Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Multi Hosting

Hosting, en basit ifadeyle internet sitenizin içeriğini sitenize giriş yapan kullanıcıların tarayıcılarına iletmek üzere barındıran ve sitenizdeki içeriğe erişim sağlamak isteyen kullanıcıların tarayıcılarına ve dolayısıyla bilgisayarına güvenli bir şekilde içeriği ileten sunucuların yaptığı içerik barındırma hizmetine verilen isimdir.

Hosting seçenekleri, ihtiyaç duyacağınız alanlara göre ayrılmıştır. Sunucunuzun kullandığı işletim sistemine, sunucunuzun sağlanma türüne, ihtiyaç duyacağınız kaynakların boyutuna ve bunlar haricinde daha birçok niteliğe göre çeşitli adlar altında piyasaya sürülürler. Sunulan en popüler hosting türleri şunlardır:

- Paylaşımlı Hosting

- VPS Hosting

- Cloud Hosting

- WordPress Hosting

- Dedicated Server Hosting

- Multi Hosting

Biz bu yazımızda Multi hosting paketleri ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Multi Hosting Nedir?

Birden fazla alan adınız veya hosting hesabınız varsa bunların hepsini aynı hesap altında toplaya bileceğiniz ve yönetebileceğiniz hosting türüdür. Multi Hosting paketlerinde de çoklu paket miktarınızı barındırmak istediğiniz domainlerin sayısına göre ayarlanabilir. Tüm bu barındırdığınız alan adlarını tek paketinizden yönetebilirsiniz.

Normal hostinglerde her domain için bir hosting almanız gerekirken multi hosting paketleri sayesinde ayrı ayrı hosting almanıza gerek kalmadan tüm alan adlarını tek pakette yönetebilirsiniz.

Çoğu zaman Reseller paketleriyle karıştırılan multi hosting ile reseller hosting paketleri arasındaki fark, Reseller hostinglerde her domain için ayrı ayrı hesaplar açmak zorundasınız. Multi hostingde ise var olan multi hosting paketinize domain ekleyip çalıştırabilirsiniz.

İSİMKAYIT Veri Merkezi olarak sunmuş olduğumuz Multi hosting paketi aldığınızda sahip olacağınız avantajlar :

Limitsiz Alt Domain Hesabı : Tüm multi hosting paketlerinde ana domaininizin altında sınırsız sayıda alt domain (subdomain) oluşturabilirsiniz.

Limitsiz FTP Hesabı : Tüm multi hosting paketlerinde FTP hesaplarınıza dilediğiniz kadar kullanıcı atayabilirsiniz.

Ücretsiz Yedekleme : Tüm multi hosting paketlerinde günlük ve haftalık otomatik yedekleme hizmeti sayesinde verileriniz güven altında.

Ücretsiz SSL Sertifikası : Firmamızdan satın alacağınız tüm multi hosting paketlerinde ücretsiz SSL sertifikası kullanabilirsiniz. Bu sayede google'da üst sıralara daha rahat çıkabilirsiniz.

Gelişmiş Yönetim Paneli : Tüm multi hosting paketlerinizi sistemimizde bulunan kendimize ait gelişmiş yönetim paneli ile yönetebilir veya sunucu üzerinde directadmin web panel sayesinde hosting yönetim işlemlerini güvenle yapabilirsiniz.

Türkiye Lokasyon : Paylaşımlı web sunucularımız Kocaeli Körfezde firmamıza ait veri merkezimizde barındırılmaktadır.

Özel Optimizasyonlu Sunucular : Google Arama Motoru, Bing Arama Motoru, Yandex Arama Motorları gibi birçok arama motorlarının istemiş olduğu özellik ve eklentiler için özel olarak optimize edilmiş sunucularımız sayesinde rakiplerinizden bir adım önde başlayın. Web siteniz hızlı bir şekilde tüm arama motorlarında çıksın.

Kesintisiz Hosting : Firmamızdan almış olduğunuz paylaşımlı sunucularımız cloud yapısı sayesinde birden fazla sunucuda senkronize bir şekilde çalışmakta ve bu sunucular arasında yük dengesini sağlama amacıyla Load Balancer bulunmaktadır. Bu sayede olası sunucu veya network sorunlarından kesinlikle etkilenmezsiniz.

Destek Ekibimiz Her Zaman Yanınızda : Web sayfanızı tasarlarken, yayına alırken veya yayın esnasında yaşadığınız sorunlarda teknik destek ekibimizdeki arkadaşlarımız her zaman size yardımcı olmaya hazırdır.

 


  • multi hosting, wordpress hosting, VPS hosting, paylaşımlı hosting
  • Bu dökümanı 311 kullanıcı yararlı buldu.
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bunlar da yardımcı olabilir