Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Windows Server Avantajları

Windows Server Nedir ?

Sunucular, sürekli çalışmak ve diğer bilgisayarlar için kaynak sağlamak üzere tasarlanmış son derece güçlü makinelerdir. 

Windows Server sunucularda çalıştırılmak üzere tasarlanmış bir işletim sistemi markasıdır. Microsoft Corporation tarafından geliştirilen bu işletim sistemi sunucu ağlarının yönetiminde , veri depolama, uygulama çalıştırma ve iletişim işlevleri görmektedir. 

Windows sunucusu ile yönetici olarak atanan kişilere kontrol etme ve ağ yönetimi gibi görevleri gerçekleştirme imkanı tanınmaktadır. Bununla birlikte Windows sunucusunun birçok farklı kullanım amacı bulunmaktadır.

- Web Server Hizmeti

- VPS Server Hizmeti

- File Data Server Hizmeti

İlk Windows Server 24 Nisan 2003'te piyasaya sürüldü aslında, "Windows Server" marka adı piyasaya sürülmeden önce, Windows'un Windows NT 3.1 Advanced Server, Windows NT 3.5 Server, Windows NT 4.0 Server ve Windows 2000 Server gibi diğer sunucu sürümleri de vardı.

Aşağıda, Windows Server yazılımının en başından günümüze çeşitli sürümleri bulunmaktadır.

Windows Server 2003

Windows Server 2003 R2 

Windows Server 2008 

Windows Server 2008 R2 

Windows Server 2012 

Windows Server 2012 R2

Windows Server 2016 

Windows Server 2019 

Windows Server Avantajları Nelerdir?

- .Net çerçevesi, Sunucu tarafından web sitenizin görsel temel veya .net’e bağlı olması durumunda ihtiyacınız olanı sağlayabilir.

- Microsoft Front Page kullananlar için Windows Sunucu, Front Page uzantıları sayesinde işlerinizi sorunsuz hale getirecektir.

- Windows işletim sistemini kullanıyorsanız, depolama kullanımı kolay hale gelebilir.

ASP.NET, bir Sunucu barındırma planında sunulmaktadır.

- Web sitenizin verilerini bir Access veri tabanından toplaması gerekirse, bir Windows - Sunucu veri tabanını kusursuz bir şekilde bütünleştirebilir.

- Visual Interdev’i kullanan veya sitelerinde Windows tabanlı uygulamalar geliştirmeyi planlayanlar için idealdir. Yönetim verimliliği yüksek bir sunucu seçeneğidir.

- Yönetim görevini otomatikleştirmektedir.

- Sürekli kullanılabilir olarak sunulmaktadır. Bu sayede olası sıkıntılara karşı koruma sağlayarak verimliliği artırmaktadır.

- Esnek depolama imkanı sunmaktadır. Farklı depolama seçenekleri sunması sistemin önemli avantajları arasında yer almaktadır.

- NET programlama dili kullanılarak oluşturulan programlar Windows sunucularında çalışabilmektedir.

- Küçük ve büyük tüm işletmeler için ideal bir seçenek olarak sunulmaktadır. Uzaktan erişim imkanı, mobil destek, yedekleme gibi araçlar şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

- Microsoft tarafından teknik destek sağlanmaktadır.

- Windows Server arayüzü oldukça kullanıcı dostudur.

- Sistem güncellemelerinin kurulumu kolaydır.

Microsoft Windows işletim sistemlerini en iyi performans ile İSİMKAYIT veri merkezi tarafından sunulan Windows Sunucu kiralama hizmetlerimizde güvenle kullanabilirsiniz. Windows 2016, Windows 2012R2 ve Windows 2008 desteklediğimiz işletim sistemleri arasında. Windows işletim sistemleri tarafında Teknik ekibimiz yüksek bir bilgi birikimine sahip ve her türlü desteği size sunmaya hazır. En ekonomik SANAL SUNUCULAR ve FİZKSEL SUNUCULAR için sunucu kiralama hizmetlerimize bir göz gezdirin.


  • server, sunucu, windows server, Sanal Sunucu, fiziksel sunucu
  • Bu dökümanı 512 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir