Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

EV SSL Sertifikası Nedir, Ne İşe Yarar?

Firmanızın adını ve ünvanını adres çubuğunda görünmesini sağlayan EV SSL, Yeşil Adres Çubuğu (Green Bar) özelliği nedir, ne işe yarar?

EV SSL Nedir?

Premium genişletilmiş doğrulama olarak da bilinen EV SSL, “EV” Extended Validation teriminin kısaltılmış halidir. SSL ise, “Secure Sockets Layer” ifadesi ise Türkçe “güvenli giriş katmanı” anlamındadır. Bu iki güvenlik prosedürünün bir araya gelmesi ile “EV SSL” sertifikası ortaya çıkmıştır. 

EV SSL Sertifikaları, ziyaretçilere daha fazla güven vermek için oluşturulmuş yeni bir SSL Sertifikası türüdür. E-ticaret firmalarının tercih ettiği EV SSL sertifikası, diğer sertifikalardan farklı olarak kurumsallığın yanında yüksek güvenlik sağlar. Yeşil adres çubuğunda giriş yapılan sitenin sahibi olan firmanın kurumsal bilgileri açıkça görülebilir. Kimlik hırsızlıklarına karşı etkili bir önlem olan EV SSL, bütün internet sitesi tarayıcıları tarafından desteklenmektedir. Extended Validation SSL Sertifikaları ziyaretçilerinize web sitenizin kesin olarak sorunsuz görüntülendiğini ve web sitenizde herhangi bir dolandırıcılık işleminin olamayacağını garanti eder.

EV SSL Ne İşe Yarar?

EV SSL Sertifikası ziyaretçilerinizin web sitenize ve markanıza olan güvenini arttırır.

Yeşil Bar (Green Bar) : EV SSL sertifikası, güven işareti olarak bilinen yeşil bar özelliği ile firmanızın adı ve ünvanı adres çubuğunda yeşil bar içerisinde gösterilir. Bu özellik, ziyaretçileriniz güven hissini güçlendirir.

Güçlü Şifreleme : 128/256 Bit şifreleme ile özellikle kurumsal web siteleri ve online ödeme sistemine sahip e-ticaret siteleri için yüksek düzeyde veri güvenliğini sağlamaktadır.

Firma Doğrulama : EV SSL Sertifikası satın alma işlemlerinde, firmanıza ait resmi belgeler talep edilir. SSL başvurusu sonrası sertifika üreticisi firmanın onay vermesi durumunda EV SSL Sertifikası yükleyebilirsiniz.

Yüksek Garanti Teminatı : EV SSL üretici firmaya göre farklı garanti bedellerine sahiptir. SSL sertifikasından kaynaklı bir güvenlik sorunu yaşanması durumunda yüksek miktarda garanti teminatı bulunmaktadır.

Ücretsiz EV SSL Kurulumu : EV SSL için gerekli belgelerin talep edilmesi, başvuru takibi ve SSl kurulumu işlemlerinin tamamı, teknik destek ekibimiz tarafından ücretsiz olarak yapılır.

Site Güvenlik Mührü : Site mührü web sitenizin güvenilirliğinin, sertifikayı üreten firmanın (belirli koşullar dahilinde) garantisi altında olduğunu ifade eder.

İSİMKAYIT veri merkezi tarafından sunulan COMODO EV SSL sertifika özellikleri : 

 - EV SSL teknolojisi, “Yeşil Adres Çubuğu” özelliği ile güven olgusunu görselleştirerek, kullanıcılara en üst düzeyde güven sağlar. Kullanıcılar EV SSL kullanan bir web sitesini ziyaret ettiklerinde, tarayıcılarının adres çubuğu yeşil renge döner . Bu görsel uyarı bütün kullanıcılar tarafından kolayca fark edilir.

 - Görsel güvence firmaların kullanıcılarına sunduğu güveni arttırır, yarıda kesilen alışverişleri oranlarını düşürür ve böylelikle uzun süreli gelir sağlamakta firmalara yardımcı olur.

 - Bir tek sertifika www.domain.com ve domain.com 'i korur.

 - Yeşil adres çubuğu içinde, sertifika sahibi kurumun firma bilgileri ve sertifikanın hangi sağlayıcı tarafından temin edildiği hareketli bir şekilde gösterilir.

 - Aynı zamanda sitenin sağ alt köşesinde konumlandırılan Corner of Trust güven logosu ile kullanıcıların sitenize olan güveni pekiştirilir. Böylelikle sitenize olan güven arttığında da ziyaretçilerinizin, müşterilerinize dönüşmesi kolaylaşır .

 - EV SSL Sertifikası ile phishing ataklarından korunursunuz.

 - EV SSL Sertifikası güçlü şifreleme ve ID onaylama kapasitesi ile yüksek seviyeli güvenlik sağlar.

 - EV SSL Sertifika, evrensel tüm tarayıcılar, cep telefonları ve cihazlar ile çalışır.

 - SGC teknolojisi eski tarayıcılarda zayıf şifreleme gücünü artırır

 - Tıklanabilir güvenli site mührü

İhtiyacınıza özel hizmet verdiğimiz tüm SSL Sertifikalarına özellikleri ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

 

 


  • EV SSL, EV SSL Ne İşe Yara, COMODO EV SSL
  • Bu dökümanı 269 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir