Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Nic.tr kapanıyor, Trabis açılıyor!


NIC.TR Kapandi 

Değerli Müşteri ve Ziyaretçilerimiz,

1991 yılından beri ".tr" uzantılı alan adlarının tahsisini gerçekleştiren Nic.TR'nin hizmetleri TRABİS'in açılması ile son bulacak ve alan adları açısından yeni bir dönem başlayacaktır. TRABİS'in işleyiş kuralları ve uygulamaları TRABİS faaliyete geçtiğinde TRABİS tarafından duyurulacaktır. TRABİS faaliyete girene kadar, alan adı sahiplerinin hak kaybına uğramaması için bir kayıt operatörü seçerek aktarım işlemini gerçekleştirmesi büyük önem taşımaktadır.

 

Nic.tr 12 Eylül 2022 Saat 09:00 kapanıyor!

.tr uzantılı alan adlarının yönetiminde büyük değişiklikleri beraberinde getiren TRABİS, 14 Eylül 2022  tarihinde açılacaktır.

TRABİS açılışı öncesinde, 12 Eylül 2022 – 14 Eylül 2022 tarihleri arasında, bir geçiş süreci gerçekleşecektir. Bu süre içerisinde .tr alan adları için tahsis, yenileme ve güncelleme işlemleri nic.tr tarafından yapılmayacaktır. 

Alan adları, sistemin etkinleştirilmesiyle birlikte TRABIS 'e aktarılacaktır. Ancak aktarım işlemi otomatik değildir; sistem kullanıcıları, Nic.TR sistemindeki alan adlarının yeni kayıt şirketlerine transfer işlemlerini hızlandırmaları gerekmektedir.

Nic.tr Kapanmadan önce .Tr uzantılı alan adlarınızı isimkayit.com  (İsim Kayıt Bilişim - ikb19-metu) firmamıza ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz. Domain transferi süresince alan adınız ekstra bir yıl otomatik olarak uzatılmaktadır. Ekstra bir yıl yenileme ücreti haricinde, transfer işlemi için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

 

Artık TR domainleri belgesiz tescil etme dönemine giriyor.

14 Eylül 2022 saat 14:30 da TRABIS tarafından yaklaşık 1 yıl gibi süre ile toplanan ön başvurular belirtilen saatte TRABIS tarafından kabul edilecek ve değerlendirmeye alınacaktır.

Ön başvuru sonuçları ise TRABIS değerlendirmesinden sonra, www.isimkayit.com web sitemiz üzerinden ön başvuru yapan müşterilerimize olumlu/olumsuz olarak ön başvuru değerlendirme sonuçları iletilecektir.

Belirtilen günden sonra da daha önce söylediğimiz gibi TR domain tescillerinde artık belge istenilmeden rahatlıkla tescil işlemleri yapılabilecektir.

Bu süreç içerisine kadar TR domainlerinizi firmamıza transfer ederek güvene alabilir ve tescil etmek istediğiniz domainlere ait ön başvurularınızı yapmaya devam edebilirsiniz.

 

Aracı firmalarda bulunan domainlerinizi ise www.isimkayit.com web adresimizden ücretsiz olarak firmamıza direk transfer edebilirsiniz.

 

Domain Transfer işlemleri hakkında aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz.

https://www.isimkayit.com/nictr-transferi-nasil-yapilir 

 

TR Domain ön başvuruları için aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz.

https://www.isimkayit.com/tr-domain-on-basvuru 

 

Firmamız İSİM KAYIT TR domain Kayıt Operatörü olup, en uygun fiyatlar ile sistemimizden güvenle TR domain tescili yapabilirsiniz.

 

TRABİS KAYIT OPERATÖR LİSTESİ :

https://www.trabis.gov.tr/page/2 

 

Siz değerli ziyaretçi ve müşterilerimize duyurulur.

 

 

10/09/2022 - Cumartesi

<< Geri