Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Wordpress CMS Kurulumu

Merhaba, bu yazımızda sizlere Wordpress ve kurulumu hakkında bilgi vereceğiz.
WordPress, açık kaynaklı kodlu ve ücretsiz olarak dağıtılan dünyanın en çok kullanılan blog altyapısı sistemlerinden biridir. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle çok sayıda geliştirici tarafından desteklenip, her geçen gün daha da kolay kullanılabilir, daha gelişmiş özelliklere sahip olmakta olan bir sistemdir. Kısa süre içerisinde WordPress altyapısı ile web sitenizi aktif hale getirip yazılarınızı, resimlerinizi ve iletişim bilgilerinizi yayınlamaya başlayabilirsiniz. Şimdi wordpress kurulumuna bakalım.

Öncelikle Worpress sitesine (https://tr.wordpress.org) girip wordpress son sürümünü indiriyoruz. Öncelikle hostinginizin kontrol paneline giriş yaparak Wordpress'in kurulabilmesi için gerekli olan bir kullanıcı ve bu kullanıcıya tanımlanmış veritabanı oluşturun. İndirdiğimiz wordpress sürümünü rardan çıkarıyoruz. Daha sonra dosyalarımızı yükleyeceğimiz filezillayı açıyoruz.

wordpress kurulum dosya yükleme


Açılan klasörlerimiz içerisinde public_html klasörünü açıp içindekileri siliyoruz. Rardan çıkardığımız wordpress dosyalarını public_html klasörü içerisine sürükle bırak yapıyoruz.

wordpress kurulum dosya yükleme


Dosyalar yüklendikten sonra tarayıcıda sitemizi açıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi wordpress kurulum ekranı geliyor.

joomla e-ticaret yazılım kurulumu


Başlayalım dediğimizde veritabanı bilgilerimizi girip bağlantı kurulacak veritabanını belirleyeceğimiz ekran karşımıza çıkıyor. Burada önceden hostingimizin kontrol paneline giriş yaparak wordpress kurulabilmesi için gerekli olan bir MySQL kullanıcısı ve bu kullanıcıya tanımlanmış MySQLveritabanı bilgilerini giriyoruz.

wordpress kurulum veri tabanı
Veritabanı bilgilerimizi girip gönder dediğimizde, yüklediğimiz wordpress klasörleri kontrol edilip bir eksik yoksa aşağıdaki ekran karşımıza çıkıyor.

wordpress kurulum
Kurulum yap dediğimizde admin bilgilerinin girileceği, parolamızın belirleneceği ekran karşımıza geliyor.

wordpress kurulum admin bilgileri


Yukarıdaki ekrandaki gibi bilgilerimizi girip Wordpress’i kur değimizde sitemize kurulum işlemi tamamlanmış oluyor.

wordpress kurulum admin bilgileri

Wordpress admin giriş kısmından kullanıcı adımızı ve parolamızı girerek sitemizi tasarlamaya, paylaşımlar yapmaya başlayabiliriz.

wordpress kurulum admin bilgileri


Wordpress CMS sistemi ile uyumlu WP Hosting  paketlerimizi inceleyebilirsiniz.  • Wordpress CMS Kurulumu, Wordpress Kurulumu, wordpress nedir, wordpress
  • Bu dökümanı 22 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir