Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Ücretsiz Site Haritası (Sitemap) Oluştur

Sizler için özel olarak hazırladığımız Sitemap oluşturucumuz sayesinde web sitenizdeki tüm sayfalara ait Site Haritasını rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

İnternet dünyasında milyonlarca bu tarzda ücretsiz site harita oluşturma sayfaları bulabilirsiniz. Bu sayfaların bir çoğu site haritaları hatalı veya sınırlı sayfaları kısıtlı olarak sitemap.xml şeklinde size sunuyor.

İsim Kayıt Web Hosting olarak sizlerin her zaman memnuniyetinizi düşünüyoruz. Bizde sizlerin en doğru şekilde web site veya sitelerinize ait sayfaları sınırsız olarak tarayarak Site Haritanızı oluşturup sitemap.xml şeklinde isimkayit.com web sayfamızdan indirmenize imkan tanıyoruz.

Site Haritamı Nasıl Oluşturabilirim ?

Sitemap.xml dosyanızı oluşturmak için aşağıdaki " Sitemap Oluşturucu " formumuz da istenilen alanları doldurmanız gerekir.

Domain Adresiniz: Bu alana web sayfanızın alan adını yazmanız gerekir. Örnek. www.isimkayit.com

Değişim Sıklığı: Bu bölümde arama motorları örneğin googlebot' ları ne sıklıkla web sitenizi ziyaret etmesini istiyorsanız opsiyon tercihlerinden birini seçmeniz gerekir.

Eğer web sitenizi sürekli güncellemiyorsanız arama motorlarına ait botları sürekli web sitenize çekmenizi tavsiye etmiyoruz. Bu şekilde her zaman bot gelip herhangi bir değişiklik görmediğinde web siteniz hakkında iyi şeyler düşünmediği SEO konusunda uzman arkadaşlarımız tarafından söylenilmekte ve uyarılmaktadır. Yani web sayfanız ayda bir güncelliyorsanız seçeneklerden " Aylık " olanı seçmeniz daha mantıklı olacaktır.

Tarama önceliği: Bu bölümde sitemap.xml oluşturulurken sayfaların önceliği belirtilir. Bu bölümden sayfa önceliğinizi seçmeniz gerekir. Burada 1.0 en öncelikli 0.1 daha az öncelikli gibi düşünebilirsiniz.

Sitemap Oluşturucu

* Tüm alanları doldurmayı unutmayınız

* Çok fazla web sayfası olan web siteler için tarama oranı uzun sürebilmektedir.

* Tarama tamamlanana kadar lütfen sayfadan ayrılmayınız.

Sitemap, Site Haritası Nedir?

Sitemap, Türkçe olarak Site Haritası, web sitemizde yayınlamış olduğumuz içeriklere ait sayfaların linklerinin bulunduğu .xml, .html, .ror vb farklı uzantılarda (genellikle .xml uzantısı tercih edilir.) yazılmış bir dosyadır.

Günümüzde sitemap yani site haritası, bütün web sitelerine ait yazılımlarda mutlaka bulunması, kullanılması gereken önemli SEO (Search Engine Optimization) kriterlerinden biridir.

Arama motorları sitemap yani site haritanız için belirlediğiniz dosyayı okuyarak ilgili link yapınızı sürekli dolaşır. Bu şekilde arama motorlarıda sitenizi kendi veritabanlarına kayıt ederler.

Ziyaretçiler arama motorlarında web site verilerinizi daha rahat bulur ve size ulaşabilirler.

Wordpress, Opencart, Joomla vb. hazır yazılımlar için Sitemap (Site Haritası) ekletileri bulunmaktadır. Bu eklentilerden beğendiğiniz ve kaliteli olduğunu düşündüğünüz eklentiyi yazılımınıza kurarak Google Web Master Araçları sayfasından sitenizi kayıt ederek oluşturduğunuz sitemap.xml dosyasını tanımlayabilirsiniz.

Eğer Google Web Master Araçlarına sahip değilseniz kolay bir şekilde https://www.google.com/webmasters linkinden kayıt olabilir ve gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Fakat bu şekilde işlem yapmak istemiyorum derseniz bir diğer yolda sitenizin robots.txt dosyasına " Sitemap: http://sitenizinismi.com/sitemap.xml " şeklinde yazıp ftp den sitemap.xml dosyanızı public_html klasörünün içerisine atmanız yeterlidir.

Önerimiz arama motorlarının ilgili web master araçları sayfasına üye olarak bu sayfada istenilen yere sitemap.xml dosya yolunuzu tanıtım çağırmanız olacaktır. (*Tavsiye edilen)


Site Map hakkında soru veya sorunlarınız olursa hiç çekinmeden Teknik Destek veya Yazılım Bölümümüzden yardım talep edebilirsiniz. Eğer ürün ve hizmetlerimizden faydalanıyorsanız örnek. " Hosting, Sunucu Kirlama gibi " arkadaşlarımız sizin için işleminizde yardımcı olacaktır. Eğer kullanıcı, müşterimiz değilseniz sizede nasıl yapabileceğiniz anlamında fikir verebilirler.

Unutmayın, Memnuniyetiniz bizim için çok önemlidir. Sloganımız Memenuniyetiniz Kayıt altında.


isim-kayıt-güçlü-teknik-destek