Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Sunucu IP Adresinde Kaç Site Var?

Son zamanlarda müşteri ve ziyaretçilerimizden "Sizin firmanızdan veya hizmet aldığım farklı bir hosting firmasında bulunan IP adresimi sorgulayarak yayın yaptığım IP adresinde acaba benim sitemden başka hangi siteler var? hangi web siteleri ile komşuluk yapıyorum? nasıl öğrenebilirim?" diye mailler alıyorduk. Kullanıcılarımız bu konuda bizden yardım istiyordu.

Bu sonuçları gösteren internette bir çok site bulabilirsiniz. Fakat bu siteler bu hizmeti ya ücret karşılığında API vererek, sizler ile paylaşıyor yada sınırlı sayıda IP sorgulama sonucu vererek web siteler hakkında sınırlı bilgi veriyordu.
Bu şekilde olunca açıkcası kullanıcı ve ziyaretçilerin isteklerini tam olarak karşılayamadığı için de yeterli olmuyordu.

İsim Kayıt Web Hosting olarak sizler için özel bir script hazırladık. Bu scriptimiz sayesinde hizmet aldığınız IP adresinde artık kimler var? web sitem kimler ile komşuluk ediyor? kısıtlama olmadan görebileceksiniz.

Üstelik sadece firmamıza ait olan IP blokları için değil, dünya genelindeki tüm ıp adreslerini sorgulayabilirsiniz.

Peki IP Adresindeki Diğer Siteler Ne İçin Önemli?

SEO konusunda hizmet veren veya kişisel olarak SEO çalışması yapan müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz çok iyi bilir. İnternet Web Sitenizin yayın yaptığı IP adresinden yine aynı IP adresinde bulunan komşu sitelerde size zarar verebilir.

Arama motorları bazı IP adreslerini veya domainleri kara listeye alabilir. Aynı IP adresinden veya o domainle komşuluk yaptığınızda arama motorları tarafından sizin sitenizde pek iyi gözükmez. Bu sebepten dolayı internet web site sahipleri özellikle SEO çalışması yapan müşteriler bu konuyu araştırır ve ona göre çalışmalarını yapar.

İsim Kayıt olarak kendi IP bloglarımızı yakinen kontrol ediyor, yasalara ve hizmet sözleşmelerimize aykırı işlem yapılmasına kesinlikle izin vermiyoruz. Güvenle İsim Kayıt Web Hosting olarak bizden hizmet alabilirsiniz

Sistem Nasıl Çalışıyor?

RIPE veritabanlarına henüz kayıt edilmemiş, IP ve IP adreslerine yeni bağlanmış web sitelerini(domainleri) göstermeyebilir. Böyle bir durumda belirli aralıklar ile sistemimize kullanıcı girişi yaparak kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Size sunduğumuz bu hizmeti kısıtlama olmadan kullanmak için firmamıza üyelik kaydı yaptırmanız gerekmektedir. Hali hazırda firmamıza üyeliği bulunan kullanıcılarımızın sadece sisteme giriş yapması yeterlidir.

Bilgilendirme : Yazılımımız sadece halka açık IP' lere ait sorgulama yapmaktadır. Eğer, IP adresi firmanıza ait veya sistemimizde IP adresinizin sorgulanmasını istemiyorsanız, Başvuru IP sahibi tarafından öncelikle RIPE (RIPE NCC Network Coordination Centre) i le görüşüp veritabanlarından kısıtlama getirilmesini istemeniz gerekmektedir. Bu işleme sadece belirttiğim firma tarafından kısıtlama getirilebilir. Kısıtlama getirildikten sonra sadece web sitemizdeki sorgu bölümünden değil, dünya genelinde firmamız gibi soru yapan diğer firmalardan da otomatik olarak kaldırılacaktır.


isim-kayıt-güçlü-teknik-destek