Alan Adı Kaydı Alan Adı Transferi Alan Adı Yenileme .TR Alan Adı Kaydı Whois Sorgulama Alan Adı Uzantıları
Bireysel Hosting Kurumsal Hosting Wordpress Hosting Multi Hosting
Türkiye VDS Sunucu Avrupa VDS Sunucu Özel Masaüstü Sunucu FOREX Sunucu
Türkiye Fiziksel Sunucu Avrupa Fiziksel Sunucu Yarı Fiziksel Sunucu Sunucu Barındırma Kirala Senin Olsun
Kurumsal E-posta IP Adresi Hizmeti Metro Ethernet Hizmeti Yedekleme Hizmeti
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.
Detay Tamam

Ücretsiz .TR Domain Transfer Kampanyası Başladı!

İsim Kayıt; .TR Alan Adlarını kayıt/tescil ve yönetebilmesi için akretide olmuş bir firmadır. Alan adlarınızı (domainlerinizi) firmamıza güvenli bir şekilde Ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz. Domain transfer işlemleri için müşteri destek ekibimizi 7gün 24saat 0850 290 3344 numaralı iletişim hattımızdan arayabilir veya Domain Destek Bölümümüze destek talebi açabilirsiniz.

Ücretsiz .TR Domain Transferi Nasıl Yapılır?

Farklı bir kayıt operatörü vasıtası ile tescil ettiğiniz .TR Alan Adınızı firmamıza transfer edebilmek için belgesiz tescil edilebilen tr alan adlarında transfer kodu diğer alan adı uzantılarında ise evrak onayı istenilmektedir. Eğer bireysel olarak alan adınızı tescil ettiyseniz aşağıda bulunan linkteki İdari Sorumlu Değişikliği doldurup kimliğiniz ile beraber domain@isimkayit.com mail adresimize göndermeniz gerekmektedir. Eğer kurumsal bir başvuru ile alan adınızı tescil ettiyseniz yine aşağıda bulunan İdari Sorumlu Değişikliği ile birlikte firmanıza ait Ticaret Sicil Belgesi gibi resmi ünvanınızı belirten evrağınızı imzalayıp kaşeledikten sonra yine domain@isimkayit.com mail adresimize göndermeniz gerekmektedir. Dilerseniz sistemimizde üyeliğiniz bulunuyorsa Destek Talebi bölümünden transfer talebi açarak belgeleri sistemimize yükleyebilirsiniz.
Gerekli incelemeler yapılıp alan adınızın transfer işlemi onaylandıktan sonra artık Alan Adınız ücretsiz olarak İsim Kayıt firmamıza transfer edilmiş olacaktır.

Domain transferinin ardından İsim Kayıt Müşteri Panelinize giriş yaparak Alan Adlarım menüsü altında transfer edilmiş alan adınızı görebilecek ve gelişmiş domain yönetim kontrol panelimizden tüm domainlerinize 7 gün 24 saat ulaşabilir ve ihtiyacınız olan DNS yönetimi başta olmak üzere tüm alan adı yönetimsel araçlarınıda ücretsiz olarak kullanabilecek, domaininizi rahatlıkla yönetebilecek, domain yönetimi konusunda yine firmamızdan ücretsiz olarak anında destek alabileceksiniz.
* Belgesiz kayıt edilebilen .TR domainler için EPP (Transfer Kodu) yeterlidir.
ücretsiz com.tr transferi

Siz sorun, biz cevaplayalım. Mutlaka Okuyun!

SIKÇA SORULAN SORULAR

.TR Alan adları transfer işlemleri manuel olarak doğruluğu kontrol edilerek olumlu yada olumsuz olarak müşteriye dönüş sağlamaktadır. Bu süreç yaklaşık maksimum 2iş günü kadar sürebilmektedir.

.TR domainlerinin tümünde İdari Değişiklik Formu doldurulması gerekmektedir. Alan adı sahibinin kuruluş olması durumunda, sistemimizde kayıtlı olan kuruluş ünvanı ile form üzerinde bulunan kaşenin birebir aynı olması beklenmektedir. Aksi durumda, yapılan başvuru hatalı bilgi nedeni ile kabul edilemeyecektir. Alan adı sahibinin kişi olması durumunda, formun yanısıra ilgili kişinin kimlik fotokopisinin de tararafımıza iletilmesi gerekmektedir.

Öncelikle web sitemizden bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz "İdari Değişiklik Formu" domain sahibi/yetkili kişisi tarafından kaşeleyip imzalamnız gerekmektedir. Ardından formumuzda bulunan Alan Adı kısmına transfer edeceğiniz alan adının net okunaklı, hatasız ve eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekir. ilgili yerleri eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Formda bulunan Takip Numarasını boş bırakabilirsiniz. Takip numarasının hem altında sizden Eski ve Yeni Sorumlu Kodlarının sorulduğu alan gelecektir. Bizim firmamıza ait sorumlu kodumuz ilgili formda yazılı bulunmaktadır. Eski sorumlu kodunuzu Alan adınızın Whois bilgisini kontrol ederek bulabilir ve formda Eski İdari Kod bölümüne yazabilirsiniz. İdari kodların sonunda "­metu" ibaresi geçmektedir. Whois sayfasında sorguladığınız alan adınıza ait idari kodunuzu göremiyorsanız destek ekibimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Formu doldurduktan sonra dijital olarak domain@isimkayit.com mail adresimize formu ve ekinde firmanıza ait resmi belgenizi örneğin Ticaret Sicil Kaydı v.b göndermeniz gereklidir.

Hayır! .TR domainlerinin transferleri sırasında domain otomatik olarak 1 yıl süre ile uzatılmaz. Bu yüzden domaininizin süresini bitmesine yakın işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Domainin bitiş süresi yaklaştığında sistemimiz size yenileme hatırlatması gönderecektir.

.TR Alan adlarının yenileme süresi bittiğinde 3 ay sizin yenileme yapmanız için fırsat verilir. Eğer bu süre içerisinde alan adınızı yenilemezseniz alan adınız silinir ve diğer kullanıcıların kayıt edebilmesi için siparişlere açılır. Fakat bu süre içerisinde alan adınızı kayıt ettirdiğiniz firmadan memnun değilseniz bu alan adınızı öncelikle bizim firmamıza transfer edip transfer işlemi bittikten sonra yenileme işlemini güvenle yapabilirsiniz.