Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Kurumsal E-Posta Hizmeti

Kurumsal işletmeler için mail hesapları büyük önem arz eder. Mail servisinde yaşanacak bir kesinti ya da yavaşlama önemli derece maddi zararlar yaşamanıza neden olabilir.

Kurumsal E-Posta Hizmeti Nedir?

Kurumsal e-posta hizmetimiz, yoğun iş temposunda günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan e-postalarınızı hem mobil cihazlar üzerinden hem de bilgisayarda kullandığınız mail istemci programları üzerinden kullanabileceğiniz, mükemmel alt yapısı ile ileri seviye virüs koruması ve spam filtresi sağlayan, yüksek oranda inbox garantili mail göndermenizi sağlayacak bir mail alt yapı hizmetidir.

Günümüzde artık tüm ticari haberleşmeler mail ile yapılmaktadır. Teklifler, antlaşmalar, bilgilendirmeler, toplantı notları v.b. Bu tür mail iletişimi sağlayan kurumlar asla maillerinde sorun yaşamak istemez. Ülkemizde mail hizmetlerinin geneli çok ucuz olduğu için paylaşımlı hosting sunucularda yapmaktadırlar. Paylaşımlı hosting sunucularında ticari mail gönderip alan firmalarda hizmetlerinde bir çok aksama yaşadığı görülmektedir. Çözüm olarak  hosting firmaları Kurumlara Özel Mail Sunucu Hizmeti sunmaktadır. 

Kurumsal Mail Sunucu Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

- Hizmet alcağınız Kurumsal Mail sunucusu mail iletişiminizi şifreleyerek gönderici ve alıcı kişilerin haricinde okunmasını engeller. Ayrıca mail eklerine bilerek veya bilmeyerek eklenen zararlı yazılımları tespit ederek ekten otomatik olarak kaldırır ve kullanıcıya direk bilgi verir. Bu sayede de kullanıcıların bilgisayarlarına mail eklerinde gelen zararlı yazılımları yok ettiğinden temiz gerçek iletileri kabul ettiği için kullanıcı bilgisayarlarınıda korumuş olur. Unutmayın kullanıcı bilgisayarları direk şirketinize ait bilgilerin depolandığı yerdir. Zararlı casus yazılımlar ile bu verilerin çekilebildiğini ve bu tür zararlı yazılımlarında mail ekleri ile kullanıcı bilgisayarlarına eklendiğini bilmek gerekiyor. Kurumsal Mail Sunucuları mail içeriklerinizi entegre virüs programı sayesinde kontrol ettiğinden %99 koruma sağlamaktadır.

- Bilerek yada bilmeyerek mail kutunuzdaki tüm mailleri silebilirsiniz. Yada en kötü seneryo kurumunuzda çalışan bir kişinin işten ayrılma gibi durumlarında hiç etik olmasada şirket maili içerisinde ki tüm gelen ve giden posta maillerini sildiği ülkemizde çok sık rastlaşıyor. Bu ve buna benzer tüm mail kayıplarında mail arşivleme sisteminden tüm maillerinizi geri alabilme imkanı sunulmaktadır.

- İnternet üzerinde aynı mesajın yüksek sayıdaki kopyasının, bu tip bir mesaji alma talebinde bulunmamış kişilere, zorlayıcı nitelikte gönderilmesi "Spam" olarak adlandırılır. Spam çoğunlukla ticari reklam niteliğinde olup, bu reklamlar sıklıkla güvenilmeyen ürünlerin, çabuk zengin olma kampanyalarının, yarı yasal servislerin duyurulması amacına yöneliktir.

Anti-Spam programı, posta adreslerine gelen yüzlerce ticari, dini, politik propaganda yapan ve vakit çalan elektronik postaları engellemeye yarayan bir sistemdir.

> Spam E-postaların hangi klasöre gitmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz.

> Gönderilen e-postaları (5.0, 7.5, 10) gibi puan sistemi ile gelen kutunuza düşmesini sağlayabilirsiniz.

> Spam olarak belirlenen E-postanın konusunun önüne ek getirtebilirsiniz (SPAM, Bu SPAM maildir gibi..)

> Spam E-posta ile gönderilen ekleri kabul edip etmeyeceğinizi belirleyebilirsiniz.

> Daha önce belirlediğiniz Spam gönderen alan adlarını ayar panelinden engelleyebilir veya sadece @ önü eki kullanıcı adını engelleyebilirsiniz.

- Tatildeyken veya iş yeri dışındayken size gönderilen mailleri otomatik yanıtlamak için veya tarafınıza gönderilen maillerin ulaştığını haber etmek için en etkin bildirim yoludur. Otomatik yanıtlayıcı ile size ulaşmaya çalışan müşterilerinize neden hemen cevap veremediğiniz hakkında kısa bilgiler aktarabilir veya başka bir e-postaya aktarabilirsiniz. Kişiselleştirilebilir HTML E-Posta taslakları hazırlayarak size ulaşmaya çalışan müşterilerinizi farklı bir tasarımınızla da karşılayabilirsiniz.

- E-Posta yönlendirme ayarlarında bu zorluklara son verecek bir ayar bulunuyor. Hosting kontrol paneli üzerinden yürütülen bu ayarı basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Eski e-posta hesaplarınızı, yeni e-posta hesaplarınıza yönlendirerek maillerinizin sürekli yeni e-posta hesabına gelmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik hosting hesabı kullanan kullanıcılar Gmail, Hotmail ve Yandex gibi E-Posta Sağlayıcıları üzerinden rahatça yönlendirme işlemi yapabilirler. Aynı zamanda yine e-posta sağlayıcınız ne olursa olsun İsim Kayıt üzerinde ki e-posta hesaplarınızı basit bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

İSİMKAYIT tarafından sizler için özel hazırlanmış Kurumsal Mail Hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi için bizimle 0850 290 33 44 numaralı hattımızla iletişime geçebilirsiniz.

Size detaylı bir şekilde kurumunuz için nasıl bir çözüm üreteceğimize beraberce karar verelim.

 


  • e-posta ayarlari, kurumsal e-posta hizmeti, mail sunucusu
  • Bu dökümanı 313 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir