Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Veri Merkezi Hizmetleri

Tamamen yedekli elektrik ve internet alt yapısıyla 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet ve destek.
Ekonomik fiyat garantisiyle sürpriz faturalardan kurtulun

Sunucu Barındırma
Tam Kabin Kiralama
Yarım Kabin Kiralama
IP Adresi Hizmeti
VPN Hizmeti

Sunucu Barındırma

*Rack tipi sunucu barındırma hizmeti

Rack tipi sunucularınızı veri merkezi bünyemizde uygun fiyata barındırabilir 7 gün 24 saat destek alabilirsiniz. Yüksek performanslı ve yedekli alt yapıyla kesintisiz bir deneyim yaşarsınız

Teklif Al
1Gbps Network 1 Gbps Port
Yedekli Elektrik Yedekli Elektrik
Yedekli İnternet Yedekli İnternet
7/24 destek 7/24 Destek
Ücretsiz 1A Enerji Ücretsiz 1A Enerji
Ayrılmış Kabin Ayrılmış Kabin
Trafik Takibi Trafik Takibi

Ekonomik barındırma paketlerimizi inceleyin!

Sunucu Barındırma ve Kabin Kiralama Karşılaştırması

Özellikler Sunucu Barındırma Yarım Kabin Kiralama Tam Kabin Kiralama
Kullanılabilir Birim 1U 21U 42U
Uplink 1Gbps( 100Mbps Network ) 1Gbps( 200Mbps Network ) 1Gbps( 300Mbps Network )
Enerji 1A 5A 5A
Ayrılmış Kabin
Ücretsiz KVM Süresi 1 Saat 3 Saat 5 Saat
Harici Network İmkanı
Uplink Çıkışı RJ-45 Bakır RJ-45 Bakır veya SFP Fiber RJ-45 Bakır veya SFP Fiber
Ücretsiz IP 1 Adet IPv4/32 8 Adet IPv4/29 16 Adet IPv4/28
7/24 Fiziki Destek
Kabin İçi Müdahale
Yedekli Alt Yapı
Anlık Trafik Takibi
Geçmiş Trafik Takibi
IP Kontrolü
Trafik (Bandwidth) AKN 5TB Limitsiz Limitsiz
DDOS Koruma
Temel Düzey (Ücretsiz)
Teklif Al Teklif Al Teklif Al

IKVM Bünyesinde Verileriniz Güven Altında!

Veri Merkezi

Kocaeli Körfez'in İlk ve Tek Veri Merkezi

14 Yıldır büyük adımlarla alt yapısını geliştiren firmamız 2019 yılında büyük bir yatırımla Kocaeli Körfez'de ilk ve tek veri merkezinin kurulması için çalışmalara başladı. 2020nin başlarında inşası tamamlanan IKVM (İsim Kayıt Veri Merkezi) ile ihtiyaçlarınızı ekonomik fiyatlar ile yüksek performansı sunmayı garanti ediyoruz.

Kesintisiz Enerji Alt Yapısı

Özel yapılandırılmış trafo ve kompanzasyon sistemleriyle daima doğru ve dalgasız bir enerji sunmaktayız. Toplam kapasitesi 500 kW olan arttırılabilir enerji kapasitemiz sayesinde yüksek enerji gerektiren projeler içinde çözümler sunuyoruz. Günlerce kesintisiz çalışabilen Volvo Motorlu özel dizayn etmiş yüksek kapasiteli yedekli paralel jeneratörlerimiz sayesinde kesinti anında 3 saniye içerisinde devreye girerek arttırılabilir 600akü kapasiteli yedekli UPS sistemimizi beslemeye başlayacaktır. Jeneratörlerimiz kesintisiz yakıt ikmali özelliğine sahip olduğu için günlerce yaşanacak elektrik kesintisi gibi afet durumları daima hazırız.
Yedekli Jenaratör
Fiber Altyapı

Yüksek Kapasiteli ve Yedekli İnternet Alt Yapısı

Bölgeye özel yapılandırılmış 2 Farklı ISP den çekilen 24 foy fiber optik kablosu sayesinde yedekli bir metro alt yapısına sahibiz. Ek olarak karasal alt yapının kesilmesi gibi afet durumunda milisaniye içerisinde devreye giren yüksek kapasiteli yedekli noktadan noktaya Radiolink devrelerimiz her zaman hazırda beklemektedir. Bu sayede karasal ve havadan yedekli alt yapıyla kesintisiz bir bağlantı kurmaktayız.

Ücretsiz KVM Desteği

KVM desteği yada KVM erişimi olmayan sunucularınıza müdahale etmek için sunulan yüksek maliyetli KVM cihazlarının kullanımını tüm paketlerimizde ücretsiz olarak sunuyoruz. Talebiniz doğrultusunda sunucunuza takılan Overip KVM cihazı sayesinde uzaktan sunucunuzu monitor ederek yönetebilirsiniz. Bu sayede ufak işlemler için veri merkezimi ziyaret etmenize gerek kalmaz.
KVM Hizmeti
Veri Merkezi Trafik izleme

Anlık & Geçmiş Trafik Takibi

Size tanımlı olan IP adresinin trafik kullanımını anlık olarak ve geçmiş olarak grafiklerle monitor gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede bilginiz haricinde hattınızda anlık yükselme ve düşüşleri inceleyebilir, yorumlayabilir ve düzenleme yapabilirsiniz. Ek olarak tam kabin kiralama hizmetlerinde kabininizin toplam enerji tüketimini anlık olarak takip edebilirsiniz.

rDNS Yönetimi

IP adreslerinize tanımlı rDNS kaydının yönetimini gelişmiş yönetim panelinizden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede resmi kurumlar, üniversiteler, kurumsal şirketler gibi yüksek spam filtreleri kullanan adreslere mail gönderirken rDNS filtrelemesini başarılı bir şekilde geçerek spam riski minimuma inecektir.
isim kayıt rdns
Firewall Veri Merkezi

Güvenlik Duvarı

Özel yapılandırılmış Firewall cihazları sayesinde paketleriniz analiz edilerek olası saldırı durumunun önüne geçerek yüksek oranda etkilenmemenizi sağlıyor. Size tanımlı olan IP adreslerinizi bulut yönetim panelinizden yurt dışı trafiğine açıp kapatabilir ve ayrıca isterseniz Türkiyede hizmet veren ISP'lerin hat erişimlerini sınırlandırabilir, saldırı loglarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Canlı İzleme

Veri merkezimizi içerisindeki yüksek çözünürlüklü kameralarla farklı açılarla 7/24 saat canlı olarak izleyebilirsiniz. Sunucunuza veya kabininize yapılan müdahaleleri bu sayede dünyanın heryerinden canlı olarak takip edebilirsiniz.
veri merkezini canlı izle
Cloud Server

Bulut Depo Sistemi

Size özel ayrılmış özel depo alanında sisteminize ait tüm techizat ve malzemeleri güvenli bir şekilde etiketleyerek depolayabilir bu deponuzuda bulut ortamda panelinizden takip ederek yönetebilirsiniz. Bu sayede veri merkezimize kargo ile gönderdiginiz ya da zimmetlediginiz parçalar, sunucular güvenli bir şekilde muhafaza edilmektedir.

Yangına ve Doğal Afete Dayanıklı

Veri merkezimiz yüksek maliyetli elektronik kartlara zarar vermeyen, kokusuz ve kalıntısız tam otomatik FM200 Gazlı yangın söndürme sistemine sahiptir. Olası bir yangın durumunda devreye giren bu sistem saniyeler içerisinde gaz yardımıyla anında ortamı kontrol altına alabilecek güçtedir. FM200 otomatik yangın söndürme sistemimiz elektronik cihazlara hiç bir zarar vermemekle beraber herhangi bir kalıntı bırakmamaktadır. Ek olarak verimerkez binamızın hemen hemen her noktasında bulunduğu konum ve ortama uygun Co2(Karbondioksit), HFC227EA(FM200) el tipi yangın söndürme tüpü ve kullanım talimatları mevcuttur. Çalışma ve sistem alanının hızlı bir şekilde tahliye edilebilmesi için yüksek ısıya ve ateşe dayanaklı,hava geçirmez,panik barlı acil çıkış kapısı ve uyarı işaretleriyle yönlendirme mevcuttur. Olası bir acil müdahale anında gerekli ekipmanların bulunduğu SUPER-BAG ilk yardım çantası her durumda ulaşılması kolay bir alana yerleştirilmiştir. Veri merkezimizin bulunduğu bina özel olarak güçlendirilmiş ve depreme dayanıklı olarak inşa edilmiştir. Her ihtimale karşı veri merkezimizin içerisinde kullanılan kabinler yüksek tonaja ve basınca dayanıklı sertifikalı kabinlerdir. Su ve sel basmalarına karşı en ufak su damlasını bile algılayan sensörler sayesinde sesli alarmlar devreye girerek otomatik olarak su şebekesi ile verimerkezi bina girişinden önce 1 saniye içerisinde su baskınlarından korunabilmektedir. Olası bir sel ya da su birikintisi halinde yedekli otomatik drenajlarla su hızlı bir şekilde tahliye edilmektedir. Her ihtimale karşı suyun doğal yollarlada tahliye edilebilmesi için gereken kanal ve giderlerde mevcuttur.
yangın güvenliği

Siz sorun, biz cevaplayalım

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sunucu barındırma işleminde ortak kabinlerin içerisinde sunucunuza özel olarak 1U ya da 2U tek bir şase verilmektedir. Ortak kullanılan switchden şasenize bakır rj45 kablosu çekilerek uplink sağlanır ve ortak PDU kullanılarak power kablosu verilir. Bu hizmette müşterinin kabin içerisinde fiziki müdahale yapmasına izin verilmez. Tam kabin barındırmada 42U tam kabin size tahsis edilerek fiber ya da bakır kabloyla uplink verilir. Kendi switch ve network cihazlarınızı kullanarak dilediginiz şekilde kabininizi teknik olarak yapılandırabilirsiniz. Bu kabine acil durumlar harici sizin bilginiz dahilinde olmadan hiç bir şekilde müdahale gerçekleştirilmez. Yarım kabin kiralamada ise bir kabinin yarısı olan 21U şase tahsis edilir. Bu şase içerisine fiber ya da bakır uplink verilerek harici switch ve donanım çalıştırabilir kendinize özel yapılandırabilirsiniz.

Tüm barındırma paketlerimizde verilen uplinklere 1Gbps port tanımlanır. Bu sayede gelen ve giden bağlantı hızı 1000/1000 şeklinde simetri 1Gbps olarak gelir. Ancak kullanabileceginiz hat kapasitesi paketinize tanımlı olan hat kapasitesidir. Anlık olarak yükselişlerde, kısa süreli indirme işlemleri gibi yükselmelere tölerans tanınmaktadır. Ancak paketiniz dahilinde tanımlanan hat kapasitesini kesintisiz ve uzun süreli bir şekilde aşılırsa port hızı tanımlanan kapasiteye limitlendirilir.

Veri merkezimideki network yapımızda tüm sistem özel yedekli metro fiber yapısında oluşturulmuştur. Ancak backbone üzerinden hizmete çekilen kablo türü müşteri tercihine sunulmaktadır. Kabin kiralama hizmetlerinde Fiber veya Bakır uplink, sunucu barındırma hizmetlerinde ise Bakır uplink ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ancak fiber kablo ve SFP maliyetleri çok yüksek olduğu için gerekli ilk sipariş esnasında tedarik edilmesi için teklif sunulur ya da bu parçaların dışarıdan temin edilmesi talep edilir. Aksi halde RJ-45 bakır malzeme dahil ücretsiz olarak kabine çekilir. Sunucu barındırma hizmetlerinde fiber uplink için özel teklif talep edilebilir.

Hayır, veri merkezimizin yapısı kabinet şeklinde oluşturulduğu için sadece en az 1U standartında Rack tipi sunucuların barındırılmasına izin verilmektedir. ATX tipi özel konfigrasyon sunucuların barındırılması için içerisindeki donanımların universal rackmount kasalara aktararak barındırabilirsiniz.

Özel yapıdaki enerji alt yapımızda kabinlere sunulan enerjiler monofaze olarak iletilmektedir. Sıcaklığa ve yanmaya dayanıklı kablolar ile kabinde sonlandırılan enerji kabloları kabin içi PDU'lara iletilmektedir. PDU lardan cihazlarınıza aktarım sağlanması için standart C13 tipi power kablolarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bilindiği gibi şebeke enerjisi 190-240 volt arası sürekli değişkenlik gösterir, kabinlerde çalışan cihazlar hassas cihazlar olduğu için bu farklılıklar cihazlarda büyük problemlere yol açabiliyor. Ancak verimerkezimizde sunulan enerji UPS ve trafolardan iletildiği için sabit bir şekilde 220v olarak sunulur ve 7 gün 24 saat çıkış gücü teknik personeller tarafından monitör edilir. Cihazınızın tükecegi amper hesaplamalarını ise 220volt olarak yapmanız gerekir. Örnek vermek gerekirse 500watt tüketen bir cihazınız varsa ve tam güçte enerji harcıyorsa 500/220 = 2.72 amper enerji tüketir. Kabin kiralama hizmetlerinde kabininizin enerji tüketim grafiğini belirli ortalamalar ile görüntüleyebilir ve analiz edebilirsiniz. Kabinlerin üzerinde kullanılan PDU lar Ampermetreli PDU lardır. Kabininizde kullandığınız enerjiyi PDU üzerinden ya da panelinizden görüntüleyebilirsiniz. Paketinize tanımlanan enerji miktarının anlık olarak yükselmesine karşın tölerans gösterilmektedir. Ancak sürekli olarak paketinize tanımlanan enerji miktarından fazla kullanım yaparsanız kullandığınız Amper başına faturalandırılırsınız. Bir PDU üzerinde en fazla 15Amper enerji kullanılabilir. Bir PDU üzerinde 5 Ampere kadar ek enerji hakkı satın alabilirsiniz ancak 20Amperden sonra güvenlik sebebiyle ek PDU satın almanız gerekir. 2 PDU ile bir kabinde en fazla 40A enerji tüketimi yapabilirsiniz. Bu değerden fazlası için ek kabin kiralamanız gerekir.

Hala karar veremediniz mi?
Size yardımcı olmamı ister misiniz?

Sanal Dünya Kahramanı İKMAN