Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Uzak Masaüstü Sunucu Nedir?

Ev veya İşyerinizde kullandığınız uygulamaları uzak masaüstü sunucumuzda çalıştırarak uygulamalarınıza her ortamda güvenli bir şekilde ulaşabileceğiniz.

Uzak Masaüstü Sunucu Nedir?

Uzak masaüstü sunucular kendi bilgisayarınızdan veya herhangi bir bilgisayardan bağlanabileceğiniz sunuculardır. Uzak masaüstü bağlantısı (Remote Desktop Connection) Windows tabanlı sunucularınızı kullanmak ve yönetmek için geliştirilmiş bir sunucudur.

RDP Nedir?

RDP "Remote Desktop Connection" Microsoft'un Uzak Masaüstü Protokolü (RDP), Windows sistemlerine uzaktan bağlanmak için kullanılır. Windows çalıştıran bir bilgisayara, Uzak Masaüstü Bağlantısı kullanarak, aynı ağa veya İnternet'e bağlı olan ve Windows çalıştıran başka bir bilgisayardan erişebilirsiniz. Örneğin, işyerindeki bilgisayarınızın tüm programlarını, dosyalarını ve ağ kaynaklarını evinizdeki bilgisayarınızdan işyerindeymiş gibi kullanabilirsiniz. 

RDP Bağlantısı – Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Yapılır?

1-Bağlantının yapılabilmesi için ilk önce bağlantı yapacağımız bilgisayarlara uzak bağlantı izni verilmesi gerekir.

2-Bilgisayarların kullanıcı şifresi olması lazım ( yani bilgisayarınızı açtığınızda kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekir. )

Not: Uyku veya hazırda bekleme modundaki bir bilgisayara bağlanamazsınız, bu nedenle uzak bilgisayardaki uyku ve hazırda bekleme ayarlarının Hiçbir zaman olarak ayarlandığından emin olun. (Hazırda bekleme tüm bilgisayarlarda kullanılamaz.) Windows arama bölümünden “mstsc” ya da “Uzak Masaüstü Bağlantısı” yazarak Remote Desktop Connection uygulamasını çalıştırabilirsiniz.

Bağlantı kurduktan sonra kendi bilgisayarınızda yapmak istediğiniz tüm işlemleri bağlantı kurduğunuz bilgisayar üzerinde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu protokol IT uzmanlarının ve Bireysel kullanıcıların işlerini rahatlatmıştır. bu servis sayesinde bağlantı kurulmuş bilgisayara programlar kurabilirsiniz teknik müdahalede bulanabilirsiniz.

İSİMKAYIT veri merkezi tarafından hazırlanan Uzak Masaüstü Sunucu paketi aldığınızda sahip olacağınız avantajlar :

Dakikalar İçerisinde Kurulum : Almış olduğunuz RDP sunucunuz ödeme sonrasında panel üzerinden otomatik olarak kurulum müşteri tarafından yapılmaktadır.

SAS HDD : 40GB 10.000rpm 5 Katmanlı SAS HDD ile verileriniz güvende. Dilerseniz HDD yükseltme paketlerimiz sayesinde veri alanınızı anında ihtiyacınıza göre yükseltebilirsiniz.

Özel Yönetilebilir Panel : Sistemimize kullanıcı girişi yaptıktan sonra size verilecek özel panel sayesinde sunucunuzu yönetebilir, istatistiklerini kontrol edebilirsiniz.

RDP Network : Ücretsiz olarak 7/24 tüm network ağımız içerisinde bulunan sunucularınız kontrol edilir. Sunucunuzda network kaynaklı bir problem olduğunda hemen işlem yapılır.

Limitsiz Trafik : RDP Sunucularımızda Trafik Limiti bulunmamaktadır.

Türkiye Lokasyon RDP Sunucularımızda Up-Down işlemine ve IIS kullanımına izin verilmemektedir.

Intel İşlemciler : Tüm RDP sunucularımız Intel® Xeon® işlemcilerden oluşmaktadır. Sipariş ve ödemenizin ardından otomatik olarak kurulum başlar ve bilgileri mail adresinize gönderilir.

RDP Uzak Masaüstü Server ile Neler Yapılabilir?

RDP Uzak Masaüstü sunucularımızın faydalarından bazıları,

Kurumsal ağ dışındaki kullanıcılara VPN gerekmeksizin güvenli uygulama erişimi, Uygulamalardan merkezi olarak yararlanabilme, Yavaş bağlantılardan yararlanabilme, Düşük donanımla, büyük uygulamaların çalıştırılması, Server üzerinde çalışan Windows uygulamalarının çok sayıda ve değişik işletim sistemi tarafından uzaktan yönetim olarak kullanılabilmesi, Çalışmalarınıza 7/24 her yerden bağlanabilme özelliği, Bilgisayarınızın hiç kapanmadan yıllarca çalışabilmesi..

İSİMKAYIT veri merkezi tarafından özel olarak hazırlanan RDP Özel Masaüstü Sunucu sayesinde her an yanınızda olmasını istediğiniz uygulamaları çalıştırabilirsiniz. 

 

 


  • RDP, RDP Bağlantısı Nasıl Yapılır, RDP Nedir, uzak masaüstü sunucu
  • Bu dökümanı 257 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir