Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Tek alan adı transferi

* Son yenilenen alan adlarını ve bazı uzantıları dahil etme

TR Uzantılı Domainler İçin Transfer Rehberi

.TR uzatılı .com.tr, .net.tr, .org.tr haricindeki belgeye dayalı tescil edilen domain transfer işlemlerinde belge ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Sizin tarafınızdan gerçekleştirilen veya farklı bir üzerinden tescil edilen .TR domaininizi firmamıza transfer edebilirsiniz. Domain transfer işlemi için öncelikle Sorumlu Değişikliği formunu web sitemizden indirip yazılı ve imzalı onayınız gerekmektedir.

Tüm .TR Domainleri Ücretsiz Olarak Firmamıza Transfer Edebilirsiniz.

Diğer Tüm Domainler İçin Transfer Rehberi

Farklı bir firmadan tescil ettiğiniz domainlerinizi firmamıza transferi için, daha önceden tescil ettiğiniz firma ile iletişime geçerek domain transfer kilidinin kaldırılarak transfer kodunu almanız gerekmektedir. Bu işlemler yapıldıktan sonra İsim Kayıt Domain Transferi sayfamızdan alan adınız ve karşı firmadan aldığınız transfer kodunu yazdıktan sonra işleminizi web sitemizin yönlendirmeleri ile tamamlayabilirsiniz.

Ücretsiz Domain Transferi

Ücretsiz Transfer hizmeti tamamlandıktan sonra alan adınızın ekstra 1 yıl daha uzatılması için yenileme ücreti haricinde, transfer işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Domain Transfer Desteği

Domaininizi firmamıza transfer etmek istemenizin ardından domain durumu ve takibi destek ekibimiz tarafından yapılacaktır. Domain Registerlar tarafından gönderilen onay maillerin kontrollü gönderilmesi sağlanacaktır. Alan adınızı isimkayit.com 'a transfer ettiğiniz takdirde domaininiz güvende olacak ve asla kaybetmeyeceksiniz.

DNS Yönetim İmkanı

Gelişmiş Domain Yönetim Paneli ile Alan Adınıza ait tüm DNS işlemlerini anında Online olarak ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça basit bir kaç adımda tüm domainlerinizi hiç bir bilgiye gerek kalmadan yönetmenin keyfini yaşayın!

Domain Yönlendirme

Sahip olduğunuz tüm alan adlarını Hosting hesabına ihtiyaç duymadan dilediğiniz bir URL yönelendirebilirsiniz. Yine Hosting Hesabına ihtiyaç duymadan dilediğiniz mail adresinize alan adınızı yönlendirebilirsiniz. Bu işlemlerin hepsini Gelişmiş DNS yönetim paneli ile basit bir şekilde ücretsiz olarak yapabilmenin farkını yaşayacaksınız.

Whois Gizliliği

Transfer ettiğiniz alan adlarınızın Whois bilgilerini gizleyerek alan adının kime ait olduğu tespit edilemez. Whois bilgilerini kontrol eden spam mail botları tarafından domaini kayıt ederken girmiş olduğunuz mail adresi okunamaz. Bu sayede de gereksiz spam maillerden, dolandırıcılardan korunmuş olursunuz.

Hırsızlık Girişimlerini Önleyin

Sağladığımız hizmette alan adınızın, firmalar veya kişiler tarafınca çalınmasını önlemek için dilediğiniz zaman Domain Kilit Yöntemi sunmaktayız. Kilitlediğiniz alan adı böylelikle başka bir firmaya sizin izniniz olmadan transfer edilemez veya silinemez. İsim Kayıt Web Hosting olarak güvenliğinize çok önem vermekteyiz.

Siz sorun, biz cevaplayalım

SIKÇA SORULAN SORULAR

Alan Adı / Domain Transferi; Farklı bir firma yönetiminde bulunan alan adınızı dilediğiniz domain kayıt yapabilen akredite olmuş başka bir domain kayıt yapan firma yönetim paneline geçişini sağlamaktır. Bazı TLD domain transferlerinde, domain transferi yapılırken otomatik olarak 1(bir) yıl süre ile alan adı yenilenir. Domain transferi tamamen ücretsiz bir hizmettir fakat domain yenilenirken 1(bir) yıllık yenileme ücreti müşterinin domain transfer siparişi sırasında tahsil edilir.

.TR Alan adı Transferi için Sorumlu Değişiklik formu alan adı sahibi tarafından doldurularak isim kayıt domain transfer ile alakalı ilgili bölümümüze gönderilmesi gerekmektedir. Gönderdiğiniz .TR Alan Adı Sorumlu Değişikliği Formu kontrol edilerek 1 iş günü içerisinde sistemimizde bulunan yönetim hesabınzıa transferi sağlanır. Bu işlem için her hangi bir ödeme yapmanız gerekmemektedir.

Domain transferi siparişiniz ve yıllık yenileme ücretini ödemenizin arından işleminiz otomatik olarak başlayacak ve domaini kayıt edildiğinde belirtilen mail adresine onay mailleri gönderilecektir. Tarafınıza gönderilecek olan domain onay mailleri onaylandıktan sonra Registerlar arası onay işlemine girecektir. Bu onay işlemi yaklaşık 0 ila 7 gün arasında sürmektedir.

Domain transferlerinde uzman destek ekbimiz domain transfer durumunuzu devamlı kontrol edecek olup, sorunlar karşısında anında müdahale ederek tarafınıza bilgi verecektir. Kesinlike bu süreç içerisinde domain kaybı yaşamazsınız.

Evet, ICANN prosedürlerine aykırı olmadığı süre içerisinde firmamızda bulunan tüm domainlerinizi dilediğiniz zaman dilediğiniz firmaya transfer edebilirsiniz. Bu konuda kesinlikle özgürsünüz.

Hala karar veremediniz mi?
Size yardımcı olmamı ister misiniz?

Sanal Dünya Kahramanı İKMAN