Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Sanal Server Kurulumu


Sunucu Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sanal Sunucu (Cloud Server) Tek Tıkla Kurulum.

Müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve zaman kaybını en aza indirmek için “Otomatik Sanal Cloud Sunucu Kurulum Sistemi” artık devrede. Tek tıkla kurulumunu yapabileceğiniz onlarca işletim sistemini kullanımınıza sunduk. Bu sayede destek talebi oluşturmadan istediğiniz zaman 7/24 olacak şekilde sunucunuza dilediğiniz işletim sistemini dakikalar içerisinde kurmakta özgürsünüz.

OTOMATİK SANAL SUNUCU NASIL KURULUR?

Çok basit birkaç aşamanın ardından rahatlıkla bu hizmetten faydalanabilirsiniz. İlk olarak ihtiyacınıza Uygun VDS paketlerimizi inceleyiniz. Ardından,  her vds paket özelliklerine göre ülkemizde en ucuz vds cloud sanal sunucu fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun “Sanal Sunucu” paketlerimizden bir tanesini sepetinize ekleyin.

Sanal Sunucu Siparişi

"Satın al" butonuna tıkladıktan sonra sizleri seçmiş olduğunuz sanal sunucuya ait özellikleri görebileceğiniz bir sayfaya yönlendirecektir.

Bu sayfada “Ödeme Döngüsü, Teknik Destek Hizmeti, Ekstra Yedekleme Sunucusu” gibi hizmetlerden faydalanabilmek için seçim yapabilirsiniz. Yaptığınız seçimin ardından "Devam Et" butonu ile sonraki sayfaya ilerleyin.

 

Sanal Sunucu Al

 

Sepet aşamasında var ise indirim kuponu uygulayabilir veya farklı hizmetleri sepetinize eklemek için “Alışverişe devam et” butonuna tıklayabilirsiniz. Sepet sayfasında ki son kontrollerinizi yapmanızın ardından müşteri girişi yapabilmeniz veya hesabınız yoksa kayıt olmanız için sizleri gerekli sayfaya yönlendirecektir. Bilgilerinizi tamamlayıp giriş yaptıktan sonra siparişinizi tamamlayabilmeniz için ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz.

 

Sanal Sunucu Özellikler

 

Ödeme sayfasında mevcut bakiyeniz var ise bakiyenizden bu sistemi satın alabilir, cüzdanınıza bakiye ekleyebilir veya hizmet tutarını ödeyerek sunucunuza sahip olabilirsiniz.

Eklemek istediğiniz özel bir not olması durumunda sizlere sunulan alan aracılığı ile isteklerinizi aktarabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul edip Siparişi Tamamlayın.

“Ürün ve Hizmetler” sayfasında ödemeniz onaylandıktan sonra sahip olduğunuz sanal sunucuyu yönetebilirsiniz. “Ürün Yönetimi” butonu ile ayarlanabilir seçeneklerin bulunduğu sayfaya ulaşabilirsiniz.

 

Sanal Sunucu Sistemi

 

  • Sipariş verdiğiniz sanal sunucu hizmetlerimizde, sipariş esnasında hangi işletim sistemleri kurulduğu yazmaktadır. Mini server sunucu paketimizde windows işletim sistemi bulunmamaktadır. RDP özelliği ile windows işletim sistemleri Eko paket ve üzeri tüm sanal sunucularımızda bulunmaktadır.

 

Bu sayfada yüklemek istediğiniz onlarca işletim sisteminden size uygun olanı seçerek tek tıkla kurulumun keyfini yaşayabilirsiniz.

Sunucu kurulumunda saatlerce hatta günlerce bekleme olayını bu sayede birkaç dakikaya düşürmüş oluyoruz. 

 

Sanal Sunucu İşletim Sistemi

 

 

VDS Kurulum

 

 

VDS Yeniden Kurulum

 

İşlem tamamlandığında erişim bilgileriniz, sisteme kayıtlı mail adresinize iletilecektir.

 

VDS Yeniden Başlat

 

Dilerseniz erişim bilgilerinizi Ürün ve Hizmetler’e girerek “Genel Bilgiler” kısmından alabilir ve kaynak kullanımınızı kontrol edebilirsiniz.

 

VDS Yönetimi

 

Dilediğiniz zaman sunucunuzu tek tıkla kapatabilir, yeniden başlatabilir veya yeniden kurulum yapabilirsiniz.

 

Yeniden Kurulum Nasıl Yapılır?

Sanal Sunucu Yönetimi

 

Yeniden kurulum yapabilmek için öncelikle sunucunuzu kapalı duruma getirmeniz gerekmektedir.

 

Cloud Server Yönetim

 

 

Cloud Server Kurulum

Sunucunuz kapalı konuma geldiğinde dilerseniz tekrardan gücü açarak varsayılan işletim sisteminizi kullanmaya devam edebilirsiniz veya yeniden kurulum işlemine başlayabilirsiniz.

 

Cloud Server İşletim Sistemi

 

Cloud Server Format

Yeniden kurulum yapabilmek için SMS doğrulaması gerekmektedir. Sisteme kayıtlı telefon numaranıza gönderilen onay kodunu yönlendirilen sayfaya girmeniz gerekmektedir.

 

Onay kodunu girmeniz durumunda sunucunuz sıfırlanacak ve yeniden kurulum için otomatik olarak yönlendirileceksiniz.

 

Yeniden kurulum yapmadan önce yedeğinizi almayı unutmayın!

 

Siz de bu ayrıcalıklardan yararlanmak için hemen İsim Kayıt Sanal Sunucu hizmetlerinden kendinize uygun olanı sipariş edin!

Ayrıcalıklı hizmetlerimizi kaçırmamak için takipte kalın!

 

Kiraladığınız Sanal Sunucularda RDNS (Reverse DNS) Kaydı Nasıl Oluşturulur?

Firmamızdan kiraladığınız Sanal Sunucu, Bulut (Cloud) Sunucularımızda otomatik olarak size tanımlanan IP adreslerine RDNS Kaydı oluşturabilirsiniz.

Sistemimiz bazı güvenlik önlemleri ve sahte dns kayıtlarının olmaması için ayrıca arka planda özel olarak oluşturmak istediğiniz kayıtların doğruluğunu kontrol etmektedir. Bu nedenden dolayı RDNS kaydı oluşturmadan evvel, kayıt oluşturacağınız domaininize ait DNS yönetim panelinizden (domain hizmeti aldığınız yer yada domainin bağlı olduğu bir sunucu yada hosting dns yönetim panelini) bir A kaydı açmak zorundasınız.

A kaydını açtıktan sonra 24 saat içerisinde oluşturduğunuz A kaydı global olarak tüm dünya üzerindeki sunucu sorgularında kabul edilir. Bu sürecinizi DNS kontrol sitelerinden check edebilir yada www.dnskontrol.net web adresimizden domain adınızı yazarak A kaydını seçip firmamızdan hizmet aldığınız sunucunuza yönlenip yönlenmediği kontrol edilir. Ardından web sitemiz üzerinden RDNS kaydı oluşturabilirsiniz.

 

 

RDNS Kontrolü

 

RDNS Ayarları

Server Uyarı ve Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Uyarılar bölümünde firmamızdan hizmet aldığınız sunucunuza ait uyarıları ve sistem alarmlarını takip edebilirsiniz.

Bu sayede sunucunuzun performans durumunu görebilir, sunucu üzerinde yaptığınız bazı logları inceleyebilirsiniz.

 

Server Alarm Sistemi

 

 

 

14/12/2021 - Salı

<< Geri