birlikte “Kullanıcı İçeriği”) görmesine, göndermesine, yayınlamasına, paylaşmasına, depolamasına ya da bunlarla ilgili işlemler yapmasına olanak verebilecektir.
Bu Siteye ya da bu Sitede bulunan Hizmet kalemlerine Kullanıcı İçeriği göndermekle ya da Kullanıcı İçeriğini buralarda yayınlamakla İsim Kayıt’a (I) ya Kullanıcı İçeriğinin sahibi-sağlayıcısı olduğunuz ve bu nedenle bu içeriği yayınlama hakkına sahip olduğunuz için ya da Kullanıcı İçeriğinin telif ya da mülkiyet hakkı sahibinden yazılı olarak, bu içeriği kullanmak üzere gerekli dağıtım haklarına, lisanslara, izinlere ve/veya diğer yetkilere sahip olduğunuz için Kullanıcı İçeriğini bu Site ya da bu Sitede bulunan Hizmetler üzerinden yayınlamak için gerekli tüm haklara sahip olduğunuzu ve (II) üçüncü kişi haklarını ihlal etmediğiniz beyan ve taahhüt etmektesiniz.
5.3 Güvenlik. Bu Sitenin ya da bu Sitede bulunan Hizmetlerin güvenlikle ilgili özelliklerini (sınırlama olmaksızın İsim Kayıt İçeriği ya da Kullanıcı İçeriğinin kullanımını ya da kopyalanmasını yasaklayan ya da kısıtlayan sınırlandırıcı özellikler de dahil) engellemeyeceğinizi, bunları işlevsiz hale getirmeyeceğinizi ya da diğer yollarla bunların işlev görmesini önlemeyeceğinizi ve bu Sitenin ya da bu Sitede bulunan Hizmetlerin, İsim Kayıt İçeriğinin ya da Kullanıcı İçeriğinin kullanımını sınırlandırıcı yönde hareket etmeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

6. İSİM KAYIT’ IN KULLANICI İÇERİĞİNDEN YARARLANMASI İşbu Bölüm 6’daki hükümler özel olarak İsim Kayıt İçeriğini ve İsim Kayıt’ın kurumsal web sitelerine gönderilen Kullanıcı İçeriğini kullanmanız için de geçerlidir. Uygulanacak hükümler, konuk olduğunuz web sitelerine gönderilen içerik içinde sahip olabileceğiniz mülkiyet ya da lisans haklarını (fikri mülkiyet hakları da dahil) devretmek gibi bir etkiye sahip değildir ve bunun için öngörülmemişlerdir. Genel olarak sadece kendi Kullanıcı İçeriğinizden ya da Hesabınız üzerinden sunulan Kullanıcı İçeriğinizden ve bu içeriğin dağıtılmasından doğan sonuçlardan ve bunun için gerekli şartların yerine getirilmesinden sorumlu olacaksınız.
Kullanıcı Sunumları İle İlgili Olarak:
Sunumlarınızı tümüyle gönüllü olarak ve kendi iradenizle yapacağınızı, Sunumlarınızın herhangi bir gizlilik ilişkisi teşkil etmeyeceğini kabul etmektesiniz.
(Kullanıcı Sunumları haricindeki) Kullanıcı İçeriği İle İlgili Olarak:
Sunuculuğunu İsim Kayıt’ın ya da bir başka hizmet sağlayıcısının yaptığı bir web sitesiniz varsa web sitenize yollanan Kullanıcı İçeriğinizdeki mülkiyetinizin ya da lisanslı haklarınızın tamamına sahip olmaya devam edeceksiniz.
Bununla birlikte, Kullanıcı İçeriğinizi bu Siteye gönderir ya da bu Sitede yayınlarsanız, Kullanıcı İçeriğinin bu Sitenin ve işbu Sözleşmenin öngördüğü biçimde dahil edilmesi ve kullanılmasına olanak vermek için İsim Kayıt’ın Kullanıcı İçeriğinize ait fikri hakları ve diğer müseccel hakları kullanması için yetkilendirmiş olursunuz. Buna göre, işbu Sözleşmeyle İsim Kayıt’a; sınırlama olmaksızın bu Sitenin tamamının ya da herhangi bir kısmının her türlü ortam ya da format içinde ve her türlü medya kanalı üzerinden hiçbir kısıtlama ya da başkaca bedel olmaksızın ya da size ya da diğer taraflara herhangi bir tebligatta bulunulmasını ya da izin alınmasını gerektirmeksizin promosyonu ve yeniden dağıtımı da dahil olmak üzere bunları kullanmak, çoğaltmak, dağıtmak, bunlardan türetilmiş yeni eserler oluşturmak ya da bunları diğer eserlerle birleştirmek, görüntülemek ya da Kullanıcı İçeriğinizi bu Site ile ve İsim Kayıt’ın (ve bağlı şirketlerinin) ticari faaliyetinde ya da faaliyetlerinde ifa etmek için dünya çapında geçerli, münhasır olmayan ve telifsiz alt lisans hakkı vermektesiniz. Ayrıca, bununla ilgili olarak, size ya da diğer üçüncü taraflara ait her türlü tazminat, ihbar ya da izin alma hakkından da feragat etmektesiniz. Bunlara ek olarak, ayrıca, bu Sitenin her bir Kullanıcısına, bu Site üzerinden size ait Kullanıcı İçeriğine ("özel" ya da "şifre korumalı" olarak belirttiğiniz Kullanıcı İçeriği hariç) münhasır olmamak üzere erişme ve bu Sitenin ve işbu Sözleşmenin işlevleri gereği izin verildiği ölçüde size ait Kullanıcı İçeriğini kullanma, çoğaltma, dağıtma, bu içerikten türeme eserler oluşturma ve diğer eserlerle birleştirme, görüntüleme ve uygulama hakkı da vermektesiniz.
Kullanıcı İçeriğinizde sizin tarafınızdan verilen yukarıdaki imtiyaz hakları, size ait bu Kullanıcı İçeriği bu Siteden çıkarıldıktan ya da silindikten sonra ticari açıdan makul bir süre içinde sona erecektir. Bununla birlikte, Müşteri, İsim Kayıt’ın, Siteden çıkardığı ya da sildiği Kullanıcı İçeriğinin sunucu kopyalarını elinde tutabileceğini (fakat, İsim Kayıt bu içeriği dağıtma, görüntüleme ya da uygulama hakkına sahip olmayacaktır) kabul etmektedir ve bu konuda İsim Kayıt ile mutabıktır.

7. HESABIN İZLENMESİ, HESABIN DURDURULMASI ve SONLANDIRILMASI
İsim Kayıt kural olarak (İsim Kayıt’ın sunuculuğunu yerine getirdiğini bir web sitesine yollanan ya da bu Siteye yollanan) Kullanıcı İçeriklerini izlemez, takip etmez. (5651 sayılı Kanun uyarınca) Bununla birlikte, İsim Kayıt içerik izleme hakkını saklı tutar (fakat bunu yapmakla yükümlü değildir) ve Kullanıcı İçeriklerinde yer alan herhangi bir unsurun bu Sözleşmeye uygunluğuna ya da bu Sözleşmeye uyup uymadığına karar vermek hakkını saklı tutar.
İsim Kayıt, işbu Sözleşmeyi ihlal edici nitelikte her türlü içeriğin-materyalin yollanmasını ya da yayınlanmasını engellemek amacıyla (ihlal edici materyalin içeriği ve niteliği sadece ve tümüyle İsim Kayıt’ın kendi takdir yetkisi ile belirlenecektir) dilediği her zaman ve önceden bildirimde bulunmaksızın (ister İsim Kayıt’ın sunuculuğunu yaptığı bir web sitesine yollanmış olsun isterse de bu Siteye yollanmış olsun) Kullanıcı İçeriğinin herhangi bir bölümünü yayından çıkarabilir ve/veya Kullanıcıların bu Siteye ya da bu Sitede bulunan Hizmetlere içerik yollamasına ya da yayınlamasına son verebilir.
İsim Kayıt, aynı zamanda, herhangi bir Kullanıcının sürekli olarak yasadışı davranışlar gösterdiğine kanaat getirmek için yeterli gerekçeye sahip olması halinde Kullanıcının bu Siteye ya da bu Sitede bulunan Hizmetlere erişim hakkını sonlandırabilir. İsim Kayıt’ın bu Siteye ya da bu Sitede bulunan Hizmetlere erişiminizi sonlandırması durumunda, İsim Kayıt, sadece ve tümüyle kendi takdir yetkisini kullanarak, kendisine ait sunucular üzerinde sakladığınız tüm veri ve dosyaları silme veya yok etme hakkına da sahip olacaktır.
Kaldı ki BTK’nın (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun) düzenleyici işlemler ile İsim Kayıt’a yükleyeceği ek mükellefiyetler bakımından da İsim Kayıt kendisinden istenildiği şekilde BTK’nın düzenleyeci işlemlerine riayet ile mükelleftir. Bu mükellefiyetlere riayet etmesini takiben, bu mükellefiyetlere riayet etmesinden sebep Müşterinin ya da Kullanıcının her ne nam veya ad altında olursa olsun, İsim Kayıt’dan maddi veya manevi tazminat taleplerinde bulunamayacağı tarafların malumudur.
Sözleşmenin herhangi bir sebepten dolayı fesih edilmesi durumunda para iadesi KESİNLİKLE YAPILMAZ.

8. EK HAKLARIN SAKLI TUTULMASI
İsim Kayıt;
(I) Hizmetlerin sunulmasında ya da ifasında İsim Kayıt tarafından yapılmış olabilecek yanlışları düzeltmek için (alan adı tescilleri dahil)
(II) Alan adı tescili sırasında yapılmış olabilecek yanlışları düzetmek ya da alan adı kayıtlarının bütünlüğünü ve sürekliliğini korumak için
(III) Uygulamadaki ulusal ve uluslararası kanunlara, tüzüklere ve yönetmeliklere uygunluğu sağlamak için
(IV) Dava tebligatları da dahil yasal talepleri yerine getirmek için
(V) ihtilafların çözümünde verilen kararları yerine getirmek için
(VI) Lehte ya da aleyhte sonuçlanabilecek hukuk davalarının ya da açılabilecek davaların gereğini yerine getirmek üzere yasal savunma yapmak için ya da
(VII) İsim Kayıt ve bağlı şirketleri ile bunların görevlileri, çalışanları ve mümessilleri adına bağlayıcı olabilecek her türlü sivil ya da suç unsuru sorumluluktan kaçınmak için, sadece ve tümüyle kendi takdir yetkisi dahilinde gerekli görmesi durumunda (alan adı tescillerini iptal ya da feshetme hakkı da dahil) Hesaplara ya da Hizmetlere erişim (ya da denetleme) hakkını geri alma, iptal etme, sonlandırma, askıya alma, kilitleme ya da değiştirme hakkını saklı tutar.
İsim Kayıt, Müşterilere ait her Hesabı, aşırı alan, aşırı sistem kaynağı ya da bant genişliği kullanımı açısından denetlemek için gözden geçirme ve izin verilen seviyeleri aşan Hesaplara ek ücret uygulama ya da bu Hesapları durdurma ve/veya sonlandırma hakkını saklı tutar.
MÜŞTERİ ayrıca, İsim Kayıt tarafından verilen hizmetin gerektiğinde başka bir firma tarafından verilmesini (hizmeti verecek olan işletmecinin değişmesini) kabul etmektedir. Bu durumda İsim Kayıt, MÜŞTERİ’ ye ait her türlü MÜŞTERİ ve kredi kartı bilgilerini hizmeti verecek olan firma ile paylaşabilecektir.

9. ANTI-SPAM POLİTİKASI, CEZAİ ŞART
MÜŞTERİ kesinlikle spam (alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların Internet yolu ile gönderimi) ve/veya Internet kullanıcılarını dil, sıklık ya da dosya boyutu açısından rahatsız edecek elektronik postalar (e-mail), Internet kullanıcılarının istekleri dışında ticari reklam elektronik postaları (e-mail) yollayamaz.
Buna ek olarak, kendisine ait SMTP sunucusu bulunduran MÜŞTERİ, İsim Kayıt’dan SMTP hizmeti alsın ya da almasın, kendi sunucularındaki SMTP hizmetini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve 3. Kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar. Bu tarz gönderimler, İsim Kayıt’a olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda İsim Kayıt sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, MÜŞTERİ’ ye sağlanan servislerde aksamalara sebep olabilmektedir.
Müşteri, İsim Kayıt’ın yukarıda sözü edilen “Anti-Spam Politikasını” okuyup anladığınız ve kabul ettiğiniz konusunda mutabık ve ayrıca, İsim Kayıt’ın, sadece ve tümüyle kendi takdir yetkisini kullanarak spam ya da yetki haricinde toplu e-posta aktarımında bulunduğuna ya da bununla bağlantılı olduğuna kanaat getireceği her türlü Hesabı derhal sonlandırabileceğini kabul etmektedir.
Ek olarak, gerçek zararın makul düzeyde hesaplanamaması halinde, Hesabınızdan aktarılan ya da Hesabınızla başkaca yollarla bağlantılı olan her bir spam ya da istenmeyen toplu e-posta gönderimi için İsim Kayıt’a spam ya da mail başına 1,00 Amerikan Doları tutarında cezai şart ödemesi yapmayı kabul etmiş bulunmaktadır.

10. TİCARİ MARKA VE/VEYA TELİF HAKKINA İLİŞKİN HAK İDDİALARI

İsim Kayıt fikri mülkiyet haklarının korunmasını desteklemektedir.
11. ÜÇÜNCÜ KİŞİ WEB SİTELERİNİN LİNKLERİ Bu Site ve bu Sitede bulunan Hizmetler İsim Kayıt’a ait olmayan ya da onun tarafından yönetilmeyen üçüncü kişi web sitelerine bağlantılar içerebilir. İsim Kayıt, üçüncü kişi web sitelerinin içeriği, hüküm ve şartları, gizlilik politikası ya da uygulamaları ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.
12. BEYAN VE TAAHHÜTLERLE İLGİLİ YASAL UYARI MÜŞTERİ, BU SİTEYİ VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİ KULLANIMI İLE İLGİLİ RİSKLERİN KENDİSİNE AİT OLDUĞUNU VE BU SİTENİN VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİN “OLDUĞU GİBİ”, “KULLANILABİLECEĞİ HALİYLE” VE “TÜM HATALARI İLE BİRLİKTE” TEDARİK EDİLMİŞ OLDUĞUNU ÖZELLİKLE KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMEKTEDİR.
YUKARIDAKİ BEYAN VE TAAHHÜTLERE İLİŞKİN İRADE BEYANI MÜŞTERİ TARAFINDAN GAYRİ KABİLİ RÜCU OLARAK YAPILMIŞ OLUP BU SÖZLEŞMENİN SÜRESİNİN DOLMASINDAN YA DA FESHİNDEN YA DA BU SİTEYİ VEYA BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİ KULLANMAYA SON VERMENİZDEN SONRA DAHİ GEÇERLİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.
13. SORUMLULUK ÜZERİNDEKİ SINIRLAMALAR
İSİM KAYIT, İSİM KAYIT GÖREVLİLERİ, ÇALIŞANLARI VE MÜMESSİLLERİ HİÇBİR DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI, ARIZİ YA DA KASTİ, ÖZEL YA DA SUÇ UNSURUTEŞKİL EDEN SAİR ZARARLARDAN DOLAYI SİZE YA DA DİĞER KİŞİ VE KURUMLARA KARŞI HİÇBİR DURUMDA SORUMLU OLMAYACAKTIR. BUNLARA EK OLARAK:
(I) BU SİTENİN DOĞRULU, TAMLIĞI YA DA İÇERİĞİ
(II) BU SİTE İLE (HİPERLİNKLER, KALIN PUNTOLU REKLAM BAŞLIKLARI YA DA DİĞER TÜRLÜ) BAĞLANTILI SİTELERİN DOĞRULUĞU, TAMLIĞI YA DA İÇERİĞİ HAKKINDA VE/VEYA BU SİTEDE YA DA BU SİTE İLE (HİPERLİNKLER, KALIN PUNTOLU REKLAM BAŞLIKLARI YA DA DİĞER TÜRLÜ) BAĞLANTILI SİTELERDE BULUNAN HİZMETLERİN DOĞRULUĞU, EKSİKSİZLİĞİ YA DA İÇERİĞİ
(III) BU SİTEDE YA DA BU SİTE İLE (HİPERLİNKLER, KALIN PUNTOLU REKLAM BAŞLIKLARI YA DA DİĞER TÜRLÜ) BAĞLANTILI SİTELERDE BULUNAN HİZMETLER
(IV) HER TÜRLÜ KİŞİSEL SAKATLANMA YA DA MADDİ ZARAR
(V) ÜÇÜNCÜ TARAFLARA İZAFE EDİLEBİLECEK HER TÜRLÜ TUTUM VE DAVRANIŞ (VI) SUNUCULARIMIZA İZİNSİZ ERİŞİLMESİ YA DA SUNUCULARIMIZ DAHİLİNDE BULUNAN İÇERİĞİN, KİŞİSEL BİLGİLERİN, MALİ BİLGİLERİN YA DA DİĞER BİLGİLERİN İZİNSİZ KULLANIMI
(VII) BU SİTEDEKİ YA DA BU SİTE İLE (HİPERLİNKLER, KALIN PUNTOLU REKLAM BAŞLIKLARI YA DA DİĞER TÜRLÜ) BAĞLANTILI SİTELERDE BULUNAN HİZMETLERİN KESİLMESİ YA DA SONA ERDİRİLMESİ
(VIII) BU SİTEYE YA DA BU SİTE İLE (HİPERLİNKLER, KALIN PUNTOLU REKLAM BAŞLIKLARI YA DA DİĞER TÜRLÜ) BAĞLANTILI SİTELERE YA DA BU SİTELER ÜZERİNDEN YAYILABİLECEK HER TÜRLÜ VİRÜS, SOLUCAN, BÖCEK, TROJAN YA DA BENZERLERİ
(IX) ÇOCUKLAR İÇİN ZARARLI, AŞAĞILAYICI, TACİZ EDİCİ, İSTİSMAR EDİCİ HER TÜRLÜ KULLANICI İÇERİĞİ YA DA İÇERİK YA DA PORNOGRAFİK, MÜSTEHCEN YA DA YAYINLANMASI YASAKLANMIŞ DİĞER SAKINCALI İÇERİKLER VE/VEYA İsim Kayıt TARAFINDAN ZARARLI OLDUĞU KONUSUNDA UYARIDA BULUNULMUŞ OLSUN YA DA OLMASIN BU SİTEYİ VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİ KULLANMANIZDAN KAYNAKLI, YASAL YA DA AKDİ TEMELE DAYANAN YA DA DAYANMAYAN HER TÜRLÜ ZARAR VE ZİYANLARDAN DOLAYI DA İsim Kayıt SORUMLU TUTULAMAZ.
MÜŞTERİ EK OLARAK, İSİM KAYIT’ IN KENDİSİNE KARŞI OLUŞABİLECEK TÜM SORUMLULUKLARIN TOPLAMININ, İHTİLAF KONUSU HİZMETLER İÇİN ÖDENMİŞ OLAN BEDELİN TOPLAM TUTARINI HİÇBİR DURUMDA AŞAMAYACAĞINI ÖZEL OLARAK KABUL ETMEKTE VE BU KABULÜ BEYAN VE TAAHHÜT ETMEKTEDİR.

14. ÜCRETLER VE ÖDEME
İsim Kayıt, hizmet bedellerini, size sözleşme anında yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Sipariş üzerindeki Ödeme Metodunuz, Hesabınızda aktif herhangi bir hizmet olduğu sürece geçerli tutulmalıdır.
Site üzerinden hizmet(ler) sipariş ettiğinizde bu Siteden satın alınan Hizmetler için ödenmesi gereken tüm fiyat ve ücretleri ödemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Kullanacağınız Hizmetler Hizmet şartları sona ermeden önce askıya alınmış, sonlandırılmış ya da devredilmiş olsa dahi aksi belirtilmediği sürece ödeyeceğiniz hiçbir ücret ya da bedel geri iade edilmez.
İsim Kayıt fiyat ve ücretler üzerinde dilediği her zaman değişiklik yapma hakkını saklı tutar ve bu değişiklik ya da düzenlemeler bu Sitede çevrim içi olarak ilan edilecek ve size ek bildirimde bulunmaksızın derhal yürürlüğe girecektir.
İsim Kayıt’ dan aldığınız bazı Hizmetler için iptal talebinde bulunabilirsiniz. Hizmet iptal talebinize ilişkin iade süresi beş (5) işgünü ile tam bir faturalama dönemi arasında değişebilir. İadelere ilişkin ödemeler ilişkili sipariş sırasında belirttiğiniz ödeme metodu ile aynı kanal üzerinden veya talebiniz üzerine İsim Kayıt Sanal Kart’ınıza ilgili tutarın yüklenmesi şeklinde yapılabilir.
İsim Kayıt bazı hizmetlerini birleştirerek paket ürün, kampanya olarak sunabilir. Kampanyalı paket içerisinde ek “Alan adı Kayıt” hizmetinin sunulması durumunda, hizmet iade işleminde paket içerisinde sunulan alan adı kayıt hizmet bedeli iade tutarına dahil değildir.
Ürüne özel anlaşmada yasaklanmış olduğu durumlar hariç, Hizmetler için yapacağınız ödemelerinizi geçerli bir kredi kartı, banka havalesi/EFT ile; ya da İsim Kayıt’ın ücret ödemesi yapmak için yapılandırdığı bir hizmet olan “İsim Kayıt Sanal Kart” Servisi veya PASSCODE uygulamasından faydalanarak yerine getirebilirsiniz ("bunların her biri birer "Ödeme Metodudur").
İsim Kayıt Hizmetlerinden bazıları OTOMATIK YENİLEME seçeneği sunmaktadır. Otomatik yenileme seçeneği detayları Hizmet’ten Hizmet’e değişiklik gösterebilir. Varsayılan ayar olarak otomatik yenileme seçeneği kullanılan Hizmetler için otomatik yenileme seçeneği iptal edilmediği sürece İsim Kayıt yenilenme süreleri geldiğinde Hizmetlerinizi otomatik olarak mevcut Hizmet süresi ile yenileyecek (örneğin 12 aylık ise 12 aylık, 24 aylık ise 24 aylık) ve İsim Kayıt’ın o tarihte uygulamada olan fiyatları üzerinden sipariş üzerinde belirttiğiniz Ödeme Metodu ile ödemeyi tahsil edecektir. Sınırlama olmaksızın;

(I) Yenileme seçeneklerinizin ayarlanması
(II) Kullandığınız Ödeme Metodunun/Metotlarının geçerli ve güncellenmiş olmasının sağlanması dahil olmak üzere Hesabınızla ilgili ayarları değiştirmek ve belirlemekle ilgili tüm sorumluluk sadece size aittir. Ayrıca, bunu yapmamanız halinde bu ihmalinizin Hizmet kesintisi ya da kaybına neden olabileceğini ve İsim Kayıt'ın bundan dolayı size ya da üçüncü kişilere karşı sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz. MÜŞTERİ’nin sözleşmeyi yenilemek istememesi halinde 15 (onbeş) işgünü önceden otomatik yenilemeye devam etmemesi gerekmektedir. Bu durumda, İsim Kayıt, MÜŞTERİ’nin içinde bulunduğu kullanım dönemini takip eden dönem için yenileme işlemi yapmayacaktır. Sözleşmenin herhangi bir nedenle sona ermesi halinde MÜŞTERİ’ye ait İsim Kayıt sunucularında bulunan hizmete ait bütün kayıtlar silinecektir.

ÖDEME METODLARI
14.1. Kredi Kartı İle Ödeme
İsim Kayıt, bu sözleşmeyi kabul etmenizle, hizmet bedellerinin kayıt sırasında vermiş olduğunuz kredi kartı hesabından tahsil etme hakkına sahiptir.
Sözleşmenin yürürlükte kaldığı süre boyunca, İsim Kayıt’a tahsilat için bildirdiğiniz kredi kartı bilgilerinin güncelliğinden sadece Müşteri sorumludur.
Kredi kartının son kullanma tarihinin değişmesi durumunda, bu bilgiyi Hesabındaki (Müşteri Paneli) ilgili alandan değiştirmesi gerekmektedir.
İsim Kayıt, kredi kartı hesabınızdan tahsilat gerçekleştirilememesi durumunda, ilgili servislerinizi askıya alma ve/veya sözleşmeyi tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.
14.2. Havale / EFT İle Ödeme Ödeme metodu olarak Banka Havalesi / EFT seçilmesi durumunda İsim Kayıt’a ait Banka hesabına, Hesabınızda belirttiğiniz kişi yada kurum adına açılmış banka hesabından en geç 7 (yedi) takvim günü içerisinde ödemenin yapılması sonucu İsim Kayıt hizmet aktivasyonunu yapar ve sizi bilgilendirir. Banka Havalesi/EFT metodu ile yapılan ödemelerde, ödeme açıklamasında sipariş kodunun belirtilmesi gerekmektedir. Ödemelere ait tüm masraflar MÜŞTERİ’ye aittir.
14.3. İsim Kayıt Sanal Kart İle Kredi Bakiyeniz’den Ödeme
İsim Kayıt Sanal Kart uygulaması genel olarak ücret iade işlemleri için oluşturulmuş olup, talebinizle ilgili iade tutarınız Sanal Kartınıza yüklenebilmektedir. Ayrıca banka havalesi /EFT ile İsim Kayıt Sanal Kart’ınıza yükleme yapabilir; yeterli bakiyeniz olması durumunda, sipariş sırasında Sanal Kart’ınızdan ilgili ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.
Ayrıca Müşteri hesabında daha önce tanımladığınız veya İsim Kayıt’ ın size daha önce tanımladığı Kredi Bakiyesi ile de ödeme yapabilirsiniz.

15. TAZMİNAT (I) Bu Siteyi ya da bu Sitede bulunan Hizmetleri kullanmanız;
(II)işbu Sözleşmenin ya da bu Sözleşmenin yapısında yer alan kurumsal politikaları ve/veya anlaşmaların hükümlerini ihlal etmeniz ve/veya
(III) Sınırlama olmaksızın her türlü fikri mülkiyet hakkı ile müseccel haklar da dahil olmak üzere üçüncü kişi haklarını ihlal etmeniz sonucu İsim Kayıt’ın, İsim Kayıt’ın görevlilerinin, çalışanlarının ve mümessillerinin maruz kalabileceği ya da üstlenmek zorunda kalacakları tüm hak iddialarına, taleplere, masraf ve harcamalara (buna Kocaeli Barosunun tavsiye niteliğindeki vekalet ücret çizelgesinde yer alan vekalet ücretleri de dahildir) ve tüm diğer zararlara karşı İsim Kayıt’ın ve çalışanlarını koruyacağınızı, her türlü zarar ve ziyanını tazmin ve telafi edeceğinizi ve sayılan yasal sorumluluklara karşı beri kılacağınızı kabul ediyorsunuz.
Bu bölüm kapsamındaki tazminat yükümlülükleri, işbu Sözleşmenin sona ermesinden ya da feshinden ya da sizin Siteyi ya da Sitede bulunan Hizmetleri kullanmaya son vermenizden sonra da geçerli olmaya devam edecektir.

16. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ, YARGI YETKİSİ
Yetkili Alan Adı Kayıt Operatörleri ve Uluslararası Alan Adı Uyuşmazlıklarının Çözümü Politikasına tabi ihtilaflar haricinde, işbu Sözleşme, kanunlar arası ihtilaf ilkelerine bakılmaksızın, Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabi olacak ve bu yasalara göre yorumlanacaktır. İşbu sözleşmeden kaynaklanacak olan her türlü uyuşmazlığın çözümünde, tüm dava ve takiplerinde Kocaeli Körfez Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

17. ÜNVANLAR VE BAŞLIKLAR; BAĞIMSIZ TAAHHÜTLER; BÖLÜNEBİLİRLİK İşbu Sözleşmenin unvan ve başlıkları sadece atıfta bulunulmasını kolaylaştırmak içindir ve taraflar arasında işbu Sözleşme ile mutabakata bağlanan hususları aksi surette yorumlamak ya da açıklamak için hiçbir biçimde kullanılamaz. İşbu Sözleşmedeki her bir beyan vetaahhüt her açıdan ayrı ve bağımsız bir beyan veya mutabakat olarak yorumlanacaktır. Yargı yetkisini haiz herhangi bir mahkeme tarafından işbu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün yasa dışı, geçersiz ya da diğer biçimlerde icra edilemez olduğuna karar verilmesi durumunda, bu Sözleşmenin geri kalan hükümleri (ve bu hükümlerin diğer kısımları) bundan etkilenmeyecektir ve kanunen izin verilen geniş kapsamda aynen geçerli ve uygulanabilir kalacaktır.
İş bu belge İsim Kayıt hizmetlerinin kullanımı hakkındaki şartları içerir ve gerekli görülen sözleşme ve belgelere ek yapılabilmektedir.

18. İLETİŞİM BİLGİLERİ Bu Sözleşme ile ilgili sorularınız için aşağıdaki e-posta adresinden bizimle iletişime geçiniz. İsim Kayıt Hukuk Departmanı yasal@isimkayit.com

Alan Adı Kayıt ve Tescil Hizmeti Sözleşmesi

Madde 1. Taraflar
Bu sözleşme kapsamındaki hizmet ve ürünleri alan kişi/kuruluş (bundan sonra “müşteri” olarak anılacaktır.) olup diğer tarafta alan adı kayıt ve tahsis işlemlerini yapan kuruluş isimkayıt ticari ünvan (bundan sonra “isimkayıt” olarak anılacaktır.) arasında aşağıdaki koşulları içeren işbu alım satım ve destek sözleşmesi akdedilmiştir.
Taraflar bilgi formunda belirtilen adreslerini tebligat adresi olarak kabul etmişlerdir. Adres değişiklikleri usulüne uygun şekilde karşı tarafa tebliğ edilmedikçe en son bildirilen adrese yapılacak tebliğ ilgili tarafa yapılmış sayılır.
Müşteri bilgi formunda belirttiği elektronik posta adresini tebligat adresi olarak, kabul etmiştir. Bu adreste olacak değişikliklerden müşteri sorumludur. Elektronik posta adresinin değişmesi halinde, bu adresi eski adresten İsimkayıt’ a bildirmek zorundadır. Müşteri kayıt olurken belirttiği adresin doğruluğunu İsimkayıt teyit etmek zorunda değildir.
İletişim elektronik posta adresi hakkında müşteri tarafından değişiklik bildirimi alındığında İsimkayıt tarafından eski ve yeni elektronik posta adreslerine onay bildirimi gönderilir. Bu onay müşteri tarafından kabul edilmek zorundadır.

Madde 2. Sözleşmenin Konusu
İşbu Sözleşme İsim Kayıt’ın müşteri adına aldığı alan adlarının müşteriye tahsisi ve kaydı ile ilgili olarak karşılıklı olarak iradelerin tazammum etmesidir.

Madde 3-Tanımlar:
a- İsimkayıt: Müşteri adına; müşterinin beyan ettiği veya bilgi ve/veya sipariş formunda belirttiği alan adını, ICAAN onaylı 3.kişiler üzerinden kaydeden ve müşteriye tahsis eden işbu sözleşme tarafını ifade eder.
b- Müşteri: Alan adını kendi adına alan ve kullanan müşteriyi ifade eder.
c- Otomatik Yenileme: Panele isimkayıt tarafından koyulması ve teknik olarak isimkayıt tarafından imkan sağlanması şartıyla Müşterinin bu sözleşmede belirtilen koşulların, müşteri panelindeki ilgili alanı işaretleyerek devam etmesini kabul etmesidir.
d- Site: www.isimkayit.com adresinde bulunan web sitesidir.
e- Müşteri paneli / Hesabı: MÜŞTERİ’nin Site üzerinde MÜŞTERİ’ye ayrılmış özel alandan, hesap yönetimi, bilgi güncelleme ve satın alınan hizmetlerin kullanımı ve yönetimini yapmasını sağlayan web sayfalarıdır.
f- Alan adı: Alan adı, bir Web sitesinin İnternet'teki adı ve adresidir.
g- DNS: DNS, internet uzayını bölümlemeye, bölümleri adlandırmaya ve bölümler arası iletişimi organize etmeye yarayan, bilgisayar, servis, internet veya özel bir ağa bağlı herhangi bir kaynak için hiyerarşik dağıtılmış bir adlandırma sistemidir.
h- WHOİS: Whois, domain'in bilgilerini içerir. Domain'in kayıt ve süresinin bitiş tarihi, host edildiği firmanın name server bilgileri de yer alır.
i- Ticari Sır: Ticari sırlar ifadesiyle ekonomik değeri olup olmadığına bakılmaksızın gizli bilgiler kabul edilir. Gizli Bilgiler aşağıdakilerle sınırlı olmayarak ve aşağıdakiler dahil olarak ticari sırlar, kaynak kodu, emtia kodu, patentler, buluşlar, veri tabanları, yöntemler, hizmetler bilgisayar sabit programları, bilgisayar programı seviyesine gelmemiş olsa dahi bilgisayar programlarının kodları, algoritmaları, ara yüzleri, tasarımlar, imalat bilgileri, formüller, teknik özellikler, mali bilgi ve öngörüler, tedarikçiler ve muhtemel tedarikçiler hakkındaki listeleri, müşteriler ve muhtemel müşteriler hakkındaki listeleri, piyasa bilgileri, malzeme listeleri, çalışan listeleri, sözleşme görüşmeleri, idare metotları, know-how, çalışma metotları, üretim teknikleri, işletim teknikleri, program, eğitim, yazışma ve bunlarla ilgili tüm kılavuz, belge, rapor, mali tablolar, dosyalar, (makine ya da kullanıcı tarafından okunabilen) bilgisayar disket ve kayıtları ve diğer yazılı veya elektronik bilgiler ve benzerlerini ve Üçüncü kişilerin elde etmesi halinde isimkayıt ın faaliyetlerini engelleyebilecek veya zorlaştırabilecek veya onları rakipleri veya mevcut veya muhtemel müşterileri karşısında dezavantajlı hale getirecek veya müşteri elde etmesini zorlaştıracak veya engelleyecek bilgi ve belgeler ticari öneme sahip gizli bilgi ve ticari sır olarak kabul edilir. Müşteri KVKK kapsamında veri sorumlusu olduğunu ve verilerden sorumlu olduğunu ve sözleşme boyunca ve sonrasında kendi müşterileri ve diğer 3. kişilere gerekli bildirim ihbar ve aydınlatmaları yapacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 4 -İmza yetkisi
Müşterinin İsimkayıt ile olan işlemlerini imza yetkisi ve erişim yetkisi olduğu bildirilen kişiler yapacaktır. Eğer Hizmet İsimkayıt’ dan doğrudan müşteri tarafından alınmış ise; bilgileri giren kişi iletişimle yükümlüdür. Her halükarda müşteri hizmeti başka bir kişiye kullandırıyorsa hangi aşamada olursa olsun veya hangi zamanda olursa olsun bunu belirtmesi şarttır. Müşterinin İsimkayıt ile yaptığı bu sözleşmenin konusu olan veya bu sözleşme ile bağlantılı olan hukuki işlemlerinde müşteriyi temsilen veya onunla ilgili olarak imza yetkisi bulunan şahıs veya şahıslar yetkilerini kaybeder, değişir veya yenileri eklenirse; müşteri bu keyfiyetten İsimkayıt’ ı derhal yazılı olarak ve/veya iletişim formu üzerinden kayıtlı elektronik posta adresleri aracılığıyla bilgilendirecektir. Hatalı, eksik ve zamanında yapılmayan bildirimden doğan bütün zararları müşteri karşılar buna ek olarak bununla ilgili olarak müşteri nezdinde oluşan zararlar ve veri kayıplarında İsimkayıt sorumlu değildir. Buna ilişkin para iadesi de yapılmaz.

Madde 5 - Gizli Bilgiler/Ticari Sır Hakkında
Mevzuatın zorunlu tuttuğu hususlar haricinde taraflar ayrıca sözleşmenin icrası sırasında birbirlerine ilişkin olarak her ne suretle olursa olsun edindikleri gizli ve ticari öneme sahip bilgi ve belgeleri, sözleşme görüşmeleri esnasında sözleşme imzalandıktan sonra ve sözleşmenin sona ermesinden veya feshinden sonra sözleşme ne şekilde sona ermiş olursa olsun korumakla yükümlüdür. Tarafların her biri, muvafakat verilmiş haller ve/veya mevzuat kapsamında muvafakat verilmesine gerek olmayan haller haricinde işbu bilgileri diğer tarafın yazılı izni olmadan, üçüncü kişilere vermemeyi, açıklamamayı, kamuya duyurmamayı,değiştirmemeyi ve bu şekilde sonuçlanacak sair davranışlardan kaçınmayı taahhüt eder. Taraflar gizli bilgileri de ticari olarak kendi lehlerine gelir getirecek şekilde kullanamazlar. Ancak müşterinin kiralayana vereceği ve/veya varsa ürün konusu veri alanında bulunan pazar ve müşteriler ve bunlardan çıkartılan haberli ve/veya habersiz çıkarılan raporlar bu hükümden müstesnadır. Taraflar gizli bilgileri kendi çalışanlarının üçüncü kişilere ifşasını engellemek için gereken her tedbiri almak zorundadırlar. Gizli bilgilerin korunması konusunda kendi iş sözleşmelerinde ilgili maddelerin yer aldığını; yoksa konulacağını taahhüt ederler. Kanunlar uyarınca resmi makamların talebi üzerine veya re’sen bu resmi makamlara verilmesi gereken bilgi ve belgeler, ve/veya sözleşmenin ifası için ifşası zorunlu olan bilgiler, karşı tarafın bilgi ve belgelerini koruma yükümlülüğü kapsamında değildir. Ancak, karşı tarafın gizli veya ticari öneme sahip bilgi veya belgesini resmi makamlara veren taraf, gizlilik ve ticari öneminin korunması için kanunlar uyarınca alınmasını isteyebileceği her türlü önlemin alınmasını resmi makamlardan istemekle yükümlüdür. Bununla ilgili olarak derhal bir bilgilendirme yapmalıdır. Müşteri gizli bilgiler hakkında KVKK ve ilgili mevzuat kapsamında veri sorumlusu olduğunu bilir ve buna göre önlemleri alacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 6- Fikri Haklar Hakkında
İsimkayıt alınması istenen alan adı için sadece ICAAN nezdinde akredite olmuş kurumlardan aracı olarak davranacak olup, alan adına ilişkin tüm fikri haklar müşterinin üzerine olacaktır. Müşteri alan adı taleplerinde herhangi bir 3. kişinin Fikri mülkiyet mevzuatı kapsamında olsun veya olmasın herhangi bir hakkını, marka hakkını, ticari haklarını ve patent haklarını, kişisel haklarını ve sair diğer haklarını ihlal etmeyeceğini, işbu ihlal halinde isimkayıt üzerine gerçekleşecek zararı ilk talep halinde derhal karşılamayı kabul,beyan ve taahhüt eder. Herhangi bir iptal sebebiyle bedel iadesi de yapılamaz.

Madde 7- Rekabet Yasağı
Müşteri İsimkayıt’ ın çalışanlarına ve ailesine iş teklif edemez ve/veya onları doğrudan ve/veya dolaylı olarak herhangi bir yolla onu işine ortak edemez. İsimkayıt’ dan aldığı, iş sebebiyle ve/veya başka bir yolla öğrendiği her tür bilgiyi sözleşme amacı haricinde kendi işi için kullanamaz.

Madde 8- Garanti Kapsam ve Yükümlülüğü
İsimkayıt ICAAN den akredite olmuş kurumlar ile çalışacağını garanti ediyor olup, ismin istenen alan adının içeriğine dair herhangi bir hukuki taahhüdü veya hukuki ve maddi kontrol yükümlülüğü bulunmamaktadır. Buna ek olarak müşteri bir kere alan adı alındıktan sonra alan adlarına dair standartları takip etmek zorundadır. Alan adı alındıktan sonra yapılan iptallerden İsimkayıt’ ın sorumlu tutulamayacağını ve herhangi bir para iadesinin yapılmayacağını müşteri bilir ve kabul eder. Alan adı içeriğin en geniş anlamıyla mevzuatı ihlali halinde bundan kaynaklanan İsimkayıt nezdinde doğan zarar, kar ve itibar kayıplarından müşteri sorumludur.

Madde 9 - Fiyat ve Ödeme ve Hizmetin Başlaması
Alan adı konusunda İsimkayıt’ ın verdiği fiyatlar geçerlidir. İsimkayıt, hizmet bedellerini, müşteriye sözleşme anında yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir. İsimkayıt, müşterinin bu sözleşmeyi kabul etmesiyle, hizmet bedellerinin müşterinin sipariş sırasında vermiş olduğu kredi kartı hesabından tahsil etme hakkına sahiptir.
İsim Kayıt, müşterinin banka havalesi yolu ile ödemeyi seçmesi durumunda İsim Kayıt’a ait banka hesabına, başvuru sırasında müşteri bilgilerinde belirtilen kişi yada kurum adına açılmış hesaptan 3 (üç) takvim günü içerisinde havalenin gerçekleşmesi sonucu İsim Kayıt alan adını vermeye ICAAN den yetkili 3. kişi nezdinde gerekli işlemleri yapar ve müşteriyi bilgilendirir. 3. yetkili kişi nezdinde yapılacak fiili işlemler sonucu tahsis işlemi gerçekleşmez ve/veya tahsis sonradan iptal olunursa ise para iadesi yapılmaz.

Banka Havalesi/EFT metodu ile yapılan ödemelerde, ödeme açıklamasında sipariş kodunun belirtilmesi gerekmektedir. Ödemelere ait tüm masraflar müşteriye aittir. İsimkayıt 3. kişiler nezdinde oluşan tahsis yenileme ve diğer fiyatları istediği gibi değiştirme hakkına sahiptir. Müşteri alan adının süresini ve 3. kişi nezdinde dayatılan yükümlülükleri takip etmek zorundadır.

Müşteri alanında müşterinin yönetebileceği otomatik yenileme aktivasyon modülü vardır. Müşteri bu modüle göre kendi isteğiyle otomatik yenilemeyi iptal edebilir. Müşterinin kendi panelinde gereken aktivasyonu yapmaması sebebiyle oluşabilecek zarar ve kayıplardan İsimkayıt sorumlu değildir. Müşteri İsimkayıt’ ın yenileme noktasında müşteri panelindeki seçimi konusunda bilgi sahibi olamayacağını bilir ve ona göre önlemlerini almak ve panelden hizmetlerin bitim tarihlerinin takibini yapmak zorunda olduğunu bilir.

Müşteri, İsimkayıt tarafından teknik imkan sağlandığı takdirde OTOMATİK YENİLEME’ye devam ettiği sürece bir sonraki yenileme döneminde ve İsim Kayıt’ın 1 (bir) ay öncesinde web ve/veya e-posta yolu ile MÜŞTERİ’ye duyurduğu hizmet bedelleri karşılığında kendiliğinden yenileneceğini kabul eder. Yenilenmesini istemediği zaman müşteri İsimkayıt’ ı 5 gün içerisinde elektronik posta yoluyla haberdar etmek durumundadır. Aksi takdirde verilen hizmet durdurulacaktır. Durdurulduktan sonraki süreçte müşteri eğer sözleşmeye devam etmek isterse 3. kişi nezdinde oluşan tüm bedel ve masrafları ödemek zorundadır.

İsimkayıt MÜŞTERİ tarafından verilen sipariş(lere) ait ödeme işlemini takiben fatura düzenler. MÜŞTERİ, düzenlenmiş faturalarına MÜŞTERİ PANELİ üzerinden ulaşabilir. Ödeme tamamlanmadıkça tahsis işlemine başlanmayacaktır.

İhtara gerek kalmaksızın MÜŞTERİ’ye verilen hizmetler İsim Kayıt tarafından her zaman durdurabileceği gibi, sözleşme İsimkayıt tarafından bildirimsiz olarak tek taraflı olarak feshedilebilecektir.

Müşteri istediği alan adının tahsisi için sadece ödeme yapmasının yeterli olmadığını; sistem üzerinden kendisinden istenen belgeleri bu işe özgülenmiş iletişim kanalından göndermemesi ve/veya geç göndermesi halinde ve/veya Orta Doğu Üniversitesi (ODTÜ) nic.tr alan adlarında idari tescil kurumunun çeşitli sebep ve gerekçelerle tahsise onay vermeyeceğini ve/veya alan adının farklı bir kişi tarafından alacağını ve bu sebeple ücret iadesi yapılmayacağını bilir ve kabul eder.

İsim Kayıt, hizmet bedelleri ile ilgili her türlü düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Hizmet bedellerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler, İsim Kayıt’ın Sitesi üzerinden ve/veya eposta yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirilecektir.


Madde 10 - Sözleşmenin Sona Ermesi
Müşteri işbu sözleşmenin tek seferlik bir iş olduğunu ve işbu alan adına ilişkin panel ve şifrenin müşteriye verilmesi ile ifanın tamamlanacağını kabul beyan ve taahhüt eder. Müşteri 3. kişi kaynaklı veya sözleşmenin ifasının tamamlanmasından sonra, 3. kişiler tarafından yapılacak standart ve müdahale sebeplerinden kaynaklanan alan adı sorunlarıyla ilgili olarak herhangi bir gecikme bedeli, zarar ve/veya tazminat talebi talep edemeyecek olup, para iadesi de isteyemez. Bu sözleşmenin yorumundan ve uygulanmasından doğacak anlaşmazlıkların çözüm yeri İzmit Mahkemeleri ve İcra Daireleri’dir. Taraflar İsimkayıt’ın teminat yatırmaksızın ihtiyati tedbir ve ihtiyati haciz talebinde bulunabileceğini kabul,beyan ve taahhüt ederler. Herhangi bir uyuşmazlık halinde ispat yükü müşterinin üzerindedir. Müşterinin bu sözleşme hükümlerinden herhangi birini geç, kısmen ve/veya tamamen ihlal etmesi İsimkayıt tarafından sözleşmenin feshi için haklı sebep olarak kabul edilecektir. İsimkayıt’ın gecikme bedeli, zarar ve/veya tazminat talebi ve/veya hizmeti durdurması sözleşme feshi olarak kabul edilmeyecektir.

Madde 11- Devir Yasağı
Müşteri faaliyeti ile ilgili bütün taahhütlerini kısmen veya tamamen üçüncü kişilere devrettiği noktada sözleşmenin tarafının bu üçüncü kişiler olmayacağını bilir. Sözleşmenin tarafı olması ancak bu kişiler tarafından İsimkayıt’ ın kabulü ile gerçekleşecektir. Müşteri İsimkayıt’dan olan alacağını üçüncü kişilere devir ve temlik edemez.

Madde 12- Delil Sözleşmesi ve Sözleşmenin Yorumu
Bir uyuşmazlık vuku bulduğu takdirde isimkayıt defter, kayıt ve belgelerinin geçerli tetkike esas ve hmk un ilgili maddesi gereğince kesin delil teşkil edeceğini kabul eder. İşbu sözleşmenin imzalanması ve/veya elektronik ortamda okunup kabul edilmesi ile birlikte İsimkayıt müşterinin bu tarihten önce gerçekleşmiş her ne ad altında olursa olsun tüm hukuki/ticari münasebetlerinde geçmişe yürümek kayıt ve şartıyla işbu sözleşme hükümlerinin cari olacağını taraflar açık iradeleri ile kabul ve beyan eyler. Açıkça tersi ifade edilmedikçe sözleşmenin hükümlerinin her biri sözleşmenin tümü için geçerlidir. Müşteri sözleşmedeki bütün borçlarını yerine getirirken basiretli bir tacir gibi ve Medeni Kanun’ da yer alan dürüstlük kuralına uygun bir şekilde davranacaktır. Müşteri sözleşmeyi avukat nezaretinde okumuş ve hükümlerin kendini hukuki olarak dezavantajlı duruma soktuğunun bilincinde olarak bu sözleşmeyi okumuş ve imzalamıştır.Müşteri ve/veya onun müşterilerinden birinin zararlı ve/veya hukuka aykırı içeriğe sahip olması, hukukça yasaklanan bir tasarruf, işlem ve eylemin kasti olarak veya taksir ile parçası olması ve/veya buna aracılık etmesi ve içinde olduğu durumla İsimkayıt’ a mali, hukuki ve organizasyonel olarak zarar verecek bir halde olması ve/veya böyle bir tehlike oluşturması halinde müşterinin hesabı kapatılarak, tüm erişimi engellenecek olup, bundan dolayı müşteri ve/veya müşterinin müşterisi İsimkayıt’ tan herhangi bir zarar talebinde bulunamaz. Müşteri bu ahvali müşterisine kabul ettireceğini, her halükarda İsimkayıt’ a bir zarar gelmesi halinde bu zararı karşılamayı garanti edeceğini kabul,beyan ve taahhüt eder.

Madde 13 – Alan Adı Kullanmaya dair Yükümlülükler
a. İşbu alan adına dair, müşteri ve müşterilerin müşterilerinin elektronik posta adreslerine, ara ara bilgilendirme veya tanıtım amaçlı elektronik posta iletileri gönderebileceğimizi müşteri kabul, beyan ve taahhüt eder ve müşterilerinin de bu ahvala onay vereceğini bunun için gereken önlem ve muvafakati alacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
b. Müşteri alan adına ilişkin olarak 3. kişilere mali, hukuki, veya organizasyonel olarak zarar verici, kişisel verilerini yetkisiz ifşa edici veya haksız rekabet teşkil edebilecek eylem, işlem ve tasarruflarda bulunamaz, bunların hazırlık çalışmalarını, tanıtımlarını veya reklamlarını yapmayacağını ve bunlara aracı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
c. İsimkayıt müşteriye sağladığı alan adı üzerinde müşterinin ve/veya müşterilerinin içerik üzerinde hukuka ve/veya ahlaka aykırı bir içerik tespit eder, İsimkayıt’ ın veri alanını hukuka ve ahlaka aykırı bir amaç için kullandığını tespit eder ise; derhal teknik imkanı varsa bu içeriği silebileceğini, bununla ilgili imaj alabileceğini ve teknik imkanı varsa içeriği sağlayanın erişimini engelleyebileceğini kabul,beyan ve taahhüt eder.
d. Müşterinin alan adının İsimkayıt’dan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı iptal durumlarında müşteri herhangi bir zarar ve/veya tazminat talebinde bulunamaz.
e. Müşteri kendisine veya kendi müşterilerine ait alan adları (domain name) ile ilgili bedelleri düzenli olarak alan adını tescil ettirdiği kuruluşa ödemekle ve ilgili standartları takip etmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ, alan adlarına ait söz konusu ödemelerin yapılmamasından ve standartlara uyum göstermemesinden dolayı elektronik posta veya internet ağı (web) servislerinin askıya alınması, duraklatılması halinde sorumluluğun tamamı ile kendisine ait olduğunu ve İsim Kayıt’ı sorumlu tutamayacağını kabul eder. Müşteri, kendisine ait veya kendi müşterilerine ait alan adı (domain name) ile ilgili yapılması gereken ödemeleri ilgili kuruluşlara yapmadığı takdirde gerek kendisinin gerekse müşterisinin bilgi, belge veya verileri ile ilgili yedek, arşiv, geçmiş vb bilgilerini İsim Kayıt’dan talep edemez. Bununla ilgili de para iadesi isteyemez.
f. Müşteriler kendi hesabından ve müşterilerine ait hesaplardan tamamen kendileri sorumludur. KVKK uyarınca veri sorumlusu müşteri olarak kabul edilecektir. Bu konuda bir uyuşmazlık çıktığı takdirde ispat yükü müşterinin üzerindedir.
g. Müşteri ICAAN standartları uyarınca whois bilgilerinin doğruluğu ve gerçekliğini sağlamalıdır. Aynı zamanda müşteri ICAAN in alan adları konusundaki standartlarını takip etmekle yükümlüdür. Standartlara uymama sebebiyle yapılan iptallerde isimkayıt sorumlu olmayıp para iadesi yapılamaz.
h. Müşteri alan adını kaydettiğinde ıcaan tarafına firmamız logolu whois doğrulama mail i gönderilir. Bu mail 6 gün içerisinde sistemimizde bulunan mail adresine gönderilir. Müşteri bunu onaylamadığı takdirde tescil etmiş olduğu alan adı yayını durdurulur.ç Müşteri alan adını ilk tescil ettiği mail adresini doğrulama yapılmadan önce değiştiremez. Ücret iadesi yapılmaz ve alana adı askıya alınır.
i. Domain tescil süresi bitiminde bittikten sonra 20 gün içerisinde yenileme hakkını normal domain tescil fiyatı ile yenileyebilir. 20 gün sonra ıcaan tarafından restore ücreti talep edilir. Bu ücret genelde normail domain fiyatının 10 kaıtdır. Müşteri 20 günü geçen domainlerde bu üzreti ödediği takdirde domain i tekrar yayına açabilir. Aksi takdirde doğsacak zararlardan domain kaydından sorumlu değildir.
j. Domain transferlerinde domain i ilk tescil eden mail adresi ile transfer eidlecek mail adresine bir onay mail i gönderilmektedir. Her iki mail adresi de bu nu onaylamadığı takdirdetransfer gerçekleşmez.
k. Tescil edilen domain her ne sebeple olursa olsun ücret iadesi yapılamaz.
l. Müşteri tescil ettirdiğinde sistemimizde kayıtlı bilgileri vhois bilgileri olarak otomatik kayıt edilmektedir. Müşteri dilerse domain spiarişi sırasında alan adını farklı kişi ve kurum bilgilerine göre tescil edebilir.
m. Müşteri hiçbirşkeilde whosi de görülmesini stemiyorsa domain tescili ve sonrasında dilediği sırasında whois gizleme hizmet ücretini ödediği takdirde whois bilgileri gizlenebilir. Fakat whois arşiv veya daha önceden farklı sitelerde whois bilgileri kayıt edilmiş ve cache ttulmuşsa o sitelerde whois bilgileri açık olarak görülebilir. Bu durumda sorumluluk almayız.
n. Yetkileri dahilinde talep eden kurumlara gizlense dahi bilgiler verilecekir.

Madde 14- Diğer Hükümler
a- Yukarıdaki maddelerde belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki mevzuata aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivitenin yapılması kesinlikle yasaktır. İsimkayıt’ ın bilgisi olmadan Müşteri gizlice yasal olmayan işlemleri yapması durumunda kanuni cezai işlemleri tamamen Müşterinin kendisinin sorumluluğunda olacağını Müşteri kabul eder. İsimkayıt Müşterilerinin sunucularında sözleşmeye aykırı ve yasal olmayan içeriğin var olup olmadığını ara ara kontrol etmek ve bu kontrole ilişkin kayıt tutmak yetkisine sahiptir. Bu anlamda müşteri bu içeriğe bakma konusunda müsaade vermekte olup burada içeriği olan 3. kişilerin de hukuka uygun olarak bu müsaadeyi vermesini temin eder. İlgili hükümleri sözleşmesine koyar. Aksi takdirde İsimkayıt, anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
b- Talep eden her kim olursa olsun, İsimkayıt’ın Hizmet vermeyi reddetme hakkı saklıdır.
c- Sözleşme ve sözleşme konusuna dair ihbar, duyuru ve tebligatlar duyuru panosundan gerçekleşecektir. Müşteri günlük olarak bu panoyu takip edeceğini ve bununla ilgili gerekli değişiklikleri ve güncellemeleri gerçekleştireceğini kabul eder. Buna ek olarak, müşteri belirli yazılım ve donanım versiyon değişiklikleri sebebiyle aldığı hizmetin işlevsiz hale gelebileceğini veya durabileceğini kabul eder.

Madde 15- Sözleşmenin Bütünlüğü
İşbu sözleşmenin ödeme harici herhangi bir maddesi mevzuat değişikliği sebebiyle geçersiz ve/veya aykırı hale gelir ise; diğer hükümler isimkayıtın da onayı ile geçerli olmaya devam edecektir.

Madde 16- Sözleşmenin Süresi
Bu sözleşme taraflarca kabul edildikten sonra yürürlüğe girer. Ancak gizliliğe dair hükümler imzalanmasından itibaren, geriye doğru gizli bilgilerin paylaşılması anından itibaren geçerlidir. Fikri haklar ve Gizliliğe dair hükümler sözleşme her ne şekilde sona ererse ersin veya fesh edilirse edilsin, işbu sözleşmenin akıbetinden etkilenmeyerek 5 sene için geçerli olacaktır. Sözleşme süresi ürün veya hizmeti alma kutucuğunda tercih ettiği süre olan 1 yıl kadardır.

Madde 17-Mücbir sebep
Bu sözleşmeden doğan hakların kullanılmasıyla ilgili ihbar ve ihtar ve beyanlar, noter, iadeli taahhütlü mektup veya elektronik posta adresine hukuken ıslak imza sonucunu doğurur nitelikte olan güvenli elektronik imza veya kayıtlı elektronik posta veya şikayet veya iletişim kutucuğuna yazılacak yazı kullanılarak gerçekleştirilecektir.

Elektronik imza ve elektronik posta ile yapılan tebligatlarda; tebligat elektronik imzalı elektronik postanın gönderilmesinden sonraki 5. gün yapılmış kabul edilecektir. 5 gün içinde gönderilen bir iletiye itiraz edilmez ise ileti konusuna ilişkin sözleşme veya hizmet değişikliği gerçekleşmiş kabul edilecektir. müşteri kendisine yapılacak bildirimler için iletişim ve bilgi formunda belirttiği adreslerini adresini kanuni ikametgah adresi ve , isimkayıt kendisine yapılacak bildirimler için iletişim bilgileri içinde yer alan adresi elektronik posta adresi olarak göstermiştir. Taraflar söz konusu adreslerin tebligat adresi olduğu konusunda mutabık kalmışlardır.


İLETİŞİM BİLGİLERİ Bu Sözleşme ile ilgili sorularınız için aşağıdaki e-posta adresinden bizimle iletişime geçiniz. İsim Kayıt Hukuk Departmanı yasal@isimkayit.com

Hosting Hizmeti Sözleşmesi

Madde 1. Taraflar
Bu sözleşme kapsamındaki hizmet ve ürünleri alan kişi/kuruluş (bundan sonra “müşteri” olarak anılacaktır.) olup diğer tarafta alan adı kayıt ve işlemlerini işlemlerini yapan kuruluş isimkayıt ticari ünvan (bundan sonra “İsimkayıt” olarak anılacaktır.) arasında aşağıdaki koşulları içeren işbu hosting sözleşmesi akdedilmiştir.
Taraflar bilgi formunda belirtilen adreslerini tebligat adresi olarak kabul etmişlerdir. Adres değişiklikleri usulüne uygun şekilde karşı tarafa tebliğ edilmedikçe en son bildirilen adrese yapılacak tebliğ ilgili tarafa yapılmış sayılır.
Müşteri bilgi formunda belirttiği elektronik posta adresini tebligat adresi olarak, kabul etmiştir. Bu adreste olacak değişikliklerden müşteri sorumludur. Elektronik posta adresinin değişmesi halinde, bu adresi eski adresten İsimkayıt’ a bildirmek zorundadır. Müşteri kayıt olurken belirttiği adresin doğruluğunu İsimkayıt teyit etmek zorunda değildir.
İletişim elektronik posta adresi hakkında müşteri tarafından değişiklik bildirimi alındığında İsimkayıt tarafından eski ve yeni elektronik posta adreslerine onay bildirimi gönderilir. Bu onay müşteri tarafından kabul edilmek zorundadır.

Madde 2. Sözleşmenin Konusu
İsim Kayıt’ın MÜŞTERİ’ye vermiş olduğu hizmet temel olarak, MÜŞTERİ’nin web sitelerinin ve/veya veri tabanın İsim Kayıt’ın yetkili olduğu sunucularında barındırılarak internet ağı üzerinden yayınlanmasından ibarettir. MÜŞTERİ bu sözleşme kapsamında “Web Hosting”, “Reseller” veya “Veri tabanı Hosting” “mail web hosting” hizmetlerinden herhangi tek ve/veya birlikte alabilir.

Madde 3-Tanımlar:
a- İsimkayıt: Müşterilerin web sitesi veya veri tabanını barındırması için disk alanı, bunun kullanılabilmesi için gerektiği ölçüde ek veri tabanı, yazılım ve materyeli kiralayan ve lisans hakkını sağlayan ve/veya hizmeti ve modülü sunan tarafı ifade eder.
b- Müşteri: Sözleşmenin tarafı olan web sitesi veya veri tabanını barındırması için disk alanı, bunun kullanılabilmesi için gerektiği ölçüde ek veri tabanı, yazılım ve materyeli kiralayan ve lisans hakkını sağlayan ve/veya hizmeti ve modülü sözleşme süresi boyunca bu sözleşmede yer alan şart ve sınırlarda kullanan tacir ve/veya tüketici olan tarafı ifade eder.
c- Yazılım: fiili bir sonuç doğurmasa da hazırlık çalışmaları dahil olmak üzere kanundaki tanımı, ve buna ek olarak bütün algoritmalar kaynak, nesne kodları ve bu kod ve algortimaların kullanıldığı her türlü arayüzü içerir.
d- Sunucu: Veri alanına ulaşmak için verilen IP adresleri ve ek hizmetleri ifade eder.
e- Dedicated: İsim Kayıt’a ait olan kiralık fiziksel veya firmaya ait yurtiçi veya yurtdışında bulunan veri merkezlerinde ki sunucular.
f- Veri (Data): İnternet ortamında erişilebilir olarak sunucu üzerinde muhafaza edilen ve zaman zaman değiştirilerek ekleme veya çıkarmalar yapılabilen her türlü renkli, renksiz, hareketli, sabit resim grafik veya sesli dijitalize edilmiş bilgi nitelikli her şey.
g- site: www.isimkayit.com adresinde bulunan web sitesidir.
h- SSL: Kiralayayın kiracı veya onun müşterileri için yetkili sertifika sağlayıcılardan aldığı herhangi bir sebeple bedel iadesi yapılmayan çeşitli unsurları yerine getiren güvenlik sertifikasının ismine denir.
i- Müşteri paneli / Hesabı: MÜŞTERİ’nin Site üzerinde MÜŞTERİ’ye ayrılmış özel alandan, hesap yönetimi, bilgi güncelleme ve satın alınan hizmetlerin kullanımı ve yönetimini yapmasını sağlayan web sayfalarıdır.
j- Ticari Sır: Ticari sırlar ifadesiyle ekonomik değeri olup olmadığına bakılmaksızın gizli bilgiler kabul edilir. Gizli Bilgiler aşağıdakilerle sınırlı olmayarak ve aşağıdakiler dahil olarak ticari sırlar, kaynak kodu, emtia kodu, patentler, buluşlar, veri tabanları, yöntemler, hizmetler bilgisayar sabit programları, bilgisayar programı seviyesine gelmemiş olsa dahi bilgisayar programlarının kodları, algoritmaları, arayüzleri, tasarımlar, imalat bilgileri, formüller, teknik özellikler, mali bilgi ve öngörüler, tedarikçiler ve muhtemel tedarikçiler hakkındaki listeleri, müşteriler ve muhtemel müşteriler hakkındaki listeleri, piyasa bilgileri, malzeme listeleri, çalışan listeleri, sözleşme görüşmeleri, idare metotları, know-how, çalışma metotları, üretim teknikleri, işletim teknikleri, program, eğitim, yazışma ve bunlarla ilgili tüm kılavuz, belge, rapor, mali tablolar, dosyalar, (makine ya da kullanıcı tarafından okunabilen) bilgisayar disket ve kayıtları ve diğer yazılı veya elektronik bilgiler ve benzerlerini ve Üçüncü kişilerin elde etmesi halinde İsimkayıt’ ın faaliyetlerini engelleyebilecek veya zorlaştırabilecek veya onları rakipleri veya mevcut veya muhtemel müşterileri karşısında dezavantajlı hale getirecek veya müşteri elde etmesini zorlaştıracak veya engelleyecek bilgi ve belgeler ticari öneme sahip gizli bilgi ve ticari sır olarak kabul edilir. Müşteri KVKK kapsamında veri sorumlusu olduğunu ve verilerden sorumlu olduğunu ve sözleşme boyunca ve sonrasında kendi müşterileri ve diğer 3. kişilere gerekli bildirim ihbar ve aydınlatmaları yapacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 4 -İmza yetkisi
Müşterinin İsimkayıt ile olan işlemlerini imza yetkisi ve/veya erişim yetkisi olduğu bildirilen kişiler yapacaktır. Eğer Hizmet İsimkayıt’ dan doğrudan müşteri tarafından alınmış ise; bilgileri giren kişi iletişimle yükümlüdür. Her halükarda müşteri hizmeti başka bir kişiye kullandırıyorsa hangi aşamada olursa olsun veya hangi zamanda olursa olsun bunu belirtmesi şarttır. Müşterinin İsimkayıt ile yaptığı bu sözleşmenin konusu olan veya bu sözleşme ile bağlantılı olan hukuki işlemlerinde müşteriyi temsilen veya onunla ilgili olarak imza yetkisi bulunan şahıs veya şahıslar yetkilerini kaybeder, değişir veya yenileri eklenirse; müşteri bu keyfiyetten İsimkayıt’ ı derhal yazılı olarak ve/veya iletişim formu üzerinden kayıtlı elektronik posta adresleri aracılığıyla bilgilendirecektir. Hatalı, eksik ve zamanında yapılmayan bildirimden doğan bütün zararları müşteri karşılar buna ek olarak bununla ilgili olarak müşteri nezdinde oluşan zararlar ve veri kayıplarında İsimkayıt sorumlu değildir. Buna ilişkin de para iadesi yapılmaz.

Madde 5 - Gizli Bilgiler/Ticari Sır Hakkında
Mevzuatın zorunlu tuttuğu hususlar haricinde taraflar ayrıca sözleşmenin icrası sırasında birbirlerine ilişkin olarak her ne suretle olursa olsun edindikleri gizli ve ticari öneme sahip bilgi ve belgeleri, sözleşme görüşmeleri esnasında sözleşme imzalandıktan sonra ve sözleşmenin sona ermesinden veya feshinden sonra sözleşme ne şekilde sona ermiş olursa olsun korumakla yükümlüdür. Tarafların her biri, muvafakat verilmiş haller ve/veya mevzuat kapsamında muvafakat verilmesine gerek olmayan haller haricinde işbu bilgileri diğer tarafın yazılı izni olmadan, üçüncü kişilere vermemeyi, açıklamamayı, kamuya duyurmamayı,değiştirmemeyi ve bu şekilde sonuçlanacak sair davranışlardan kaçınmayı taahhüt eder. Taraflar gizli bilgileri de ticari olarak kendi lehlerine gelir getirecek şekilde kullanamazlar. Ancak müşterinin İsimkayıt’ a vereceği ve/veya varsa ürün konusu veri alanında bulunan pazar ve/veya müşteriler ve/veya bunlardan çıkartılan haberli ve/veya habersiz çıkarılan raporlar bu hükümden müstesnadır. Taraflar gizli bilgileri kendi çalışanlarının üçüncü kişilere ifşasını engellemek için gereken her tedbiri almak zorundadırlar. Gizli bilgilerin korunması konusunda kendi iş sözleşmelerinde ilgili maddelerin yer aldığını; yoksa konulacağını taahhüt ederler. Kanunlar uyarınca resmi makamların talebi üzerine veya re’sen bu resmi makamlara verilmesi gereken bilgi ve belgeler ve/veya sözleşmenin ifası için ifşası zorunlu olan bilgiler, karşı tarafın bilgi ve belgelerini koruma yükümlülüğü kapsamında değildir. Ancak, karşı tarafın gizli veya ticari öneme sahip bilgi veya belgesini resmi makamlara veren taraf, gizlilik ve ticari öneminin korunması için kanunlar uyarınca alınmasını isteyebileceği her türlü önlemin alınmasını resmi makamlardan istemekle yükümlüdür. Bununla ilgili olarak derhal bir bilgilendirme yapmalıdır. Müşteri gizli bilgiler hakkında KVKK ve ilgili mevzuat kapsamında veri sorumlusu olduğunu bilir ve buna göre önlemleri alacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 6- Fikri Haklar Hakkında
İsimkayıt’ ın müşteriye, kiraladığı, sağladığı, sattığı ürün ve hizmetlerle ilgili olarak, yasalar, yönetmelikler, tebliğler veya uluslar arası sözleşmelerce korunsa da korunmasa da sağlayıcının ürün ve hizmetlere ait, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, telif (fikir ve sanat eseri) hakkının veya markanın sahibi olduğunu müşteri kabul eder. Panele ait şifrenin verilmesi sözleşme konusu hizmet, materyel, içerik, veri tabanı, donanım veya yazılımla ilgili, herhangi bir fikri hakkın geçtiği anlamına gelmemektedir. İsimkayıt müşteriye karşı Fikri mülkiyet mevzuatı kapsamında ticari faaliyet konusu ettiği yazılımların, veritabanlarının arayüzlerin, ara işlerlik yazılımının fikri haklarının sahibi kabul edilir. Yazılımın, veri tabanlarının arayüzlerin, ara işlerlik eser sahibi İsimkayıttır. İsimkayıt’ ın bunları ticari faaliyet konusu yapması bunlarla ilgili işleme, yayma, çoğaltma, umuma arz, temsil, pay ve talep hakkını, devrettiği veya kullanma yetkisini verdiği anlamına gelmez. Bunlara ek olarak İsimkayıt’ ın manevi haklarından olan, umuma arz yetkisini, adın belirlenmesi, yetkisini, eserde değişiklik yapılmasını men etme yetkisini, devrettiğini veya kullanma yetkisini verdiği anlamına gelmez. Müşteri, İsimkayıt’ ın, hak sahibi olduğu ve/veya ürettiği bir yazılımın ve/veya veri tabanının nesne kodunu veya algoritmalarını alamaz veya arayüzlerini, hizmeti ve yöntemi taklit edemez veya bunların estetik, yöntem, işleyiş olarak veya kullanım olarak İsimkayıt’ın ürün/hizmeti ile karmaşaya neden olacak kadar benzerlerini veya İsimkayıt tarafından yapıldığı ve verildiği izlenimi uyandıran benzerlerini geliştiremez. Müşterinin İsimkayıt’ ın hak sahibi olduğu bir donanımı ticari faaliyet konusu etmesi halinde donanıma ait patentini, markasını, know-how’ ını bunlarla ilgili hakları veya kullanma hakkını veya yetkisini almadığını kabul eder. Aksine yazılı anlaşma olmadıkça her tür fikri hak İsimkayıt ukdesinde kabul edilir. Müşterinin bu sözleşme kapsamında ve sınırları içinde yaptığı tasarruflar hariç olmak üzere, ürünü/veri tabanını alan bunu sadece kendisi kullanabilir, bir başka üçüncü kişiye lisans veremez. İsimkayıt ise aynı ürün/veri tabanı için farklı müşterilerle lisans sözleşmesi yapabilir. Bunlara ek olarak İsimkayıt hak sahibi olduğu bir sonraki aşamada program sonucu doğurmasa bile yazılımların ve arayüzlerin her türlü hazırlık tasarımları ve çalışmaları bu madde kapsamında korunacaktır. Müşteri İsimkayıt’ ın ürünü/veri tabanı ile ilgili olarak hukuki olarak korunan ve korunmayan her türlü marka ve patent haklarının sahibi olduğunu kabul eder. Sözleşmenin ifası için sözleşme amaç ve şartlarıyla sınırlı kalmak üzere ticari faaliyet konusu edilen herhangi bir hak konusunun müşterinin ve/veya müşterinin müşterilerinin kullanabilmesi için lisans verme zorunluluğu var ise müşteri ürünün/veri tabanının bu sözleşme kapsamında ve hükümlerince müşterinin kullanması için de lisans hakkına sahip olur. Sözleşme kapsamında İsimkayıt dahil kimin tarafından sağlanıp, sağlanmadığına bakılmaksızın müşteri tarafından müşterisine sağlanan, veri alanı, veri tabanı, yazılım, hizmet hülasa tüm ürüne ve sunulan servis ve hizmetlere ilişkin doğabilecek patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, telif (fikir ve sanat eseri) hakkını, ticari sırrı veya markayı kısaca, fikri, sınai veya ticari bir hakkın ihlali ve diğer sorunlardan münhasıran müşteri sorumlu olup İsimkayıt’ ın, işbu Sözleşme kapsamında sunduğu servis ve hizmetlere ilişkin olarak sorun çıkması durumunda müşteri, sorunları İsimkayıt’ a yansıtmaksızın çözecek, tüm mevzuata uyacak, ilgili talep, dava veya takibi İsimkayıt’ a masraf, tazminat, bedel iadesi vs. adlar altında bir yükümlülük tahmil etmeksizin bizzat üstlenecektir. Müşteri, İsimkayıt’ ın bu bağlamda uğrayabileceği her türlü zarar, ziyan ve masraf karşısında İsimkayıt’ ı, ilk talep halinde tazmin etmekle yükümlü olacaktır.

Madde 7- Rekabet Yasağı
Müşteri İsimkayıt’ ın çalışanlarına ve ailesine iş teklif edemez ve/veya onları doğrudan ve/veya dolaylı olarak herhangi bir yolla kendi işine ortak edemez. İsimkayıt’ dan aldığı, iş sebebiyle ve/veya başka bir yolla öğrendiği her tür bilgiyi sözleşme amacı haricinde kendi işi için kullanamaz.

Madde 8 – Müşterinin Ticari Faaliyetleri
Müşteri İsimkayıt’ın ürün pazarlama ve satışına uygun olarak tavır, yönerge ve işlemlere uygun hareket edecektir. Müşteri kendi müşterisine karşı satışla ilgili tüm genel ve özel hukuki düzenlemelere uygun davranacaktır. Müşteri ürünleri kendi imkanlarıyla satar ve pazarlar ve bununla ilgili olarak herhangi bir destek, bedel, bakım, hizmet talep edemez.

Madde 9- Garanti Yükümlülüğü
Öncelikle belirtmek gerekir ki; İsimkayıt’ ın garanti yükümlülüğü noktasındaki tek muhatabı sözleşme tarafıdır. İsimkayıt kendinden kaynaklanmayan, 3. kişi veya 3. parti yazılım ve hizmetlerden kaynaklanan zarar, hata, eksiklik, ayıp veya performans düşüklerinden sorumlu olmayıp, tek taahhüdü ifa tarihinde ifa tarihi itibarıyla hizmetin beraber çalıştığı yazılım ve donanım ile çalışacağı noktasındadır. Daha sonraki versiyon ve donanım değişiklikleri halinde hizmetin verileceğini taahhüt etmemekte olup para iadesi yapılmayacaktır. Müşteri sistemi test ederek aldığını ve herhangi bir aksamaya rastlamadığını kabul eder. Herhangi bir devir halinde İsimkayıt herhangi bir yükümlülük altına girmemekte olup, müşteri devredenin tek muhatabıdır. Buna ek olarak İsimkayıt 3. kişiler nezdinde gerçekleşen hata ve ayıplar, veri kayıpları, yetkisiz ifşalar, standart değişiklikleri ve iptal ve kısıtlamalardan da sorumlu ve yükümlü değildir. Müşteri bu ahvali bilerek 3. kişilerle anlaşmalarını yapacağını ve yedekleme dahil gerekli tüm önlemleri alacağını buradan bir zararın kaynaklanması halinde bu zararı karşılamayı garanti ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Garanti kapsamında dışında bir destek vermeyi taahhüt ederse; bu müşterinin kendi takdirine bağlı olacaktır. İsimkayıt ancak bedel karşılığı destek verecektir. Müşterinin müşterisi pas geçip, direk İsimkayıt’ a başvursa bile destek yükümlülüğü müşteridedir. Bu halde İsimkayıt destek sunmak zorunda kalmış olur ise, bedeli müşteri tarafından karşılanmak zorundadır. Müşteri ile İsimkayıt arasında sözleşme nasıl sona erirse ersin; müşterinin müşterisi, İsimkayıt’ ın veri alanında kalmaya devam eder ise, tüm yükümlülük yine müşteride olacaktır. Müşteri kendi müşterileri ve İsimkayıt’ a karşı veri sorumlusu olarak kabul edilecektir. Herhangi bir iptal ve/veya fesih sebebiyle veri kayıplarından İsimkayıt sorumlu tutulamaz buna ilişkin bedel iadesi istenemez. İsimkayıt iptal ve fesih halinde verileri sileceğini ve müşterinin buna göre önlem ve muvafakatları alacağını, müşteri kabul eder.

Madde 10 - Fiyat ve Ödeme ve Hizmetin Başlaması
Müşteri, İsimkayıt hizmetleri ile ilgili kullanım ücretlerini ve ilgili vergileri ödemeyi taahhüt eder. Ücretler ilk sipariş ile peşin olarak tahsil edilir ve aksi belirtilmediği sürece müşteriye proforma 1 yıllık yenileme faturası gönderilir. Müşteri faturayı ödemez veya iade eder ise dönem sonunda hesabı otomatik olarak kapatılır ve kendisine ait tüm veriler silinir. Müşteri alanında müşterinin yönetebileceği otomatik yenileme aktivasyon modülü vardır. Müşteri bu modüle göre kendi isteğiyle otomatik yenilemeyi iptal edebilir. Otomatik kapatılmış hizmetlere proforma faturası çıkartılmaz ve bilgilendirme yapılmaz. Müşterinin kendi panelinde gereken aktivasyonu yapmaması sebebiyle oluşabilecek zarar ve kayıplardan İsimkayıt sorumlu değildir. Müşteri İsimkayıt’ ın yenileme noktasında müşteri panelindeki seçimi konusunda bilgi sahibi olamayacağını bilir ve ona göre önlemlerini almak ve panelden hizmetlerin bitim tarihlerinin takibini yapmak zorunda olduğunu bilir .
İlgili Hizmet ücretlerinin tahsilatı müşterinin sistemimizde bulunan varsa açık hesabından tahsil edilir. Yoksa müşteri kendi kredi kartı ile ödeme yapacaktır.
İsimkayıt, MÜŞTERİ’nin banka havalesi yolu ile ödemeyi seçmesi durumunda Site’de belirtilmiş olunan İsimkayıt’a ait banka hesabına, başvuru sırasında MÜŞTERİ bilgilerinde belirtilen kişi ya da kurum adına açılmış hesaptan 5 (beş) takvim günü içerisinde havalenin gerçekleşmesi sonucu İsim Kayıt hizmet aktivasyonunu yapar ve MÜŞTERİ’yi bilgilendirir. Banka Havalesi/EFT metodu ile yapılan ödemelerde, ödeme açıklamasında sipariş kodunun belirtilmesi gerekmektedir. Ödemelere ait tüm masraflar MÜŞTERİ’ye aittir. Web barındırma, bayi barındırma ve veri tabanı barındırma Hizmetleri için hizmet süresi bitiş tarihi itibarı ile ödeme alınamayan Hizmetler durdurulur. Duraklama süresini takiben üç (3) iş günü içerisinde ödeme yapılmayan Hizmetler ve verileri silinir. Müşteri silinme ihtimaline karşılık gerekli önlem ve muvafaklari almalı ve varsa diğer 3. kişilere bu konuda gerekli beyanları yapıp, bu kişilerden de gerekli muvafakatleri almak zorundadır.
SSL Sertifika hizmetlerinde hizmet bitiş tarihine kadar gerekli tahsilatın yapılmamış olması durumunda Hizmet durdurulur. Hosting e bağlı SSL sertifika iptali işlemlerinde iade yapılmaz. Hosting iptali sebebiyle ücret ve/veya bedel iadesi yapılamaz.
İsimkayıt, hizmet bedelleri ile ilgili her türlü düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Hizmet bedellerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler, İsimkayıt’ın Sitesi üzerinden ve/veya eposta yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirilecektir. MÜŞTERİ’nin barındırma hizmetlerini kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözleşme şartlarını ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayı kabul ettiği anlamına gelecektir.
İsimkayıt MÜŞTERİ tarafından verilen sipariş(lere) ait ödeme işlemini takiben fatura düzenler. MÜŞTERİ, düzenlenmiş faturalarına MÜŞTERİ PANELİ üzerinden ulaşabilir. Ödeme tamamlanmadıkça tahsis aktivasyon işlemine başlanmayacaktır.
İhtara gerek kalmaksızın MÜŞTERİ’ye verilen hizmetler İsimkayıt tarafından her zaman durdurabileceği gibi, sözleşme İsimkayıt tarafından bildirimsiz olarak tek taraflı olarak feshedilebilecektir. Ödeme ve İptallerde her türlü harç, resim, komisyon ve her ne ad altında olursa olsun, ek ödemeler müşteri tarafından karşılanacaktır. İsimkayıt’ ın iade yaptığı durumlarda müşteri iade faturası kesecektir.

Madde 11 - Sözleşmenin Sona Ermesi
Müşterinin ödeme koşullarına uymaması, iflası, konkordato isteminde bulunması, aciz ve/veya müzayaka içinde olması, aleyhine iflas takibi veya davası açılması, tasfiyesi, ölümü ve benzeri hallerde ve/veya herhangi bir gerekçe göstermeksizin, kendisinden kaynaklanan sebeplerle İsimkayıt işbu sözleşmeyi hiçbir ön ihbar yükümlülüğüne gerek kalmaksızın derhal feshedebilir.
Sözleşmenin karşılıklı rıza ile veya hizmet yenilenmemesi vs gibi sebeplerle veya hizmet süresinde belirtilen tarihte sona ermesi veya her ne sebeple olursa olsun İsimkayıt ve/ veya müşteri tarafından feshi halinde, Müşteri hiçbir şekil ve surette ve de hiçbir ad altında isimkayıt ve tedarikçilerinden peştamaliye, para iadesi, ya da başka herhangi bir tazminat isteyemez, ancak İsimkayıt’ın tazminat isteme hakkı saklıdır. Buna ek olarak hosting de yer alan veriler derhal silinecektir. Buna ilişkin olarak müşteri yedekleme hizmetini kendisi yapmak zorunda olup, bu konuda müşterilerini bilinçlendirecek ve ve silme işlemi için ver isahibi 3. kişilerden yürürlükteki mevzuatın zorunlu tuttuğu onayları alacaktır. 3. kişi ve idari kurumlar nezdinde veri sorumlusu olarak müşteri kabul edilecektir.
Müşterinin bu sözleşme hükümlerinden herhangi birini geç, kısmen ve/veya tamamen ihlal etmesi İsimkayıt tarafından sözleşmenin feshi için haklı sebep olarak kabul edilecektir. İsimkayıt’ın gecikme bedeli, zarar ve/veya tazminat talebi ve/veya hizmeti durdurması sözleşme feshi olarak kabul edilmeyecektir. Bu sözleşmenin yorumundan ve uygulanmasından doğacak anlaşmazlıkların çözüm yeri İzmit Mahkemeleri ve İcra Daireleri’dir. Yine uyuşmazlık halinde ispat yükü müşterinin üzerindedir.Taraflar İsimkayıt’ın teminat yatırmaksızın ihtiyati tedbir ve ihtiyati haciz talebinde bulunabileceğini kabul,beyan ve taahhüt ederler. İsimkayıt siparişin niteliğine göre, erken fesih halinde, müşteriden kalan ayların ücretini de talep edebilecektir. Uyuşmazlık halinde ispat yükü müşterinin üzerindedir.

Madde 12- Devir Yasağı
Müşteri faaliyeti ile ilgili bütün taahhütlerini veya aldığı hizmetlerini kısmen veya tamamen üçüncü kişilere devrettiği noktada sözleşmenin tarafının bu üçüncü kişiler olmayacağını bilir. Sözleşmenin tarafı olması ancak işbu ahvali İsimkayıt’ ın kabulü ile gerçekleşecektir. Müşteri İsimkayıt’ dan olan alacağını üçüncü kişilere devir ve temlik edemez.
Buna ek olarak müşteri kendi müşterisine veya başka bir kişiye hizmeti devrettiği takdirde, işbu sözleşmenin tarafı o 3. kişi olacak ve müşteri ve İsimkayıt arasındaki sözleşmeye bedel ve süre dahil olmak üzere kendiliğinden tarafı olacak ve bu ahvali derhal bu sözleşmede belirtilen yollarla İsimkayıt’ a belirtecektir. İsimkayıt’ ın bu sözleşme yer alan haklarını kullanması noktasında devralan herhangi bir hak talebinde bulunamaz. Aksinin vukuu halinde İsimkayıt’ a bir zarar gelmesi halinde müşteri İsimkayıt’ ın zararını karşılayacağını garanti eder.

Madde 13- Delil Sözleşmesi ve Sözleşmenin Yorumu
Bir uyuşmazlık vuku bulduğu takdirde İsimkayıt’ ın defter, kayıt ve belgelerinin geçerli tetkike esas ve hmk un ilgili maddesi gereğince kesin delil teşkil edeceğini kabul eder. İşbu sözleşmenin imzalanması ve/veya elektronik ortamda okunup kabul edilmesi ile birlikte İsimkayıt’ın müşteri ile bu tarihten önce gerçekleşmiş her ne ad altında olursa olsun tüm hukuki/ticari münasebetlerinde geçmişe yürümek kayıt ve şartıyla işbu sözleşme hükümlerinin cari olacağını taraflar açık iradeleri ile kabul ve beyan eyler. Açıkça tersi ifade edilmedikçe sözleşmenin hükümlerinin her biri sözleşmenin tümü için geçerlidir. Müşteri sözleşmedeki bütün borçlarını yerine getirirken basiretli bir tacir gibi ve Medeni Kanun’ da yer alan dürüstlük kuralına uygun bir şekilde davranacaktır. Müşteri sözleşmeyi avukat nezaretinde okumuş ve hükümlerin kendini hukuki olarak dezavantajlı duruma soktuğunun bilincinde olarak bu sözleşmeyi okumuş ve imzalamıştır. Müşterinin ve/veya onun müşterilerinden birinin zararlı ve/veya hukuka aykırı içeriğe sahip olması, hukukça yasaklanan bir tasarruf, işlem ve eylemin kasti olarak veya taksir ile parçası olması ve/veya buna aracılık etmesi ve/veya , botnet ve/veya herhangi bir benzerisaldırının hedefi olması ve/veya fiilleri ve içinde olduğu durumla İsimkayıt’a mali, hukuki ve organizasyonel olarak zarar verecek bir halde olması ve/veya böyle bir tehlike oluşturması halinde müşterinin hesabı kapatılarak, tüm erişimi engellenecek olup, bundan dolayı müşteri ve/veya müşterisi İsimkayıt’tan herhangi bir zarar talebinde bulunamaz. Müşteri bu ahvali kendi müşterisine de kabul ettireceğini, her halükarda İsimkayıt a bir zarar gelmesi halinde bu zararı karşılamayı garanti edeceğini kabul,beyan ve taahhüt eder. Bu sözleşmede düzenlenen herhangi bir mevzudaki bir uyuşmazlık halinde ispat yükü müşterinin üzerindedir.

Madde 14 – Hosting Kullanmaya dair Yükümlülükler
a. Müşteri veri alanını kiralama amacına uygun olarak kullanacaktır.
b. İsimkayıt veri alanında gerektiği takdirde, teknolojik takip ve izleme yapabilecek olup, imaj alabilecek ve/veya yetkili 3. kişilere imaj aldırabilecek ve kayıt yapabilecektir. Müşteri veri alanını kullanan müşterilerini de bu konuda uyarıp gerekli izinlerin alınmasını sağlayacaktır.
c. Müşteri veri alanını korunması ile teknik ve hukuki olarak alınabilecek tüm tedbirlerin alınması ile yükümlüdür.
d. Müşteri İsimkayıt’ ın veri alanını kullanan gerçek kişilerin davranışlarına ilişkin olarak hukuki sınırlar içerisinde kalmak üzere, kendi kişisel bilgileri ve hitleri, trafik bilgileri değerlendirmeye alınarak istatistik konusu yapılabileceğini ve kişisel bilgiler verilmeksizin elde edilen bu istatistiğin ticari faaliyet konusu yapılabileceğini, referans olarak gösterebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşteri peşinen bu ahvali kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu ahval konusunda da kendi müşterilerine gerekli bildirimleri yapacağını ve gerekli muavafakatleri alacağını kabul beyan ve taahhüt eder.
e. İsimkayıt işbu veri alanı ve veri alanı uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, alanı yeniden organize etme, verilerin yerini değiştirme ve erişimi durdurma hakkını saklı tutar. Müşteri işbu ahval konusunda kendi, müşterilerinin müsaadesini alacağını ve sözleşmesinde zorunlu tutacağını kabul,beyan ve taahhüt eder.
f. İşbu veri alanına dair, müşteri ve müşterilerin elektronik posta adreslerine, ara ara bilgilendirme veya tanıtım amaçlı elektronik posta iletileri gönderebileceğimizi müşteri kabul, beyan ve taahhüt eder ve müşterilerinin de bu konuda bildilendirileceğini ve bu ahvala onay vereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
g. Müşteri veri alanı içinde veya dışında diğer 3. kişilere mali, hukuki, veya organizasyonel olarak zarar verici, veya haksız rekabet teşkil edebilecek eylem, işlem ve tasarruflarda bulunamaz, bunların hazırlık çalışmalarını, tanıtımlarını veya reklamlarını yapmayacağını, hizmetin ve veri alanının herhangi bir kısmını, istenmeyen toplu iletilerden veya istenmeyen ticari iletilerden istenmeyen posta bağlantı verilerinden bir hedef olarak kullanamayacağını, kabul, beyan ve taahhüt eder. Her ne şekilde olursa olsun izinli veya izinsiz toplu mail gönderimi isimkayıt a bağlı sunucularda yapılmamaktadır. Müşteri aldığı hizmetten günlük 50 adet posta gönderimini aşamayacaktır. Müşteri kendi müşterilerinin de bu davranışları gerçekleştirmemesi için gereken önlemleri alacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
h. Müşteri kullandığı web script ve web yazılımlarını güncel ve güvenilir sürümlere upgrade etmek zorundadır. İsimkayıt sunucuları düzenli olarak güvenlik seviyelerine göre hosting sunucularının tümünü müşterilerine haber vermeden upgrade etme hakkına saklıdır. (Örnk. PHP sürümü, Mysql sürümü, Güvenlik güncelleştirmeleri vb.) Güncelleme işleminden dolayı sistemde çok eski bulunan yazılımların çalışmaması müşteri sorumluluğunda olup İsimkayıt sorumlu tutulamaz.
i. Müşteri hizmete ve/veya veri alanına erişmek ve/veya hizmeti ve veri alanını kullanmak için, bunlar gibi ve bunlarla sınırlı olmamak üzere; herhangi bir otomatik işlem veya hizmet kullanamaz. (BOT, DRM "spider crawler", bu işlemlerin işlevini taşıyan ve/veya aynı amaca hizmet eden, benzer teknik işlemler veri alanı tarafından depolanan bilginin düzenli aralıklara önbelleğe alınması veya “meta arama” gibi); yöntemler kullanmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşterilerinin de buna uygun davranmasını sağlayacağını garanti eder.
j. Müşteri hangi şekil ve yöntemle olursa olsun, hangi donanım kullanılırsa kullanılsın, doğrudan ve/veya dolaylı olarak verilen servisleri değiştirmek veya yeniden yönlendirmek ya da değiştirmeye veya yeniden yönlendirmeye çalışmak için herhangi bir yöntem kullanmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.Müşterilerinin de buna uygun davranmasını sağlayacağını garanti eder.
k. Müşteri hizmete ve veri alanına (veya hizmete bağlı ağlara) zarar veremez, devre dışı bırakamaz, gereksiz verilerle aşırı yükleyemez veya bozamaz ya da herhangi birinin hizmeti kullanmasına ve bu hizmetten yararlanmasına müdahale edemez, hizmeti veya herhangi bir parçasını veya kopyasını tekrar satamaz, devredemez ya da tekrar dağıtamaz ticari veya hukuki tasarruflarda bulunamaz bunların bedel karşılığı ve/veya bedelsiz olarak parçası olamaz bu fiillere aracılık yapamaz, müşterilerinin de buna uygun davranmasını sağlayacağını garanti eder.
l. Müşteri bunun gibi ve bunlarla sınırlı olmamak üzere, her zaman gereken cloudflare, firewall, virüs koruma programı ve benzeri koruma tedbirlerini almakla yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. müşterilerinin de buna uygun davranmasını sağlayacağını garanti eder.
m. İsimkayıt müşteriye sağladığı alan üzerinde müşterinin ve/veya müşterilerinin içerik üzerinde hukuka ve/veya ahlaka aykırı bir içerik tespit eder, İsimkayıtın veri alanını hukuka ve ahlaka aykırı bir amaç için kullandığını tespit eder ise; derhal bu içeriği silebileceğini, bununla ilgili imaj alabileceğini ve içeriği sağlayanın erişimini engelleyebileceğini kabul,beyan ve taahhüt eder.
n. İsimkayıt, eğer müşterinin sağladığı herhangi bir içeriğin DDOS ve benzeri saldırılara uğradığını tespit eder ise; derhal erişimi iptal eder.
o. İsimkayıt’ ın erişimi iptal durumlarında müşteri herhangi bir zarar ve/veya tazminat talebinde bulunamaz ve para iadesi isteyemez.
p. Müşteri kendi müşterilerine hukukun zorunlu tuttuğu tüm belgeleri imzalatacak, onların kişisel haklarına azami özen gösterecektir.
q. Müşteri kendi müşterilerinin de tüm bu hükümlere uyacağı noktasında garanti verip, herhangi bir zararın vukuu halinde ilk talep halinde ödeme yapacağını kabul,beyan ve taahhüt eder.
r. Müşteri veri alanı ile birlikte, kendisine domain name hizmeti verilmiş ise, kendisine veya kendi müşterilerine ait alan adları (domain name) ile ilgili kiraları düzenli olarak alan adını tescil ettirdiği kuruluşa ödemekle yükümlüdür. MÜŞTERİ, alan adlarına ait söz konusu ödemelerin yapılmamasından dolayı elektronik posta veya internet ağı (web) servislerinin askıya alınması, duraklatılması halinde sorumluluğun tamamı ile kendisine ait olduğunu ve İsim Kayıt’ı sorumlu tutamayacağını kabul eder. Müşteri, kendisine ait veya kendi müşterilerine ait alan adı (domain name) ile ilgili yapılması gereken ödemeleri ilgili kuruluşlara yapmadığı takdirde gerek kendisinin gerekse müşterisinin bilgi, belge veya verileri ile ilgili yedek, arşiv, geçmiş vb bilgilerini İsim Kayıt’dan talep edemez.
s. İnternet ortamında yayınlanan Web sayfaları ile ilgili bütün ekleme ve çıkarmalar İsim Kayıt tarafından sağlanacak imkanla MÜŞTERİ tarafından yapılacak olup bu arada ortaya çıkabilecek her türlü telif haklarına ait hukuki, cezai, mali yükümlülük, MÜŞTERİ tarafından üstlenilecek olup İsim Kayıt her zaman bu yükümlülüklerin ve doğuracağı sonuçlardan, üçüncü şahıslarla ilgili doğmuş, doğacak ihtilaflardan bağımsız olacak, tazmin mükellefiyetinden söz edilemeyecek ve sorumluluğuna gidilemeyecektir. Buna rağmen herhangi bir sebeple İsim Kayıt aleyhinde hukuki, cezai, mali, idari herhangi bir takibata girişilmesi halinde MÜŞTERİ İsim Kayıt’ın herhangi bir ihtarı veya ihbarı gerekmeksizin talep edeceği tüm zararı tazminle mükelleftir.
t. SSL Sertifikaları Belirli ürün veya Hizmetler tarafından sınırlandırılmışlar dışında, İsim Kayıt Hizmetleri ile birlikte kullanmak için İsim Kayıt’dan veya İsim Kayıt’ın bağlı olduğu şirketlerden satın alınan herhangi bir SSL Sertifikası, sağlayıcı tarafında belirtilen sözleşmede tanımlandığı üzere kendi özel kullanımı için tasarlanmıştır ve kullanıldığı sunucudan başka herhangi bir web barındırma servisine aktarılamaz. MÜŞTERİ’nin İsim Kayıt sunucularında barındırılan web sitesi üzerinde SSL Sertifikası kullanması durumunda, İsim Kayıt ilişkili özel anahtarı (private key) oluşturarak güvenli ortamda saklamaktadır. Güvenlik nedeni ile Müşteri isteği olması durumunda dahi, İsim Kayıt hiçbir zaman Müşteriye ait özel anahtarı bırakmayacaktır. Müşterinin SSL Sertifikasını dışarı aktarıp özel anahtarını İsim Kayıt sunucuları dışında kullanmak istemesi durumunda, bu isteğini Hizmet satın alma başlangıcından en geç otuz (30) gün içerisinde İsim Kayıt’a bildirmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonraki talepler bedele tabiidir. Müşterinin SSL sertifikasının iptali halinde para iadesi yapılamaz. SSL sertifika sağlayıcılarının ukdesinde ve yetkisinde yer alan faaliyetler ve bundan doğan zararlardan salt müşteri sorumludur. Sertifika adına alınan kişi sertifika standartlarını takip etmek zorundadır.SSL sağlayıcının güvenlik dahil her türlü taahhütlerinden İsimkayıt sorumlu değildir. Müşteri şifresini devretmemek ve korumakla yükümlüdür.
u. Müşteri hosting alanlarını 3. kişilerin kullanımına açıp açılmadığına bakılmaksızın kendi hesabından ve müşterilerine ait hesaplardan tamamen kendisi sorumludur.
v. Ek Servisler ve 3. Parti Uygulamalar (TrendMicro AV, Google Adwords, Marka Tescili, vb.isimkayıt tarafından verilse de 3. bir kişi tarafından sunulan hizmetler) MÜŞTERİ İsim Kayıt tarafından bazı Hizmetlere ek olarak sunulan Hizmet ve/veya Ürünlerden ve/veya Uygulamalardan (tümüne birden “Hizmetler”) yararlanabilir. Bu durumda üçüncü firmalar / kurumlar tarafından sağlanan bu Hizmetlerden kaynaklanabilecek herhangi bir hatadan, zarardan, ziyandan ve/veya arızalardan dolayı İsim Kayıt sorumlu tutulamaz. İsim Kayıt bu Hizmetler ile ilgili destek ve garanti vermemektedir. w. Hosting içinde kabul edilmeyen materyallere şunlar dahildir: Topsite’lar
IRC script’leri, bot’ları
Proxy script’leri/anonimleştiriciler
Korsan yazılım/warez
Resim Barındırma Script’leri (Photobucket ya da Tinypic benzeri)
AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
IP Tarayıcılar
Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
Mail Bomber’lar/Spam Script’leri
Banner-Ad hizmetleri (ticari banner ad döngüsü)
Döküm dosyası/Mirror script’ler (rapidshare benzeri)
Ticari Ses Yayını (bir ya da iki yayından fazla olanlar)
Escrow hesabı/Banka Tahvilleri
Yatırım siteler (FOREX, E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası, Ponzi, MLM/Saadet Zinciri)
Verilen ek ücretsiz hizmetler 3. kişilere ücretsiz veya ücret karşılığında dağıtılamaz
Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı
Piyasayı belirleyen bankaların programları
Çekiliş/kumar siteleri
MUD’ler/RPG’ler/PBBG’ler
Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar
Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir)
Mailer Pro
Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vs.) her tür yayını
Telif hakları ödenmemiş içeriklerin yayınlanması
IRCD (irc server’ları)
Yasal izne sahip olsa da Yetişkin odaklı siteler
Telif hakları ödenmemiş içeriklerin yayınlanması

Madde 15- Diğer Hükümler
a- Yukarıdaki maddelerde belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki mevzuata aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivitenin yapılması kesinlikle yasaktır. İsimkayıt’ ın bilgisi olmadan Müşteri gizlice yasal olmayan işlemleri yapması durumunda kanuni cezai işlemleri tamamen Müşterinin kendisinin sorumluluğunda olacağını Müşteri kabul eder. İsimkayıt Müşterilerinin sunucularında sözleşmeye aykırı ve yasal olmayan içeriğin var olup olmadığını ara ara kontrol etmek yetkisine sahiptir. Bu anlamda müşteri bu içeriğe bakma konusunda müsaade vermekte olup burada içeriği olan 3. kişilerin de bu müsaadeyi vermesini temin eder. İlgili hükümleri sözleşmesine koyar. Aksi takdirde İsimkayıt, anlaşmayı fesh etme hakkını saklı tutar.
b- Müşteri hesabında kurulu script’lerin/programların güvenli olmasını ve dizinlere erişim izinlerinin gereğince ayarlanmış olmasını temin etmek müşteri sorumluluğundadır. İlgili tüm ekipmanı, şebekeleri ve şebeke aygıtları dahil İsimkayıt hizmetleri sadece izin verilen Müşteri kullanımı içindir.
c- İsim Kayıt sistemleri tüm hukuka uygun gerekçelerle izlenebilir ve bu gerekçelere kullanımın izinli olduğunda emin olmak, sistemin yönetimi, izinsiz erişime karşı korumayı kolaylaştırma ve güvenlik prosedürlerini, sürdürülebilirliği ve işlem güvenliğini doğrulama dahildir. İzleme esnasında bilgiler izin verilen amaçlar çerçevesinde incelenebilir, kaydedilebilir, kopyalanabilir ve kullanılabilir. İsimkayıt sistem(ler)inin kullanılması bu amaçlar çerçevesindeki izlemeye muvafakat teşkil eder
d- Bir üçüncü kişinin iznini almadan onun şebekesine ya da sistemine bağlanan her Hesap askıya alınabilir. Müşterinin doğrudan kontrolü altında olmayan şebekelere ve sistemlere erişim için söz konusu üçüncü kişiden hukuka uygun olarak o yönde muvafakat alınması zorunludur. İsimkayıt dilerse üçüncü kişiye ait şebekeye ya da sisteme yönelik erişimin izin dahilinde olduğunun kanıtlanması yönünde belge talep edebilir ve bu tür belgelerin sunulmasını zorunlu tutabilir.
e- Talep eden her kim olursa olsun, İsimkayıt’ın Hizmet vermeyi reddetme hakkı saklıdır. Yukarıda sayılanlarla sınırlı olmamak kaydı ile ilgili İsimkayıt departmanından gelen e-postaya kırk sekiz (48) saat içinde cevap verilmemesi halinde, müşteriye sunulan Hizmet(ler) askıya alınabilir ya da sonlandırılabilir. Suiistimale ilişkin her konu, hata, raporlama/e-posta aracılığıyla müzakere edilmek ve kırk sekiz (48) saat içinde cevaplandırılmak zorundadır. Tüm İsimkayıt Müşterileri, kendi Bayi Hesapları altında yapılanlar da dahil olmak üzere işlemlerin hepsinden nihai olarak sorumludurlar.
f- İsimkayıt günlük olarak zararlı yazılımların tespiti konusunda veri alanında inceleme yapmaktadır. Tespit halinde zararlı yazılımları mail ile bilgilendirme yapar. Kullanıcı bu yazılımlardan ve güvenliğinden sorumludur. Gerekli önlem alınmadığı takdirde bu isimkayıt için erişimi engelleme ve aldığı hizmetlerin tümünün kapatılması ve iptali konusunda hak oluşturur.Ancak bu demek değildir ki; isimkayıt veri tabanı içeriğinin güvenliğinden sorumludur. Herhangi bir hacklenme ve benzeri bir haksız fiilden isimkayıt sorumlu değildir.
g- Kaynak Kullanımı; Müşteri Sistem kaynaklarının %20’sini ya da daha fazlasını kullanamaz. Bu tür sorunlara yol açan birkaç faaliyet vardır. Bunlar arasında CGI script’leri, FTP, PHP, . Mysql, mssql vs. yer alır. Her ne zaman olursa olsun sunucuda bağımsız, gözetimsiz server-side süreçler yürütemez. Buna IRCD gibi her tür bekletici programlar dahildir. Paylaşılan sunucularda ne türden olursa olsun (Google Cash/AdSpy dahil) web spider ya da indeksleme programı çalıştıramaz. IRC (Internet Relay Chat) şebekesiyle arayüzlenen bir yazılım çalıştıramaz. Ne türden olursa olsun bit torrent uygulaması, tracker ya da istemci program yürütemez. Site dışındaki yasal torrent’lere link verebilirsiniz ama onları bizim paylaşılan sunucularımızda barındıramaz ve depolayamazs. Ne türden olursa olsun dosya paylaşım/peer-to-peer faaliyetlerine katılamaz. . Counter-strike, half-life, battlefiled1942 ve sair oyun oynama sunucuları yürütemez. 15 dakikadan daha sık “cron entry” çalıştıramaz. 15 saniyeden uzun hiçbir MySQL sorgusu yürütemez. MySQL tabloları uygun bir biçimde indekslenmelidir. Aynı anda MySQL veri tabanına bağlanma limiti 50 ile sınırlıdır. Limit aşıldığında "too many connections" hatası alınır. Bir yerel dosya eklemek için HPH include işlevi kullanırken URL yerine yerel dosya ekleyemez. Bu konuda include (“http://tesciledilenalanadi.com/include.php”) yerine include (“include.php”) kullanınız. Kullanımın azaltılmasına yardımcı olmak adına html’ye (php ve shtml gibi) server-side kod kullandırmayınız. Bu anlamda kiracılar kendi müşterilerini bu konuda uyaracak ve gerekli önlemleri alacaktır. https protokolünü gerekmedikçe kullanmayın; şifreleme ve şifre çözme iletişimi CPU’yu şifresiz iletişimden çok daha fazla meşgul eder.
h- Bant Genişliği Kullanımı Müşterinin aylık olarak kullanabileceği bant genişliği sınırı vardır. Bu sınır müşteri tarafından satın alınan barındırma paketine göre değişiklik göstermektedir. Müşteri Hesabı’nın söz konusu miktarı geçmesi durumunda, İsim Kayıt müşteriye ait hesabı bir üst pakete geçirme ve ek bant genişliği satın alıncaya kadar müşteri hesabını askıya alma hakkını saklı tutar.
i- Depolama, Yedekleme ve Güvenlik İsim Kayıt, müşterinin bütün verilerini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen bünyesinde bulunan verilerde ortaya çıkabilecek hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Veri yedekleme, müşterinin sorumluluğundadır. Müşteri her zaman Web Sitesi ve tüm Web Site içeriğine ait dosyaların zarar ve ziyan riskini üstlenmektedir. Müşteri Şifresinin ve Hesap bilgilerinin gizliliğini korumakla yükümlüdür. Müşteri, Hesabı veya şifresi kullanılarak Hesabı altından yapılan veya Site ile bağlantılı veya kendisine ait görüntülenen, bağlantılı, Sunucu üzerinde saklanan veya yayınlanan herhangi bir web site içeriğine ait tüm eylemlerden, ihmallerden ve yapılan harcamalardan sorumlu olduğunu kabul etmektedir. Müşteri gerekli önemleri almakla sorumludur:
- I. Web site içeriğinin herhangi bir kayıp veya zarar görmesini önlemek,
- II. Web site içeriğinin bağımsız arşiv ve yedek kopyalarını korumak,
- III. İsim Kayıt sunucularında barındırılan veya yayınlanan tüm web site içeriğinin güvenlik, gizlilik ve bütünlüğünü sağlamak ve Hesap bilgilerinin gizliliğini sağlamak
j- İsimkayıt paylaşımlı sunucuları bir arşiv değildir ve İsimkayıt’ın müşteriye veya herhangi bir kişiye / kuruma ait web site içeriğinin zarar ve ziyanından sorumlu değildir. Hizmetler bir PCI (Payment Card Industry) uyumlu ortam sağlamak veya diğer standartlara uyum için sunulmamaktadır, bu durum kiracının bilgisi dahilindedir. İsim Kayıt, müşterinin veya herhangi bir kişi veya kurumun Hizmetleri kullanması ile bu Sözleşme şartlarını ihlalinden sorumlu değildir. Müşteri her zaman klasik ve/veya geleneksel web site şeklinde Hizmetleri kullanacaktır. Müşteri, İsim Kayıt’ın inisiyatifinde, İsim Kayıt’ın Hizmetleri veya donanımının işlevselliğine veya çalışmasına zarar verecek şekilde Hizmetleri kullanamaz. Müşterinin internet üzerinden yapacağı işlemler ile ilgili olarak, ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklarda İsim Kayıt kayıtları geçerli sayılacaktır.
k- Müşteri veri tabanı barındırma Hizmeti satın alınırken Müşteri ilgili yazılımı kurmak ve yapılandırmak için kendisine ait sunucu yönetim paneline giriş yapması için isimkayıta gerekli yetkiyi vermektedir.
l- Müşteri, İsim Kayıt ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, sistem kaynakları (CPU, RAM ve Network kaynakları), servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktivitelerde kesinlikle bulunamaz. Bu gibi durumlarda, İsim Kayıt, müşteriden sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesini ya da kullandığı kaynakları karşılamak için gereken ilave teknik donanım ve kaynakların bedelini talep edebilir. Aksi taktide İsim Kayıt, anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
m- Sözleşme ve sözleşme konusuna dair ihbar, duyuru ve tebligatlar duyuru panosundan gerçekleşecektir. Müşteri günlük olarak bu panoyu takip edeceğini ve bununla ilgili gerekli değişiklikleri ve güncellemeleri gerçekleştireceğini kabul eder. Buna ek olarak, müşteri belirli yazılım ve donanım versiyon değişiklikleri sebebiyle aldığı hizmetin işlevsiz hale gelebileceğini veya durabileceğini kabul eder.

Madde 16- Sözleşmenin Bütünlüğü
İşbu sözleşmenin ödeme harici herhangi bir maddesi mevzuat değişikliği sebebiyle geçersiz ve/veya aykırı hale gelir ise; diğer hükümler İsimkayıt’ ın da onayı ile geçerli olmaya devam edecektir.

Madde 17- Sözleşmenin Süresi
Bu sözleşme taraflarca kabul edildikten sonra yürürlüğe girer ve İsimkayıt’ ın sitede belirttiği süre boyunca geçerli kalacaktır.. Ancak gizliliğe dair hükümler imzalanmasından itibaren, geriye doğru gizli bilgilerin paylaşılması anından itibaren geçerlidir. Fikri haklar ve Gizliliğe dair hükümler sözleşme her ne şekilde sona ererse ersin veya fesh edilirse edilsin, işbu sözleşmenin akıbetinden etkilenmeyerek 5 sene için geçerli olacaktır. Sözleşme süresi müşterinin İsimkayıt’ ın web sitesindeki ürün veya hizmeti alma kutucuğunda tercih ettiği süre kadardır. Kabul kutucuğunun işaretlenmesi ile sözleşme kabul edilmiş ve onaylanmış sayılır.

Madde 18- Tebligatlar
Bu sözleşmeden doğan hakların kullanılmasıyla ilgili ihbar ve ihtar ve beyanlar, noter, iadeli taahhütlü mektup veya elektronik posta adresine hukuken ıslak imza sonucunu doğurur nitelikte olan güvenli elektronik imza veya kayıtlı elektronik posta veya şikayet veya iletişim kutucuğuna yazılacak yazı kullanılarak gerçekleştirilecektir. Elektronik imza ve elektronik posta ile yapılan tebligatlarda; tebligat elektronik imzalı elektronik postanın gönderilmesinden sonraki 5. gün yapılmış kabul edilecektir. 5 gün içinde gönderilen bir iletiye itiraz edilmez ise ileti konusuna ilişkin sözleşme veya hizmet değişikliği gerçekleşmiş kabul edilecektir. Müşteri kendisine yapılacak bildirimler için iletişim ve bilgi formunda belirttiği adreslerini kanuni ikametgah adresi ve isimkayıt kendisine yapılacak bildirimler için iletişim bilgileri içinde yer alan mail adresini tebligatın yapılabileceği elektronik posta adresi olarak göstermiştir. Taraflar söz konusu adreslerin tebligat adresi olduğu konusunda mutabık kalmışlardır.

Madde 19-Mücbir sebep
Deprem, sel, yangın gibi doğa olayları, DDOS saldırıları, savaş, genel grev, elektrik kesintileri, periyodik bakımlar, planlı ve plansız bakım çalışmaları, donanımdan ve hatlardan kaynaklı sistem engelleri mücbir sebep olarak kabul edilecektir. Bakım çalışmaları aciliyeti gereği bilgilendirme konusu yapılmayabilecektir. Müşteri bu ahvali kabul ve taahhüt eder. Mücbir sebep sona erdiğinde, sözleşme isim kayıt ın onayı ile devam eder.

Madde 20- Ek faturalar

MÜŞTERİ tarafından kullanılacak ve web sayfalarında kullandırılacak bütün yazılım ve sertifikalar bir ek halinde sözleşmenin kabulü ile mevcut olanlar on beş (15) gün içinde, yeni alınacak olanlar da hizmet aktivasyon tarihini müteakip otuz (30) gün içinde İsim Kayıt’ a sunmayı müşteri taahhüt eder.

Kiralık Fizksel, Yarı Fiziksel ve Sanal Sunucu Hizmeti Sözleşmesi

Madde 1. Taraflar
Bu sözleşme kapsamındaki hizmet ve ürünleri alan kişi/kuruluş (bundan sonra “müşteri” olarak anılacaktır.) olup diğer tarafta isimkayıt ticari ünvan (bundan sonra “isimkayıt” olarak anılacaktır.) arasında aşağıdaki koşulları içeren işbu alım satım ve destek sözleşmesi akdedilmiştir.
Taraflar bilgi formunda belirtilen adreslerini tebligat adresi olarak kabul etmişlerdir. Adres değişiklikleri usulüne uygun şekilde karşı tarafa tebliğ edilmedikçe en son bildirilen adrese yapılacak tebliğ ilgili tarafa yapılmış sayılır.
Müşteri bilgi formunda belirttiği elektronik posta adresini tebligat adresi olarak, kabul etmiştir. Bu adreste olacak değişikliklerden müşteri sorumludur. Elektronik posta adresinin değişmesi halinde, bu adresi eski adresten isimkayıt a bildirmek zorundadır. Müşteri kayıt olurken yazdığı adresin doğruluğunu İsimkayıt teyit etmek zorunda değildir.
Değişiklik bildirimi alındığında isimkayıt tarafından eski ve yeni elektronik posta adreslerine onay bildirimi gönderilir. Bu onay müşteri tarafından kabul edilmek zorundadır.

Madde 2. Sözleşmenin Konusu
İşbu Sözleşmede İsimkayıt’ın müşteriye vermiş olduğu hizmet temel olarak, müşteriye İsim Kayıt’a ait fiziksel (DEDICATE) veya VPS / VDS cihazın kiralanması ve bu cihazın İsim Kayıt Veri Merkezinde veya İsimkayıt’ ın kiraladığı farklı sunucularda barındırılarak İsim Kayıt’ın bağlı olduğu internet omurgasına bağlanmasından ve talebe göre ayrı bir bedel karşılığı VPN, firewall ve yedekleme hizmeti sunulmasından ibarettir. Müşteri, doğrudan ve dolaylı İsim Kayıt omurgasına bağlı olan bu cihazı uzaktan erişim protokolleri aracılığı ile kontrol edebilecek ve yönetebilecektir. Müşteri bu sözleşme kapsamında fiziksel veya VPS / VDS sanal sunucu kiralama hizmetlerinden herhangi birini alabilir

Madde 3-Tanımlar:
a- İsimkayıt: Müşterinin kullanımına özgülenmiş doğrudan ve dolaylı olarak İsim kayıt omurgasına bağlı olan VPS VDS fiziksel veya sanal sunucuları ve diğer ek hizmetleri sağlayan tarafı ifade eder.
b- Müşteri: Sunucuları sözleşme süresi boyunca bu sözleşmede yer alan şart ve sınırlarda kullanan tacir ve/veya tüketici olan tarafı ifade eder.
c- Yazılım: fiili bir sonuç doğurmasa da hazırlık çalışmaları dahil olmak üzere kanundaki tanımı, ve buna ek olarak bütün algoritmalar kaynak, nesne kodları ve bu kod ve algortimaların kullanıldığı her türlü arayüzü içerir.
d- Sunucu: Veri alanına ulaşmak için verilen IP adres veya adres aralıklarını ve ek hizmetleri ifade eder.
e- Dedicated: İsim Kayıt’a ait olan kiralık fiziksel veya firmaya ait yurtiçi veya yurtdışında bulunan veri merkezlerinde ki sunucuları ifade eder.
f- VPS / VDS: İsim Kayıt’a ait sanallaştırma teknolojisi ile kaynakları paylaştırılmış kiralık sunucu platformu üzerinde yurtiçi veya yurtdışında ki veri Merkezinden yapılan sunucu hizmeti.
g- Veri (Data): İnternet ortamında erişilebilir olarak sunucu üzerinde muhafaza edilen ve zaman zaman değiştirilerek ekleme veya çıkarmalar yapılabilen her türlü renkli, renksiz, hareketli, sabit resim grafik veya sesli dijitalize edilmiş bilgi nitelikli her şey.
h- Veri Merkezi (Data Center): İsim Kayıt bünyesinde; bilgisayar, sunucu sistemleri ve telekomünikasyon ve depolama sistemleri gibi ilgili bileşenlerinin barındırıldığı merkez, tesistir. Yedekli enerji altyapısı, yedekli veri iletişimi bağlantıları, gelişmiş çevre - iklim kontrolleri ve güvenlik donanımlarını içeren yapıdır.
i- Site: www.isimkayit.com adresinde bulunan web sitesidir.
j- SSL: İsimkayıt’ ın müşteri veya onun müşterileri için yetkili sertifika sağlayıcılardan aldığı herhangi bir sebeple bedel iadesi yapılmayan çeşitli unsurları yerine getiren güvenlik sertifikasının ismine denir.
k- Müşteri paneli / Hesabı: MÜŞTERİ’nin Site üzerinde MÜŞTERİ’ye ayrılmış özel alandan, hesap yönetimi, bilgi güncelleme ve satın alınan hizmetlerin kullanımı ve yönetimini yapmasını sağlayan web sayfalarıdır.
l- Ticari Sır: Ticari sırlar ifadesiyle ekonomik değeri olup olmadığına bakılmaksızın gizli bilgiler kabul edilir. Gizli Bilgiler aşağıdakilerle sınırlı olmayarak ve aşağıdakiler dahil olarak ticari sırlar, kaynak kodu, emtia kodu, patentler, buluşlar, veri tabanları, yöntemler, hizmetler bilgisayar sabit programları, bilgisayar programı seviyesine gelmemiş olsa dahi bilgisayar programlarının kodları, algoritmaları, arayüzleri, tasarımlar, imalat bilgileri, formüller, teknik özellikler, mali bilgi ve öngörüler, tedarikçiler ve muhtemel tedarikçiler hakkındaki listeleri, müşteriler ve muhtemel müşteriler hakkındaki listeleri, piyasa bilgileri, malzeme listeleri, çalışan listeleri, sözleşme görüşmeleri, idare metotları, know-how, çalışma metotları, üretim teknikleri, işletim teknikleri, program, eğitim, yazışma ve bunlarla ilgili tüm kılavuz, belge, rapor, mali tablolar, dosyalar, (makine ya da kullanıcı tarafından okunabilen) bilgisayar disket ve kayıtları ve diğer yazılı veya elektronik bilgiler ve benzerlerini ve Üçüncü kişilerin elde etmesi halinde isimkayıt ın faaliyetlerini engelleyebilecek veya zorlaştırabilecek veya onları rakipleri veya mevcut veya muhtemel müşterileri karşısında dezavantajlı hale getirecek veya müşteri elde etmesini zorlaştıracak veya engelleyecek bilgi ve belgeler ticari öneme sahip gizli bilgi ve ticari sır olarak kabul edilir. Müşteri KVKK kapsamında veri sorumlusu olduğunu ve verilerden sorumlu olduğun ve gerekli bildirim ihbar ve aydınlatmaları yapacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 4 -İmza yetkisi
Müşterinin İsimkayıt ile olan işlemlerini imza yetkisi ve/veya erişim yetkisi olduğu bildirilen kişiler yapacaktır. Eğer Hizmet İsimkayıt’ dan doğrudan müşteri tarafından alınmış ise; bilgileri giren kişi iletişimle yükümlüdür. Her halükarda müşteri hizmeti başka bir kişiye kullandırıyorsa hangi aşamada olursa olsun veya hangi zamanda olursa olsun bunu belirtmesi şarttır. Müşterinin isim kayıt ile yaptığı bu sözleşmenin konusu olan veya bu sözleşme ile bağlantılı olan hukuki işlemlerinde müşteriyi temsilen veya onunla ilgili olarak imza yetkisi bulunan şahıs veya şahıslar yetkilerini kaybeder, değişir veya yenileri eklenirse; müşteri bu keyfiyetten isimkayıt ı derhal yazılı olarak ve/veya iletişim formu üzerinden kayıtlı elektronik posta adresleri aracılığıyla bilgilendirecektir. Hatalı, eksik ve zamanında yapılmayan bildirimden doğan bütün zararları müşteri karşılar buna ek olarak bununla ilgili olarak müşteri nezdinde oluşan zararlar ve veri kayıplarında isimkayıt sorumlu değildir. Buna ilişkin de para iadesi yapılmaz.

Madde 5 - Gizli Bilgiler/Ticari Sır Hakkında
Mevzuatın zorunlu tuttuğu hususlar haricinde taraflar ayrıca sözleşmenin icrası sırasında birbirlerine ilişkin olarak her ne suretle olursa olsun edindikleri gizli ve ticari öneme sahip bilgi ve belgeleri, sözleşme görüşmeleri esnasında sözleşme imzalandıktan sonra ve sözleşmenin sona ermesinden veya feshinden sonra sözleşme ne şekilde sona ermiş olursa olsun korumakla yükümlüdür. Tarafların her biri, muvafakat verilmiş haller ve/veya mevzuat kapsamında muvafakat verilmesine gerek olmayan haller haricinde işbu bilgileri diğer tarafın yazılı izni olmadan, üçüncü kişilere vermemeyi, açıklamamayı, kamuya duyurmamayı,değiştirmemeyi ve bu şekilde sonuçlanacak sair davranışlardan kaçınmayı taahhüt eder. Müşteri gizli bilgileri ticari olarak kendi lehlerine gelir getirecek şekilde kullanamaz. Ancak müşterinin isimkayıt a vereceği ve/veya varsa ürün konusu veri alanında ve/veya IP blok trafiğinde bulunan pazar ve müşteriler ve bunlardan çıkartılan haberli ve/veya habersiz çıkarılan raporlar bu hükümden müstesnadır. Taraflar gizli bilgileri kendi çalışanlarının üçüncü kişilere ifşasını engellemek için gereken her tedbiri almak zorundadırlar. Gizli bilgilerin korunması konusunda kendi iş sözleşmelerinde ilgili maddelerin yer aldığını; yoksa konulacağını taahhüt ederler. Kanunlar uyarınca resmi makamların talebi üzerine veya re’sen bu resmi makamlara verilmesi gereken bilgi ve belgeler, ve/veya sözleşmenin ifası için ifşası zorunlu olan bilgiler, karşı tarafın bilgi ve belgelerini koruma yükümlülüğü kapsamında değildir. Ancak, karşı tarafın gizli veya ticari öneme sahip bilgi veya belgesini resmi makamlara veren taraf, gizlilik ve ticari öneminin korunması için kanunlar uyarınca alınmasını isteyebileceği her türlü önlemin alınmasını resmi makamlardan istemekle yükümlüdür. Bununla ilgili olarak derhal bir bilgilendirme yapmalıdır. Müşteri gizli bilgiler hakkında KVKK ve ilgili mevzuat kapsamında veri sorumlusu olduğunu bilir ve buna göre önlemleri alacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 6- Fikri Haklar Hakkında
İsimkayıt’ ın müşteriye, kiraladığı, sağladığı, sattığı ürün ve hizmetlerle ilgili olarak, yasalar, yönetmelikler, tebliğler veya uluslar arası sözleşmelerce korunsa da korunmasa da sağlayıcının ürün ve hizmetlere ait, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, telif (fikir ve sanat eseri) hakkının veya markanın sahibi olduğunu müşteri kabul eder. IP lerin tanımlanmasından sonra İsimkayıt ın teknik olarak ulaşıp ulaşamama imkanına bakılmaksızın IP lere ve IP tanımlanması sebebiyle ulaşabildiği mecralarda sözleşme öncesinde İsimkayıt ukdesinde bulunan sözleşme konusu hizmet, materyel, içerik, veri tabanı, donanım veya yazılımla ilgili, herhangi bir fikri hakkın geçtiği anlamına gelmemektedir. İsimkayıt söz konusu mecralarda bulunan ve müşteriye karşı Fikri Mülkiyet Mevzuatı kapsamında ticari faaliyet konusu ettiği ve erişim sağladığı kendi ukdesinde bulunan yazılımların, veritabanlarının arayüzlerin, ara işlerlik yazılımının fikri haklarının sahibi kabul edilir. Mecra içeriklerinin ve yazılımların, veri tabanlarının arayüzlerin, ara işlerlik eser sahibi İsimkayıttır. İsimkayıt’ ın bunları ticari faaliyet konusu yapması bunlarla ilgili ilgili işleme, yayma, çoğaltma, umuma arz, temsil, pay ve takip hakkını, devrettiği veya kullanma yetkisini verdiği anlamına gelmez. Bunlara ek olarak İsimkayıt’ ın manevi haklarından olan, umuma arz yetkisini, adın belirlenmesi, yetkisini, eserde değişiklik yapılmasını men etme yetkisini, devrettiğini veya kullanma yetkisini verdiği anlamına gelmez. Müşteri, İsimkayıt’ ın, hak sahibi olduğu ve/veya ürettiği bir yazılımın, içeriğin ve/veya veri tabanının nesne kodunu veya algoritmalarını alamaz veya arayüzlerini, hizmeti ve yöntemi taklit edemez veya bunların estetik, yöntem, işleyiş olarak veya kullanım olarak İsimkayıt’ın ürün/hizmeti ile karmaşaya neden olacak kadar benzerlerini veya İsimkayıt tarafından yapıldığı ve verildiği izlenimi uyandıran benzerlerini geliştiremez. Müşterinin İsimkayıt’ ın hak sahibi olduğu bir donanımı ticari faaliyet konusu etmesi halinde donanıma ait patentini, markasını, know-how ını bunlarla ilgili hakları veya kullanma hakkını veya yetkisini almadığını kabul eder. Aksine yazılı anlaşma olmadıkça her tür fikri hak İsimkayıt ukdesinde kabul edilir. Müşterinin bu sözleşme kapsamında ve sınırları içinde yaptığı tasarruflar hariç olmak üzere, ürünü/veri tabanını alan bunu sadece kendisi kullanabilir, bir başka üçüncü kişiye lisans veremez. İsimkayıt ise teknik imkan olduğu takdirde aynı hizmet için farklı müşterilerle lisans sözleşmesi yapabilir. Bunlara ek olarak İsimkayıt hak sahibi olduğu bir sonraki aşamada program sonucu doğurmasa bile hizmetin sunulmasına yarayan yazılımların ve arayüzlerin her türlü hazırlık tasarımları ve çalışmaları bu madde kapsamında korunacaktır. Müşteri İsimkayıt’ ın ürün/hizmeti ile ilgili olarak hukuki olarak korunan ve korunmayan her türlü marka ve patent haklarının sahibi olduğunu kabul eder. Sözleşmenin ifası için sözleşme amaç ve şartlarıyla sınırlı kalmak üzere ticari faaliyet konusu edilen herhangi bir hak konusunun müşterinin ve/veya müşterinin müşterilerinin kullanabilmesi için lisans verme zorunluluğu var ise müşteri ürünün/veri tabanının bu sözleşme kapsamında ve hükümlerince müşterinin kullanması için de lisans hakkına sahip olur. Sözleşme kapsamında İsimkayıt dahil kimin tarafından sağlanıp, sağlanmadığına bakılmaksızın müşteri tarafından müşterisine sağlanan, IP blokları,veri alanı, veri tabanı, yazılım,hizmet hülasa tüm ürüne ve sunulan servis ve hizmetlere ilişkin doğabilecek patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, telif (fikir ve sanat eseri) hakkını, ticari sırrı veya markayı kısaca, fikri, sınai veya ticari bir hakkın ihlali ve diğer sorunlardan münhasıran müşteri sorumlu olup, işbu Sözleşme kapsamında sunduğu servis ve hizmetlere ilişkin olarak sorun çıkması durumunda müşteri, sorunları İsimkayıt’ a yansıtmaksızın çözecek, tüm mevzuata uyacak, ilgili talep, dava veya takibi İsimkayıt’ a masraf, tazminat, bedel iadesi vs. adlar altında bir yükümlülük tahmil etmeksizin bizzat üstlenecektir. Müşteri, İsimkayıt’ ın bu bağlamda uğrayabileceği her türlü zarar, ziyan ve masraf karşısında müşteriyi, ilk talep halinde tazmin etmekle yükümlü olacaktır.

Madde 7- Rekabet Yasağı
Müşteri İsimkayıt’ ın çalışanlarına ve ailesine iş teklif edemez ve/veya onları doğrudan ve/veya dolaylı olarak herhangi bir yolla onu işine ortak edemez. İsimkayıt’ dan aldığı, iş sebebiyle ve/veya başka bir yolla öğrendiği her tür bilgiyi sözleşme amacı haricinde kendi işi için kullanamaz.

Madde 8 – Müşterinin Ticari Faaliyetleri
Müşteri İsimkayıt’ın ürün/hizmetini 3. kişilere karşı İsimkayıt’ ın onayı ile ticari sahaya açtığı takdirde isimkayıt ın pazarlama ve satışına uygun olarak tavır, yönerge ve işlemlere uygun hareket edecektir. Müşteri kendi müşterisine karşı satışla ilgili tüm genel ve özel hukuki düzenlemelere uygun davranacaktır. Müşteri ürünleri kendi imkanlarıyla satar ve pazarlar ve bununla ilgili olarak herhangi bir destek,bedel, bakım, hizmet talep edemez.

Madde 9- Garanti Yükümlülüğü
Öncelikle belirtmek gerekir ki; isimkayıt ın garanti yükümlülüğü noktasındaki tek muhatabı sözleşme tarafıdır. İsimkayıt kendinden kaynaklanmayan, 3. kişilerden kaynaklanan zarar,hata, eksiklik, ayıp veya performans düşüklerinden sorumlu olmayıp, tek taahhüdü sözleşmenin kurulması tarihinde bu tarih itibarıyla hizmetin beraber çalıştığı yazılım ve donanım ile ve o tarihteki standartlarla çalışacağı noktasındadır. Müşteri sistemi test ederek aldığını ve hatasız çalıştığını kabul,beyan ve taahhüt eder. Daha sonraki versiyon ve donanım, standart değişiklikleri halinde hizmetin verileceğini taahhüt etmemekte olup para iadesi yapılmayacaktır. Servis sağlayıcıların hizmet ve standartlarını değiştirdiği noktalarda oluşacak, hata,ayıp ve performans düşüklüklerinden de İsimkayıt sorumlu değildir. Özellikle IP hizmeti verdiği noktalarda IP nin herhangi bir kurum tarafından iptal edilmesi erişiminin engellenmesi halinde bu noktada İsimkayıtın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir devir halinde İsimkayıt herhangi bir yükümlülük altına girmemekte olup, müşteri devredenin tek muhatabıdır. Buna ek olarak isimkayıt kendi ukdesinde bulunsa dahi 3. kişiler nezdinde gerçekleyen değişiklik, hata ve ayıplarda sorumlu ve yükümlü değildir. Müşteri bu ahvali bilerek 3. kişilerle anlaşmalarını yapacağını ve gerekli tüm önlemleri alacağını buradan bir zararın kaynaklanması halinde bu zararı kendisi karşılamayı garanti ettiğini, para iadesi yapmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Garanti kapsamında dışında bir destek vermeyi taahhüt ederse; bu İsimkayıt ın kendi takdirine bağlı olacaktır. İsimkayıt ancak bedel karşılığı destek verecektir. Müşterinin müşterisi müşteriyi pas geçip, direk İsimkayıta başvursa bile destek yükümlülüğü müşteridedir. Bu halde İsimkayıt destek sunmak zorunda kalmış olur ise, bedeli müşteri tarafından karşılanmak zorundadır. Müşteri ile İsimkayıt arasında sözleşme nasıl sona erirse ersin; Müşterinin müşterisi, İsimkayıt’ ın veri alanında kalmaya devam eder ise, tüm yükümlülük yine müşteride olacaktır.

Madde 10 - Fiyat ve Ödeme ve Hizmetin Başlaması
Ürün konusunda İsimkayıt’ın verdiği fiyatlar geçerlidir. İsimkayıt, hizmet bedellerini, kendi takdirine bağlı olarak müşteriye sözleşme anında yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir. İsimkayıt, Müşterinin bu sözleşmeyi kabul etmesiyle, hizmet bedellerinin müşterinin sipariş sırasında vermiş olduğu kredi kartı hesabından veya tahsil etme hakkına sahiptir. İlgili Hizmet ücretlerinin tahsilatı müşterinin sistemimizde bulunan varsa açık hesabından tahsil edilir. Yoksa müşteri kendi kredi kartı ile ödeme yapacaktır.

İsimkayıt, MÜŞTERİ’nin banka havalesi yolu ile ödemeyi seçmesi durumunda Site’de belirtilmiş olunan İsimkayıt’a ait banka hesabına, başvuru sırasında MÜŞTERİ bilgilerinde belirtilen kişi ya da kurum adına açılmış hesaptan 5 (beş) takvim günü içerisinde havalenin gerçekleşmesi sonucu İsim Kayıt hizmet aktivasyonunu yapar ve MÜŞTERİ’yi bilgilendirir. Aktivasyon sırasında isim kayıt müşteri den kimlik doğrulama amacıyla kimliğini veya kurumu doğrulayan belgelerin verilmesini isteyebilir. Verilmez ise aktivasyon gerçekleştirilmeyecek iade de yapılmayacaktır.

Banka Havalesi/EFT metodu ile yapılan ödemelerde, ödeme açıklamasında sipariş kodunun belirtilmesi gerekmektedir. Ödemelere ait tüm masraflar müşteriye aittir. Aylık olarak yapılan alışverişlerde ödeme aylık olarak peşinen gerçekleştirilecektir. İsimkayıt ın hizmetle ilgili sabit giderlerinin artması sonucunda İsimkayıt işbu ahvali bedele yansıtacaktır.Bedelin geç, tamamen ve/veya kısmen ödenmesi halinde, İsimkayıt; müşteri ve dolayısı ile müşterilerinin hesabını kapatabilecek olup, 3. kişilerin bu işlemden gördüğü tüm maddi, manevi zarar ve kar kaybından müşteri sorumludur. Buna ek olarak herhangi bir bedel iadesi gerçekleştirilmeyecektir.

Ödeme ve İptallerde her türlü harç, resim, komisyon ve her ne ad altında olursa olsun, ek ödemeler müşteri tarafından karşılanacaktır. İsim kayıt ın iade yaptığı durumlarda müşteri iade faturası kesecektir.

İsimkayıt fiyatları istediği gibi değiştirme hakkına sahiptir. Müşteri sipariş detaylarında aylık bir ödeme şeklini seçmesi durumunda her ay ödemesini takip etmek ve düzenli yapmak ile yükümlüdür. Müşteri hizmetin yenilenmesini istemekte ise; hizmet(lerini), en geç MÜŞTERİ PANELİ’ nde belirtilen hizmet bitiş tarihinden önce yenilemelidir., İsimkayıt MÜŞTERİ tarafından verilen sipariş(lere) ait ödeme işlemini takiben fatura düzenler. MÜŞTERİ, düzenlenmiş faturalarına MÜŞTERİ PANELİ üzerinden ulaşabilir. MÜŞTERİ’nin tahakkuk eden ücretleri ve gecikme faizini son ödeme tarihine kadar ödememesi durumunda ihtara gerek kalmaksızın MÜŞTERİ’ye verilen hizmetler İsimkayıt tarafından her zaman durdurabileceği gibi, sözleşme İsimkayıt tarafından bildirimsiz olarak tek taraflı olarak feshedilebilecektir. Sözleşmenin feshi halinde birikmiş bütün ücret ve gecikme faizleri muaccel hale gelip İsimkayıt tarafından MÜŞTERİ’ye herhangi bir ihtar veya ihbar yapılmaksızın derhal ödenecektir. Sözleşmenin feshi ile İsimkayıt’ın başlatacağı takipler dolayısı ile MÜŞTERİ fiili ödeme tarihine kadar veya sürecek takip boyunca da aylık %3 temerrüt faizi ve ilaveten toplam alacağı %10 u tutarında avukatlık ücretini İsimkayıt’a ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Fiziksel sunucu kiralama, VPS veya VDS servislerinde; hizmet bitiş tarihi itibarı ile hizmet yenileme bedellerine ilişkin ödemenin yapılmaması ve/veya tahsilatların gerçekleştirilememesi durumunda ilgili servisler duraklatılır. Hizmet bitiş tarihini takip eden üç (3) takvim günü içerisinde hizmet yenileme bedellerine ilişkin ödemenin yapılmaması ve/veya tahsilatların gerçekleştirilememesi durumunda da ilgili hizmete ilişkin tüm veriler güvenlik gereği silinerek hizmet otomatik olarak kapatılır, iptal edilir. İptal edilen hizmetlerde veri kaybından dolayı İsim Kayıt sorumlu tutulamaz. Bu ahvale ilişkin olarak müşteri kendi müşterisine gerekli bildirimleri yapacağını ve gerekli muvafakatleri alacağını taahhüt eder.

FİZİKSEL SUNUCU VPS VDS SİPARİŞİ SIRASINDA hız limiti 300 megabit’ e kadar maksimum olarak verilmektedir. Trafik konusunda sistemlerimiz limitsiz trafik vermekte olup fakat adil kullanım kotası aylık 5 terabayttır. 5 terabayt trafik limit aşımında 10 megabit e düşer. Bunların yükseltilmesi istendiğinde ekstra trafik kullanımı aylık oalrak faturalandırılır.

İsim Kayıt, hizmet bedelleri ile ilgili her türlü düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Hizmet bedellerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler, İsim Kayıt’ın Sitesi üzerinden ve/veya eposta yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirilecektir. 3. kişilerden kaynaklanan sebeplerden ötürü hizmet durması ve/veya gecikmesi halinde herhangi bir para iadesi yapılamaz, isim kayıt sorumlu tutulamaz.

Madde 11 - Sözleşmenin Sona Ermesi
Müşterinin ödeme koşullarına uymaması, iflası, konkordato isteminde bulunması, aciz ve/veya müzayaka içinde olması, aleyhine iflas takibi veya davası açılması, tasfiyesi, ölümü ve benzeri hallerde ve/veya herhangi bir gerekçe göstermeksizin, veya kendisinden kaynaklanan sebeplerle İsimkayıt işbu sözleşmeyi hiçbir ön ihbar yükümlülüğüne gerek kalmaksızın derhal feshedebilir.

Sözleşmenin karşılıklı rıza ile veya hizmet yenilenmemesi vs gibi sebeplerle veya hizmet süresinde belirtilen tarihte sona ermesi veya her ne sebeple olursa olsun İsimkayıt ve/ veya müşteri tarafından feshi halinde, müşteri hiçbir şekil ve surette ve de hiçbir ad altında isimkayıtdan peştamaliye ya da başka herhangi bir tazminat isteyemez, ancak İsimkayıt ın müşteriden tazminat isteme hakkı saklıdır. Müşterinin bu sözleşme hükümlerinden herhangi birini geç, kısmen ve/veya tamamen ihlal etmesi İsimkayıt tarafından sözleşmenin feshi için haklı sebep olarak kabul edilecektir. İsimkayıtın gecikme bedeli, zarar ve/veya tazminat talebi ve/veya hizmeti durdurması sözleşme feshi olarak kabul edilmeyecektir. Bu sözleşmenin yorumundan ve uygulanmasından doğacak anlaşmazlıkların çözüm yeri İSTANBUL Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri’dir. Taraflar İsimkayıtın teminat yatırmaksızın ihtiyati tedbir ve ihtiyati haciz talebinde bulunabileceğini kabul, beyan ve taahhüt ederler. İsimkayıt siparişin ve hizmetin niteliğine göre erken fesih halinde eğer ödeme tamamlanmamışsa müşteriden kalan ayların ücretini de talep edebilecektir. Uyuşmazlık halinde ispat yükü müşterinin üzerinde olacaktır. Sözleşmenin sona ermesi veya feshi veya ödemenin zamanında yapılmaması halinde halinde tüm veriler 3 gün içerisinde silinecek olup, müşteri gerekli aydınlatmaları yapıp bu konuda gerekli onayları alacağını ve muvaffakatları vereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 12- Devir Yasağı
Müşteri faaliyeti ile ilgili bütün taahhütlerini veya aldığı hizmetlerini kısmen veya tamamen üçüncü kişilere devrettiği noktada sözleşmenin tarafının bu üçüncü kişiler olmayacağını bilir. Sözleşmenin tarafı olması ancak İsimkayıtın kabulü ile gerçekleşecektir. Müşteri İsimkayıttan olan alacağını üçüncü kişilere devir ve temlik edemez.

Buna ek olarak müşteri kendi müşterisine veya başka bir kişiye hizmeti devrettiği takdirde, işbu sözleşmenin tarafı o 3. kişi olacak ve müşteri ve isimkayıt arasındaki sözleşmeye bedel ve süre dahil olmak üzere kendiliğinden tarafı olacak ve bu ahvali derhal bu sözleşmede belirtilen yollarla isimkayıta belirtecektir. isimkayıtın bu sözleşmede yer alan haklarını kullanması noktasında devralan herhangi bir hak talebinde bulunamaz. Aksinin vukuu halinde isimkayıta bir zarar gelmesi halinde müşteri isimkayıtın zararını karşılayacağını garanti eder. Devir halinde veri güvenliği mevzuatı uyarınca veri sorumlusu devralan haline gelecek olup, devreden ilgili bildirimleri yapmayı ve onayları almayı kabul,beyan ve taahhüt eder. Buna ek olarak hizmetin kapanması halinde veri kaybı yaşanacağını bilir ve buna uygun olarak gerekli bildirimleri yapmayı ve onayları almayı kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşteri veri korunma mevzuatı çerçevesinde veri sorumlusu olduğunu kabul,beyan ve taahhüt eder.

Madde 13- Delil Sözleşmesi ve Sözleşmenin Yorumu
Bir uyuşmazlık vuku bulduğu takdirde İsimkayıt’ ın defter, kayıt ve belgelerinin geçerli tetkike esas ve hmk un ilgili maddesi gereğince kesin delil teşkil edeceğini kabul eder.

Açıkça tersi ifade edilmedikçe sözleşmenin hükümlerinin her biri sözleşmenin tümü için geçerlidir. İsimkayıt sözleşmedeki bütün borçlarını yerine getirirken basiretli bir tacir gibi ve Medeni Kanun’ da yer alan dürüstlük kuralına uygun bir şekilde davranacaktır.

İsimkayıt sözleşmeyi avukat nezaretinde okumuş ve hükümlerin kendini hukuki olarak dezavantajlı duruma soktuğunun bilincinde olarak bu sözleşmeyi okumuş ve imzalamıştır.

İsimkayıt müşterilerinden birinin zararlı ve/veya hukuka aykırı içeriğe sahip olması, sözleşmenin geçerli olduğu süre boyunca en geniş haliyle hukukça yasaklanan bir tasarruf, işlem ve eylemin kasti olarak veya taksir ile parçası olması ve/veya buna aracılık etmesi ve/veya DDOS, isim kayıt ağını ve buna bağlı diğer ağ, , sistem kaynakları cpu ram network kaynakları servis, fiziksel sunucu, vps, vds ve/veya cihazlarda aksamaya sebep olacak aktivitelerde bulunamaz. Bu gibi durumlarda isim kayıt müşteriden sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesini (akn) Ya da kullandığı kaynakları karşılamak için ilave teknik donanım ve kaynakların bedelini isim kayıt talep edebilir. Ak is takdirde anlaşmayı feshetme hakkı saklı tutarak yayını kapatır ve doğacak zarardan sorumlu değildir. ve benzeri saldırıların hedefi olması ve/veya fiilleri ve içinde olduğu durumunda doğrudan ve dolaylı olarak İsimkayıt’ a mali, hukuki ve organizasyonel olarak zarar verecek bir halde olması ve/veya böyle bir tehlike oluşturması halinde müşterinin hesabı kapatılarak, tüm erişimi engellenecek olup, bundan dolayı müşteri ve/veya müşterisi İsimkayıt’ dan herhangi bir zarar talebinde bulunamaz. Müşteri bu ahvali müşterisine kabul ettireceğini, her halükarda İsimkayıt’ a bir zarar gelmesi halinde bu zararı karşılamayı garanti edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Sözleşme sona erdiğinde tüm veriler silinecektir. Müşteri bu ahvale onay vermektedir. Sözleşmenin hangi taraf olduğuna bakılmaksızın feshi halinde para iadesi yapılmaz.

Madde 14– Hizmet Kullanmaya dair Yükümlülükler
a. İsimkayıt ağları amacına uygun olarak kullanacaktır.
b. İsimkayıt ağlar üzerinde gerektiği takdirde, teknolojik takip ve izleme yapabilecek olup, imaj alabilecek ve/veya yetkili 3. kişilere imaj aldırabilecektir. Müşteri veri alanını kullanan müşterilerini bu konuda uyarıp gerekli izinlerin alınmasını sağlayacaktır.
c. Müşteri ağların korunması ile teknik ve hukuki olarak alınabilecek tüm tedbirlerin alınması ile yükümlüdür.
d. Müşteri isimkayıtn ağlarını kullanan gerçek kişilerin davranışlarına ilişkin olarak hukuki sınırlar içerisinde kalmak üzere, kendi kişisel bilgileri ve hitleri, trafik bilgileri değerlendirmeye alınarak istatistik konusu yapılabileceğini ve kişisel bilgiler verilmeksizin elde edilen bu istatistiğin ticari faaliyet konusu yapılabileceğini, referans olarak gösterebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşteri peşinen bu ahvali kabul, beyan ve taahhüt eder.
e. İsimkayıt işbu ağ ve buna bağlı veri alanı uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, alanı yeniden organize etme, verilerin yerini değiştirme ve erişimi durdurma hakkını saklı tutar. Müşteri işbu ahval konusunda müşterilerinin müsaadesini alacağını ve müşterisi ile bu konuda sözleşme yapacağını zorunlu tutacağını kabul,beyan ve taahhüt eder.
f. İşbu ağ ve uzantılarına dair, kime ait olursa olsun veya kimin veri alanında durursa dursun elektronik posta adreslerine, ara ara bilgilendirme veya tanıtım amaçlı elektronik posta iletileri gönderebileceğimizi müşteri kabul, beyan ve taahhüt eder ve müşterilerinin de bu ahvala onay vereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
g. Müşteri veri alanı ve ağ içinde veya dışında diğer 3. kişilere mali, hukuki, veya organizasyonel olarak zarar verici, veya haksız rekabet teşkil edebilecek eylem, işlem ve tasarruflarda bulunamaz, bunların hazırlık çalışmalarını, tanıtımlarını veya reklamlarını yapmayacağını, hizmetin ve ağın ve veri alanının herhangi bir kısmını, istenmeyen toplu iletilerden veya istenmeyen ticari iletilerden istenmeyen posta bağlantı verilerinden bir hedef olarak kullanamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
h. Müşteri hangi şekil ve yöntemle olursa olsun, hangi donanım kullanılırsa kullanılsın, doğrudan ve/veya dolaylı olarak verilen servisleri değiştirmek veya yeniden yönlendirmek ya da değiştirmeye veya yeniden yönlendirmeye çalışmak için herhangi bir yöntem kullanmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşterilerinin de buna uygun davranmasını sağlayacağını garanti eder.
i. Müşteri hizmete ve veri alanına (veya hizmete bağlı ağlara) zarar veremez, devre dışı bırakamaz, gereksiz verilerle aşırı yükleyemez veya bozamaz ya da sözleşme sınırları haricinde herhangi birinin hizmeti kullanmasına ve bu hizmetten yararlanmasına müdahale edemez, hizmeti veya herhangi bir parçasını veya kopyasını tekrar satamaz, devredemez ya da tekrar dağıtamaz ticari veya hukuki tasarruflarda bulunamaz bunların bedel karşılığı ve/veya bedelsiz olarak parçası olamaz bu fiillere aracılık yapamaz, müşterilerinin de buna uygun davranmasını sağlayacağını garanti eder.
j. Müşteri bunun gibi ve bunlarla sınırlı olmamak üzere, her zaman gereken cloudflare, firewall, virüs koruma programı ve benzeri koruma tedbirlerini almakla yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. müşterilerinin de buna uygun davranmasını sağlayacağını garanti eder.
k. İsimkayıt müşteriye sağladığı alan üzerinde müşterinin ve/veya onun müşterilerinin içerik üzerinde hukuka ve/veya ahlaka aykırı bir içerik tespit eder, İsimkayıtın ağları ve veri alanını hukuka ve ahlaka aykırı bir amaç için kullandığını tespit eder ise; derhal bu içeriği silebileceğini, bununla ilgili imaj alabileceğini ve içeriği sağlayanın erişimini engelleyebileceğini kabul,beyan ve taahhüt eder. Müşteri bun onay verdiğini ve bu konuda kendi müşterilerinin de onay vereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. İşbu ahval sebebiyle para iadesi yapılmaz.
l. İsimkayıt, eğer müşterinın sağladığın herhangi bir içeriğin DDOS ve benzeri saldırılara uğradığını tespit eder ise; derhal erişimi iptal eder.
m. İsimkayıtın erişimi iptal durumlarında müşteri herhangi bir zarar ve/veya tazminat talebinde bulunamaz.
n. Müşteri müşterilerine isimkayıtın bu sözleşmede belritilen hallerde verileri işlemesi veya yok edebilmesine dair hukukun zorunlu tuttuğu tüm belgeleri imzalatacak, onların kişisel haklarına azami özen gösterecektir.
o. Müşteri müşterilerinin de tüm bu hükümlere uyacağı noktasında garanti verip, herhangi bir zararın vukuu halinde ilk talep halinde ödeme yapacağını kabul,beyan ve taahhüt eder.
p. İnternet ortamında yayınlanan Web sayfaları ile ilgili bütün ekleme ve çıkarmalar İsim Kayıt tarafından sağlanacak imkanla MÜŞTERİ tarafından yapılacak olup bu arada ortaya çıkabilecek her türlü telif haklarına ait hukuki, cezai, mali yükümlülük, MÜŞTERİ tarafından üstlenilecek olup İsim Kayıt her zaman bu yükümlülüklerin ve doğuracağı sonuçlardan, üçüncü şahıslarla ilgili doğmuş, doğacak ihtilaflardan bağımsız olacak, tazmin mükellefiyetinden söz edilemeyecek ve sorumluluğuna gidilemeyecektir. Buna rağmen herhangi bir sebeple İsim Kayıt aleyhinde hukuki, cezai, mali, idari herhangi bir takibata girişilmesi halinde MÜŞTERİ İsim Kayıt’ın herhangi bir ihtarı veya ihbarı gerekmeksizin talep edeceği tüm zararı tazminle mükelleftir.
q. SSL Sertifikaları Belirli ürün veya Hizmetler tarafından sınırlandırılmışlar dışında, İsim Kayıt Hizmetleri ile birlikte kullanmak için İsim Kayıt’dan veya İsim Kayıt’ın bağlı olduğu şirketlerden satın alınan herhangi bir SSL Sertifikası sağlayıcı tarafında belirtilen sözleşmede tanımlandığı üzere kendi özel kullanımı için tasarlanmıştır ve kullanıldığı sunucudan başka herhangi bir web barındırma servisine aktarılamaz. MÜŞTERİ’nin İsim Kayıt sunucularında barındırılan web sitesi üzerinde SSL Sertifikası kullanması durumunda, İsim Kayıt ilişkili özel anahtarı (private key) oluşturarak güvenli ortamda saklamaktadır. Güvenlik nedeni ile Müşteri isteği olması durumunda dahi, İsim Kayıt hiçbir zaman Müşteriya ait özel anahtarı bırakmayacaktır. Müşterinın SSL Sertifikasını dışarı aktarıp özel anahtarını İsim Kayıt sunucuları dışında kullanmak istemesi durumunda, bu isteğini Hizmet satın alma başlangıcından en geç otuz (30) gün içerisinde İsim Kayıt’a bildirmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonraki talepler bedele tabiidir. Müşteri SSL sertifikasının iptali halinde para iadesi yapılamaz.
r. Müşteriler kendi hesabından ve müşterilerine ait hesaplardan tamamen kendileri sorumludur.
s. Ek Servisler ve 3. Parti Uygulamalar (TrendMicro AV, Google Adwords, Marka Tescili, vb.) MÜŞTERİ İsim Kayıt tarafından bazı Hizmetlere ek olarak sunulan Hizmet ve/veya Ürünlerden ve/veya Uygulamalardan (tümüne birden “Hizmetler”) yararlanabilir. Bu durumda üçüncü firmalar / kurumlar tarafından sağlanan bu Hizmetlerden kaynaklanabilecek herhangi bir hatadan, zarardan, ziyandan ve/veya arızalardan dolayı İsim Kayıt sorumlu tutulamaz. İsim Kayıt bu Hizmetler ile ilgili destek ve garanti vermemektedir.
t. Bunlara ek olarak Fiziksel, Paylaştırılmış ve/veya Sanallaştırılmış sunucularda kabul edilmeyecek materyal örneklerine şunlar dahildir:
Bruteforce Programları/Script’leri/Uygulamaları
Mail Bomber’lar/spam script’leri
Escrow hesabı
Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı.
Çekiliş/kumar siteleri.
Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar.
Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler.
Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir)
Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vs.) her tür yayını

Madde 15- Diğer Hükümler
a- Yukarıdaki maddelerde belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki mevzuata aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivitenin yapılması kesinlikle yasaktır. İsim Kayıt’ ın bilgisi olmadan Müşteri gizlice yasal olmayan işlemleri yapması durumunda kanuni cezai işlemleri tamamen Müşterinin kendisinin sorumluluğunda olacağını Müşteri kabul eder. İsim Kayıt Müşterilerinin sunucularında sözleşmeye aykırı ve yasal olmayan içeriğin var olup olmadığını ara ara kontrol etmek yetkisine sahiptir. Bu anlamda müşteri bu içeriğe bakma konusunda müsaade vermekte olup burada içeriği olan 3. kişilerin de bu müsaadeyi vermesini temin eder. İlgili hükümleri sözleşmesine koyar. Aksi takdirde İsim Kayıt, anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
b- Müşteri sunucu içerisinde barındırdığı web sitelerini ve alan adlarını isim kayıta aylık olarak her ayın 1 inde bildirmek zorundadır. Müşteri vermediği takdirde idari kuruluşlarca alınan önlem ve yaptırımlardan kendisi sorumludur. Para iadesi de yapılmayacaktır.
c- Müşteri Hesabında kurulu script’lerin/programların güvenli olmasını ve dizinlere erişim izinlerinin gereğince ayarlanmış olmasını temin etmek müşteri sorumluluğundadır. İlgili tüm ekipmanı, şebekeleri ve şebeke aygıtları dahil İsim Kayıt hizmetleri sadece izin verilen Müşteri kullanımı içindir.
d- İsim Kayıt sistemleri tüm hukuka uygun gerekçelerle izlenebilir ve bu gerekçelere kullanımın izinli olduğunda emin olmak, sistemin yönetimi, izinsiz erişime karşı korumayı kolaylaştırma ve güvenlik prosedürlerini, sürdürülebilirliği ve işlem güvenliğini doğrulama dahildir. İzleme esnasında bilgiler izin verilen amaçlar çerçevesinde incelenebilir, kaydedilebilir, kopyalanabilir ve kullanılabilir. İsim Kayıt sistem(ler)inin kullanılması bu amaçlar çerçevesindeki izlemeye muvafakat teşkil eder.
e- Bir üçüncü kişinin iznini almadan onun şebekesine ya da sistemine bağlanan her Hesap askıya alınabilir. Müşterinın doğrudan kontrolü altında olmayan şebekelere ve sistemlere erişim için söz konusu üçüncü kişiden o yönde yazılı muvafakat alınması zorunludur. İsim Kayıt dilerse üçüncü kişiye ait şebekeye ya da sisteme yönelik erişimin izin dahilinde olduğunun kanıtlanması yönünde belge talep edebilir ve bu tür belgelerin sunulmasını zorunlu tutabilir.
f- Talep eden her kim olursa olsun, İsim Kayıt’ın Hizmet vermeyi reddetme hakkı saklıdır. Yukarıda sayılanlarla sınırlı olmamak kaydı ile ilgili İsim Kayıt Departmanından gelen e-postaya kırk sekiz (48) saat içinde cevap verilmemesi halinde, müşteriye sunulan Hizmet(ler) askıya alınabilir ya da sonlandırılabilir. Suiistimale ilişkin her konu, hata, raporlama/e-posta aracılığıyla müzakere edilmek ve kırk sekiz (48) saat içinde cevaplandırılmak zorundadır. Tüm İsim Kayıt Müşterileri, Bayi Hesapları altında yapılan işlemlerin hepsinden nihai olarak sorumludurlar.
g- Depolama, Yedekleme ve Güvenlik: Veri yedekleme, Müşterinin sorumluluğundadır. Müşteri her zaman ağ ve içeriğine ait dosyaların zarar ve ziyan riskini üstlenmektedir. Müşteri tamamen Şifresinin ve Hesap bilgilerinin gizliliğini korumakla yükümlüdür. Müşteri, Hesabı veya şifresi kullanılarak Hesabı altından yapılan veya IP bloğundaki herhangi bir Site ile bağlantılı veya kendisine ait görüntülenen, bağlantılı, Sunucu üzerinde saklanan veya yayınlanan herhangi bir web site içeriğine ait tüm eylemlerden, ihmallerden ve yapılan harcamalardan sorumlu olduğunu kabul etmektedir.
h- Sunucu içerisinde işletim sistemi ve sunucu üzerinde kullanılacak 3. parti lisansları da dahil olmak üzere tüm yazılım ve lisanslar müşterinin sorumluluğundadır. Lisansla ilgili raporlamayı da derhal yapması gerekmektedir. Müşteri lisanssız yazılım kullanamaz.
i- Müşteri, İsim Kayıt ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, sistem kaynakları (CPU, RAM ve Network kaynakları), servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktivitelerde kesinlikle bulunamaz. Bu gibi durumlarda, İsim Kayıt, Müşteriden sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesini ya da kullandığı kaynakları karşılamak için gereken ilave teknik donanım ve kaynakların bedelini talep edebilir. Aksi taktide İsim Kayıt, anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
j- Sözleşme ve sözleşme konusuna dair ihbar, duyuru ve tebligatlar duyuru panosundan gerçekleşecektir. Müşteri günlük olarak bu panoyu takip edeceğini ve bununla ilgili gerekli değişiklikleri ve güncellemeleri gerçekleştireceğini kabul eder. Buna ek olarak, müşteri belirli yazılım ve donanım versiyon değişiklikleri sebebiyle aldığı hizmetin işlevsiz hale gelebileceğini veya durabileceğini kabul eder. İşbu halde bedel iadesi yapılmaz.

Madde 16- Sözleşmenin Bütünlüğü
İşbu sözleşmenin ödeme harici herhangi bir maddesi mevzuat değişikliği sebebiyle geçersiz ve/veya aykırı hale gelir ise; diğer hükümler isimkayıtın da onayı ile geçerli olmaya devam edecektir.

Madde 17- Sözleşmenin Süresi
Bu sözleşme taraflarca kabul edildikten sonra yürürlüğe girer ve müşterinin sitede talep ettiği süre boyunca geçerli kalır. Ancak gizliliğe dair hükümler imzalanmasından itibaren, geriye doğru gizli bilgilerin paylaşılması anından itibaren geçerlidir. Fikri haklar ve Gizliliğe dair hükümler sözleşme her ne şekilde sona ererse ersin veya fesh edilirse edilsin, işbu sözleşmenin akıbetinden etkilenmeyerek 5 sene için geçerli olacaktır. Sözleşme süresi müşterinin ürün veya hizmeti alma kutucuğunda tercih ettiği süre olan 1 sene kadardır.

Madde 18- Tebligatlar
Bu sözleşmeden doğan hakların kullanılmasıyla ilgili ihbar ve ihtar ve beyanlar, noter, iadeli taahhütlü mektup veya elektronik posta adresine hukuken ıslak imza sonucunu doğurur nitelikte olan güvenli elektronik imza veya kayıtlı elektronik posta veya şikayet veya iletişim kutucuğuna yazılacak yazı kullanılarak gerçekleştirilecektir. Elektronik imza ve elektronik posta ile yapılan tebligatlarda; tebligat elektronik imzalı elektronik postanın gönderilmesinden sonraki 5. gün yapılmış kabul edilecektir. 5 gün içinde gönderilen bir iletiye itiraz edilmez ise ileti konusuna ilişkin sözleşme veya hizmet değişikliği gerçekleşmiş kabul edilecektir. müşteri kendisine yapılacak bildirimler için iletişim ve bilgi formunda belirttiği adreslerini adresini kanuni ikametgah adresi ve isimkayıt kendisine yapılacak bildirimler için iletişim bilgileri içinde yer alan adresi elektronik posta adresi olarak göstermiştir. Taraflar söz konusu adreslerin tebligat adresi olduğu konusunda mutabık kalmışlardır.

Madde 19-Mücbir sebep
Deprem, sel, yangın gibi doğa olayları, DDOS saldırıları, savaş, genel grev, elektrik kesintileri, periyodik bakımlar, donanımdan ve hatlardan kaynaklı sistem engelleri mücbir sebep olarak kabul edilecektir.

Madde 20- Ek faturalar
MÜŞTERİ tarafından kullanılacak ve web sayfalarında kullandırılacak bütün yazılım ve sertifikalar bir ek halinde sözleşmenin kabulü ile mevcut olanlar on beş (15) gün içinde, yeni alınacak olanlar da hizmet aktivasyon tarihini müteakip otuz (30) gün içinde İsim Kayıt’ a sunmayı müşteri taahhüt eder.

Kiralık Fiziksel, Yarı Fiziksel ve Sanal Sunucu Hizmeti Sözleşmesi

Madde 1. Taraflar
Bu sözleşme kapsamındaki hizmet ve ürünleri alan kişi/kuruluş (bundan sonra “müşteri” olarak anılacaktır.) olup diğer tarafta isimkayıt ticari ünvan (bundan sonra “isimkayıt” olarak anılacaktır.) arasında aşağıdaki koşulları içeren işbu alım satım ve destek sözleşmesi akdedilmiştir.
Taraflar bilgi formunda belirtilen adreslerini tebligat adresi olarak kabul etmişlerdir. Adres değişiklikleri usulüne uygun şekilde karşı tarafa tebliğ edilmedikçe en son bildirilen adrese yapılacak tebliğ ilgili tarafa yapılmış sayılır.
Müşteri bilgi formunda belirttiği elektronik posta adresini tebligat adresi olarak, kabul etmiştir. Bu adreste olacak değişikliklerden müşteri sorumludur. Elektronik posta adresinin değişmesi halinde, bu adresi eski adresten isimkayıt a bildirmek zorundadır. Müşteri kayıt olurken yazdığı adresin doğruluğunu İsimkayıt teyit etmek zorunda değildir.
Değişiklik bildirimi alındığında isimkayıt tarafından eski ve yeni elektronik posta adreslerine onay bildirimi gönderilir. Bu onay müşteri tarafından kabul edilmek zorundadır.

Madde 2. Sözleşmenin Konusu
İşbu Sözleşmede İsimkayıt’ın müşteriye vermiş olduğu hizmet temel olarak, müşteriye İsim Kayıt’a ait fiziksel (DEDICATE) veya VPS / VDS cihazın kiralanması ve bu cihazın İsim Kayıt Veri Merkezinde veya İsimkayıt’ ın kiraladığı farklı sunucularda barındırılarak İsim Kayıt’ın bağlı olduğu internet omurgasına bağlanmasından ve talebe göre ayrı bir bedel karşılığı VPN, firewall ve yedekleme hizmeti sunulmasından ibarettir. Müşteri, doğrudan ve dolaylı İsim Kayıt omurgasına bağlı olan bu cihazı uzaktan erişim protokolleri aracılığı ile kontrol edebilecek ve yönetebilecektir. Müşteri bu sözleşme kapsamında fiziksel veya VPS / VDS sanal sunucu kiralama hizmetlerinden herhangi birini alabilir

Madde 3-Tanımlar:
a- İsimkayıt: Müşterinin kullanımına özgülenmiş doğrudan ve dolaylı olarak İsim kayıt omurgasına bağlı olan VPS VDS fiziksel veya sanal sunucuları ve diğer ek hizmetleri sağlayan tarafı ifade eder.
b- Müşteri: Sunucuları sözleşme süresi boyunca bu sözleşmede yer alan şart ve sınırlarda kullanan tacir ve/veya tüketici olan tarafı ifade eder.
c- Yazılım: fiili bir sonuç doğurmasa da hazırlık çalışmaları dahil olmak üzere kanundaki tanımı, ve buna ek olarak bütün algoritmalar kaynak, nesne kodları ve bu kod ve algortimaların kullanıldığı her türlü arayüzü içerir.
d- Sunucu: Veri alanına ulaşmak için verilen IP adres veya adres aralıklarını ve ek hizmetleri ifade eder.
e- Dedicated: İsim Kayıt’a ait olan kiralık fiziksel veya firmaya ait yurtiçi veya yurtdışında bulunan veri merkezlerinde ki sunucuları ifade eder.
f- VPS / VDS: İsim Kayıt’a ait sanallaştırma teknolojisi ile kaynakları paylaştırılmış kiralık sunucu platformu üzerinde yurtiçi veya yurtdışında ki veri Merkezinden yapılan sunucu hizmeti.
g- Veri (Data): İnternet ortamında erişilebilir olarak sunucu üzerinde muhafaza edilen ve zaman zaman değiştirilerek ekleme veya çıkarmalar yapılabilen her türlü renkli, renksiz, hareketli, sabit resim grafik veya sesli dijitalize edilmiş bilgi nitelikli her şey.
h- Veri Merkezi (Data Center): İsim Kayıt bünyesinde; bilgisayar, sunucu sistemleri ve telekomünikasyon ve depolama sistemleri gibi ilgili bileşenlerinin barındırıldığı merkez, tesistir. Yedekli enerji altyapısı, yedekli veri iletişimi bağlantıları, gelişmiş çevre - iklim kontrolleri ve güvenlik donanımlarını içeren yapıdır.
i- Site: www.isimkayit.com adresinde bulunan web sitesidir.
j- SSL: İsimkayıt’ ın müşteri veya onun müşterileri için yetkili sertifika sağlayıcılardan aldığı herhangi bir sebeple bedel iadesi yapılmayan çeşitli unsurları yerine getiren güvenlik sertifikasının ismine denir.
k- Müşteri paneli / Hesabı: MÜŞTERİ’nin Site üzerinde MÜŞTERİ’ye ayrılmış özel alandan, hesap yönetimi, bilgi güncelleme ve satın alınan hizmetlerin kullanımı ve yönetimini yapmasını sağlayan web sayfalarıdır.
l- Ticari Sır: Ticari sırlar ifadesiyle ekonomik değeri olup olmadığına bakılmaksızın gizli bilgiler kabul edilir. Gizli Bilgiler aşağıdakilerle sınırlı olmayarak ve aşağıdakiler dahil olarak ticari sırlar, kaynak kodu, emtia kodu, patentler, buluşlar, veri tabanları, yöntemler, hizmetler bilgisayar sabit programları, bilgisayar programı seviyesine gelmemiş olsa dahi bilgisayar programlarının kodları, algoritmaları, arayüzleri, tasarımlar, imalat bilgileri, formüller, teknik özellikler, mali bilgi ve öngörüler, tedarikçiler ve muhtemel tedarikçiler hakkındaki listeleri, müşteriler ve muhtemel müşteriler hakkındaki listeleri, piyasa bilgileri, malzeme listeleri, çalışan listeleri, sözleşme görüşmeleri, idare metotları, know-how, çalışma metotları, üretim teknikleri, işletim teknikleri, program, eğitim, yazışma ve bunlarla ilgili tüm kılavuz, belge, rapor, mali tablolar, dosyalar, (makine ya da kullanıcı tarafından okunabilen) bilgisayar disket ve kayıtları ve diğer yazılı veya elektronik bilgiler ve benzerlerini ve Üçüncü kişilerin elde etmesi halinde isimkayıt ın faaliyetlerini engelleyebilecek veya zorlaştırabilecek veya onları rakipleri veya mevcut veya muhtemel müşterileri karşısında dezavantajlı hale getirecek veya müşteri elde etmesini zorlaştıracak veya engelleyecek bilgi ve belgeler ticari öneme sahip gizli bilgi ve ticari sır olarak kabul edilir. Müşteri KVKK kapsamında veri sorumlusu olduğunu ve verilerden sorumlu olduğun ve gerekli bildirim ihbar ve aydınlatmaları yapacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 4 -İmza yetkisi
Müşterinin İsimkayıt ile olan işlemlerini imza yetkisi ve/veya erişim yetkisi olduğu bildirilen kişiler yapacaktır. Eğer Hizmet İsimkayıt’ dan doğrudan müşteri tarafından alınmış ise; bilgileri giren kişi iletişimle yükümlüdür. Her halükarda müşteri hizmeti başka bir kişiye kullandırıyorsa hangi aşamada olursa olsun veya hangi zamanda olursa olsun bunu belirtmesi şarttır. Müşterinin isim kayıt ile yaptığı bu sözleşmenin konusu olan veya bu sözleşme ile bağlantılı olan hukuki işlemlerinde müşteriyi temsilen veya onunla ilgili olarak imza yetkisi bulunan şahıs veya şahıslar yetkilerini kaybeder, değişir veya yenileri eklenirse; müşteri bu keyfiyetten isimkayıt ı derhal yazılı olarak ve/veya iletişim formu üzerinden kayıtlı elektronik posta adresleri aracılığıyla bilgilendirecektir. Hatalı, eksik ve zamanında yapılmayan bildirimden doğan bütün zararları müşteri karşılar buna ek olarak bununla ilgili olarak müşteri nezdinde oluşan zararlar ve veri kayıplarında isimkayıt sorumlu değildir. Buna ilişkin de para iadesi yapılmaz.

Madde 5 - Gizli Bilgiler/Ticari Sır Hakkında
Mevzuatın zorunlu tuttuğu hususlar haricinde taraflar ayrıca sözleşmenin icrası sırasında birbirlerine ilişkin olarak her ne suretle olursa olsun edindikleri gizli ve ticari öneme sahip bilgi ve belgeleri, sözleşme görüşmeleri esnasında sözleşme imzalandıktan sonra ve sözleşmenin sona ermesinden veya feshinden sonra sözleşme ne şekilde sona ermiş olursa olsun korumakla yükümlüdür. Tarafların her biri, muvafakat verilmiş haller ve/veya mevzuat kapsamında muvafakat verilmesine gerek olmayan haller haricinde işbu bilgileri diğer tarafın yazılı izni olmadan, üçüncü kişilere vermemeyi, açıklamamayı, kamuya duyurmamayı,değiştirmemeyi ve bu şekilde sonuçlanacak sair davranışlardan kaçınmayı taahhüt eder. Müşteri gizli bilgileri ticari olarak kendi lehlerine gelir getirecek şekilde kullanamaz. Ancak müşterinin isimkayıt a vereceği ve/veya varsa ürün konusu veri alanında ve/veya IP blok trafiğinde bulunan pazar ve müşteriler ve bunlardan çıkartılan haberli ve/veya habersiz çıkarılan raporlar bu hükümden müstesnadır. Taraflar gizli bilgileri kendi çalışanlarının üçüncü kişilere ifşasını engellemek için gereken her tedbiri almak zorundadırlar. Gizli bilgilerin korunması konusunda kendi iş sözleşmelerinde ilgili maddelerin yer aldığını; yoksa konulacağını taahhüt ederler. Kanunlar uyarınca resmi makamların talebi üzerine veya re’sen bu resmi makamlara verilmesi gereken bilgi ve belgeler, ve/veya sözleşmenin ifası için ifşası zorunlu olan bilgiler, karşı tarafın bilgi ve belgelerini koruma yükümlülüğü kapsamında değildir. Ancak, karşı tarafın gizli veya ticari öneme sahip bilgi veya belgesini resmi makamlara veren taraf, gizlilik ve ticari öneminin korunması için kanunlar uyarınca alınmasını isteyebileceği her türlü önlemin alınmasını resmi makamlardan istemekle yükümlüdür. Bununla ilgili olarak derhal bir bilgilendirme yapmalıdır. Müşteri gizli bilgiler hakkında KVKK ve ilgili mevzuat kapsamında veri sorumlusu olduğunu bilir ve buna göre önlemleri alacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 6- Fikri Haklar Hakkında
İsimkayıt’ ın müşteriye, kiraladığı, sağladığı, sattığı ürün ve hizmetlerle ilgili olarak, yasalar, yönetmelikler, tebliğler veya uluslar arası sözleşmelerce korunsa da korunmasa da sağlayıcının ürün ve hizmetlere ait, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, telif (fikir ve sanat eseri) hakkının veya markanın sahibi olduğunu müşteri kabul eder. IP lerin tanımlanmasından sonra İsimkayıt ın teknik olarak ulaşıp ulaşamama imkanına bakılmaksızın IP lere ve IP tanımlanması sebebiyle ulaşabildiği mecralarda sözleşme öncesinde İsimkayıt ukdesinde bulunan sözleşme konusu hizmet, materyel, içerik, veri tabanı, donanım veya yazılımla ilgili, herhangi bir fikri hakkın geçtiği anlamına gelmemektedir. İsimkayıt söz konusu mecralarda bulunan ve müşteriye karşı Fikri Mülkiyet Mevzuatı kapsamında ticari faaliyet konusu ettiği ve erişim sağladığı kendi ukdesinde bulunan yazılımların, veritabanlarının arayüzlerin, ara işlerlik yazılımının fikri haklarının sahibi kabul edilir. Mecra içeriklerinin ve yazılımların, veri tabanlarının arayüzlerin, ara işlerlik eser sahibi İsimkayıttır. İsimkayıt’ ın bunları ticari faaliyet konusu yapması bunlarla ilgili ilgili işleme, yayma, çoğaltma, umuma arz, temsil, pay ve takip hakkını, devrettiği veya kullanma yetkisini verdiği anlamına gelmez. Bunlara ek olarak İsimkayıt’ ın manevi haklarından olan, umuma arz yetkisini, adın belirlenmesi, yetkisini, eserde değişiklik yapılmasını men etme yetkisini, devrettiğini veya kullanma yetkisini verdiği anlamına gelmez. Müşteri, İsimkayıt’ ın, hak sahibi olduğu ve/veya ürettiği bir yazılımın, içeriğin ve/veya veri tabanının nesne kodunu veya algoritmalarını alamaz veya arayüzlerini, hizmeti ve yöntemi taklit edemez veya bunların estetik, yöntem, işleyiş olarak veya kullanım olarak İsimkayıt’ın ürün/hizmeti ile karmaşaya neden olacak kadar benzerlerini veya İsimkayıt tarafından yapıldığı ve verildiği izlenimi uyandıran benzerlerini geliştiremez. Müşterinin İsimkayıt’ ın hak sahibi olduğu bir donanımı ticari faaliyet konusu etmesi halinde donanıma ait patentini, markasını, know-how ını bunlarla ilgili hakları veya kullanma hakkını veya yetkisini almadığını kabul eder. Aksine yazılı anlaşma olmadıkça her tür fikri hak İsimkayıt ukdesinde kabul edilir. Müşterinin bu sözleşme kapsamında ve sınırları içinde yaptığı tasarruflar hariç olmak üzere, ürünü/veri tabanını alan bunu sadece kendisi kullanabilir, bir başka üçüncü kişiye lisans veremez. İsimkayıt ise teknik imkan olduğu takdirde aynı hizmet için farklı müşterilerle lisans sözleşmesi yapabilir. Bunlara ek olarak İsimkayıt hak sahibi olduğu bir sonraki aşamada program sonucu doğurmasa bile hizmetin sunulmasına yarayan yazılımların ve arayüzlerin her türlü hazırlık tasarımları ve çalışmaları bu madde kapsamında korunacaktır. Müşteri İsimkayıt’ ın ürün/hizmeti ile ilgili olarak hukuki olarak korunan ve korunmayan her türlü marka ve patent haklarının sahibi olduğunu kabul eder. Sözleşmenin ifası için sözleşme amaç ve şartlarıyla sınırlı kalmak üzere ticari faaliyet konusu edilen herhangi bir hak konusunun müşterinin ve/veya müşterinin müşterilerinin kullanabilmesi için lisans verme zorunluluğu var ise müşteri ürünün/veri tabanının bu sözleşme kapsamında ve hükümlerince müşterinin kullanması için de lisans hakkına sahip olur. Sözleşme kapsamında İsimkayıt dahil kimin tarafından sağlanıp, sağlanmadığına bakılmaksızın müşteri tarafından müşterisine sağlanan, IP blokları,veri alanı, veri tabanı, yazılım,hizmet hülasa tüm ürüne ve sunulan servis ve hizmetlere ilişkin doğabilecek patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, telif (fikir ve sanat eseri) hakkını, ticari sırrı veya markayı kısaca, fikri, sınai veya ticari bir hakkın ihlali ve diğer sorunlardan münhasıran müşteri sorumlu olup, işbu Sözleşme kapsamında sunduğu servis ve hizmetlere ilişkin olarak sorun çıkması durumunda müşteri, sorunları İsimkayıt’ a yansıtmaksızın çözecek, tüm mevzuata uyacak, ilgili talep, dava veya takibi İsimkayıt’ a masraf, tazminat, bedel iadesi vs. adlar altında bir yükümlülük tahmil etmeksizin bizzat üstlenecektir. Müşteri, İsimkayıt’ ın bu bağlamda uğrayabileceği her türlü zarar, ziyan ve masraf karşısında müşteriyi, ilk talep halinde tazmin etmekle yükümlü olacaktır.

Madde 7- Rekabet Yasağı
Müşteri İsimkayıt’ ın çalışanlarına ve ailesine iş teklif edemez ve/veya onları doğrudan ve/veya dolaylı olarak herhangi bir yolla onu işine ortak edemez. İsimkayıt’ dan aldığı, iş sebebiyle ve/veya başka bir yolla öğrendiği her tür bilgiyi sözleşme amacı haricinde kendi işi için kullanamaz.

Madde 8 – Müşterinin Ticari Faaliyetleri
Müşteri İsimkayıt’ın ürün/hizmetini 3. kişilere karşı İsimkayıt’ ın onayı ile ticari sahaya açtığı takdirde isimkayıt ın pazarlama ve satışına uygun olarak tavır, yönerge ve işlemlere uygun hareket edecektir. Müşteri kendi müşterisine karşı satışla ilgili tüm genel ve özel hukuki düzenlemelere uygun davranacaktır. Müşteri ürünleri kendi imkanlarıyla satar ve pazarlar ve bununla ilgili olarak herhangi bir destek,bedel, bakım, hizmet talep edemez.

Madde 9- Garanti Yükümlülüğü
Öncelikle belirtmek gerekir ki; isimkayıt ın garanti yükümlülüğü noktasındaki tek muhatabı sözleşme tarafıdır. İsimkayıt kendinden kaynaklanmayan, 3. kişilerden kaynaklanan zarar,hata, eksiklik, ayıp veya performans düşüklerinden sorumlu olmayıp, tek taahhüdü sözleşmenin kurulması tarihinde bu tarih itibarıyla hizmetin beraber çalıştığı yazılım ve donanım ile ve o tarihteki standartlarla çalışacağı noktasındadır. Müşteri sistemi test ederek aldığını ve hatasız çalıştığını kabul,beyan ve taahhüt eder. Daha sonraki versiyon ve donanım, standart değişiklikleri halinde hizmetin verileceğini taahhüt etmemekte olup para iadesi yapılmayacaktır. Servis sağlayıcıların hizmet ve standartlarını değiştirdiği noktalarda oluşacak, hata,ayıp ve performans düşüklüklerinden de İsimkayıt sorumlu değildir. Özellikle IP hizmeti verdiği noktalarda IP nin herhangi bir kurum tarafından iptal edilmesi erişiminin engellenmesi halinde bu noktada İsimkayıtın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir devir halinde İsimkayıt herhangi bir yükümlülük altına girmemekte olup, müşteri devredenin tek muhatabıdır. Buna ek olarak isimkayıt kendi ukdesinde bulunsa dahi 3. kişiler nezdinde gerçekleyen değişiklik, hata ve ayıplarda sorumlu ve yükümlü değildir. Müşteri bu ahvali bilerek 3. kişilerle anlaşmalarını yapacağını ve gerekli tüm önlemleri alacağını buradan bir zararın kaynaklanması halinde bu zararı kendisi karşılamayı garanti ettiğini, para iadesi yapmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Garanti kapsamında dışında bir destek vermeyi taahhüt ederse; bu İsimkayıt ın kendi takdirine bağlı olacaktır. İsimkayıt ancak bedel karşılığı destek verecektir. Müşterinin müşterisi müşteriyi pas geçip, direk İsimkayıta başvursa bile destek yükümlülüğü müşteridedir. Bu halde İsimkayıt destek sunmak zorunda kalmış olur ise, bedeli müşteri tarafından karşılanmak zorundadır. Müşteri ile İsimkayıt arasında sözleşme nasıl sona erirse ersin; Müşterinin müşterisi, İsimkayıt’ ın veri alanında kalmaya devam eder ise, tüm yükümlülük yine müşteride olacaktır.

Madde 10 - Fiyat ve Ödeme ve Hizmetin Başlaması
Ürün konusunda İsimkayıt’ın verdiği fiyatlar geçerlidir. İsimkayıt, hizmet bedellerini, kendi takdirine bağlı olarak müşteriye sözleşme anında yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir. İsimkayıt, Müşterinin bu sözleşmeyi kabul etmesiyle, hizmet bedellerinin müşterinin sipariş sırasında vermiş olduğu kredi kartı hesabından veya tahsil etme hakkına sahiptir. İlgili Hizmet ücretlerinin tahsilatı müşterinin sistemimizde bulunan varsa açık hesabından tahsil edilir. Yoksa müşteri kendi kredi kartı ile ödeme yapacaktır.

İsimkayıt, MÜŞTERİ’nin banka havalesi yolu ile ödemeyi seçmesi durumunda Site’de belirtilmiş olunan İsimkayıt’a ait banka hesabına, başvuru sırasında MÜŞTERİ bilgilerinde belirtilen kişi ya da kurum adına açılmış hesaptan 5 (beş) takvim günü içerisinde havalenin gerçekleşmesi sonucu İsim Kayıt hizmet aktivasyonunu yapar ve MÜŞTERİ’yi bilgilendirir. Aktivasyon sırasında isim kayıt müşteri den kimlik doğrulama amacıyla kimliğini veya kurumu doğrulayan belgelerin verilmesini isteyebilir. Verilmez ise aktivasyon gerçekleştirilmeyecek iade de yapılmayacaktır.

Banka Havalesi/EFT metodu ile yapılan ödemelerde, ödeme açıklamasında sipariş kodunun belirtilmesi gerekmektedir. Ödemelere ait tüm masraflar müşteriye aittir. Aylık olarak yapılan alışverişlerde ödeme aylık olarak peşinen gerçekleştirilecektir. İsimkayıt ın hizmetle ilgili sabit giderlerinin artması sonucunda İsimkayıt işbu ahvali bedele yansıtacaktır.Bedelin geç, tamamen ve/veya kısmen ödenmesi halinde, İsimkayıt; müşteri ve dolayısı ile müşterilerinin hesabını kapatabilecek olup, 3. kişilerin bu işlemden gördüğü tüm maddi, manevi zarar ve kar kaybından müşteri sorumludur. Buna ek olarak herhangi bir bedel iadesi gerçekleştirilmeyecektir.

Ödeme ve İptallerde her türlü harç, resim, komisyon ve her ne ad altında olursa olsun, ek ödemeler müşteri tarafından karşılanacaktır. İsim kayıt ın iade yaptığı durumlarda müşteri iade faturası kesecektir.

İsimkayıt fiyatları istediği gibi değiştirme hakkına sahiptir. Müşteri sipariş detaylarında aylık bir ödeme şeklini seçmesi durumunda her ay ödemesini takip etmek ve düzenli yapmak ile yükümlüdür. Müşteri hizmetin yenilenmesini istemekte ise; hizmet(lerini), en geç MÜŞTERİ PANELİ’ nde belirtilen hizmet bitiş tarihinden önce yenilemelidir., İsimkayıt MÜŞTERİ tarafından verilen sipariş(lere) ait ödeme işlemini takiben fatura düzenler. MÜŞTERİ, düzenlenmiş faturalarına MÜŞTERİ PANELİ üzerinden ulaşabilir. MÜŞTERİ’nin tahakkuk eden ücretleri ve gecikme faizini son ödeme tarihine kadar ödememesi durumunda ihtara gerek kalmaksızın MÜŞTERİ’ye verilen hizmetler İsimkayıt tarafından her zaman durdurabileceği gibi, sözleşme İsimkayıt tarafından bildirimsiz olarak tek taraflı olarak feshedilebilecektir. Sözleşmenin feshi halinde birikmiş bütün ücret ve gecikme faizleri muaccel hale gelip İsimkayıt tarafından MÜŞTERİ’ye herhangi bir ihtar veya ihbar yapılmaksızın derhal ödenecektir. Sözleşmenin feshi ile İsimkayıt’ın başlatacağı takipler dolayısı ile MÜŞTERİ fiili ödeme tarihine kadar veya sürecek takip boyunca da aylık %3 temerrüt faizi ve ilaveten toplam alacağı %10 u tutarında avukatlık ücretini İsimkayıt’a ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Fiziksel sunucu kiralama, VPS veya VDS servislerinde; hizmet bitiş tarihi itibarı ile hizmet yenileme bedellerine ilişkin ödemenin yapılmaması ve/veya tahsilatların gerçekleştirilememesi durumunda ilgili servisler duraklatılır. Hizmet bitiş tarihini takip eden üç (3) takvim günü içerisinde hizmet yenileme bedellerine ilişkin ödemenin yapılmaması ve/veya tahsilatların gerçekleştirilememesi durumunda da ilgili hizmete ilişkin tüm veriler güvenlik gereği silinerek hizmet otomatik olarak kapatılır, iptal edilir. İptal edilen hizmetlerde veri kaybından dolayı İsim Kayıt sorumlu tutulamaz. Bu ahvale ilişkin olarak müşteri kendi müşterisine gerekli bildirimleri yapacağını ve gerekli muvafakatleri alacağını taahhüt eder.

FİZİKSEL SUNUCU VPS VDS SİPARİŞİ SIRASINDA hız limiti 300 megabit’ e kadar maksimum olarak verilmektedir. Trafik konusunda sistemlerimiz limitsiz trafik vermekte olup fakat adil kullanım kotası aylık 5 terabayttır. 5 terabayt trafik limit aşımında 10 megabit e düşer. Bunların yükseltilmesi istendiğinde ekstra trafik kullanımı aylık oalrak faturalandırılır.

İsim Kayıt, hizmet bedelleri ile ilgili her türlü düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Hizmet bedellerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler, İsim Kayıt’ın Sitesi üzerinden ve/veya eposta yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirilecektir. 3. kişilerden kaynaklanan sebeplerden ötürü hizmet durması ve/veya gecikmesi halinde herhangi bir para iadesi yapılamaz, isim kayıt sorumlu tutulamaz.

Madde 11 - Sözleşmenin Sona Ermesi
Müşterinin ödeme koşullarına uymaması, iflası, konkordato isteminde bulunması, aciz ve/veya müzayaka içinde olması, aleyhine iflas takibi veya davası açılması, tasfiyesi, ölümü ve benzeri hallerde ve/veya herhangi bir gerekçe göstermeksizin, veya kendisinden kaynaklanan sebeplerle İsimkayıt işbu sözleşmeyi hiçbir ön ihbar yükümlülüğüne gerek kalmaksızın derhal feshedebilir.

Sözleşmenin karşılıklı rıza ile veya hizmet yenilenmemesi vs gibi sebeplerle veya hizmet süresinde belirtilen tarihte sona ermesi veya her ne sebeple olursa olsun İsimkayıt ve/ veya müşteri tarafından feshi halinde, müşteri hiçbir şekil ve surette ve de hiçbir ad altında isimkayıtdan peştamaliye ya da başka herhangi bir tazminat isteyemez, ancak İsimkayıt ın müşteriden tazminat isteme hakkı saklıdır. Müşterinin bu sözleşme hükümlerinden herhangi birini geç, kısmen ve/veya tamamen ihlal etmesi İsimkayıt tarafından sözleşmenin feshi için haklı sebep olarak kabul edilecektir. İsimkayıtın gecikme bedeli, zarar ve/veya tazminat talebi ve/veya hizmeti durdurması sözleşme feshi olarak kabul edilmeyecektir. Bu sözleşmenin yorumundan ve uygulanmasından doğacak anlaşmazlıkların çözüm yeri İSTANBUL Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri’dir. Taraflar İsimkayıtın teminat yatırmaksızın ihtiyati tedbir ve ihtiyati haciz talebinde bulunabileceğini kabul, beyan ve taahhüt ederler. İsimkayıt siparişin ve hizmetin niteliğine göre erken fesih halinde eğer ödeme tamamlanmamışsa müşteriden kalan ayların ücretini de talep edebilecektir. Uyuşmazlık halinde ispat yükü müşterinin üzerinde olacaktır. Sözleşmenin sona ermesi veya feshi veya ödemenin zamanında yapılmaması halinde halinde tüm veriler 3 gün içerisinde silinecek olup, müşteri gerekli aydınlatmaları yapıp bu konuda gerekli onayları alacağını ve muvaffakatları vereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 12- Devir Yasağı
Müşteri faaliyeti ile ilgili bütün taahhütlerini veya aldığı hizmetlerini kısmen veya tamamen üçüncü kişilere devrettiği noktada sözleşmenin tarafının bu üçüncü kişiler olmayacağını bilir. Sözleşmenin tarafı olması ancak İsimkayıtın kabulü ile gerçekleşecektir. Müşteri İsimkayıttan olan alacağını üçüncü kişilere devir ve temlik edemez.

Buna ek olarak müşteri kendi müşterisine veya başka bir kişiye hizmeti devrettiği takdirde, işbu sözleşmenin tarafı o 3. kişi olacak ve müşteri ve isimkayıt arasındaki sözleşmeye bedel ve süre dahil olmak üzere kendiliğinden tarafı olacak ve bu ahvali derhal bu sözleşmede belirtilen yollarla isimkayıta belirtecektir. isimkayıtın bu sözleşmede yer alan haklarını kullanması noktasında devralan herhangi bir hak talebinde bulunamaz. Aksinin vukuu halinde isimkayıta bir zarar gelmesi halinde müşteri isimkayıtın zararını karşılayacağını garanti eder. Devir halinde veri güvenliği mevzuatı uyarınca veri sorumlusu devralan haline gelecek olup, devreden ilgili bildirimleri yapmayı ve onayları almayı kabul,beyan ve taahhüt eder. Buna ek olarak hizmetin kapanması halinde veri kaybı yaşanacağını bilir ve buna uygun olarak gerekli bildirimleri yapmayı ve onayları almayı kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşteri veri korunma mevzuatı çerçevesinde veri sorumlusu olduğunu kabul,beyan ve taahhüt eder.

Madde 13- Delil Sözleşmesi ve Sözleşmenin Yorumu
Bir uyuşmazlık vuku bulduğu takdirde İsimkayıt’ ın defter, kayıt ve belgelerinin geçerli tetkike esas ve hmk un ilgili maddesi gereğince kesin delil teşkil edeceğini kabul eder.

Açıkça tersi ifade edilmedikçe sözleşmenin hükümlerinin her biri sözleşmenin tümü için geçerlidir. İsimkayıt sözleşmedeki bütün borçlarını yerine getirirken basiretli bir tacir gibi ve Medeni Kanun’ da yer alan dürüstlük kuralına uygun bir şekilde davranacaktır.

İsimkayıt sözleşmeyi avukat nezaretinde okumuş ve hükümlerin kendini hukuki olarak dezavantajlı duruma soktuğunun bilincinde olarak bu sözleşmeyi okumuş ve imzalamıştır.

İsimkayıt müşterilerinden birinin zararlı ve/veya hukuka aykırı içeriğe sahip olması, sözleşmenin geçerli olduğu süre boyunca en geniş haliyle hukukça yasaklanan bir tasarruf, işlem ve eylemin kasti olarak veya taksir ile parçası olması ve/veya buna aracılık etmesi ve/veya DDOS, isim kayıt ağını ve buna bağlı diğer ağ, , sistem kaynakları cpu ram network kaynakları servis, fiziksel sunucu, vps, vds ve/veya cihazlarda aksamaya sebep olacak aktivitelerde bulunamaz. Bu gibi durumlarda isim kayıt müşteriden sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesini (akn) Ya da kullandığı kaynakları karşılamak için ilave teknik donanım ve kaynakların bedelini isim kayıt talep edebilir. Ak is takdirde anlaşmayı feshetme hakkı saklı tutarak yayını kapatır ve doğacak zarardan sorumlu değildir. ve benzeri saldırıların hedefi olması ve/veya fiilleri ve içinde olduğu durumunda doğrudan ve dolaylı olarak İsimkayıt’ a mali, hukuki ve organizasyonel olarak zarar verecek bir halde olması ve/veya böyle bir tehlike oluşturması halinde müşterinin hesabı kapatılarak, tüm erişimi engellenecek olup, bundan dolayı müşteri ve/veya müşterisi İsimkayıt’ dan herhangi bir zarar talebinde bulunamaz. Müşteri bu ahvali müşterisine kabul ettireceğini, her halükarda İsimkayıt’ a bir zarar gelmesi halinde bu zararı karşılamayı garanti edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Sözleşme sona erdiğinde tüm veriler silinecektir. Müşteri bu ahvale onay vermektedir. Sözleşmenin hangi taraf olduğuna bakılmaksızın feshi halinde para iadesi yapılmaz.

Madde 14– Hizmet Kullanmaya dair Yükümlülükler
a. İsimkayıt ağları amacına uygun olarak kullanacaktır.
b. İsimkayıt ağlar üzerinde gerektiği takdirde, teknolojik takip ve izleme yapabilecek olup, imaj alabilecek ve/veya yetkili 3. kişilere imaj aldırabilecektir. Müşteri veri alanını kullanan müşterilerini bu konuda uyarıp gerekli izinlerin alınmasını sağlayacaktır.
c. Müşteri ağların korunması ile teknik ve hukuki olarak alınabilecek tüm tedbirlerin alınması ile yükümlüdür.
d. Müşteri isimkayıtn ağlarını kullanan gerçek kişilerin davranışlarına ilişkin olarak hukuki sınırlar içerisinde kalmak üzere, kendi kişisel bilgileri ve hitleri, trafik bilgileri değerlendirmeye alınarak istatistik konusu yapılabileceğini ve kişisel bilgiler verilmeksizin elde edilen bu istatistiğin ticari faaliyet konusu yapılabileceğini, referans olarak gösterebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşteri peşinen bu ahvali kabul, beyan ve taahhüt eder.
e. İsimkayıt işbu ağ ve buna bağlı veri alanı uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, alanı yeniden organize etme, verilerin yerini değiştirme ve erişimi durdurma hakkını saklı tutar. Müşteri işbu ahval konusunda müşterilerinin müsaadesini alacağını ve müşterisi ile bu konuda sözleşme yapacağını zorunlu tutacağını kabul,beyan ve taahhüt eder.
f. İşbu ağ ve uzantılarına dair, kime ait olursa olsun veya kimin veri alanında durursa dursun elektronik posta adreslerine, ara ara bilgilendirme veya tanıtım amaçlı elektronik posta iletileri gönderebileceğimizi müşteri kabul, beyan ve taahhüt eder ve müşterilerinin de bu ahvala onay vereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
g. Müşteri veri alanı ve ağ içinde veya dışında diğer 3. kişilere mali, hukuki, veya organizasyonel olarak zarar verici, veya haksız rekabet teşkil edebilecek eylem, işlem ve tasarruflarda bulunamaz, bunların hazırlık çalışmalarını, tanıtımlarını veya reklamlarını yapmayacağını, hizmetin ve ağın ve veri alanının herhangi bir kısmını, istenmeyen toplu iletilerden veya istenmeyen ticari iletilerden istenmeyen posta bağlantı verilerinden bir hedef olarak kullanamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
h. Müşteri hangi şekil ve yöntemle olursa olsun, hangi donanım kullanılırsa kullanılsın, doğrudan ve/veya dolaylı olarak verilen servisleri değiştirmek veya yeniden yönlendirmek ya da değiştirmeye veya yeniden yönlendirmeye çalışmak için herhangi bir yöntem kullanmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşterilerinin de buna uygun davranmasını sağlayacağını garanti eder.
i. Müşteri hizmete ve veri alanına (veya hizmete bağlı ağlara) zarar veremez, devre dışı bırakamaz, gereksiz verilerle aşırı yükleyemez veya bozamaz ya da sözleşme sınırları haricinde herhangi birinin hizmeti kullanmasına ve bu hizmetten yararlanmasına müdahale edemez, hizmeti veya herhangi bir parçasını veya kopyasını tekrar satamaz, devredemez ya da tekrar dağıtamaz ticari veya hukuki tasarruflarda bulunamaz bunların bedel karşılığı ve/veya bedelsiz olarak parçası olamaz bu fiillere aracılık yapamaz, müşterilerinin de buna uygun davranmasını sağlayacağını garanti eder.
j. Müşteri bunun gibi ve bunlarla sınırlı olmamak üzere, her zaman gereken cloudflare, firewall, virüs koruma programı ve benzeri koruma tedbirlerini almakla yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. müşterilerinin de buna uygun davranmasını sağlayacağını garanti eder.
k. İsimkayıt müşteriye sağladığı alan üzerinde müşterinin ve/veya onun müşterilerinin içerik üzerinde hukuka ve/veya ahlaka aykırı bir içerik tespit eder, İsimkayıtın ağları ve veri alanını hukuka ve ahlaka aykırı bir amaç için kullandığını tespit eder ise; derhal bu içeriği silebileceğini, bununla ilgili imaj alabileceğini ve içeriği sağlayanın erişimini engelleyebileceğini kabul,beyan ve taahhüt eder. Müşteri bun onay verdiğini ve bu konuda kendi müşterilerinin de onay vereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. İşbu ahval sebebiyle para iadesi yapılmaz.
l. İsimkayıt, eğer müşterinın sağladığın herhangi bir içeriğin DDOS ve benzeri saldırılara uğradığını tespit eder ise; derhal erişimi iptal eder.
m. İsimkayıtın erişimi iptal durumlarında müşteri herhangi bir zarar ve/veya tazminat talebinde bulunamaz.
n. Müşteri müşterilerine isimkayıtın bu sözleşmede belritilen hallerde verileri işlemesi veya yok edebilmesine dair hukukun zorunlu tuttuğu tüm belgeleri imzalatacak, onların kişisel haklarına azami özen gösterecektir.
o. Müşteri müşterilerinin de tüm bu hükümlere uyacağı noktasında garanti verip, herhangi bir zararın vukuu halinde ilk talep halinde ödeme yapacağını kabul,beyan ve taahhüt eder.
p. İnternet ortamında yayınlanan Web sayfaları ile ilgili bütün ekleme ve çıkarmalar İsim Kayıt tarafından sağlanacak imkanla MÜŞTERİ tarafından yapılacak olup bu arada ortaya çıkabilecek her türlü telif haklarına ait hukuki, cezai, mali yükümlülük, MÜŞTERİ tarafından üstlenilecek olup İsim Kayıt her zaman bu yükümlülüklerin ve doğuracağı sonuçlardan, üçüncü şahıslarla ilgili doğmuş, doğacak ihtilaflardan bağımsız olacak, tazmin mükellefiyetinden söz edilemeyecek ve sorumluluğuna gidilemeyecektir. Buna rağmen herhangi bir sebeple İsim Kayıt aleyhinde hukuki, cezai, mali, idari herhangi bir takibata girişilmesi halinde MÜŞTERİ İsim Kayıt’ın herhangi bir ihtarı veya ihbarı gerekmeksizin talep edeceği tüm zararı tazminle mükelleftir.
q. SSL Sertifikaları Belirli ürün veya Hizmetler tarafından sınırlandırılmışlar dışında, İsim Kayıt Hizmetleri ile birlikte kullanmak için İsim Kayıt’dan veya İsim Kayıt’ın bağlı olduğu şirketlerden satın alınan herhangi bir SSL Sertifikası sağlayıcı tarafında belirtilen sözleşmede tanımlandığı üzere kendi özel kullanımı için tasarlanmıştır ve kullanıldığı sunucudan başka herhangi bir web barındırma servisine aktarılamaz. MÜŞTERİ’nin İsim Kayıt sunucularında barındırılan web sitesi üzerinde SSL Sertifikası kullanması durumunda, İsim Kayıt ilişkili özel anahtarı (private key) oluşturarak güvenli ortamda saklamaktadır. Güvenlik nedeni ile Müşteri isteği olması durumunda dahi, İsim Kayıt hiçbir zaman Müşteriya ait özel anahtarı bırakmayacaktır. Müşterinın SSL Sertifikasını dışarı aktarıp özel anahtarını İsim Kayıt sunucuları dışında kullanmak istemesi durumunda, bu isteğini Hizmet satın alma başlangıcından en geç otuz (30) gün içerisinde İsim Kayıt’a bildirmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonraki talepler bedele tabiidir. Müşteri SSL sertifikasının iptali halinde para iadesi yapılamaz.
r. Müşteriler kendi hesabından ve müşterilerine ait hesaplardan tamamen kendileri sorumludur.
s. Ek Servisler ve 3. Parti Uygulamalar (TrendMicro AV, Google Adwords, Marka Tescili, vb.) MÜŞTERİ İsim Kayıt tarafından bazı Hizmetlere ek olarak sunulan Hizmet ve/veya Ürünlerden ve/veya Uygulamalardan (tümüne birden “Hizmetler”) yararlanabilir. Bu durumda üçüncü firmalar / kurumlar tarafından sağlanan bu Hizmetlerden kaynaklanabilecek herhangi bir hatadan, zarardan, ziyandan ve/veya arızalardan dolayı İsim Kayıt sorumlu tutulamaz. İsim Kayıt bu Hizmetler ile ilgili destek ve garanti vermemektedir.
t. Bunlara ek olarak Fiziksel, Paylaştırılmış ve/veya Sanallaştırılmış sunucularda kabul edilmeyecek materyal örneklerine şunlar dahildir:
Bruteforce Programları/Script’leri/Uygulamaları
Mail Bomber’lar/spam script’leri
Escrow hesabı
Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı.
Çekiliş/kumar siteleri.
Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar.
Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler.
Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir)
Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vs.) her tür yayını

Madde 15- Diğer Hükümler
a- Yukarıdaki maddelerde belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki mevzuata aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivitenin yapılması kesinlikle yasaktır. İsim Kayıt’ ın bilgisi olmadan Müşteri gizlice yasal olmayan işlemleri yapması durumunda kanuni cezai işlemleri tamamen Müşterinin kendisinin sorumluluğunda olacağını Müşteri kabul eder. İsim Kayıt Müşterilerinin sunucularında sözleşmeye aykırı ve yasal olmayan içeriğin var olup olmadığını ara ara kontrol etmek yetkisine sahiptir. Bu anlamda müşteri bu içeriğe bakma konusunda müsaade vermekte olup burada içeriği olan 3. kişilerin de bu müsaadeyi vermesini temin eder. İlgili hükümleri sözleşmesine koyar. Aksi takdirde İsim Kayıt, anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
b- Müşteri sunucu içerisinde barındırdığı web sitelerini ve alan adlarını isim kayıta aylık olarak her ayın 1 inde bildirmek zorundadır. Müşteri vermediği takdirde idari kuruluşlarca alınan önlem ve yaptırımlardan kendisi sorumludur. Para iadesi de yapılmayacaktır.
c- Müşteri Hesabında kurulu script’lerin/programların güvenli olmasını ve dizinlere erişim izinlerinin gereğince ayarlanmış olmasını temin etmek müşteri sorumluluğundadır. İlgili tüm ekipmanı, şebekeleri ve şebeke aygıtları dahil İsim Kayıt hizmetleri sadece izin verilen Müşteri kullanımı içindir.
d- İsim Kayıt sistemleri tüm hukuka uygun gerekçelerle izlenebilir ve bu gerekçelere kullanımın izinli olduğunda emin olmak, sistemin yönetimi, izinsiz erişime karşı korumayı kolaylaştırma ve güvenlik prosedürlerini, sürdürülebilirliği ve işlem güvenliğini doğrulama dahildir. İzleme esnasında bilgiler izin verilen amaçlar çerçevesinde incelenebilir, kaydedilebilir, kopyalanabilir ve kullanılabilir. İsim Kayıt sistem(ler)inin kullanılması bu amaçlar çerçevesindeki izlemeye muvafakat teşkil eder.
e- Bir üçüncü kişinin iznini almadan onun şebekesine ya da sistemine bağlanan her Hesap askıya alınabilir. Müşterinın doğrudan kontrolü altında olmayan şebekelere ve sistemlere erişim için söz konusu üçüncü kişiden o yönde yazılı muvafakat alınması zorunludur. İsim Kayıt dilerse üçüncü kişiye ait şebekeye ya da sisteme yönelik erişimin izin dahilinde olduğunun kanıtlanması yönünde belge talep edebilir ve bu tür belgelerin sunulmasını zorunlu tutabilir.
f- Talep eden her kim olursa olsun, İsim Kayıt’ın Hizmet vermeyi reddetme hakkı saklıdır. Yukarıda sayılanlarla sınırlı olmamak kaydı ile ilgili İsim Kayıt Departmanından gelen e-postaya kırk sekiz (48) saat içinde cevap verilmemesi halinde, müşteriye sunulan Hizmet(ler) askıya alınabilir ya da sonlandırılabilir. Suiistimale ilişkin her konu, hata, raporlama/e-posta aracılığıyla müzakere edilmek ve kırk sekiz (48) saat içinde cevaplandırılmak zorundadır. Tüm İsim Kayıt Müşterileri, Bayi Hesapları altında yapılan işlemlerin hepsinden nihai olarak sorumludurlar.
g- Depolama, Yedekleme ve Güvenlik: Veri yedekleme, Müşterinin sorumluluğundadır. Müşteri her zaman ağ ve içeriğine ait dosyaların zarar ve ziyan riskini üstlenmektedir. Müşteri tamamen Şifresinin ve Hesap bilgilerinin gizliliğini korumakla yükümlüdür. Müşteri, Hesabı veya şifresi kullanılarak Hesabı altından yapılan veya IP bloğundaki herhangi bir Site ile bağlantılı veya kendisine ait görüntülenen, bağlantılı, Sunucu üzerinde saklanan veya yayınlanan herhangi bir web site içeriğine ait tüm eylemlerden, ihmallerden ve yapılan harcamalardan sorumlu olduğunu kabul etmektedir.
h- Sunucu içerisinde işletim sistemi ve sunucu üzerinde kullanılacak 3. parti lisansları da dahil olmak üzere tüm yazılım ve lisanslar müşterinin sorumluluğundadır. Lisansla ilgili raporlamayı da derhal yapması gerekmektedir. Müşteri lisanssız yazılım kullanamaz.
i- Müşteri, İsim Kayıt ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, sistem kaynakları (CPU, RAM ve Network kaynakları), servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktivitelerde kesinlikle bulunamaz. Bu gibi durumlarda, İsim Kayıt, Müşteriden sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesini ya da kullandığı kaynakları karşılamak için gereken ilave teknik donanım ve kaynakların bedelini talep edebilir. Aksi taktide İsim Kayıt, anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
j- Sözleşme ve sözleşme konusuna dair ihbar, duyuru ve tebligatlar duyuru panosundan gerçekleşecektir. Müşteri günlük olarak bu panoyu takip edeceğini ve bununla ilgili gerekli değişiklikleri ve güncellemeleri gerçekleştireceğini kabul eder. Buna ek olarak, müşteri belirli yazılım ve donanım versiyon değişiklikleri sebebiyle aldığı hizmetin işlevsiz hale gelebileceğini veya durabileceğini kabul eder. İşbu halde bedel iadesi yapılmaz.

Madde 16- Sözleşmenin Bütünlüğü
İşbu sözleşmenin ödeme harici herhangi bir maddesi mevzuat değişikliği sebebiyle geçersiz ve/veya aykırı hale gelir ise; diğer hükümler isimkayıtın da onayı ile geçerli olmaya devam edecektir.

Madde 17- Sözleşmenin Süresi
Bu sözleşme taraflarca kabul edildikten sonra yürürlüğe girer ve müşterinin sitede talep ettiği süre boyunca geçerli kalır. Ancak gizliliğe dair hükümler imzalanmasından itibaren, geriye doğru gizli bilgilerin paylaşılması anından itibaren geçerlidir. Fikri haklar ve Gizliliğe dair hükümler sözleşme her ne şekilde sona ererse ersin veya fesh edilirse edilsin, işbu sözleşmenin akıbetinden etkilenmeyerek 5 sene için geçerli olacaktır. Sözleşme süresi müşterinin ürün veya hizmeti alma kutucuğunda tercih ettiği süre olan 1 sene kadardır.

Madde 18- Tebligatlar
Bu sözleşmeden doğan hakların kullanılmasıyla ilgili ihbar ve ihtar ve beyanlar, noter, iadeli taahhütlü mektup veya elektronik posta adresine hukuken ıslak imza sonucunu doğurur nitelikte olan güvenli elektronik imza veya kayıtlı elektronik posta veya şikayet veya iletişim kutucuğuna yazılacak yazı kullanılarak gerçekleştirilecektir. Elektronik imza ve elektronik posta ile yapılan tebligatlarda; tebligat elektronik imzalı elektronik postanın gönderilmesinden sonraki 5. gün yapılmış kabul edilecektir. 5 gün içinde gönderilen bir iletiye itiraz edilmez ise ileti konusuna ilişkin sözleşme veya hizmet değişikliği gerçekleşmiş kabul edilecektir. müşteri kendisine yapılacak bildirimler için iletişim ve bilgi formunda belirttiği adreslerini adresini kanuni ikametgah adresi ve isimkayıt kendisine yapılacak bildirimler için iletişim bilgileri içinde yer alan adresi elektronik posta adresi olarak göstermiştir. Taraflar söz konusu adreslerin tebligat adresi olduğu konusunda mutabık kalmışlardır.

Madde 19-Mücbir sebep
Deprem, sel, yangın gibi doğa olayları, DDOS saldırıları, savaş, genel grev, elektrik kesintileri, periyodik bakımlar, donanımdan ve hatlardan kaynaklı sistem engelleri mücbir sebep olarak kabul edilecektir.

Madde 20- Ek faturalar
MÜŞTERİ tarafından kullanılacak ve web sayfalarında kullandırılacak bütün yazılım ve sertifikalar bir ek halinde sözleşmenin kabulü ile mevcut olanlar on beş (15) gün içinde, yeni alınacak olanlar da hizmet aktivasyon tarihini müteakip otuz (30) gün içinde İsim Kayıt’ a sunmayı müşteri taahhüt eder.

Ticari Bilgilerimiz

Kuruluş Tarihi : 29.07.2005
Ticari Ünvan : İsim Kayıt Bilişim - Kadir KURT
Vergi Numarası : 595 001 7872
Vergi Dairesi : Körfez
Ticaret Sicil Belge No: 4961422
Y.S Belge No: 2864 - 0058
Merkez Ofis : Esentepe Mahallesi Ağadere Caddesi No: 75 Körfez / KOCAELİ
Müşteri Hizmetleri (09:00-19:00): 0(850) 290 3344 - 0 (262) 606 0224


ASN Number : AS202536 Kadir Kurt trading as Isim Kayit Bilisim
Veri Merkezi I: Türk Telekom A.Ş. ( Tier III Sertifikalı)
Veri Merkezi Adres : Gayrettepe Mah., Yıldız Posta Cad. No:40, 34349 Beşiktaş/İstanbul
Veri Merkezi II: DGN Teknoloji A.Ş.
Veri Merkezi Adres : Demirtaş Cumhuriyet Mah. 1240 Sok. No:3 Osmangazi Bursa/Türkiye


Marka Tescil Numaraları :2014 44798 - 2015 50099

Marka Tescil Belgeleri


RIPE.NET üzerinden firmamıza ait network bağlantılarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız.


Nameserver Adreslerimiz (Linux Web Hosting Sunucular) : ns1.isimkayit.com - ns2.isimkayit.com

Nameserver Adreslerimiz (Windows Web Hosting Sunucular) : wns1.isimkayit.com - wns2.isimkayit.com

Yasal Bilgilendirme

Şirketimiz, ilgili kanun gereği, "YER SAĞLAYICI" konumundadır. Oluşturulan içerikler müşterilerin kontrol ve yönetimindeki web sunucularından yapılmaktadır. Kanun No. 5651 - MADDE 5(1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

Yer sağlayıcı, hizmeti verdiği müşteri bilgisini saklamakla yükümlü olduğundan, bazı hizmet alanlarından VPS, VDS, Backup, Fiziksel Server Hizmetlerinde müşteri sunucusu yer sağlayıcı kontrolünde olmadığı için burada log tutma yükümlülüğü hizmeti alan müşteridedir.

ikman-isimkayit