Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Kurumsal Hosting

Artık günümüzde birçok işlemler internet ortamında yapılmakta ve durum böyle olunca da internet kullanımının önemi ortaya çıkarmış oluyor. Eskiden hiç kimse web sitesi yaptırmak istemezdi ancak şimdi bu durum zorunlu bir hale geldi diyebiliriz. İnsanların neredeyse büyük çoğunluğunun internette olduğunu düşünürsek, atılması gereken en önemli adımlardan biri olduğunu söylemeliyiz.

İnternet kullanımı esnasında kişilerin yaşadığı erişim sorunlarını azaltmak ve daha iyi bir hizmet sunabilmek amacı ile çeşitli firmalar, yenilikçi çözümler geliştirmiştir. Bu hizmetlerin başında barındırma hizmeti olarak da isimlendirilen web hosting hizmeti gelmektedir.

Web sitenizi veya web uygulamanızı internette yayınlayabilmenizi sağlayan online hizmete web hosting adı verilir. Bir hosting hizmetine kayıt olduğunuzda, basit olarak web sitenizin düzgün şekilde çalışabilmesi için gerekli dosya ve verileri depolayabileceğiniz bir sunucu üzerinde alan kiralamış olursunuz.

Veri kullanımını ve yönetimini geliştiren bu hosting sistemi, web sayfalarının temelini oluşturmaktadır. Web sitelerinin yoğun kullanıcı trafiğini kaldırmasını sağlayan, sağlam bir zemin görevi gören web hosting hizmetleri çeşitli şekillerde kullanıcılara sunulabilir. Veri akışı ve kullanıcı hareketlerini yönetebilen sunucu hizmetleri, web sayfalarına eşi benzeri bulunmayan avantajlar sağlar.

Hosting Çeşitleri Nelerdir?

Hosting hizmet çeşitleri kurmak istediğiniz web sitesine göre değişir. Kişisel blog sitesi kurmak istiyorsanız temek özelliklere sahip normal hosting hizmeti sizin için yeterlidir. E-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız daha profesyonel bir hosting hizmetinden faydalanmalısınız. Hosting çeşitleri şunlardır:

Paylaşımlı hosting: Hosting sağlayıcıları birden fazla kullanıcıya kaynak paylaşımı yapar. Aynı hosting hizmeti üzerinde birden çok web sitesi kurabilirsiniz. Pek çok sağlayıcı sınırsız trafik hosting hizmeti sunar. Bu sayede kullanım miktarınız artsa bile ek maliyetle karşılaşmazsınız.

VPS sanal sunucu: Özel bir sunucu ile birbirinden bağımsız sanal makinelere bölünmüş sunucu çeşididir. Donanım paylaşımlı kullanıldığı için, sanal sunucunun fiyatı dedicated sunuculara göre daha düşüktür. Bu sunucunun en önemli avantajı, VPS garantili kaynaklara sahiptir. Başkalarıyla paylaşılmaz. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Paylaşımlı hostinge göre daha fazla kontrole ve esnekliğe sahiptir.

WordPress Hosting: WordPress dünyada en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. Kullanıcılar özellikle wordpress odaklanmaktadır. Bu sunucu ile kullanıcılar SSD diskleri, nginx sunucuları gibi sistemleri kullanarak otomatik güncelleme ve yedekleme yapabilir. Bu sistem aynı zamanda web sitenizin güvenliğini sağlar.

Dedicated sunucu: Tek bir kullanıcı için özel olarak ayrılmış fiziksel makine ve bilgisayarlara dedicated sunucu denir. Kullanıcı bant genişliği, disk alanı, aylık trafik kullanımı gibi tüm kaynakları tek başına kullanır. Bu sunucular özellikle trafik hacmi yüksek olan web siteleri için idealdir. Dosya yükleme ve indirme ihtiyacı fazla olan web siteleri için idealdir.

Kurumsal Hosting: Kolay kullanılabilen bir paneli vardır. Vsp gücü ve performansı üst seviyededir. Kurumsal hosting kullanıcılarına hızlı işlemci ve yüksek bant genişliği imkanı sunar. Yüksek bir ram gücüne sahiptir. Bu hostingi genelde e-ticaret sitelerinde kullanılır.

Kurumsal Hosting Nedir?

Kurumsal hosting paketleri normal hosting paketlerinden farklı özelliklere sahiptir. Kurumsal Hosting paketlerinde her paketin kendisine ait özel IP adresi bulunmaktadır. Normal hosting paketlerinde ise bir IP adresinde yüzlerce site bulunmaktadır. Tüm kurumsal hosting paketleri günlük olarak , uzak lokasyona yedeklenmektedir.

Standart hosting paketlerinin sunduğu özelliklere göre daha fazla detaya sahip olan kurumsal hosting, firmanızın gerekli olan tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır. Kurumsal hosting hizmetinin kısaca tanımını yapmak gerekirse, şirketinizin prestijli duruşunu ve kurumsal kimliğinizi yansıtabilecek hizmetleri olarak nitelendirebiliriz.

İSİMKAYIT Kurumsal Web Hosting Paketlerinin Öne Çıkan Özellikleri

Limitsiz Alt Domain Hesabı : Tüm hosting paketlerinde ana domaininizin altında limitsiz alt domain (subdomain) oluşturabilirsiniz.

Limitsiz FTP Hesabı : Tüm hosting paketlerinde FTP hesaplarınıza dilediğiniz kadar kullanıcı atayabilirsiniz.

Ücretsiz Yedekleme : Günlük ve haftalık otomatik yedekleme hizmeti ile verileriniz güven altında.

Ücretsiz SSL Sertifikası : Firmamızdan satın alacağınız tüm hosting paketlerinde ücretsiz SSL sertifikası kullanabilirsiniz. Bu sayede google'da üst sıralara daha rahat çıkabilirsiniz.

Özel Optimizasyonlu Sunucular : Google Arama Motoru, Bing Arama Motoru, Yandex Arama Motorları gibi birçok arama motorlarının istemiş olduğu özellik ve eklentiler için özel olarak optimize edilmiş sunucularımız sayesinde rakiplerinizden bir adım önde başlayın. Web siteniz hızlı bir şekilde tüm arama motorlarında çıksın.

Kesintisiz Hosting : Firmamızdan almış olduğunuz paylaşımlı sunucularımız cloud yapısı sayesinde birden fazla sunucuda senkronize bir şekilde çalışmakta ve bu sunucular arasında yük dengesini sağlama amacıyla Load Balancer bulunmaktadır. Bu sayede olası sunucu veya network sorunlarından kesinlikle etkilenmezsiniz.

Özelleştirilmiş Web Hosting Yönetim Paneli : Özel olarak geliştirilmiş Web Hosting Yönetim Panelimiz ile Cpanel, Directadmin Panel veya Plesk Panel gibi hosting yönetim paneline ihtiyacınız kalmadan, sadece web sayfamızdan kullanıcı girişi yaparak tüm işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz direkt sunucu üzerindeki panelimize de tek tıkla giriş yaparak tüm işlemleri yine sunucu üzerindeki Directadmin Yönetim panelimizden yapabilirsiniz.. 

Destek Ekibi Yanınızda : Web sayfanızı tasarlarken, yayına alırken veya yayın esnasında yaşadığınız sorunlarda teknik destek ekibimizdeki arkadaşlarımız her zaman size yardımcı olmaya hazırdır.

Linux Hosting paketlerinde sipariş verilen sitenizin tüm verilerini ( php, e-mail, mysql ) panel türü gözetmeksizin kendi sistemimize ücretsiz taşıyoruz. Firma hizmet değişikliğinde sitelerinizi manuel olarak taşıma imkanınız olmayabilir. Web Sitenizi riske atmak istemeyebilirsiniz. İsim Kayıt Web Hosting olarak sizi tüm bu gereksiz endişelerden kurtarıyoruz

Kurumsal ihtiyaçlarınıza özel barındırma ve e-posta çözümleri için İSİMKAYIT Kurumsal Hosting paketlerini güvenle tercih edebilir, işinizi büyütmeye hemen başlayabilirsiniz.

İşletmeniz için bir web sitesi açmak ve işinizi internete taşımak istiyorsanız, size en uygun hosting paket seçimi için 0850 290 33 44 numaralı telefondan satış destek ekibimize ulaşabilirsiniz.

 


  • hosting, kurumsal hosting, hosting paketleri
  • Bu dökümanı 305 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir