Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

WP Super Cache Nedir?


WordPress için statik bir önbellekleme eklentisidir. Wp Super Cache eklentisi sitenizin CPU kullanımının azalmasını ve sitenizin daha hızlı açılmasını sağlar. Bu eklentiyi kullanarak sunucunuza binen yükleri büyük oranda düşürebilir ve kaynak tüketimi sorunlarını en aza indirgeyebilirsiniz.
Cache eklentilerinde çalışma mantığı; oluşturulan sayfaların belleğe kaydedilerek yeni kullanıcılara belleğe alınan sayfanın gösterilmesi şeklindedir. Yani her kullanıcı için sayfa üzerinde bulunan tüm sorguları çalıştırmak yerine 1 defa bu işlem yapılıyor ve sayfa kayıt ediliyor. Bu sayede az sorgu çalıştırıldığı için sayfa açılışları hızlanıyor.

WP Super Cache Kurulumu
Sol menüden “Eklenti ekle” sayfasındaki arama kısmına “WP Super Cache” yazarak aratınız, “Şimdi Kur” butonuna tıklayarak kurunuz. Eklentiyi etkinleştiriniz. Eklentiler sayfasından eklenti ayarlarına gidiniz.
Açılan sayfada Kolay sekmesine tıklayın ve Önbellekleme özelliğini: Önbellekleme Açık olarak seçin.

wordpress hızlandırma


Aşağıdaki ayarları kullanarak gelişmiş ayarlamalar yapabilirsiniz. Gerekli seçimleri aşağıdaki resimdeki gibi yaptıktan sonra durumu güncelle butonuna tıklayarak ayarları kaydedin.

wp super cache


Önyükleme sekmesine girerek aşağıdaki ayarı aynen uygulayın. Bu ayar ile birlikte tüm sayfalarınız her 30dk’da bir tekrar önbelleğe alınacak. Ayarları yapın ve kaydedin.

wordpress super cache


Yukarıdaki tüm ayarları yaptıktan sonra İçerik sekmesine gelerek önbelleği temizleyin ve daha sonra Önyükleme sekmesine girip “Önbellek Önyüklemesini Şimdi Çalıştır” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayın.

Dilerseniz ucuz, kaliteli wordpress hosting paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

  • WP Super Cache Nedir, WP Super Cache, Super Cache, wordpress hızlandırma, hızlı wordpress
  • Bu dökümanı 19 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir