Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

SSL siparişim aktif oldu nasıl kurulumu panelinizden yapabilirim.

Değerli Müşterimiz,

Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu yardım makalemizde sistemimizden sipariş verdiğiniz SSL sertifika kurulumunu basit bir kaç adımda nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Öncelikle sistemimizden Comodo SSL Sertifika siparişi vermeniz gerekmektedir. SSL sertifikaları 2048 yada 4096 bit derinliğinde uçtan uca şifrelenebilmesi için ssl kurmak istediğiniz alan adınıza Özel SSL IP ve SSL siparişi vermeniz gerekmektedir.

Ödeme işleminizin ardından sistemimiz size firmamızdan hizmet aldığınız ürününüze otomatik olarak IP eklemesi yapacak ve sonrasında SSL kurulumunu yapabilmeniz için sertifika sayfanıza yetki tanımlanacaktır.

Aktif olan SSL Siparişinizi yönetebilmeniz için www.isimkayit.com web adresimize kullanıcı girişi yaptıktan sonra Ürün ve Hizmetlerime tıklayınız.

SSL Sertifika ürünleri

SSL Sertifika ürün yönetimi

Ardından açılan sayfada SSL kurulumu için gerekli CSR kodunuzu eksiksiz bir şekilde ilgili bölüme yapıştırınız.

 

SSL Sertifika ürün yönetimi

 

Aşağıdaki resimde gösterildiği alanlarda ilgili seçimleri yapınız. Örnek Directadmin panel kurulu bir sunucu genelde mod_apache kullanmaktadır. Yada Plesk kurulu bir sunucu için genelde ISS 6 veya 7+ olmaktadır. İlgili seçeneklerden hangisi SSL kurmak istediğiniz sunucu özelliklerini kapsıyorsa seçiminizi yapınız.

Ardından SSL Sertifikası için onay maili yapılması gerektiğinden yönetici mail adresinizi seçiniz. CSR kodunuzu oluşturduğunuz mail adresi olması gerekir. Sistem otomatik ilgili domainin yönetici mail adreslerini size gösterecektir. Bu bölümde www. olmayan admin, administrator gibi mail yönetici maili olarak kabul edildiğinden bu isimle açılmış bir mail adresinizi seçiniz.

Eğer listede belirtilen mail adreslerinden birine sahip değilseniz hemen listedeki mail adreslerinden bir tane oluşturmanız gerektiğini unutmayınız.

 

SSL Sertifika ürün yönetimi

SSL Sertifika ürün yönetimi

Mailinize gönderilen onay mailini onayladıktan sonra tekrar bizim ssl kurulum sayfamıza gelerek sayfayı 5 dakika aralıklar ile yenilemeniz gerekir. 

SSL Sertifika ürün yönetimi

SSL sertifikası comodo sistemlerince üretilerek web sayfamızdaki ürününüze eklenecek ve resimdeki gibi ssl sertifikanız tanımlanmış olacaktır.

Bu sertifikayı bilgisayarınıza indirerek sunucu yada hosting panelinizden geri kalan diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz.


İndirdiğiniz zip ile sıkıştrılmış dosyayı bilgisayarınızda masa üzerine açınız.

Size bir adet CRT üç adet CA uzantılı dosya verecektir. CRT dosya içeriğini CSR ürettiğiniz panelinizdeki ilgili alana yapıştırınız. CA yani root SSL sertifikasını da yine panelinizdeki ilgili alana tek tek alt alta yapıştırınız.

Ardından ssl kurulumunuz tamamlanmış olacaktır.

Dilerseniz SSL kurulum hizmetimizi satın alarak ilgili tüm işlemler ve optimizasyonlar tarafımızca yapılabilir.

Teşekkür ederiz.


  • ssl sertifikası, ssl kurulum, directadmin ssl, IIS ssl kurulumu, otomatik ssl kurulumu, ssl kur, online ssl kurulum
  • Bu dökümanı 16 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir