Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

WordPress Admin Şifresini Sıfırlama


Bazı durumlarda Wordpress Yönetim Paneline giriş yapmakta sorun yaşayabiliriz. Şifremizi unutmuş olabilir ya da kullanıcı bilgilerimiz istemediğimiz kişilerce değiştirilmiş olabilir. Bu durumlar bizim için sorun haline gelebilmektedir. Bu sorun çözümsüz değil. WordPress kullanıcı şifre değiştirme işlemi oldukça kolaydır. Yapılması gereken işlem adımlarını doğru olarak yaparsanız kısa süreler içerisinde yeni bir WordPress şifresine sahip olabilirsiniz. WordPress şifre değiştirme işlemi için ilk olarak phpMyAdmin’e bağlantı sağlayın.
PhpMyAdmin’e bağlantı sağladıktan sonra sol tarafta kullanmakta olduğunuz veritabanını seçin.

wordpress şifre unuttum

Veritabanı seçimi yapıldıktan sonra karşınıza tüm WordPress tabloları açılacaktır. Bu tablolardan wp_users  tablosuna tıklayın. Girmiş olduğunuz wp_users tablosunda WordPress sitenizde kullanmakta olduğunuz kullanıcı hesabını bulun ve user_pass kısmına iki defa tıkladığımızda yeni şifremizi girebilyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta girdiğimiz parolanın MD5 formatında olması gerektiği. Şifremizi Md5 formatına Wordpress’in de tavsiye ettiği site olan http://www.miraclesalad.com/webtools/md5.php üzerinden çevirebiliriz. Md5 çevirme işlemiyle uğraşmak istemiyorsanız  parola kısmına 23fc4b99e87827f8b9f5ae255c879879 girip kaydedin. Bunu girdiğinizde şifreniz isimkayıt olacaktır. Daha sonra Wordpress yönetim panelinden kullanıcılar işleminden değiştirebilirsiniz. 

wordpress şifre yenileme

İkinci yöntem olarakta wp_users tablosunda Wordpress  sitenizde kullanmakta olduğunuz kullanıcı hesabınızı bulun düzenle butonuna tıklayın.

wordpress şifre

Açılan tablodaki user_pass bölümünden yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu işlemi uygularken yukarıdaki görselde görüldüğü gibi MD5 seçeneğinin seçili olması gerekmektedir. Şifremizi girdikten sonra Git (Go) butonuna tıklayın. Bu işlemlerin ardından yeni WordPress şifrenize sahip olabilirsiniz. Belirlediğimiz şifre ile Wordpress Yönetim paneline giriş yapabilir. Burada kullanıcılar kısmından şifrenizi değiştirebilirsiniz. 

Dilerseniz kaliteli, ucuz, performanslı Wordpress Hosting Paketlerimizi inceleyebilirsiniz.  • WordPress Admin Şifresini Sıfırlama, wordpress şifre oluşturma, wordpress şifre sıfırlama
  • Bu dökümanı 0 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir