Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Belgesiz TR Domain Tescil Ön Başvurusu (Backorder)

Artık Belgesiz .TR Domain Tescili İçin Çok Az Zaman Kaldı. Düşündüğünüz Alan Adlarını Kaçırmayın!


TRABİS
DOMAIN
ÖN BAŞVURU!

Trabis Ön Başvuru Hizmeti

Geçtiğimiz yıl Nic.TR, bazı domain uzantıları haricinde diğer .TR domain kayıtlarının yönetimini TRABİS' e devrettiğini duyurmuş ve .TR uzanlarının kayıtlarının yapılabilmesi için gerekli şart ve alt yapılarının uygunluğunu onayladığı 20(yirmi) adet firmaya Kayıt Operatör yetkisi vermiştir. İsim Kayıt firmamız Kayıt Operatörü olmaya hak kazanarak Nic.TR ve TRABİS tarafından Akredite edilmiş bir kurumdur.

Çok kısa bir süre içerisinde artık TRABİS tamamen faaliyete girerek daha önce belge ilte tescil edilebilen domainleri belge gerektirmeden ilk gelen alır mantığı ile tescil edilebilecektir. Trabis'e geçtikten sonra com.tr, net.tr, org.tr gibi uzantıların tescillerinde oldukça yoğunluk olacağı beklenildiğinden yoğunluğu azaltmak amacıyla Ön Başvuru hizmeti çok yakında devreye girecek ve bu sayfamızdan Ön başvurularınızı yaparak herkesden önce düşündüğünüz alan adlarını tescil etme fırsatı bulabileceksiniz.

trabis backorder

Trabis Ön Siparişi Şartları Nelerdir?


  • www.isimkayit.com TR Ön Sipariş Sayfamızdan düşündüğünüz alan adını sorgulayıp sipariş verin,
  • Ödemenizin ardından başvurunuz alınarak ön başvuru listesine Trabis üzerinde kayıt edilecektir.
  • TRABİS devreye alındığında ilk önce ön başvurular değerlendirilerek başvuru sırasına göre tescil edilecektir.
  • TRABİS başvuruları inceleyerek uygun olduğunu düşündüğü domainleri ve başvuru sahiplerini değerlendirerek tescil edilmesine karar ve iptal etme yetkisine sahip olacaktır.
  • Ön başvurunuz kabul edilip Trabis tarafından onaylandığında başvurduğunuz domain adınıza tescil edilecek ve tescil bilgisi tarafınıza iletilecektir.
  • Ön başvurunuz kabul edilse dahi Trabis tarafından onaylanmadığında başvuru iptal edilir ve başvurunuz hakkında hak sahibi olamayacağınızı bilmeniz gerekmtektedir.
  • Ön Başvuru ve Tescil ücreti başvuru sırasında müşterilerden tahsil edilecektir.
  • Ön başvuru sonrasında domain adınıza tescil edilmediği zaman ön başvuru hizmet ücreti sizden kesilerek sadece tescil ücreti hesabınıza geri iade edilecektir.
  • Ön başvuru yapmanız alan adının adınıza tahsis edileceği anlamına gelmemekle beraber sadece kayıt önceliğiniz olacaktır.
  • Ön başvuru süresi tamamlandıktan sonra TRABİS artık ilk gelen alır mantığı ile ön başvuruları kaldırarak herkes tescil edilmemiş diğer domainleri tescil etme hakkına sahip olacaktır.

Trabis Ön Başvuru Hangi Domain Uzantılarını Kapsamaktadır ?


TRABİS devreye alındıktan sonra Ön Başvurular sadece .com.tr, .net.tr, .org.tr uzantılarını kapsamaktadır. Diğer domain uzantıları(belge istemeyen) ön başvuru alınmayacak olup ilk gelen mantığı ile tescil edilebilecektir. Ön Başvuru kısa bir süre sadece oluşabilecek yoğunluğu azaltmak için uygulanmaktadır.

TRABİS Nedir ?


“.tr” uzantılı internet alan adı sisteminin ve buna ait merkezi veri tabanının işletilmesine, rehberin oluşturulmasına, güncellenmesine ve rehberlik hizmetinin sunulmasına ve alan adı başvuru işlemlerinin gerçek zamanlı olarak yapılmasına imkân veren, tüm bu faaliyetlerin güvenli ve iş sürekliliğini sağlayacak şekilde gerçekleştirildiği sistemdir. BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) tarafından yönetilmektedir.

tr backorder

TRABİS Faliyete Girdikten Sonra Belgesiz ve Belgeli Tescil Edilebilecek Domain Uzantıları Nelerdir?

BELGESİZ TESCİL EDİLEBİLCEK DOMAİN UZANTILARI : COM.TR, NET.TR, ORG.TR, NAME.TR, BİZ.TR, İNFO.TR, GEN.TR, WEB.TR, TV.TR

BELGE GEREKTİREN DOMAİN UZANTILARI: GOV.TR, MİL.TR, DR.TR, AV.TR, K12.TR, POL.TR, BEL.TR, EDU.TR