Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

WordPress Hosting

Kod yazmayı bilmiyor ve web sayfanızı yönetmek istiyorsanız Wordpress tam size göre...

WordPress Nedir?

Wordpress günümüzde kod yazmayı bilmeyen kişilerin en çok tercih ettikleri CMS (İçerik Yönetim Sistemidir). Wordpress içerisinde barındırdığı binlerce tema ve eklenti ile kod yazmayı bilmeyen kişilerin hayallerindeki siteyi kolayca yayınlamasına olanak sağlar.

Sanal alemde milyonlarca web sitesi WordPress altyapısıyla yayın yapmaktadır. WordPress’in ilk duyurulduğu zamanlarda kullanım amacı bir blog sayfası oluşturmaktı. Fakat esnek yapısı ve geliştirilebilirliği nedeniyle günümüzde e-ticaret ve kurumsal web sitelerin alt yapısında da WordPress’in yaygın kullanıldığını görmekteyiz.

WordPress ile dakikalar içerisinde bir web sitesi oluşturabilmek, teknik bilgi gerektirmemesi dünya genelinde bu kadar tercih sebebi olması durumunu açıklıyor. Durum böyle olunca, WordPress odaklı birçok ürün ve hizmet modelleri ortaya çıkmıştır.

WordPress Hosting Nedir?

WordPress Hosting, WordPress destekli bir web sitesini verimli bir şekilde barındırmak için önceden yapılandırılmış bir hosting ürünüdür. “WordPress Hosting” için endüstri standardı bir tanım yoktur, bu nedenle tam ürün ana bilgisayara göre değişir. WordPress Hosting genellikle tipik bir Linux sunucusundaki bir WordPress kurulumuna kıyasla, bir WordPress kurulumunu basitleştirmek, güvence altına almak ve hızlandırmak için kullanılır.

WordPress platformunda oluşturulan web siteleri, uygun şekilde optimize edilmezse işlevsellik sorunlarına neden olabilecek bazı özelliklere sahiptir. Bu, belirli öğelerin düzgün yüklenemeyebileceği, yükleme süresinin artabileceği veya web sitesinin tamamen erişilemez hale gelebileceği anlamına gelir. Böyle bir durum oluştuğunda, ziyaretçilerin sitenizden çıkması kaçınılmazdır. Bu da size trafiğin ve potansiyel satışların azalmasına mal olur.

Web Hosting  ile WordPress Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Wordpress ile internet sitesi kurmak isteyen kişiler hosting ararken birçok farklı hosting türü ile karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle kişilerin ilk ulaştığı hosting türlerinin web hostingler olduğu bilinmektedir. Günümüzde birçok kişi wordpress hosting ile web hosting arasındaki farklar hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Genel web Hosting : Genel web barındırma, genellikle birden çok sitenin tek bir fiziksel sunucuda alanı paylaştığı paylaşılan bir barındırma hizmetidir. Bu tür bir ortamda, hepsi farklı platformlarda çalışan potansiyel olarak binlerce farklı web sitesi vardır. Genel barındırma hizmetleri ,  WordPress site oluşturucuları ve uygulamaları sunarken, aynı zamanda çeşitli başka site oluşturucuları da sunarlar ve hepsiyle ilgili sorunlar için hizmet vermeleri gerekir. Sonuç olarak: genel barındırma hizmetleriyle sağlanan hizmet ve destek, WordPress’e özgü sorunları karşılamak için tasarlanmamıştır.

WordPress Hosting : Genel web barındırma hizmetleri gibi, WordPress barındırma da genellikle paylaşılan bir sunucu ortamında gerçekleşir ve planlar çeşitli düzeylerde ve fiyatlarda sunulur. Ancak fark, web sitenizin yalnızca diğer WordPress kurulumlarıyla bir sunucuyu paylaşacak olmasıdır. Hizmet ve destek, WordPress’in belirli özelliklerine göre uyarlanmıştır ve çözümler, WordPress performansını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

Wordpress hostingleri içerisinde bulunan CPU ve Ram özellikleri web hostinglere göre daha fazladır. Yani kısacası wordpress hosting kullanarak bir internet sitesi açtığınızda sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Wordpress hostinglerde internet sitelerinin yedekleri otomatik olarak günlük alınırken web hostinglerde yedekler belirli aralıklar ile alınmaktadır.

Wordpress hosting paketleri içerisinde birçok eklenti yüklü olarak gelmektedir. SEO eklentileri, mail eklentileri e-ticaret eklentileri yüklü gelen başlıca plug-inler arasında bulunmaktadır. Fakat web hosting kullanan kişi ve işletmeler bu eklentileri tek tek kendileri eklemelidir.

Sitelerde yaşanabilecek problemlerden olan ön bellek problemlerini çözmek üzere wordpress hostinglerde özel yazılımlar bulunmaktadır.

Wordpress hosting paketlerinde SSL sertifikaları yer alırken web hosting kullanan kişi ve işletmeler bunları özel olarak satın almaktadır.

CDN hizmeti wordpress hostingler içerisinde ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Kısacası wordpress hosting paketleri web hosting paketlerine göre daha avantajlı hostinglerdir. Sizler de bir internet sitesi kurmak istiyorsanız wordpress hosting paketlerini tercih etmeye özen göstermelisiniz. Böylece sitenizin problemsiz bir şekilde çalışmasını sağlayabilir ve kesintisiz hizmet verebilirsiniz.

İSİMKAYIT veri merkezinde sunulan wordpress hosting paketlerini tercih etmeniz için size sunulan wordpress paket özellikleri : 

Limitsiz Alt Domain Hesabı : Tüm Wordpress hosting paketlerinde ana domaininizin altında limitsiz alt domain (subdomain) oluşturabilirsiniz.

Limitsiz FTP Hesabı : Tüm Wordpress hosting paketlerinde FTP hesaplarınıza dilediğiniz kadar kullanıcı atayabilirsiniz.

Ücretsiz Yedekleme : Tüm Wordpress hosting paketlerinde bulunan günlük ve haftalık otomatik yedekleme hizmeti sayesinde verileriniz güven altında.

Ücretsiz SSL Sertifikası : Firmamızdan satın alacağınız tüm Wordpress hosting paketlerinde ücretsiz SSL sertifikası kullanabilirsiniz. Bu sayede google'da üst sıralara daha rahat çıkabilirsiniz.

Gelişmiş Yönetim Paneli : Tüm Wordpress hosting paketlerinizi sistemimizde bulunan kendimize ait gelişmiş yönetim paneli ile yönetebilir veya sunucu üzerinde directadmin web panel sayesinde hosting yönetim işlemlerini güvenle yapabilirsiniz.

Türkiye Lokasyon : Paylaşımlı web sunucularımız Kocaeli Körfezde firmamıza ait veri merkezimizde barındırılmaktadır.

Özel Optimizasyonlu Sunucular : Sadece Wordpress yazılımı kullanacak müşterilerimiz için özel olarak hazırladığımız Wordpress Hosting sunucularımız ile WordPress ile hazırladığınız web sayfalarınızı yayınlayabilirsiniz.

Kesintisiz Hosting : Firmamızdan almış olduğunuz paylaşımlı sunucularımız cloud yapısı sayesinde birden fazla sunucuda senkronize bir şekilde çalışmakta ve bu sunucular arasında yük dengesini sağlama amacıyla Load Balancer bulunmaktadır. Bu sayede olası sunucu veya network sorunlarından kesinlikle etkilenmezsiniz.

Destek Ekibimiz Her Zaman Yanınızda : Wordpress web sitelerinizi tasarlarken, yayına alırken veya yayın esnasında yaşadığınız sorunlarda teknik destek ekibimizdeki arkadaşlarımız her zaman size yardımcı olmaya hazırdır.

Çok kolay, rekabetçi fiyatlarımız ve üstün kalitemiz ile WordPress Uyumlu Hosting çözümlerimizi incelemek için WordPress Hosting Sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 


  • wordpress, wordpress nedir, wordpress hosting
  • Bu dökümanı 257 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir