Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

.TR alan adı kaydı için gerekli belgeler

com tr domain kayıt

.TR Alan adı kaydı için kurallar gereği, '.tr' uzantılı alan adları 'belgeli' ve 'belgesiz' olarak tahsis edilmektedir.

Belgeli alan adları için iletilmesi gereken 'resmi' belgeler, almak istediğiniz uzantıya göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki açıklamaları okuyunuz..

Lütfen, alan adı başvurunuz (online) sonrasında, gerekli olan resmi belge ile birlikte Alan Adı Tahsis Formu 'nu  göndermeyi unutmayınız. Aksi halde alan adı tahsisi eksik belge nedeni ile gerçekleştirilemeyecektir .

Belge Gerektirmeyen .TR Alan Adları :

 • .com.tr
 • .net.tr
 • .org.tr
 • .biz.tr
 • .info.tr
 • .web.tr
 • .gen.tr
 • .name.tr (gerekli durumlarda istenilebilir.)
 • .bbs.tr

Yukarıda ki .TR alan adları için herhangi bir belge istenmemektedir. isimkayit.com üzerinden siparişini geçtikten sonra ödemeye müteakip anında aktif edilir.  


Belge Gerektiren .TR Alan Adları :

 • .gov.tr
 • .k12.tr
 • .pol.tr
 • .edu.tr
 • .mil.tr
 • .bel.tr
 • .av.tr
 • .dr.tr
 • .kep.tr
 • .tv.tr (gerekli durumlarda istenilebilir.)

Her alan adı tescili için belgeler ayrı ayrı ve her başvuruda ALAN ADI BAŞVURU formu doldurularak sistemimiz üzerinden ilgili siparişe ait belge gönderme bölümünden veya domain@isimkayit.com mail adresimize mail atarak iletebilirsiniz.

.TR Alan adı kaydı için tahsis formu ALAN ADI BAŞVURU formunu indirmek için lütfen buraya tıklayınız.  

.BBS.TR Alan adları için gerekli olan belgeler : 

Alan adı tahsisinin hızla yapılabilmesi için, ".tr" Alan Adı Yönetimi veya onun yetkilendirdiği makamlarca başvuru ve tahsis sırasında belge istenmeyecektir. Ancak, ".tr" Alan Adı Yönetimi ya da onun yetkilendirdiği makamlarca; tahsisi yapılan alan adı ile ilgili olarak çelişki (tutarsızlık), kötü niyet veya alan adı ticaretinin yapıldığına dair kanıt bulunması halinde, alan adı tahsisi yapılan kişiden dayanak bilgi ve belgelerini ibraz etmesi istenebilir. Bu bilgi ve belgeler başvuru yapan kişinin nüfus ve ikamet bilgilerine ilişkin resmi belgeleri ile çalıştırdığı BBS sistemine ilişkin açıklayıcı teknik/idari bilgilerdir.    

.NAME.TR Alan adları için gerekli olan belgeler : 

Alan adı tahsisinin hızla yapılabilmesi için, ".tr" Alan Adı Yönetimi veya onun yetkilendirdiği makamlarca başvuru ve tahsis sırasında belge istenmeyecektir. Ancak, ".tr" Alan Adı Yönetimi ya da onun yetkilendirdiği makamlarca; tahsisi yapılan alan adı ile ilgili olarak çelişki (tutarsızlık), kötü niyet veya alan adı ticaretinin yapıldığına dair kanıtların bulunması halinde, alan adı tahsisi yapılan kişiden dayanak belgelerini ibraz etmesi istenebilir. Uyuşmazlık, itiraz gibi durumlarda ya da ilgili makamlarca gerekli görülmesi ve talep edilmesi durumunda nüfus cüzdanı, mesleki kimlik belgesi, veraset ilamı gibi belgeler geçerli kabul edilecektir.    

.TEL.TR Alan adları için gerekli olan belgeler : 

Alan adı tahsisinin hızla yapılabilmesi için, ".tr" Alan Adı Yönetimi veya onun yetkilendirdiği makamca başvuru ve tahsis sırasında belge istenmeyecektir. Ancak; tahsisi yapılan alan adı ile ilgili olarak çelişki (tutarsızlık), kötü niyet veya alan adı ticaretinin yapıldığına dair kanıt bulunması halinde, alan adı tahsisi yapılan kişiden dayanak belgelerini ibraz etmesi istenebilir. Herhangi bir uyuşmazlık durumunda telefon numarasının sahipliğine dayanak olarak, ilgili kurumla yapılan sözleşme, son ödenen fatura gibi belgeler kabul edilecektir.    

.GOV.TR Alan adları için gerekli olan belgeler : 

Alan adının tahsisi için alan adı sahibi kuruluşun en üst makamı tarafından verilen antetli kağıt üzerinde imzalı ve kaşeli izin belgesinin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.    

.MİL.TR Alan adları için gerekli olan belgeler : 

Alan adının tahsisi için alan adı sahibi kuruluşun T.C. Genel Kurmay Başkanlığı'ndan aldığı antetli kağıt üzerine hazırladığı imzalı ve kaşeli yazılı izin belgesini ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne göndermesi gerekmektedir.    

.K12.TR Alan adları için gerekli olan belgeler :

Alan adı talebinde bulunan kuruluş devlet okulu ise, ilköğretim, lise ve dengi okulların müdürlük makamınca verilmiş, antetli kağıt üzerinde makamca imzalanmış ve kaşeli yazılı izin belgesinin, Alan adı talebinde bulunan kuruluş özel okul ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Özel Öğretim Kurumları Ruhsatnamesi'nin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.    

.EDU.TR Alan adları için gerekli olan belgeler :

Alan adının tahsisi için alan adını kullanacak üniversitenin rektörlük makamınca verilmiş, antetli kağıt üzerinde, rektör ya da ilgili 1. derece imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış ve kaşeli yazılı izin belgesinin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.

.BEL.TR Alan adları için gerekli olan belgeler :

Alan adının tahsisi için, alan adını kullanacak belediyenin başkanı tarafından imzalı onay belgesinin ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gerekmektedir.

.POL.TR Alan adları için gerekli olan belgeler :

Alan adının tahsisi için alan adını kullanacak emniyet teşkilatının Emniyet Genel Müdürlüğü imzalı kaşeli onay belgesi göndermesi gerekmektedir.    

.AV.TR Alan adları için gerekli olan belgeler :

Bireysel başvurularda;
Kayıtlı olduğu ilin barosundan alınmış avukat olduğunu gösteren güncel belgenin veya bu belgenin noter onaylı sureti.
Avukat Kimliği ve T.C. Kimlik fotokopisi.

Hukuk bürosu veya avukatlık ortaklığı için yapılan başvurularda;
Büro veya ortaklıkta yer alan her bir avukatın kayıtlı olduğu ilin barosundan alınmış avukat olduğunu gösteren güncel belgeler veya bu belgelerin noter onaylı suretleri.
Şahsı, hukuk bürosunu veya avukat ortaklığını temsile yetkili kişi veya kişilerce yapılan başvurularda;

Kişi veya kişilerin şahıs, hukuk bürosu veya avukat ortaklığı adına ilgili işlemi yapmaya yetkili olduğunu ispatlayan belge.   

.DR.TR Alan adları için gerekli olan belgeler :

Bu alan adının tahsisi için, TTB'nce talep edilen bazı dokümanların TTB'ne sunulması gerekmektedir. İlgili dokümanlar http://www.ttb.org.tr/drtr/ adresinde kullanıcılara sunulmuştur. Başvurusu bulunan alan adları TTB tarafından ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilecek olan onay yazısı dikkate alınarak tahsis edilir. Alan adı tahsisinde "önce gelen alır" prensibi geçerlidir.  

.TR Resmi Alan Adı Kayıt Operatörü Olan isimkayit.com üzerinden domain tescillerinizi güvenle aracı kurum olmadan direk kendi üzerinize domain tescili yapabilirsiniz.

.TR Domain Sorgulama ve Tescil Başvurusu İçin Tıklayınız. Global Bütün Domain Tescilleri İçin Tıklayınız.


Bilginize sunarız.

isimkayit.com


 • .com.tr alan adı tescili, .TR domainler, .TR domain tescili nasıl yapılır, .TR domain tescil şartları
 • Bu dökümanı 265 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir