Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Web Hosting Neden Önemlidir?

Barındırma şirketleri (İSİMKAYIT VM), veri merkezlerinde barınan sunuculara sahiptir. Sunucuların ötesinde yedek güç kaynakları, ağ bağlantısı ekipmanları, güvenlik önlemleri, felaket kurtarma önlemleri, iklimlendirme sistemleri ve daha birçok ek unsurla birlikte sizlere kaliteli hosting hizmeti sağlarlar.

Web hosting sağlayıcıları ayrıca sunucu bakımı, yazılım ve donanımı güncel tutma, sorun giderme ve daha pek çok hizmetten sorumludur. Görüldüğü üzere, aslında bir websiteyi açık ve sorunsuz halde tutabilmek için arka planda bir sürü işlem döner. Bu yüzden bir web sitenizin sorunsuz çalışması ve 7/24 ulaşılır olması için kaliteli bir web hosting sahibi olmak önemlidir.

Web Hosting Nedir?

Web hosting, web uygulamalarınızın veya sitenizin bir sunucuda depolanmasını ve kesintisiz bir şekilde internette ulaşılabilir olmasını sağlayan bir hizmettir. Hosting, Türkçe “barındırma” anlamına gelmektedir. Tüm web siteleri hosting hizmetine ihtiyaç duymaktadır. Hosting hizmeti ile web için gerekli dosya ve verileri depolayabileceğiniz bir sunucu üzerinde alan kiralamış olursunuz.

Web Hosting Neden Önemlidir?

Web siteniz gerçek anlamada olduğu gibi sizin bütün ticaretinizin döndüğü fiziksel bir mağaza gibi olduğunu düşünmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte web sitenizin ziyaretçilerinize güven vermesi için 7/24 kesintisiz ve sorunsuz çalışması gerekir. Web sitenizin daima ulaşılabilir olmasını sağlamak için bazı konuları özellikle dikkate almak gerekmektedir.  

Web sitenizin güvenilir olması için güvenli bir hosting firmasında olması gerekiyor :

Bir işletme sahibi olarak, sitenizin her zaman çalışıyor olması önemlidir. Sunucu kapanırsa, web sitenize müşterileriniz ulaşamaz  ve bu da iş kaybına neden olabilir. Ayrıca herhangi bir kesintide  web sitenizi kimlerin ziyaret etmeye çalıştığını hiçbir zaman bilemezsiniz. Tabii ki, tüm sunucular güncellemeler ve bakımlar için zaman zaman kapalı kalabilmektedir. Bununla birlikte, kaliteli bir sağlayıcı güncelleme  zamanların önceden iyi planlamalı ve müşterilerine bilgi vermelidir. Bu şekilde oluşacak kesintiler için hazırlanabilirsiniz. Hosting firmanızın çok fazla hizmet kesintisi varsa, farklı bir hosting şirketi bakmanın zamanı gelmiş olabilir. Güvenilirlik söz konusu olduğunda, bir VPS veya Dedicated Sunucu ile herhangi bir problem yaşamayabilirsiniz. Öte yandan, paylaşılan hosting paketleri düşük trafik ve disk alanları ile  donatılmış olabilir ve aynı sunucudaki birden fazla site yüksek   derecede  trafik çekiyorsa bile sitenizi etkileyebilir. Örneğin, işletmeniz ziyaretçilerin artmasına neden olan özel bir  reklam ile satış yapıyorsa, en son istediğiniz şey web sitenizin yavaşlamasıdır.  Daha güvenilir bir barındırma planı , işinizin ihtiyaçlarını ne olursa olsun karşılayabilmelidir. 

Büyüyen İşletmelerin Daha Güçlü Bir Çözüme İhtiyacı Olabilir: 

Başarılı bir işletme kurmanın bir kısmı, büyüme için önceden güçlü planlama yapmayı içerir. Bu, sizin bir sunucuya  ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bir reklam veya yoğun online satış, sunucunuzda kesinti olabileceği gibi müşterilerinizi kaybetmenize neden olabilir. Yoğun saatlerde ek sunucu kapasitesine ihtiyaç duyabilirsiniz veya ek bir trafiğe ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda, ihtiyacınıza uygun  başlangıç aşamasında Sanal Sunucu gerekebilir. Bir VPS, hatta özel bir sunucu , şirketinize zaman içinde büyümek ve gelişmek için imkan sağlayabilir. Sonuç olarak, pazarlama çabalarınız karşılığını almaya başlarsa ve web siteniz müşterilerle dolup taşarsa bu tepkimeye  hazır olmuş olacaksınız. 

Barındırma Sitenizin Güvenliğini Etkileyebilir: 

Web sitesi üzerinden ticaret yapan işletmeler için bir diğer kritik faktör web sitesi güvenliğidir. Bu, özellikle ödeme ayrıntılarını ve diğer kişisel bilgileri işleyen siteler için oldukça  önemlidir. Güvenliği ihlal eden bir site kayıp veriye ve hatta gizlilik ihlallerine yol açabilir. 

Kişilerin eline geçebilecek her bilgi şirket imajınızı zedeleyebilir: 

Bu nedenle, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir hizmetin yanı sıra, güvenebileceğiniz bir web sunucusu seçmek çok önemlidir. Farklı güvenlik özellikleri ile farklı planlar bulunmaktadır. Özellikle, paylaşımlı hosting paketleri biraz daha az güvenli olabilir. Siteniz, (saldırıya hedef olan farklı bir site olsa bile) paylaşımlı hosting de sunucunun tamamını etkileyen saldırılara karşı savunmasız olabilir. İSİMKAYIT sanal ve fiziksel sunucular için ek güvenlik özellikleri sunar. Burada özel işletim sistemleri , virüs tarama yazılımları gibi ek hizmetleri ücretli veya ücretsiz satın alabilmektesiniz. Ayrıca verilerinizi ve müşterilerinizin güvenliğini (kredi kartı numaraları dahil ) korumak için bir SSL sertifikası da kullanabilirsiniz. 

Web Sitenizin Hızlı Açılması Müşterileriniz İçin Önemlidir:

Hizmet seçiminizin önemli olması aynı zamanda site hızınızı da etkilemektedir. Pek çok faktör olmasına rağmen barındırma hizmetinin kaliteli ve yüksek özellikli olması sitenizin hızlı açılmasına neden olur. Örneğin yüksek trafikli bir web sitesinin paylaşımlı bir hosting paketinde barınması uygun olmayacaktır. Bunun için eğer işlerinizin aksamaması için ve müşteri kaybına ulaşmamak için Sanal sunucu veya Dedicated Sunucu satın almanız daha yararlı olacaktır. 

Müşteri Hizmetleri Önemlidir: 

Son olarak bir hosting firması sunucudan veya hosting hizmetinden daha fazlasını sunmalıdır. Birçok barındırma şirketi, ortaya çıktıklarında sorunları gidermenize yardımcı olmak için birinci sınıf destek sağlar. İSİMKAYIT VM bilgili ve dost canlısı insanlar tarafından yönetiliyor. Eğer çözüm odaklı bir destek alamıyor iseniz firmanızı değiştirme zamanı gelmiştir. Bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda hizmetlerimiz ve teknik ekibimiz sizin için hazırdır. İhtiyaç duyduğunuzda, sorularınız ve endişelerinizle birlikte bizimle iletişim kurmak için özgürsünüz. Örneğin, işletmenizin yakın zamanda web sitesini yeniden tasarladığını, ancak şimdi sitenin yavaş çalışıyor gibi göründüğünü varsayalım. Resimlerinizi daha iyi yükleme süreleri için yeniden boyutlandırmak  veya barındırma planınızı yükseltmeniz gerekip gerekmediğini değerlendirmek gibi performansını optimize etmenize yardımcı olacak seçenekleri arayabilir ve görüşebilirsiniz. 

Sonuç olarak, her işletme güvenilir bir web barındırma paketinde yayın alması gerekmektedir. Doğru planı seçmek, web sitenizi gece gündüz çalışır durumda tutar, optimize edilmiş sayfa yükleme hızı sayesinde müşteriyi asla kaçırmazsınız. 

Ayrıca dilerseniz blog sayfamızda yer alan Hangi Hosting Firmasını Tercih Etmeliyim? ve  Hangi Hosting Paketini Tercih Etmeliyim? hakkındaki yazılarımızdı da inceleyebilirsiniz.

 


  • web hosting, web hosting neden önemli, hosting
  • Bu dökümanı 376 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir