Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

SİZE ÖZEL IP HİZMETİ

Her zaman Web sitenizin trafiğinizi şifreler ve veri güvenliğini sağlar.
SSL Sertifikanız yoksa, Google Chrome sitenizi Not Secure (Güvenli Değil) olarak işaretler.

Web siteniz için sadece size ait olan özel bir IP adresi almanın birçok avantajları vardır. Google ve diğer arama motorları IP adresinde paylaşılan tüm siteleri kontrol eder. Çıkış yaptığınız IP adresi içerisinde arama motorlarının kara listesine aldığı bir web sitesi varsa sizde bu kötü durumdan etkilenebilirsiniz.

Paylaşımlı sunucularda bir IP adresini farklı farklı yüzlerce site kullanmaktadır. Bu durumda google ve diğer arama motorlarının istemediği türden yayın yapan bir site ile aynı IP adresinde sitenizin yayın yapması arama motorları tarafından da kötü algılanabilir. Bu durumdan etkilenmemek için sizde web sitenize özel IP adresi almanız avantajınıza olacaktır.

Öncellikle en çok tercih edilen ve zorunlu olan sebeplerden bir tanesi SSL Sertifika kullanımı içindir.

Eğer sitenize özel bir IP adresiniz yok ise SSL Sertifika kurulumu yapılamaz. Sanal Pos banka ödeme işlemleri için hem özel IP adresi hem SSL Sertifika zorunlu bir eklentidir. Bu yüzden mutlaka SSL Sertifika siparişleriniz ile birlikte özel IP adresi de sipariş ediniz.
AYLIK SADECE 44
IP-adresi-satışı Hemen Sipariş Ver


Özel IP adresi (ing. "Internet Protocol anlamında") tek ve benzersiz bir erişim adresidir. Paylaşımlı barındırma hizmetinde genelde tüm hesaplar ortak bir IP adresi kullanır (Sunucu çıkış IP'si). Müşteri istediği takdirde kendi sitesine özel bir IP adres alabilir. Bu durumda sadece ona ait bir IP üzerinden yayın yapar.

Özel IP adresi hangi durumlarda tercih edilmelidir?

  • SSL Sertifika gerektiren siteler. Genelde E-Ticaret siteleri.
  • Siteniz arama motorları tarafından daha çok yüksek bir ciddiyet kazanır.
  • Erişim kolaylığı sağlamak için
  • Fiziksel veya sanal sunucu hizmetlerinde
  • Mail sunucu hizmeti veya mail hosting hizmetlerinde
  • VPN sunucu hizmetleri vb.

Siz sorun, biz cevaplayalım

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kısaca, İnternet ortamında size özel numaralar ile oluşmuş bir adres diyebiliriz.

Bu adresinize uzaktan direkt bağlanabilir, yazılım ihtiyaçlarınızda ek güvenlik olarak kullanabilir, VPN, Hosting gibi hizmetlerinize bağlayabilirsiniz. Güvenilir adres bilginizi isteyen Banka gibi firmalar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda Google SEO konusunda özellikle sabit ( özel IP ) adresi olan sitelere öncelik verdiğini de duyurmuştur. Sizde bu güvenilirliği yaşamak için yukarıda ki sipariş formundan ihtiyacınız kadar IP adresi alıp sistemlerinizde kullanabilirsiniz.

SSL Güvenlik Sertifikaları için, VPN hizmetleri için, Google ve diğer arama motorlarında üst sıralara çıkmakta yardımcı olması için tercih edilebilir.

Kesinlikle HAYIR! Sadece size internet veren internet sağlayıcısından ip adresi alabilirsiniz.

Hizmet aldığınız yerden ip adresi talep ediniz. Farklı networklere anons edilecek ip adet 1blok şeklinde ve kendinize ait asn numaranız ve gerekli donanımlarınızın olması gerekir. ASN numarası olmayan kişi yada kurumlara ip anonsu yapılması mümkün değildir. 1 adet ip adresi farklı lokasyonlara anons edilemez. Lütfen network konusunda buraya tıklayarak açılacak sayfadan araştırmalarınıza devam ediniz.