Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Nic.TR Resmi Kayıt Operatörü isimkayit.com

ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) onaylı resmi kayıt operatörü sayesinde alan adlarınız güvende!

Türkiye'nin alan adı uzantısı olan .TR alan adlarının onay mercii operatörü olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin nadir şirketlere sunmuş olduğu resmi kayıt operatörlerinden biri olmanın gururunu yaşıyoruz!
Resmi kayıt operatörlüğünde Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile yürütülen iş ortaklığında ekonomik fiyatlar ve full otomasyon şeklinde hizmet sunmaktayız. Bu sayede evrak gerektirmeyen alan adlarınız anında tescil edebilir ve 7 gün 24 saat panel üzerinden yönetim gerçekleştirebilirsiniz.
Evrak gerektiren alan adları için gerekli evrakları müşteri panelinizden yüklediginizde hızlı bir şekilde kontroller ve uygunluk onay işlemi yapılarak en kısa sürede alan adınız tescil edilebilmektedir. Sistemimize giriş sağlayarak bir çok alanda alan adınızı yönetebilme ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.
Farklı bir kayıt operatörü tarafında kayıtlı alan adlarınızı isimkayit.com firmamıza transfer ederek ayrıcalıklarımızdan ücretsiz olarak faydalanmaya başlayabilirsiniz

ikman nictr

Ücretsiz ve otomatik Nic.TR aktarım işlemi!

Nasıl Yapılır?

1.Adım: Nic.TR servisine kullanıcı girişi yapın.

www.nic.tr adresine giriş yaparak alan adınızın kayıtlı olduğu kullanıcı kodu ve parolanızla sisteme giriş yapın. Sistem girişinden sonra "AKTARIM YAPMAK İÇİN TIKLAYIN" butonuna tıklayarak aktarım sürecine devam edebilirsiniz.

Nic.TR Kullanıcı Girişi

2.Adım: "AKTARIM İŞLEMİNİ BAŞLATMAK İSTİYORUM" yazısına tıklayın.

Açılan pencerede Nic.TR'nin sunmuş olduğu aktarım hizmetinin Genel Kurallarını okuyarak transfer etmek istediginiz alan adının uygunluğunu kontrol edebilirsiniz. Eğer alan adınız transfere uygunsa "AKTARIM İŞLEMİNİ BAŞLATMAK İSTİYORUM" yazısına tıklayarak devam edebilirsiniz

Nic.TR Aktarım Başlangıcı

3.Adım: Aktarmak istediğiniz alan adlarını seçerek "Devam Et" butonuna tıklayın.

Açılan pencerede sorumlu kodunuza kayıtlı aktarım için uygun alan adları listelenecektir. Bu kısımdan aktarmak istediğiniz alan adlarını seçtikten sonra "Devam Et" butonuna tıklayarak aktarım sürecine devam edebilirsiniz.

Nic.TR Aktarım Alan Adı Seçimi

4.Adım: Aktarım bilgilerini doldurarak "Devam Et" butonuna tıklayın.

Bu sayfada 4 kısımda aktarım bilgisi talep edilmektedir. Gereken tüm bölümleri doldurunuz.

1. kısımda ceptelefonu numaranız yazmanız gerekmektedir. İşlem sonrası telefonunuza gelecek 30 dakikalığına geçerli SMS kodunu kaydetmeniz gerekiyor.
2. kısımda ise aktarım yapmak istediğiniz kayıt operatörünü seçmeniz gerekmektedir. Bu listeden İsim Kayıt Bilişim'i bularak yanındaki tiki işaretleyin.
3. kısımda belirtilen muvafakatnameyi okuyarak yanındaki onay tikini işaretleyin.
4. kısımda ise aktarım işlemini gerçekleştirdiginiz alan adlarının listesi görüntülenmektedir.Tüm kontrolleri ve onayları gerçekleştirdikten sonra Devam Et butonuna tıklayın.

Nic.TR Aktarım Kontrol Sayfası

5.Adım: Sistemimize müşteri girişi yapın.

Nic.TR gereken adımları sorunsuz bir şekilde geçtiğiniz sistem sizi otomatik olarak aktarım sayfamıza aktaracaktır. Bu sayfaya erişim sağlayabilmeniz için öncelikle sistemimizde müşteri girişi yapmış olmanız gerekiyor. Eğer sistemimizde müşteri hesabınız varsa e-posta ve parola ile giriş yapabilirsiniz. Eğer sistemimizde bir müşteri hesabınız yoksa "Üye Ol" butonuna tıklayarak yeni bir üyelik açabilirsiniz.

Müşteri Girişi

6.Adım: SMS Kodunu girerek Devam Et Butonuna Tıklayın.

Açılan pencerede Nic.TR tarafından telefonunuza gelen SMS Doğrulama kodunu girerek "Devam Et" butonuna tıklayınız.

SMS Kodu Sayfası

7.Adım: Oluşan ücretsiz siparişi onaylayın.

Telefonunuza gelen doğrulama kodunu ilgili alana girip devam ettikten sonra alan adınızın veritabanımıza aktarılma işlemi tamamlanıyor. Bu adımda sistem alan adınızın müşteri panelinizde aktif olması için otomatik olarak Ücretsiz bir şekilde sipariş oluşturuyor. Kredi bakiyemi kullan tikini ve kullanım koşulları tikini işaretledikten sonra Siparişi Tamamla butonuna tıklayarak son aşamayı tamamlayabilirsiniz.

Aktarım Tamamlandı

8.Adım: Aktarım Tamamlandı!

Tüm adımlar eksiksiz bir şekilde tamamlandığında alan adlarınızın aktarımları başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. Aktarım işlemi tamamlandıktan sonra alan adlarınızı müşteri panelinden yönetmeye başlayabilir ve tüm ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

Aktarım Tamamlandı

Aktarım Tamamlandı

* Ücretsiz .TR alan adları transferlerinde otomatik süre uzatımı yapılmamaktadır. Transfer edeceğiniz alan adı kalan süresi ile birlikte firmamıza transfer olur ve yenileme süresinde yıllık yenileme faturanız oluşturulur.

.TR Alan adına sahip olduğunuzda faydalanabileceğiniz hizmetler

7 gün 24 saat Destek

Anında Aktivasyon

Tescil etmiş olduğunuz alan adları evrak gerektirmeyen bir uzantıysa ödeme sonrası anında aktivasyon gerçekleştirilerek kullanım sağlayabilirsiniz.

* Yeni kullanıcı kaydı olan müşteriler ödeme yapılsa dahi müşteri onayı yapılmadan siparişi aktif edilmez. Anında aktivasyon onaylı müşteriler için geçerlidir.

DNS Yönetimi

.TR Alan adlarınızın DNS yönetimlerini müşteri panelinizden 7 gün 24 saat hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, isim sunucusu değişikliği, özel isim sunucusu yönetimi ve özel DNS kayıtlarınızı değiştirebilirsiniz.

* Özel DNS kayıtlarının yönetimi için alan adınızın isim sunucularının dns yönetim servisine anons edilmesi gerekmektedir.
* Gerekli yönlendirmelere alan adı yönetim panelinden ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Farklı bir kayıtçı tarafında yayın yapan alan adınızı hızlı bir şekilde İsimKayit.Com adresine transfer edebilir tüm alan adı yönetim hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz

* Ücretsiz transfer kapsamında transfer edilen .TR alan adlarının süreleri uzamamaktadır. Eğer alan adınızı uzatmak istiyorsanız transfer sonrası yenileme siparişi oluşturmanız gerekmektedir.

Alan Adı Yönlendirme

Alan Adı Yönlendirme servisi sayesinde alan adlarınızı ücretsiz bir şekilde farklı bir alan adına yönlendirebilirsiniz. Bu sayede yönlendirme işlemi için hosting hizmeti almanıza gerek kalmayacaktır.

* Yönlendirme servisinden faydalanabilmesi için isim sunucularının yönlendirme servisine anons edilmesi gerekmektedir.
* Gerekli yönlendirmelere alan adı yönetim panelinden ulaşabilirsiniz.

E-posta Yönlendirme

E-posta Yönlendirme servisi sayesinde alan adınıza gelebilecek postaları farklı bir e-posta adreslerine yönlendirebilirsiniz. Bu sayede alan adınız için ek bir hosting veya eposta hizmeti satın almanıza gerek kalmayacaktır.

* E-posta Yönlendirme servisinden faydalanabilmesi için isim sunucularının E-posta yönlendirme servisine anons edilmesi gerekmektedir.
* Gerekli yönlendirmelere alan adı yönetim panelinden ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

ODTÜ ile yapmış olduğumuz iş ortaklığı sayesinde ekonomik fiyatlarla .TR alan adlarını tescil edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Yenileme ve kayıtlarda her zaman en uygun fiyat garantisi sunmaktayız. Bu sayede yenilemelerde sürpriz faturalarla karşılaşmazsınız.

Hala karar veremediniz mi?
Size yardımcı olmamı ister misiniz?

Sanal Dünya Kahramanı İKMAN