Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Comodo SSL Sertifikası ve Türleri

Dijital iletişim teknolojilerinin hızlı bir değişim geçirdiği günümüzde web sitelerinin güvenliği her zamankinden daha önemlidir. Ucu bucağı olmayan olası riskler, çevrimiçi dünyanın varlığının bir sonucu olan kullanıcı işlemleri ve temel sistematik hatalara varana kadar birçok farklı tehdit web sitenizin güvenliğini tehlikeye düşürür. Bu tehditleri ortadan kaldırmanın en güvenilir yolu ise bir SSL sertifikasına sahip olmaktır.

SSL Sertifikası Nedir?

Açılımı Secure Sockets Layer olan SSL Türkçeye ise Güvenli Giriş Katmanı şeklinde çevriliyor. Yoğun kullanıcı etkileşime sahip web siteleri tarafından sıkça tercih edilen SSL sayesinde son kullanıcıyla web sunucusu arasında güvenli bir iletişim hedefleniyor. Günümüzde adeta bir web sitesinin güvenlik nişanesi olarak kabul edilen SSL şifrelemesinin çalışması için sertifika satın almalısınız.

SSL sertifikası almak kredi kartı, kimlik ve diğer kişisel verileri içeren oldukça kapsamlı bir enformasyon paketinin en iyi şekilde korunması anlamına geliyor. SSL sertifikasına sahip bir web sitesini ziyaret ederken sistemde kullanmanız gereken herhangi bir bilgi hiçbir şekilde üçüncü şahısların eline geçmiyor.

Comodo SSL Sertifikası ve Türleri Nelerdir?

Comodo dünyanın önde gelen Sertifika Sağlayıcılarından biridir. Müşterilerimizi bir adım öne geçirmeye kararlı bir firma olarak, 2048-bit şifrelemeye hazır comodo altyapımız sayesinde Comodo SSL sertifikaları önümüzdeki 20 yıl boyunca koruma sağlayabilecek kapasitededirler.

Positive SSL: Bu SSL türü sadece alan adı doğrulaması yapmak amacıyla kullanılıyor. Tüm web tarayıcıları ve akıllı cihazlarda kullanılabilen Positive SSL, güçlü şifreleme özelliği ve yüksek kapasitede ID onaylama kabiliyetiyle kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

COMODO Positive SSL Sertifika Özellikleri ;

 - Hiçbir evrak gerektirmeyen Positive SSL ile 10dakika gibi kısa sürede sertifikanız kullanıma hazır olur.

 - Positive SSL Sertifika, sadece alan adı doğrulaması yapar.

 - Bir tek sertifika www.domain.com ve domain.com 'u korur.

 - Positive SSL Sertifikanın sağladığı 10.000$ sigorta bedeli ile tüm verileriniz uluslararası sigorta şirketleri tarafından güvence altına alınır.

 - Positive SSL sertifikası güçlü şifreleme ve ID onaylama kapasitesi ile yüksek seviyeli güvenlik sağlar.

 - Positive SSL Sertifika,evrensel tüm tarayıcılar, cep telefonları ve cihazlar ile çalışır.

 - SGC teknolojisi eski tarayıcılarda zayıf şifreleme gücünü artırır.

 

Positive Wildcard SSL: Söz konusu SSL çeşidini alan adınıza ait tüm alt alan adlarında kullanabiliyorsunuz. SGC teknolojini bünyesinde barındıran Positive Wildcard SSL, eski web tarayıcılarının şifreleme gücünü önemli ölçüde yukarı çekiyor.

COMODO Wildcard Positive SSL Özellikleri ;

- Hiçbir evrak gerektirmeyen Positive Wildcard SSL ile 10dakika gibi kısa sürede sertifikanız kullanıma hazır olur.

- Positive Wildcard SSL Sertifikayı domaininize ait tüm subdomainlerde kullanabilirsiniz.

- Positive Wildcard SSL Sertifika sadece alan adı doğrulaması yapar.

- Positive Wildcard SSL sertifikanın sağladığı 10.000$ sigorta bedeli ile tüm verileriniz Uluslar arası sigorta şirketleri tarafından güvence altına alınır.

- Positive Wildcard SSL sertifikası güçlü şifreleme ve ID onaylama kapasitesi ile yüksek seviyeli güvenlik sağlar.

- Positive Wildcard SSL Sertifika,evrensel tüm tarayıcılar, cep telefonları ve cihazlar ile çalışır.

- SGC teknolojisi eski tarayıcılarda zayıf şifreleme gücünü artırır.

 

EV SSL: EV SSL’in kullanıldığı bir web sitesini ziyaret ettiğinizde adres çubuğunuz yeşil renkte oluyor. Bu tür phishing saldırılarına karşı da koruma sağlıyor. EV SSL bir güvenlik sertifikasından bekleyeceğiniz her şeyi rahatlıkla karşılıyor.

COMODO EV SSL Sertifika Özellikleri ;

- EV SSL teknolojisi, “Yeşil Adres Çubuğu” özelliği ile güven olgusunu görselleştirerek, kullanıcılara en üst düzeyde güven sağlar. Kullanıcılar EV SSL kullanan bir web sitesini ziyaret ettiklerinde, tarayıcılarının adres çubuğu yeşil renge döner . Bu görsel uyarı bütün kullanıcılar tarafından kolayca fark edilir.

- Görsel güvence firmaların kullanıcılarına sunduğu güveni arttırır, yarıda kesilen alışverişleri oranlarını düşürür ve böylelikle uzun süreli gelir sağlamakta firmalara yardımcı olur.

- Bir tek sertifika www.domain.com ve domain.com 'i korur.

- Yeşil adres çubuğu içinde, sertifika sahibi kurumun firma bilgileri ve sertifikanın hangi sağlayıcı tarafından temin edildiği hareketli bir şekilde gösterilir.

- Aynı zamanda sitenin sağ alt köşesinde konumlandırılan Corner of Trust güven logosu ile kullanıcıların sitenize olan güveni pekiştirilir. Böylelikle sitenize olan güven arttığında da ziyaretçilerinizin, müşterilerinize dönüşmesi kolaylaşır .

- EV SSL Sertifikası ile phishing ataklarından korunursunuz.

- EV SSL sertifikası güçlü şifreleme ve ID onaylama kapasitesi ile yüksek seviyeli güvenlik sağlar.

- EV SSL Sertifika, evrensel tüm tarayıcılar, cep telefonları ve cihazlar ile çalışır.

 SGC teknolojisi eski tarayıcılarda zayıf şifreleme gücünü artırır

- Tıklanabilir güvenli site mührü

Multi Domain SSL: Multi Domain SSL, 100’e kadar alt domain’i güvence altına almanızı sağlıyor. Bu sertifika türü de eski web tarayıcılarında şifreleme gücünü artırıyor. Türün Instant Multi Domain SSL olarak farklı bir versiyonu da mevcut.

Instant Pro SSL: Tıklanabilir güvenli site mührü sunan Instant Pro SSL, web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara güven aşılıyor. Comodo SSL’in bir alt türü olan ilgili güvenlik sertifikası şirketinizin içeriklerinin yer aldığı sunucuyu güvence altına alıyor.

Premium SSL: Bu SSL çeşidi kurumsal unvanınızı doğrulamanıza yardımcı oluyor. Tıklanabilir site mührünü bünyesinde barındıran Premium SSL, kullanıcılarla kurduğunuz etkileşimin güven ortamı içerisinde gerçekleşmesine imkân tanıyor. Ayrıca Premium SSL firmanızın çevrim içi ortamdaki prestijini artırıyor.

Google ve diğer arama motorları web sitenizin tüm ziyaretçiler için Güvenli olmasını ister. Bu neden dolayı SSL sertifikası olan web siteleri arama motoru sıralamasında diğer güvenlik sertifikası olmayan web sitelerinin üzerinde olur. Buna bağlı olarak üst sıralarda listelenebilirsiniz.

Firmamızdan sipariş ettiğiniz SSL sertifikalarınızı tamamen kontrol edebilirsiniz. Firmamız COMODO tarafından akredite edilerek SSL Tahsisi için yetkilendirilmiştir. Bu sayede web sitemizden sipariş vermiş olduğunuz SSL Sertifika hizmetini panelimizden online olarak tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Panelimizden yapabileceğiniz işlemlerden bazıları;

- SSL Kurulumu,

- SSL Yenileme,

- SSL Seritifka Değişikliği,

- Yetkilendirme Mail Değişikliği,

- SSL CSR Doğrulama ve Kontrol,

- Anlık SSL Sertifika Oluşturma

SSL Sertifikası hakkında aklınıza takılan sorular var ise 0850 290 3344 hattımızdan satış ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


  • SSL Sertifikası, COMODO EV SSL, Comodo SSL Türleri
  • Bu dökümanı 271 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir