Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Güvenliğiniz İçin İki Faktörlü Doğrulamayı Etkinleştirebilirsiniz.


2factor

 

Değerli Üyelerimiz,

Web sitemize güvenli bir şekilde giriş yapabilmeniz için uzun zamandır sistemimizde mevcut olan 2FA (İki Faktörlü) Kimlik Doğrulama Sistemini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu sayede www.isimkayit.com web adresimizde bulunan ürün ve hizmetlerinizi izniniz olmadan 3. kişilerin ulaşmasını rahatlıkla engelleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerinize ait şifreleri hiçbir şekilde 3. kişiler ile paylaşmamanızı, şifre güvenliğinin yine müşteri sorumluluğunda olduğunu unutmamanızı bir kere daha hatırlatırız.

 

Özellikle veri güvenliğinizi sağlamak, web sitemize güvenli giriş yapabilmeniz için İki Faktörlü Güvenlik Sistemini panelinizden aktif ediniz. Ardından mobil telefonunuzun uygulama marketinden indirebileceğiniz "Google Authenticator" uygulamasını mobil cihazınıza kurup aktif etmeniz gerekmektedir. Ardından web sitemizden İki Faktörlü Güvenlik Sistemini aktif ederken QR kodu Google Authenticator uygulaması üzerinden okutup oluşan kodu web sitemizde ilgili alana girmeniz gerekmektedir. Tarafınıza verilecek Yedek Kodu güvenli bir yerde saklamanız/kayıt etmeniz tavsiye edilir (Google Authenticator uygulamanızı mobil telefonunuzdan yanlışlıkla silmeniz veya telefonunuzu değiştirmeniz durumunda Yedek Kod sisteme yine giriş yapmanızı sağlayacaktır).

 

İki Faktörlü Doğrulamayı Nasıl Aktif Edebilirim?

www.isimkayit.com web adresimizden kullanıcı girişi yaptıktan sonra "Profil Bilgilerim" menüsü altından "Güvenlik Ayarları" menüsünden rahatlıkla aktif edebilirsiniz.

Bilgilendirme : 

2FA doğrulama ile ilgili soru ve sorunlarınızı destek ekibimize yazabilirsiniz.

 

2FA İki Faktörlü Doğrulama Nedir?

İki faktörlü kimlik doğrulama, kullanıcı kimliklerini saptamaya yarayan çok faktörlü bir kimlik doğrulama yöntemidir.

Patenti 1984'te alınmış bu teknoloji iki farklı bileşenden oluşmaktadır. Kullanıcının bildiği, sahip olduğu ve kullanıcıya bağlı olan bileşenlerin kombinasyonları ile çalışmaktadır.

 

Birçok dijital ortamda adı, Authenticator olarak da görülebilmektedir.

 

İki faktörlü kimlik doğrulama, mobil uygulamalar ile optimize çalışabilen, kullanıcının güvenliğini artırmaya yarayan ve birçok alternatifi bulunan bir güvenlik sistemidir.

 

2FA İki Faktörlü Doğrulama Avantajları Nelerdir ?

  • Başka taşınılabilir bir varlığa ihtiyaç yoktur, bunun yerine genellikle kullanıcılar tarafından sürekli taşınan mobil cihazlar kullanılır.
  • Şifreler dinamik olarak oluşturulduğundan, statik olarak oluşturulan şifrelere nazaran daha güvenlidir.
  • İzin verilen denemelerin belli bir limitinin olması, yetkisi olmayan kişilerden gelen saldırıların riskini azaltır.
  • Konfigürasyon tanımlanması kolay olması kullanım kolaylığı sağlar.

 

İki Faktörlü Doğrulama hakkında aklınıza takılan soru veya sorunlarınızda hiç çekinmeden İsim Kayıt Destek Ekibine ulaşabilirsiniz.

 

28/04/2024 - Pazar

<< Geri