Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Türkiyenin En Uygun .TR Domain Alan Adı

Türkiyenin En Ucuz .TR Alan Adı RESMİ KAYIT OPERATÖRÜ!

Türkiye'nin alan adı uzantısı olan .TR alan adlarının onay Bilgi Teknolojileri TRABİS TR AĞ BİLGİ SİSTEMLERİ'nin nadir şirketlere sunmuş olduğu resmi kayıt operatörlerinden biri olmanın gururunu yaşıyoruz! Resmi kayıt operatörlüğünde TRABİS tarafından akredite edilmiş kurumumuz İsim Kayıt olarak siz değerli müşterilerimize ve iş ortaklarımıza ekonomik fiyatlar ve full otomasyon şeklinde hizmet sunmaktayız. Bu sayede evrak gerektirmeyen alan adlarınız anında tescil edebilir ve 7 gün 24 saat panel üzerinden yönetim gerçekleştirebilirsiniz. Evrak gerektiren alan adları için gerekli evrakları müşteri panelinizden yüklediginizde hızlı bir şekilde kontroller ve uygunluk onay işlemi yapılarak en kısa sürede alan adınız tescil edilebilmektedir. Sistemimize giriş sağlayarak bir çok alanda alan adınızı yönetebilme ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Farklı bir kayıt operatörü tarafında kayıtlı alan adlarınızı isimkayit.com firmamıza transfer ederek ayrıcalıklarımızdan ücretsiz olarak faydalanmaya başlayabilirsiniz

tr domain

.TR Domain Tescil Etmek İçin TIKLAYIN!

Alan adı yenilemelerinde sürpriz faturalardan kurtulma zamanı!

Aracı Firmalardan Kurtulun!

Çoğu firmanın pazarlama stili olan yenileme fiyatlarında yüksek ve sürpriz faturalardan kurtulma zamanı. Kayıt edilen alan adlarının kayıt fiyatı neyse yenilemeleride aynı fiyattan gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede yenilemelerde sürpriz fatura ödemek zorunda kalmaz ya da alan adınızı farklı yerlere transfer etmeyle uğraşmazsınız. Her zaman ekonomik fiyat garantisiyle alan adlarınız güvenle barındırabilirsiniz.

Ayrıcalığı isimkayit.com da yaşayın!

.TR Alan adı uzantısı nedir?

.TR Alan adı uzantısı Türkiye'nin resmi alan adı uzantısıdır. Alan adı kayıt işlemleri sadece ODTÜ tarafından akredite edilmiş resmi kayıt operatörleri tarafından gerçekleştirilmektedir. TR alan adları sektörlere ayrılmış olarak com.tr, biz.tr, info.tr, org.tr, net.tr, tv.tr, tel.tr, name.tr, gen.tr, web.tr, av.tr ve kurumlara ayrılmış olarak k12.tr edu.tr, pol.tr, bbs.tr, tsk.tr, kep.tr, bel.tr, gov.tr uzantıları evraklı veya evraksız olarak tescil edilebilmektedir.

Nic.Tr Üzerindeki alan adımın aktarımını nasıl gerçekleştirebilirim?

Belirli alan adları için kayıt ve yenileme işlemlerini tamamen durduran nic.tr üzerindeki alan adlarınızın yönetimini ücretsiz bir şekilde firmamıza aktarabilirsiniz. Bu sayede her zaman uygun fiyat garantisiyle alan adınızın yönetimini ve yenilemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Aktarım işlemlerini nic.tr üzerinden otomatik olarak gerçekleştirerek İSİMKAYIT ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Nic.Tr transfer işleminin nasıl yapılacağıyla ilgili makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Farklı kayıt operatöründeki alan adımı nasıl transfer ederim?

Farklı bir kayıt operatöründe mevcut olan alan adlarını ücretsiz olarak İSİMKAYIT paneline transfer edebilir ve ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz. Bu işlem için sorumlu değişikliği formunu doldurup transfer siparişi oluşturmanız yeterlidir. Gereken diğer tüm işlemler tarafımızca gerçekleştilip 48 saat içerisinde alan adınızı yönetmeye başlayabilirsiniz. Transfer işlemi tamamen ücretsiz olup transfer esnasında hiç bir ücret talep edilmemektedir. Alan adı transferi sonuçlandıgında mevcut süreniz aktarılarak süre bitimine yakın otomatik yenileme siparişiniz oluşturularak ödeme sonrası alan adınız yenilenmektedir.

Sorumlu Değişikliği Formunu İndirmek İçin TIKLAYINIZ!

Kayıt Operatörü Nedir?

BTK 2020 yılında aldığı kararla gov.tr, edu.tr, tsk.tr, k12.tr, av.tr, dr.tr, bel.tr, pol.tr, kep.tr alan adları hariç diğer .tr uzantılı alan adlarını nic.tr sisteminden oluşturmuş olduğu trabis sistemine aktarmıştır. Önceden ana kayıt operatörü olan Nic.TR diğer alan adları için 23 mart 2020 tarihinden itibaren kayıt ve yenilemesi devre dışı kalarak özel olarak belirlenen kayıt operatörlerine kayıt, yenileme ve yönetim yetkisi verilmiştir. 23 mart 2020 tarihinden itibaren kayıt ve yenileme işlemleri sadece ilgili operatörler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu firmalar Kayıt Operatörleri olarak adlandırılmaktadır. Firmamız ikb19-metu sorumlu koduyla resmi kayıt operatörüdür.

Belge Gerektirmeyen Alan Adları

.com.tr "Gerekli Görüldüğünde istenilebilir."

.net.tr "Gerekli Görüldüğünde istenilebilir."

.org.tr "Gerekli Görüldüğünde istenilebilir."

.gen.tr

.biz.tr

.info.tr

.web.tr

.name.tr

.bbs.tr "Gerekli Görüldüğünde istenilebilir."

.tv.tr "Gerekli Görüldüğünde istenilebilir."

Belge Gerektiren Alan Adları

.gov.tr

.k12.tr

.edu.tr

.bel.tr

.pol.tr

.av.tr

.dr.tr
Belge Gerektiren .TR Alan Adları

.TR ALAN ADI TESCİLİ İÇİN BELGELER

Alan Adı Başvuru Formunu İndirmek İçin TIKLAYINIZ!

- Kurumsal Başvurular için (sirketadi.com.tr ):
* Kaydedilecek .tr uzantılı domain adı ile firma unvanı birbiri ile örtüşmesi gerekmektedir.
* Ticaret odasından alinmiş olan bu maddede sıralanmış belgelerden herhangi birinin gönderilmesi yeterlidir: "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti", Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret unvanı ilanı. (Bu 3 belgeden bir tanesi yeterlidir.)
* Türk Patent Enstitüsü'nden alinmiş "Marka Tescil Belgesi", eğer Patent Şahıs Adına Kayıtlı ise Kimlik Fotokopisi.
* Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alinmiş olan "Sicil Tasdiknamesi".
* Kurumsal Başvurular için, yukarıdaki 3 maddede bulunan belgelerden yalnızca bir tanesi yeterlidir.

- ALAN ADI İLE TİCARİ UNVAN UYUŞMUYOR İSE ;
* Eğer alan adı ile ticari unvan örtüşmüyor ise aşağıda ki belgelerden 1 tanesini göndermeniz gerekmektedir. * Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi"

- İsim-Soyisim Başvuruları için (adsoyad.com.tr);
* Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi yeterlidir.

Telekomünikasyon Kurumu'ndan alınmış ISS (Internet Servis Sağlayıcı) Genel İzin Belgesi (Telekomünikasyon Lisansı) ya da TİD (Tüm Internet Derneği)'nin onay yazısının gönderilmesi gerekmektedir. Kurum, marka, ürün veya servis adına alan adı başvurusu yapıldığı durumlarda TİD'e başvurarak onay yazısı alınması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin onay için TİD'e başvuruları ile birlikte ticari sicil belgesi, marka tescil belgesi ve benzeri belgeleri sunmaları beklenmektedir.
Yapılan alan adı başvurularında, başvuru yapan organizasyonun kuruluş kanunu, vakıf senedi veya dernek tüzüğünün -ilk üç sayfası ile son sayfasının- ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne iletilmesi gerekmektedir. Proje ve kongre gibi kar amacı bulunmayan oluşumların ise ".org.tr" ikinci düzey alt alan adına başvurabilmesi için en az üç sivil toplum kuruluşundan destek yazısı alması gerekmektedir.
Alan adı sahibi kuruluşun en üst makamı tarafından verilen antetli kağıt üzerinde imzalı ve kaşeli izin belgesinin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.
Alan adı tescil etmek isteyen kuruluş devlet okulu ise, ilköğretim, lise ve dengi okulların müdürlük makamınca verilmiş, antetli kağıt üzerinde makamca imzalanmış ve kaşeli yazılı izin belgesinin, Alan adı talebinde bulunan kuruluş özel okul ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Özel Öğretim Kurumları Ruhsatnamesi'nin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.
".tr" Alan Adı Yönetimi veya onun yetkilendirdiği makamlarca başvuru ve tahsis sırasında belge istenmeyecektir. Ancak, ".tr" Alan Adı Yönetimi ya da onun yetkilendirdiği makamlarca; tahsisi yapılan alan adı ile ilgili olarak çelişki (tutarsızlık), kötü niyet veya alan adı ticaretinin yapıldığına dair kanıtların bulunması halinde, alan adı tahsisi yapılan kişiden dayanak belgelerini ibraz etmesi istenebilir. Uyuşmazlık, itiraz gibi durumlarda ya da ilgili makamlarca gerekli görülmesi ve talep edilmesi durumunda nüfus cüzdanı, mesleki kimlik belgesi, veraset ilamı gibi belgeler geçerli kabul edilecektir.
Alan adı sahibi kuruluşun T.C. Genel Kurmay Başkanlığı'ndan aldığı antetli kağıt üzerine hazırladığı imzalı ve kaşeli yazılı izin belgesini ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne göndermesi gerekmektedir.
Alan adını kullanacak üniversitenin rektörlük makamınca verilmiş, antetli kağıt üzerinde, rektör ya da ilgili 1. derece imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış ve kaşeli yazılı izin belgesinin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.
Alan adını kullanacak belediyenin başkanı tarafından imzalı onay belgesinin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.
Alan adını kullanacak emniyet teşkilatının Emniyet Genel Müdürlüğü imzalı kaşeli onay belgesi göndermesi gerekmektedir.
TBB'nce bilgi notu, kurallar ve taahhütname başlıkları altında 3 grup doküman hazırlanmış ve bu dokümanlar http://www.barobirlik.org.tr/avtr/ adresinde kullanıcılara sunulmuştur.".av.tr" uzantılı alan adlarının tahsis edilebilmesi için; tarafımıza yapılan başvuruyu takiben, TBB tarafından talep edilen belgelerin Türkiye Barolar Birliği(TBB)'ne ulaştırılması gerekmektedir. Başvurusu bulunan alan adı TBB'den tarafımıza gönderilecek olan onay yazısı dikkate alınarak tahsis edilecektir.
TTB'nce talep edilen bazı dokümanların TTB'ne sunulması gerekmektedir. İlgili dokümanlar http://www.ttb.org.tr/drtr/ adresinde kullanıcılara sunulmuştur. Başvurusu bulunan alan adları TTB tarafından ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilecek olan onay yazısı dikkate alınarak tahsis edilir. Alan adı tahsisinde "önce gelen alır" prensibi geçerlidir.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcılığı (KEPHS) yetkilendirme belgesi.
".tr" Alan Adı Yönetimi veya onun yetkilendirdiği makamlarca başvuru ve tahsis sırasında belge istenmeyecektir. Ancak, ".tr" Alan Adı Yönetimi ya da onun yetkilendirdiği makamlarca; tahsisi yapılan alan adı ile ilgili olarak çelişki (tutarsızlık), kötü niyet veya alan adı ticaretinin yapıldığına dair kanıtların bulunması halinde, alan adı tahsisi yapılan kişiden dayanak belgelerini ibraz etmesi istenebilir. Uyuşmazlık, itiraz gibi durumlarda ya da ilgili makamlarca gerekli görülmesi ve talep edilmesi durumunda nüfus cüzdanı, mesleki kimlik belgesi, veraset ilamı gibi belgeler geçerli kabul edilecektir.


.TR Alan adına sahip olduğunuzda faydalanabileceğiniz hizmetler

7 gün 24 saat Destek

Anında Aktivasyon

Tescil etmiş olduğunuz alan adları evrak gerektirmeyen bir uzantıysa ödeme sonrası anında aktivasyon gerçekleştirilerek kullanım sağlayabilirsiniz.

* Yeni kullanıcı kaydı olan müşteriler ödeme yapılsa dahi müşteri onayı yapılmadan siparişi aktif edilmez. Anında aktivasyon onaylı müşteriler için geçerlidir.

DNS Yönetimi

.TR Alan adlarınızın DNS yönetimlerini müşteri panelinizden 7 gün 24 saat hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, isim sunucusu değişikliği, özel isim sunucusu yönetimi ve özel DNS kayıtlarınızı değiştirebilirsiniz.

* Özel DNS kayıtlarının yönetimi için alan adınızın isim sunucularının dns yönetim servisine anons edilmesi gerekmektedir.
* Gerekli yönlendirmelere alan adı yönetim panelinden ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Farklı bir kayıtçı tarafında yayın yapan alan adınızı hızlı bir şekilde İsimKayit.Com adresine transfer edebilir tüm alan adı yönetim hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz

* Ücretsiz transfer kapsamında transfer edilen .TR alan adlarının süreleri uzamamaktadır. Eğer alan adınızı uzatmak istiyorsanız transfer sonrası yenileme siparişi oluşturmanız gerekmektedir.

Alan Adı Yönlendirme

Alan Adı Yönlendirme servisi sayesinde alan adlarınızı ücretsiz bir şekilde farklı bir alan adına yönlendirebilirsiniz. Bu sayede yönlendirme işlemi için hosting hizmeti almanıza gerek kalmayacaktır.

* Yönlendirme servisinden faydalanabilmesi için isim sunucularının yönlendirme servisine anons edilmesi gerekmektedir.
* Gerekli yönlendirmelere alan adı yönetim panelinden ulaşabilirsiniz.

E-posta Yönlendirme

E-posta Yönlendirme servisi sayesinde alan adınıza gelebilecek postaları farklı bir e-posta adreslerine yönlendirebilirsiniz. Bu sayede alan adınız için ek bir hosting veya eposta hizmeti satın almanıza gerek kalmayacaktır.

* E-posta Yönlendirme servisinden faydalanabilmesi için isim sunucularının E-posta yönlendirme servisine anons edilmesi gerekmektedir.
* Gerekli yönlendirmelere alan adı yönetim panelinden ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

ODTÜ ile yapmış olduğumuz iş ortaklığı sayesinde ekonomik fiyatlarla .TR alan adlarını tescil edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Yenileme ve kayıtlarda her zaman en uygun fiyat garantisi sunmaktayız. Bu sayede yenilemelerde sürpriz faturalarla karşılaşmazsınız.

Hala karar veremediniz mi?
Size yardımcı olmamı ister misiniz?

Sanal Dünya Kahramanı İKMAN