Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Sunucu Lokasyonunun Önemi

Günümüzde hız kavramı çok önemli, özellikle de İnternet ve İnternet ile ilgili olan her şey için hız fazlasıyla önemlidir. Durum böyleyken, sunucunuzun yaşadığınız yerden uzak bir lokasyonda olması teknik sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Özellikle farklı bir ülkeden host edilen sunuculara, sadece hız riski nedeniyle değil güvenlik nedenleriyle de dikkat etmek gerekir.

Teknolojinin gelişmesi ve kıtalar arası ticaretin artması nedeniyle dijital dünya için yapılan yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Artık, farklı bir ülkeden host edilen web sitesini başka bir ülkede kolayca güncellemek mümkündür. Son derece dinamik bir endüstri haline gelmiş olan hosting dünyası, dijital çağın en büyük getirilerinden biridir. Güvenilir veri merkezi çözümleri ile çalışarak ihtiyacınız olan tüm çözümlere ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Sunucu Lokasyonunun Önemi

Her ne kadar önemsiz bir konu gibi görünüyor olsa da bir web sitesi için doğru lokasyon seçimi son derece önemlidir. İçerikleriniz Türkiye kullanıcılarına hitap ediyorsa barındırma hizmetini Türkiye içerisinden almanızın size bazı önemli artılar kazandıracaktır;

- Sitenize Türkiye'den erişen kullanıcılar daha hızlı giriş yapabilecekler.

- Sitenize Türkiye'den giriş yapan kullanıcılar daha yüksek hızla sörf yapabilecekler.

- Siteniz arama motorlarının Türkiye sitelerinde daha iyi derecelenmelere sahip olabilir.

- İçeriğinizin Türkçe olması halinde otomatik çalışan sistemler sitenizi daha çabuk tanıyabilecek (örn; Alexa)

Tabii tüm bu görüşlerin aksini düşünen ve sunucu seçimi için farklı lokasyonları tercih eden kullanıcılar da var. Örneğin ülkemizde her türlü yetişkin içerik yasakken Avrupa'nın birçok çok ülkesinde bu içerikler serbest şekilde yayınlanabiliyor. Bu durumda Avrupa tabanlı bir hizmet almak yasaklara karşı direnme konusunda önemli bir rol oynuyor.

Ya da yaygın bir diğer örnekten ilerleyecek olursak; yeni açacağınız web sitesinin dili İngilizce veya farklı bir dil olacak. Bu durumda yurtdışı ve hedef kitlenin baz alındığı yerlerden lokasyon tercihinde bulunmak sizi daha avantajlı duruma sokacaktır. Üstelik yurtdışı tabanlı firmaların barındırma fiyatlarının ülkemize oranla çok daha düşük olduğu da büyük bir gerçektir.

Türkiye Lokasyonlu Fiziksel Sunucu Avantajları

Yukarıda da yazdığımız üzere lokasyonun önemi oldukça büyük öncelik arz etmekte. Türkiye Lokasyonlu Fiziksel sunucular ile bir çok avantajınız olacaktır. Bunlardan en önemlileri

- Sitelerinizin daha hızlı açılması

- Sunucular üzerinde gerektiğinde fiziksel müdahaleleri yerinde yapabilmeniz

- Veri merkezi ya da sunucu firmasına kolaylıkla ulaşabilmeniz. 

Sitenizin daha hızlı açılması bazı durumlarda en önemli unsur gibi görünse de aslında sunuculara gerektiğinde yerinde müdahale yapabilmeniz ya da sunucu firmanıza ulaşabilmeniz daha büyük önem arz etmektedir. Yurtdışı veri merkezlerinde bulunan bir sunucunuz için işlem talebiniz dahi oldukça geç yanıtlanabilmekte. Bununla birlikte telefon ile iletişim de yabancı diliniz yok ise ciddi sorun olacaktır. Bunların haricinde olası bir yasal sorunda yurtdışında hizmet aldığınız veri merkezi ile hiç bir sonuca varamadan mağdur olmanız da söz konusu. 

Türkiye lokasyonda bu durumların hiç birisi ile karşılaşmazsınız. İstediğiniz an veri merkezi ile randevu alarak sunucunuza fiziksel müdahale yapabilir, gerektiğinde sunucu firmanız ya da veri merkezinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm bunlar Türkiye Lokasyonlu Fiziksel Sunucu almanın avantajlarını göz önüne sermektedir. 

İhtiyacınıza özel Türkiye Lokasyonlu Fiziksel Sunucu paketlerini incelemek için tıklayınız.

 

 


  • lokasyon, sunucu lokasyonu, fiziksel sunucu
  • Bu dökümanı 285 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir