Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Metro Ethernet İnternet

Günümüzde, internet erişim ihtiyaçlarını mevcut DSL teknolojileri ile çözemeyen, simetrik, hızlı internet arayışında olan, ancak Türkiye’nin internet şebekesinin performansı ile yetinemeyen, özellikle orta ve büyük ölçekli kurumlara önerilen Metro Ethernet İnternet nedir, avantajları nelerdir?

Metro Ethernet İnternet Nedir?

Metro Ethernet; öncelikli olarak orta ve büyük ölçekli şirketler olmak üzere, internet kullanımının yoğun olarak yapıldığı yerlerde tercih edilen kurumsal bir internet hizmetidir. 

Metro ethernet ya da Metropolitan Area Network (MAN), bir metropol alanında iki veya daha fazla konumu, yüksek hızlı veri bağlantısıyla güvenli bir şekilde bağlayan özel veri devreleridir.

Metro ethernet, Yerel Alan Ağını (LAN) iki veya daha fazla işyeri arasında LAN'a veya metro alanındaki bir saha dışı veri merkezine bağlamak için basit ve güvenilir bir yol kullanır.

Metro Ethernet Internet, simetrik (eşit) download ve upload hızı sunan ve bunu fiber optik altyapı sayesinde sağlayan bir internet hizmetidir.

Fiber kabloların yapısal özellikleri ve günümüzün ethernet switch cihazlarının ileri teknolojik yapıları sayesinde Metro Ethernet İnternet servisleri diğer Kurumsal internet servisleri gibi olmayıp uzun mesafelerde sorunsuz çalışabilmektedir. Metro Ethernet servisleri 50 km ve üzeri mesafeleri destekleyebilir. Bu özellikle birlikte Metro Ethernet diğer kurumsal internet erişim hizmelerinden farklıdır.                                                                              Çok noktalı projelerde, şube lokasyonlarında konumlandırılan Metro Ethernet, G.SHDSL, ADSL, ATM hatları merkez ofise konumlandırılan Metro Ethernet hattına bağlanarak kapalı bir network oluşturur. Böylelikle kurumunuza kurumsal internet özelinde güvenli ve kolay yönetilebilir bir network altyapısı sağlanır.     

Metro Ethernet’in ADSL ve VDSL’den Farkı Nedir?

Metro Ethernet, internet kullanımının yoğun olduğu yerlerde kullanılan kurumsal internet hizmetidir. DSL (ADSL, VDSL) Metro Ethernet arasındaki en büyük fark, Metro Ethernet bağlantısının fiber optik kablolar üzerinden yüksek bant genişliğinde simetrik olarak sağlanmasıdır. Metro Ethernet, özellikle DSL internet servisleri ile karşılaştırıldığında oldukça yüksek hız seviyesiyle dikkat çekmektedir. ADSL veya VDSL’den farklı olarak yüksek bant genişliğinde ve simetrik bir hizmet sağlar. Metro Ethernet aracılığıyla internete erişim sağlamanız halinde, sadece size özel olan bir hat ile internete bağlanıldığı için ADSL ve VDSL hizmetlerinde karşılaşılan yavaşlama ve kesinti problemi yaşanılmaz.

Simetrik Bağlantı Nedir?

Simetrik bağlantı, veri ve dosya aktarım hızının her iki yönde (download ve upload) de aynı olduğu anlamına gelir. Yani bağlantı, aynı zamanda indirme ve yükleme hızlarının aynı olmasını sağlar. Simetrik internet, her iki yönde de yüksek veri hızları sağlayarak, birden çok kişinin aynı anda internete bağlanıp veri aktardığı büyük veya küçük ofisler için idealdir.

Metro Ethernet’in Avantajları Nelerdir?

Maliyet Tasarrufu: Kesintisiz ve hızlı internet erişimi sağlayan Metro Ethernet, uygun maliyeti ile işletmeler önemli bir avantaj sağlıyor.

Bant Genişliği: Metro Ethernet’in en önemli avantajlarından biri de esnek bant genişliği sayesinde 1Mbps ile 100 Gbps arasında ihtiyaca göre ölçeklendirilebilen esnek bir yapıda olmasıdır.

Güvenilirlik: Çoğu işletmenin en önem verdiği konular arasında veri ev ağ güvenliği gelir. Metro Ethernet, en uygun seviyede güvenlik sağlar. Bu yüzden birçok kritik hizmet veren kurum ve kuruluş Metro Ethernet bağlantısını tercih ediyor.

Çok Lokasyonlu İletişim: Metro Ethernet, birden fazla lokasyona sahip işletmeler arasındaki bağlantıyı merkezi hale getirir.

Paylaşımsız İnternet: Kuruma özel tanımlanan fiber optik hat üzerinden sağlanan internet paylaşımsız olarak ulaştırılır.

Artık internet sorunlarından kurtulmanın zamanı geldi. İSİMKAYIT öncülüğünde kurumunuza özel VodafoneNET alt yapısı ile Metro Ethernet İnternet Hizmeti ile ister 1Mbps internet hızı, isterseniz 100Gbps internet hızına ulaşabilirsiniz.

Metro İnterenet alt yapınız eğer bölgenize yakın bir pop noktamız varsa o nokta üzerinden kurumunuza kadar ücretsiz özel alt yapı çalışması yapılarak size özel simetrik metro internet hattından faydalanabilirsiniz. Eğer kurumunuzun bulunduğu noktaya yakın pop noktamız yoksa radyo link üzerinden, BTK tarafından lisans onayı alınmış noktadan noktaya iletişim sağlayan antenlerimiz ile yine bulunduğunuz noktaya metro internet hizmeti alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Radyolink Nedir?

Kesintisiz ve güçlü bir internet erişimin sağlanmasında kullanılan radyolink teknolojisi, çalışma prensibi olarak farklı iki merkez arasında veri transferini sağlamak ve iletişim ağı kurmak amacıyla kuvvetli doğrusal sinyal yayarak, hedefler arası kuvvetli iletişim kurmaya yarayan elektromanyetik dalgalar yayan bir sistemdir. 

İhtiyaçlarınızı belirlemek için uzman teknik ekibimiz yanınızda!; Bizimle iletişime geçerek ihtiyacınızı ve projenizi anladıktan sonra size özel fiyat teklifinizi alabilirsiniz. Soru veya sorunlarınızda hiç çekinmeden bize 0 850 290 33 44 hattımızdan ulaşarak destek alabilirsiniz.

 

 

 


  • metro ethernet, metro ethernet internet, simetrik bağlantı
  • Bu dökümanı 318 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir